Autor Wątek: Evemon a dodawanie nieaktywnych postaci  (Przeczytany 2600 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Voulture

  • Gość
Evemon a dodawanie nieaktywnych postaci
« dnia: Czerwiec 04, 2007, 12:23:47 »
Wyczyscil mi sie cashe ostatnio i wyparowala mi zamrozona postac z evemona. Myslalem ostatnio o spzredazy tego alta ale nie jestem w stanie nawet zobaczyc co on tamdo konca ma :) Moge sie ta postacia zalogowac na MyAccont w eve-o, ale na Character juz nie. EveMon informuje mnie zas, ze sa jakies bledy. Standard czycos namieszalem zwyczajnie?

Jednym slowem - jak nie zaplace znowu to nie zobacze co tam mam? :D

Ellaine

  • Gość
Odp: Evemon a dodawanie nieaktywnych postaci
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 04, 2007, 12:30:46 »
Evemon korzysta z XMLa ktory mozesz sobie otworzyc na stronie My Character. Jesli nie masz tam dostepu (a nie masz jesli konto jest nieoplacone) to EveMon tez nie ma.

Mikker

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
    • Pink Bunnies Killboard
  • Imię postaci: Mikker
  • Korporacja: Pink Bunnies
  • Sojusz: Emeryt
Odp: Evemon a dodawanie nieaktywnych postaci
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 05, 2007, 13:20:47 »
Evemon byl/jest  jednym z czynnikow powodujacych laga na serwerach eve z powodu ze zeby updatowac stan skili charakteru pingowal co 5 min baze danych skili etc a jako ze jest polaczona z serwerami na ktorych gramy efekt wiadomy takiego pingowania.Wiec ccp pozwolilo updatowac xml dla evemon raz na 6h  (nie wiem jakjest teraz) bynajmniej ja przestalem korzystac z evemon.

Voulture

  • Gość
Odp: Evemon a dodawanie nieaktywnych postaci
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 05, 2007, 13:23:55 »
Zle myslisz i zle robisz, mi jak zmienie skilla i zamkne evke i odswieze evemona nowy skill pojawia sie od razu.

wuzel

  • Gość
Odp: Evemon a dodawanie nieaktywnych postaci
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 05, 2007, 13:25:24 »
Co 6h evemon odświeża całego xmla. Aktualnie robiony skill jest odświeżany dużo częściej, natomiast podobno zmienił się mechanizm udostępniania tego właśnie robionego skilla.

Mikker

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
    • Pink Bunnies Killboard
  • Imię postaci: Mikker
  • Korporacja: Pink Bunnies
  • Sojusz: Emeryt
Odp: Evemon a dodawanie nieaktywnych postaci
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 05, 2007, 15:07:31 »
W wlasnie w momencie kiedy wlaczysz eve on updatniesz to pingujesz serw, pomysl sobie ze kiedys 30k graczy w bez przerwy pingowalo (nie max tylko w danym momencie ) dlatego wprowadzono te 6h ...ale i tak pomysl ze w tym momencie kiedy ty updatujesz robi tez sporo innych graczy... dlatego ccp pracuje nad nowym systemem   i  chyba nad nowym systemem kill maili ...cos ala wlasne ingame prywatne killboardy...bynajmniej niektorzy devsi cos o tym wspominali.

Ellaine

  • Gość
Odp: Evemon a dodawanie nieaktywnych postaci
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 05, 2007, 15:09:44 »
Jakie bez przerwy, kiedys EveMon updatowal sie co godzine.

Mikker

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
    • Pink Bunnies Killboard
  • Imię postaci: Mikker
  • Korporacja: Pink Bunnies
  • Sojusz: Emeryt
Odp: Evemon a dodawanie nieaktywnych postaci
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 05, 2007, 15:17:06 »
Ok spoko , chodzi mi o to ze w DANYM MOMENCIE 30k kolesi pingowalo serwy eve.Niewazne ze co 1h evemon sie updatowal jesli tyle osob uzywalo/uzywa tego programu ze w kazdej minucie 30k (+- etc etc) updatowalo dane swojego chara.Dlatego wlasnie wprowadzono te 6h , proste nie?

korpusz

  • Gość
Odp: Evemon a dodawanie nieaktywnych postaci
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 05, 2007, 18:29:55 »
przy probie odczytania trenowanego skilla zapytanie nie odwoluje sie do serwera gry tylko do serwera myeve ktory to w swoim wiadomym stylu updatuje nasze xmle jednak malo prawdopodobne aby przy kazdym zapytaniu evemona pytal serwer gry o to czy ixsinski nie trenuje skilla. Danielu sam powiedz czy CCP bylo by az tak glupie aby otwierac "agresorom" tak przepiekna furtke do wysypania serwera gry ?? raczej watpie.

Pozatym serwer API servera myeve bedzie w niedalekiej przyszlosci mooocno rozbudowywane czuwa nad tym odpowiedni czlowiek. Ogolnie to mozesz ze spokojem .uzywac EVEmona. Polecam lekturę tego DevBloga