Autor Wątek: Matari vs Gallente  (Przeczytany 8862 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Voulture

  • Gość
Matari vs Gallente
« dnia: Maj 04, 2007, 15:55:31 »
Uwaga noob topic. Mozecie flejmowac, byle z funem :P

No wiec, dotarlem do momentu do ktorego dochodziwiekszosc graczy zabawiajacych sie caldari z missilkami - ze nie maja juz co skillowac a capitale sa drogie i fuj. Postanowilem wiec pzrerzucc sie na jakas rase, ktora pod wzgledem pvp i ceny (!) wypadnie wiele lepiej. NIe bede ukrywal, ze jedynym skillem w gunnery poki co jest awu na 4 i gunnery na boajze 3. Ammarow nie chce, nie kreci mnie ich idea wiec zostaja mi praktycznie dwie rasy do wyboru. Commandy juz mam, dowolny inny command czy hac to ok 20d, pozostaje fit...

Gallente:

+ Hybridy, co odblokowuje mi np Rokha czy Eagle'a
+ Drony, med t2 juz mam dawno, a tu bonusiki dojda
+ Astarte i Deimos I Megas/Rokh  :laugh:
- Skillowanie armor tanka
- Gallente, wiecie

Ekhem... Bez homofobicznych porównań proszę  :knuppel2:
 :2funny:
X.


Matari:

+ Shield tank w wielu wypadkach
+ Matari, wiecie
+ Vaga i Muninn i Sleipnir (+ reszta ;] )
- Armor tanka nie unikne, chocby dla phoona

Jakies sugestie? Doswiadczenie? Rady? Bede wdzieczny, sam wolalbym chyba matarow, ale skzoda mi rokha np ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2007, 16:47:13 wysłana przez Xarthias »

Venzon 2003

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 893
  • Mistrz Nekromancji
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Venzon 2003
  • Korporacja: BUFU
  • Sojusz: CartelDOTpr0
Odp: Matari vs Gejlente
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2007, 16:01:18 »
matari
While i fully endorse this plan i somehow feel that beach-bunnys wont tremble of fear^^

Ellaine

  • Gość
Odp: Matari vs Gejlente
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2007, 16:15:10 »
Gally. Maksowanie skilli na dze T2 dzialka to duzo wiecej niz na tank, tak masz jedne dzialka dla 2 ras statkow.

Goomich

  • Gość
Odp: Matari vs Gejlente
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2007, 16:39:20 »
Galarente.
Skillowanie armor tanka to pryszcz (2 skille rank 1 i jeden rank 2 (i cztery kompensacje  :P)), hybrydy mają bonusy u obu ras, a jak kiedys tam będziesz przechodził na matari, to zostanie ci zrobienie tylko ich statków i projectili

Ramsfeld

  • Gość
Odp: Matari vs Gallente
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2007, 17:50:01 »
hehheh :) ja juz jestem po tym dylemacie i wybralem Gallente  czemu ? Voulture Eagle i Rokh wszystkie lataja na railach :) a pozatym jestem zdania ze  nie ma nic lepszego na bliski dystans jak Megathron na Blasterach jedyne co mnie kusilo w innych rasach to niesamowity alpha strike Tempesta
http://www.ioncore.org/killboard/?a=kill_detail&kll_id=1471
podczas tej bitwy doklola latalo 50 statkow ION  Johny strzelil tylko raz :P
jeszcze jednum plusem mataki jest shild tank  bedac caldari masz go juz wyskilowanego ale moim zdaniem shild tank na PVP jest do dupy :P

LordJohny

  • Gość
Odp: Matari vs Gallente
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 04, 2007, 20:12:23 »
ja strzelalem z 1200mm wiec pomimo quake nie ma jeszcze mowy o jakis kosmicznych cyferkach

Voulture

  • Gość
Odp: Matari vs Gallente
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 04, 2007, 20:25:34 »
Zdupiać z mojego tematu :D
Co mnie obchodza alpha strike'i itd ;P

~~

Jescze ktoś ma jakąś opinie? Ja chętnie słucham :)

Michieru

  • Gość
Odp: Matari vs Gallente
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 04, 2007, 20:49:58 »
Pomimo wielu zalet matarów, postanowiłem jako drugą rasę robić gallente. Dlaczego? Z amarrskich statków specjalizuję się w reconach - drone shipy. Ergo - w dronach mam więcej SP niż w gunnery.  Poza tym armor tanka już mam, więc odchodzi pompowanie engineeringu. Kolejna sprawa - recony Gallente są znacznie ciekawsze od matarskich. Last, but not least - matari to taki easy mode w pvp. Gallente jest nieco ciężej, a ja lubię wyzwania.

A matari BSy tak czy owak kiedyś wyskillować trzeba będzie - faction BSy  :coolsmiley:

Voulture

  • Gość
Odp: Matari vs Gallente
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 04, 2007, 21:27:58 »
Lol dla mnie waśnie gallente to takie easy mode w pvp i dlatego wolę matari ^^
No teraz to mnie zadziwiłeś :D

Kamoris

  • Gość
Odp: Matari vs Gallente
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 04, 2007, 21:52:36 »
Zrob tak jak ja i wyskilluj obie  ;)

Venzon 2003

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 893
  • Mistrz Nekromancji
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Venzon 2003
  • Korporacja: BUFU
  • Sojusz: CartelDOTpr0
Odp: Matari vs Gallente
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 05, 2007, 02:11:32 »
autocanonny wszelkiego rodzaju masakruja rofem, dpsem i zasiegiem
eot :D
While i fully endorse this plan i somehow feel that beach-bunnys wont tremble of fear^^

Ronin

  • Gość
Odp: Matari vs Gallente
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 05, 2007, 11:06:00 »
Ty venzik lama ostatnio jestes :P ac maja fajny zasieg i rof ale dmg to wchodzi wyrabany dopiero na blasterach an close... blasterthrone / blastarte  sa naprawe uber... i w dodtaku lepsze tanki wychdza na gallente niz u matar :(

Ramsfeld

  • Gość
Odp: Matari vs Gallente
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 05, 2007, 14:59:47 »
fakt commandy gallente sa kozackie :)

Albion

  • Gość
Odp: Matari vs Gallente
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 13, 2007, 13:46:52 »
Zdecydowanie Gallente ;p
Podobnie jak ty doskilowalem sie calkiem przyzwoicie na caldari i powoli zaczyna sie to nudzic - dodajac koncze powoli skilowanko na carriera a z tym to juz wiadomo ;p  :angel:. Pozatym po caldari statki droniaste beda milym urozmaiceniem - no i rokh ... w koncu oplaci sie wyskilowac hybrydy i dojdzie kolejny bardzo ladny stateczek do pvp.

roofi

  • Gość
Odp: Matari vs Gallente
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 26, 2007, 14:11:53 »
Ty venzik lama ostatnio jestes :P ac maja fajny zasieg i rof ale dmg to wchodzi wyrabany dopiero na blasterach an close... blasterthrone / blastarte  sa naprawe uber... i w dodtaku lepsze tanki wychdza na gallente niz u matar :(

i wypowiada się na ten temat "urodzony w kisogo"

sleipnir: Average DPS : 1184.378
425 ac II
dmg mod 9.813 x
rof 1,83 s 

BANK ROBBER

  • Gość
Odp: Matari vs Gallente
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 26, 2007, 17:47:00 »
z tego co słyszałem to dodadzą navy dominisia , generalnie uwazam ze dron shipy maja wiele zalet a najbardziej w nich cenie elestycznosc efektywnego fitowania , daja naprawde spore pole do popisu...

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Matari vs Gallente
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 27, 2007, 09:44:59 »
a mi sie gallente nudzi. wlasnie tworze sobie minmatarskiego wojownika :)
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

manticore

  • Gość
Odp: Matari vs Gallente
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 27, 2007, 15:15:49 »
Moją pierwszą rasą jest Amarr, teraz wrzucam sobie skille do HAC matarskich, poza tym lubię bawić się Hurricane'm sfittowanym na t2 (ale robie na nim armor tanka, całkiem łądnie wychodzi, chociaż najważniejsze dla mnie jest szybkośc, zwinnośc i siłą ognia, tank jest na drugim miejscu).
Autocannony robią piękne obrażenia i mają super szybkostrzelność. Mój Hurricane z rigiem na szybkostrzelnosc autocannonów i gyrostabem daje strzał na 2.14 sekundy (a ma sfittowanych 6x 220mm Vulcan Autocannon II).
Dla mnie wybór był oczywisty i wybrałem Matari, choć nie wykluczam, że zrobię sobie skille na Galskie AF'y i HAC'e (Deimos też jest super).

Konrad

  • Gość
Odp: Matari vs Gallente
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 27, 2007, 19:04:34 »
Ty venzik lama ostatnio jestes :P ac maja fajny zasieg i rof ale dmg to wchodzi wyrabany dopiero na blasterach an close... blasterthrone / blastarte  sa naprawe uber... i w dodtaku lepsze tanki wychdza na gallente niz u matar :(

i wypowiada się na ten temat "urodzony w kisogo"

sleipnir: Average DPS : 1184.378
425 ac II
dmg mod 9.813 x
rof 1,83 s 

nie wiem skąd się wzieło to 1.83s ROF, na moim zeszłem maksymalnie do 2.16 a mam wszystkie skille do ROF i 3% implant, więc nie wiem jakim cudem, co innego na 220mm zchodzi do 1.81s

nie ma więcej skilli które dawały by rof których nie miałbym na 5  ???  wtf ?

damage mod też max z 425 wyciskam 9.05x, tutaj nie mam wszystkich skilli na max, tj surgical(4) i spec(4), ale gdybym je miał dobiłbym do 9.5x, no chyba, że masz tam jakieś genialne implanty o których nie napisałeś

PS. info z serwera testowego - moje konto na TQ jest nieaktywne

Voulture

  • Gość
Odp: Matari vs Gallente
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 27, 2007, 21:20:22 »
Fit more gyro.

Edit:
Tak się pisze, jak się z pamięci podaje liczby. Sorki, post do usuniecia.
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2007, 21:22:52 wysłana przez Voulture »

roofi

  • Gość
Odp: Matari vs Gallente
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 28, 2007, 23:02:55 »

nie wiem skąd się wzieło to 1.83s ROF, na moim zeszłem maksymalnie do 2.16 a mam wszystkie skille do ROF i 3% implant, więc nie wiem jakim cudem, co innego na 220mm zchodzi do 1.81s

nie ma więcej skilli które dawały by rof których nie miałbym na 5  ???  wtf ?

damage mod też max z 425 wyciskam 9.05x, tutaj nie mam wszystkich skilli na max, tj surgical(4) i spec(4), ale gdybym je miał dobiłbym do 9.5x, no chyba, że masz tam jakieś genialne implanty o których nie napisałeś

PS. info z serwera testowego - moje konto na TQ jest nieaktywne

po pierwsze "zszedłem" a nie "zeszłem"
po 2, masz implanty +5%, nie wiem ile miales gyro, specjalizacja na 5 i command też a i rigi  :coolsmiley:

Konrad

  • Gość
Odp: Matari vs Gallente
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 28, 2007, 23:28:43 »
mam wszystkie skille do rof na 5 łącznie z command, chyba musisz mieć t2 rigi w tym sleipnirze w takim razie, niestety nie udało mi się tego przetestować bo nikt ze skillami sie nie nawinął na testowym

btw wczesniej było z 5 gyro z  t1 rigami, nie miało to zbyt wielkiego sensu

Rhovana

  • Gość
Odp: Matari vs Gallente
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 29, 2007, 06:14:15 »
Takie moje małe ale:
Jeśli używacie do magicznych wyliczeń z QF no to sie nie zdziwcie... ja sie przejechałem na quickficie pare razy ostatnio. Zwłaszcza na przeliczeniach rigów. Osobiście wole sie na sisi pobawić.

MightyBaz

  • Gość
Odp: Matari vs Gallente
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 29, 2007, 09:16:15 »
latam 3 rasami, oprocz wlochatych matarskich szipow...
ale specjalizacje , prawie na max zrobilem na gallente...i powiem krotko , gallente moga zadawac praktycznie dowolny rodzaj dmg (bo drony)

jesli latacie megasem to na blasterkach to sami wiecie , ze przy jego bonusie do trakingu to jest maszynka do mielenia shipow...

lvl4 large spec  na ion blaster II z voidem plus 5x berserker II sieje spustoszenie...thermal, kinetic, explo dmg

ostatnio finalem myrmidona na 6x heavy ion blaster II, plus5x  berserker II i zrobilismy sparing z gankgedonem...
( fit na med sensor booster, trackin comp, painter ;  na low 2x magnetic field stab)

zgadnijcie jaki byl wynik? >:D