Autor Wątek: Moa vs Caracal  (Przeczytany 12780 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zbulu

  • Gość
Moa vs Caracal
« dnia: Maj 26, 2007, 19:22:45 »
Co byście polecali który jest lepszy.
Stać mnie już na te statki jeszcze troszkę tylko muszę zarobić na jakiś fitting i jestem przed dylematem który wybrać i jak je wyposażyć. Narazie interesują mnie misje (narazie robie lvl 1 ale już niedługo mam nadzieje lvl 2) a także kompleksy od 3 wzwyż. Który statek lepszy do tych zadań i jaki fit...
Może niedługo zaczne się bawić w pvp więc możecie napisać który się lepiej sprawdza w tej dziedzinie...

wuzel

  • Gość
Odp: Moa vs Caracal
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 26, 2007, 19:43:28 »
Do pvp to zdecydowanie Vexor  :2funny:

Zbulu

  • Gość
Odp: Moa vs Caracal
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 26, 2007, 19:56:58 »
ehhh jestem caldari i nie uśmiecha mi się trenowanie skilli typu gallente frigate do 4 poziomu więc jeśli masz jakiś komentarz na temat tych dwóch przeze mnie wymienionych bądz innych caldari to proszę bardzo pisz śmieało bo inaczej tego typu nabijacze postów to możesz sobie darować...

Voulture

  • Gość
Odp: Moa vs Caracal
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 26, 2007, 20:32:24 »
Zaleznie co skillujesz - jak missilki, to oczywiscie Caracal, wydaje sie dobrym statkiem pod misje lvl 2 - fitowanie jest proste i tak naprawde tanie. Heavy misssile named sa niewspolmiernie drogie do wydajnosci, z tego co pamietam malkuthy to wlasciwie maks, polecam t1. Jakis tank na medy np large shield booster (jak ci wejdzie) + resy, wzglednie jakies ab, choc masz statek na zasieg - do dolatywnia do acc gate. Na low zaleznie co potrzebujesz, chcesz - damge control, bcu lub pdu. Moa zas... z tego co mi wiadomo to crap. Jak skillujesz blastery to zrob thoraxa.

Do pleksow ded3 caracal powinien wystarczyc. Do wyzszych - Drake'a skilluj :)

wuzel

  • Gość
Odp: Moa vs Caracal
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 26, 2007, 20:34:14 »
NIe żebym był złośliwy, ale darować to można sobie posty typu "co jest lepsze"...
A jak już koniecznie musisz wiedzieć i zrobiłeś ten błąd, że zacząłeś "dzieckiem z Kisogo" to caracal. On się nawet trochę do pvp nadaje :P ale generalnie, caldari są super do pve, do pvp są strasznie męczący (z małymi wyjątkami), stąd moja odpowiedź nadal brzmi: vexor.

Kamoris

  • Gość
Odp: Moa vs Caracal
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 26, 2007, 20:46:31 »
karas -> drake -> raven jesli chodzi o misje co do pvp to roznie  ztym bywa.

Voulture

  • Gość
Odp: Moa vs Caracal
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 26, 2007, 20:47:17 »
Wuzel - nie wiem czy zauważyłeś i w ogóle przeczytałeś co pisałem, czy zauważyłes coś takiego jak temat i czy tylko tak sobie pisałeś; ale wyrażnie odwołałem się do misjonarstwa, gdzie póki co caldari wydaje sie jednym z najrozsądniejszych pozycji. Zarówno Caracal jak i Drake maja swietny stosunek wydajnosci do ceny i skoro kolega juz zaczal je trenowac nie widze sensu pzrerzucania sie na sile na gallente. Jesli chodzi o pvp to masz racje, ale tlyko czesciowo. Jesli mowisz o solo pvp, to owszem, gallente sa swietni - vexor jest jednym z najsiliejszych cruzow, dalej uber myrmidon itd. Jesli o latanie w sporych gangach, to nie jest to juz takie oczywiste - crow jako jeden z najlepszych cepow i statki o dobrym tanku i znosnym dpsie, oczywiscie gdy nie wklada sie ani scr ani weba i wychodzi  zalozenie, ze od tego jest support. Missilki wbrew wszechobecnemu pogladowi na close trafiaja prawie instant i zadaja full dmg na kazda odleglosc. W gangach zanim te twoje wypasione ogry t2 doleca pzreciwnikowi konczy sie struktura. Nie narzucajcie nikomu swoich "racji", kazdy ma grac jak lubi i chce a nie tak, jak uwazaja wszyscy.
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2007, 20:48:55 wysłana przez Voulture »

wuzel

  • Gość
Odp: Moa vs Caracal
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 26, 2007, 21:00:53 »
Może niedługo zaczne się bawić w pvp więc możecie napisać który się lepiej sprawdza w tej dziedzinie...
Odpowiadałem na tą część posta...
A co do narzucania zdania... Twój ostatni post to co niby jest? Każda pliszka swój ogonek chwali?
Nie przeczę, w gangu caldari sprawdzają się równie dobrze jak inni... Ale to co Ty piszesz to uzależnianie się od tego gangu... Poza tym, w małych gangach, lepiej być zależnym od własnego scrambla.
Wszystko więc zależy od tego co kolega planuje, co chce skillować, jaki typ grania mu odpowiada itd...
A co do tego insta na close przy rakietkach. Zdecyduj się może. Piszesz że na close rakietki zadają prawie insta, a potem, że drony zanim dolecą to cel na strukturze jest. Też na close??? Używałeś kiedyś dron, czy to Twoja wersja "nie narzucania zdania" i obiektywnego przedstawiania faktów?
 :2funny: :2funny: :2funny:
A może nie lubisz po prostu gallente jako typowy caldari :P i gdybym powiedzial zamiast Vexor - arbitrator, stabber czy rupture to by nie było tematu?
 :2funny:

Kamoris

  • Gość
Odp: Moa vs Caracal
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 26, 2007, 21:14:46 »
Wuzel czytaj ze zrozumieniem. Co innego close a co
innego pukanie w ganagch duzych ;)

wuzel

  • Gość
Odp: Moa vs Caracal
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 26, 2007, 21:20:26 »
Wiem co napisał.
Chodzi o fakt porównywania czasu zadawania dmg misslami na close a dronami na long i wyciąganie z tego wniosku, że jednak missile lepsze. Bądźmy obiektywni co?
No i jeszcze jedna sprawa - drony nie są tak podatne na ew jak inne bronie - a to w pvp zaleta.
I żeby nie było - vexor to był przykład a wy się czepnęliście tych biednych dronek  :2funny:

Kamoris

  • Gość
Odp: Moa vs Caracal
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 26, 2007, 21:23:47 »
Generalnie teamt jest o moa i caracalu i offtop z gallente jest zbedny i nie ma co dawac za przyklad vexora bo lepszy. Kazdy lata czym cche i jak chce. Takze jesli misje to lepiej robic missle i latac caracalem. Jesli wiecej pvp to moa i skillowac raile na rokha do gangu jak znalazl. A poza tym hybrydy przyda sie zeby polatc pozniej tymi super uber duper gallenckimi statkami.

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Moa vs Caracal
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 27, 2007, 01:32:37 »
I żeby nie było - vexor to był przykład a wy się czepnęliście tych biednych dronek  :2funny:
To byl przyklad ze cara jest lepszy od moa czy odwrotnie?   :uglystupid2:
A moze dla przykladu napisales dowolna nazwe cruza, a tak bez powodu zupelnie, zeby pokazac "noobowi" ze jest wiecej statkow?  :D
A wracajac do tematu to na poczatek raczej caracal bo do missli malo skili jest na starcie potrzebnych zeby jakos dzialaly. A potem, Jak Kamoris napisal, zalezy czy idziesz w rokha, czy w draka --->Ravena. Z silnym wskazaniem na draka i ravena imo bo do hybryd lepsze sa statki gal. Z tym ze do nich dronki tez raczej  trzeba miec na jakims poziomie.

korpusz

  • Gość
Odp: Moa vs Caracal
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 27, 2007, 07:05:09 »
Tak jak mowi Kal do PvE to wez caracala (potem -> drake-> raven), duzo latwiej zfitowac niz moa, no i mniej skilli potrzeba, jezeli chodzi o PvP to moze byc Moa ale jeszcze leprzy jest black bird z jego EW.

Wuzel generalnie nikt nie pytal Ciebie o zdanie na temat galente wiec nie rozumiem po co sie wcinasz z tym vexorem i dronkami, jeszcze w taki sposob.

Konrad

  • Gość
Odp: Moa vs Caracal
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 27, 2007, 18:18:51 »
do pvp, zwłaszcza solo weź moa, to wbrew pozorom bardzo dobry statek jeżeli założysz na niego odpowiedni fit

Thahard

  • Gość
Odp: Moa vs Caracal
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 08, 2007, 18:29:43 »
Witam wznowie temat jaki polecacie fit dla Caracal do PvE
(tylko proszę nie piszcie skrótami)

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Moa vs Caracal
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 08, 2007, 19:11:07 »
hi sloty :  5 heavy missle
med sloty : large booster + odpowiednie do ratow hardenery i co tam chcesz innego ( painter, extender, afterburner czy cos takiego)
Lo sloty: 2 ballistic control unit ( albo 1 ballistic 1 power diagnostic system jak ci powergrida nie starcza)

Edit lol napisalem armor hardenery  ;D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2007, 19:15:53 wysłana przez Kal »

Thahard

  • Gość
Odp: Moa vs Caracal
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 08, 2007, 19:32:56 »
dzięki  :)

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Moa vs Caracal
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 08, 2007, 20:38:48 »
Troszke przegiolem, bo to co napisalem da sie sfitowac ale na mojej postaci nie na nowej.
Zmien ten large booster na medium  :P, Na lvl 2 i tak starczy.

korpusz

  • Gość
Odp: Moa vs Caracal
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 23, 2007, 12:47:36 »
PvE Caracal

hi: 5 heavy misile

med: Afterburner, 2x shield hardener (odpowiedni dla rattow), 1x Med Shield Booster, w ostatniego slota co wolisz (ja cap rechargera wsadzałem bodajze)

low: 2x Ballistic Control Unit jak nie wejdą to wsadź 1x PDU i 1x BCU.

Odpalasz AB latasz w kolo rattów i walisz w nich heavy missilami, na poczatku zajmuj sie wszystkim co Cie moze zwebować, jak zwolnisz albo polecisz na wprost NPCa to szybko zginiesz. Jak Ci zjedzą shielda to naprawiasz go SBkiem, uważając żeby dla AB starczyło.


Shadhun

  • Gość
Odp: Moa vs Caracal
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 01, 2007, 09:04:22 »
Jakie launchery na level 2 misje do caracala ?
Czytalem setupy na corp forum, wszyscy polecają assaulty, tutaj z kolei gdzie nie patrzeć, wszyscy pchają heavy... zgłupiałem troche.

Goomich

  • Gość
Odp: Moa vs Caracal
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 01, 2007, 10:22:58 »
Jakie launchery na level 2 misje do caracala ?
Czytalem setupy na corp forum, wszyscy polecają assaulty, tutaj z kolei gdzie nie patrzeć, wszyscy pchają heavy... zgłupiałem troche.

W assaulty wsadzisz light missile, które fajnie tną frejki, ale mają trochę przykrótki zasięg jak na mój gust.
Heavy mają co prawda większą siłę, ale tracą przez większy explosion radius i mniejszy expolosion velocity. Na szczęście można to skorygować z pomocą skilli i paintera. To co jest najlepsze na karaluchu z heavy to zasięg tych rakiet. Na dzień dobry masz ze 40 km, a w miarę rozwijania skilli dużo więcej.

PS. Fit na Caracala by /me: sprzedać i kupić Feroksa. :P

korpusz

  • Gość
Odp: Moa vs Caracal
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 02, 2007, 08:44:02 »
Cytuj
PS. Fit na Caracala by /me: sprzedać i kupić Feroksa.

A nie lepiej drejka ?? :P Reszta tak jak mówi mona. Na misje LVL 2 Assaulty z light missilami. Zasięg nie jest dużym problemem Caracal jest dość zwinny i szybki na ABeku  jak na caldaryjczyka ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2007, 10:23:49 wysłana przez korpusz »

Goomich

  • Gość
Odp: Moa vs Caracal
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 02, 2007, 14:09:17 »
A nie lepiej drejka ?? :P

Drejka lepiej, ale nie taniej. Poza tym mam sentyment do tego starego grata. :)

Shadhun

  • Gość
Odp: Moa vs Caracal
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 02, 2007, 18:20:54 »
Ballistic Control System I  x 2
Cap Recharger I
Invulnerability Field I  x 2
Large F-S9 Regolith Shield Induction  x 2

'Arbalest' Assault Missile Launcher  x 4

Takie coś będę składał, jakieś sugestie/poprawki ?

Goomich

  • Gość
Odp: Moa vs Caracal
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 02, 2007, 20:35:43 »
Ballistic Control System I  x 2
Cap Recharger I
Invulnerability Field I  x 2
Large F-S9 Regolith Shield Induction  x 2

'Arbalest' Assault Missile Launcher  x 4

Takie coś będę składał, jakieś sugestie/poprawki ?

Do czego ci ten cap recharger? Włóż tam shield power relay.
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2007, 20:43:24 wysłana przez Mona X »

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Moa vs Caracal
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 02, 2007, 21:08:52 »
Do czego ci ten cap recharger? Włóż tam shield power relay.

SPR to zdaje się low slot, cap recharger zaś mid slot. Jeśli to fit do PVP to zamiast cap rechargera daj warp disruptor a jeśli do PVE to zamiast invulnerability fields i rechargera daj trzy shield hardeners dobrane do NPCów (czyli dwa kinetic i jeden thermal przeciwko guristas).