Autor Wątek: Pytanie co do wyboru postaci  (Przeczytany 7243 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Horahte

  • Gość
Pytanie co do wyboru postaci
« dnia: Kwiecień 10, 2007, 18:32:43 »
Wiec grajac juz pare dni wywnioskowalem :) ze w EVE instnieje kilka sposobow na zarabianie
ISK'ow, poprawcie mnie jesli sie myle
-Pirat/Hunter
-Handel
-Wydobywanie mineralow
-Produkcja
-Zadania

Testowalem wstepnie juz wszystkie klasy i nie mam zielonego pojecia ktora
wybrac troszke juz czytalem forumowych dyskusji na temat ktora rasa lepsza
lecz ciagle nie mam pomyslu co wybrac.

Wiem juz co chcialbym robic :D chce robic postac na pvp
wiem ze z moim stopniem zaawansowania to dosc absuradlny pomysl
aczkolwiek jestem ambitny :D do tego chce sie zajmowac wydobywaniem
wydaje mi sie ze jak dla pczatkujacego to najprostrzy sposob na
zdobywanie funduszy...

Najbardziej przypadly mi do gustu dwie rasy Minamatar- maja szybkie statki ktore nie
wygladaja dosc ladnie :) oraz Gallente posiadajacy drony :)

Czytajac wypowiedzi roznych osob dowiedzialem sie ze dobrze jest robic postac uniwersalna
pod wzgledem statysyk poczatkowych czyli mniej wiecej wszystkie punkty
rozdane rowno miernie... pomina bym charyzme bo nie lubie wykonywac zadan czy handlowac :>

Opcja I
Rasa: Gallente
Line: Gallente
Ancestry: Miners
Career: Military
Spec: Special Forces

Char:8
Int: 9
Mem: 9
Per:10
Will:9


Opcja II
Rasa: Minmatar
Line: Brutor
Ancestry: Workers
Career: Military
Spec: Special Forces

Char:6
Int: 7
Mem: 10
Per:11
Will:11

Co o tym myslicie :> tylko bez flame :>

Loc0

  • Gość
Odp: Pytanie co do wyboru postaci
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2007, 19:26:32 »
jak chcesz pvp to troche wieksza uwage przylozysz do skilli opartych na perc / willp czyli wykalkuj tak zeby base skille perc /wllp byly nieco wieksze niz Int/ mem ( perc wiecej niz will int wiecej niz mem) a to czy bedziesz mial sebestior brutor czy cokolwiek innego to sprawa twojego zaciecia rpg i w co sie wczujesz najlepiej. Twoj minmatar ma za malo inta do mem a gallente jest imo ok (chodz ja bym szukal czegos z mniejsza char). U minmatarow tez sa drone bay w shipach chodz bez bonusow.

Horahte

  • Gość
Odp: Pytanie co do wyboru postaci
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 10, 2007, 21:13:08 »
tak BTW
czy jest jakis tutorial z opisem broni oraz itemow ktore mozna zamontowac na statek?
nie udalo mi sie nic znalesc, przydalo by sie cos po polsku
I czy macie link na tutorial o miningu? Znalazlem link na ravetech inc ale niestety nie dzialal :/

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Przedwieczny.

Horahte

  • Gość
Odp: Pytanie co do wyboru postaci
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 10, 2007, 23:08:59 »
@Loc0
apropo charyzmy to Caldari Achura ma najmniejsza ilosc
charyzmy czyli 3...
Po przeczytaniu tutoriala zastanawiam sie czy nie robic minera
wlasnie tej razy aczkolwiek nie wiem czy by sie nadawalo takie cos
na pvp... cholerka jest jakis tutek o rasach :D ?

Goomich

  • Gość
Odp: Pytanie co do wyboru postaci
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 10, 2007, 23:23:11 »
Po przeczytaniu tutoriala zastanawiam sie czy nie robic minera
wlasnie tej rasy

Najlepsza możliwa.

aczkolwiek nie wiem czy by sie nadawalo takie cos
na pvp

A dlaczego nie?

Ellaine

  • Gość
Odp: Pytanie co do wyboru postaci
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 10, 2007, 23:24:51 »
Tutorial o rasach;

Jesli licza sie dla Ciebie tylko parametry postaci i masz gdzies jej wyglad i rpg ("background" rasowy), oraz poczatkowe skille, graj Achura.

Jesli odpowiada Ci klimat rasy aspolecznych, introwertycznych geekow, ktorzy interesuja sie tylko statystykami wyrzutni swoim Ravenie co przykrywaja bujda o "mistycyzmie" to graj Achura.

Jesli odpowiada Ci inny klimat i ma dla Ciebie znaczenie wyglad i klmat postaci, poczytaj background i graj czyms innym.

Jesli chcesz szybko zaczac to jest kilka ras ktore ostaja fajne poczatkowe skille, np;
-ktoras odmiana gallente dostaje frigate 5 i moze dosc szybko dojsc do ceptorow alboco.
-ktoras odmiana gallente dostaje drone 5 i bardzo szybko (tydzien szkolenia?) wciaga tymi dronami 0.0 raty i misje lvl 3 (w myrmi)
-khanidzi moga spokojnie zaczynac z gunnery 5 i skillami z ktorymi bardzo szybko dochodza do poziomu podstawowego fleet snipera (w Rokhu)
etc

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Pytanie co do wyboru postaci
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 10, 2007, 23:38:09 »
aczkolwiek nie wiem czy by sie nadawalo takie cos
na pvp
A dlaczego nie?
Heh... A dopiero co był taki ładny wątek o Caldari w PvP  :2funny: :2funny: :2funny:

Wall - posłuchaj Ellaine...
Generalnie nie ma kiepskich ras... A i tak najlepsza będzie ta którą wybierzesz...
I tak jak ktoś już tam mnie zacytował.
Przejrzyj tło RPG lub portrety lub statki danej rasy, zobacz co ci się podoba i to wybierz...
A te drobne różnice w atrybutach ani na krótszą, ani na dłuższą metę nie mają większego znaczenia.
Kumpel ma ode mnie 4 punkty (albo 5, nie pamiętam) w cechach więcej (ja mam wysoką charyzmę, on will i perc) i po dwóch latach gry ma niecałe 10% sp więcej, co przy ponad 30mln naprawdę robi niewielką różnicę :)
Przedwieczny.

Rhovana

  • Gość
Odp: Pytanie co do wyboru postaci
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 11, 2007, 00:20:56 »
Ellaine Caldari Achurką można zrobić  gunnery V + small hybrydy V lub fregaty V. Każdą rasą można zacząć z tak zmaksowanymi skilami. Odnośnie wyglądu to sie nawet nie będę wypowiadał bo nie ma sensu nowej dyskusji powodować. Ja zacząłem caldari ze względu na  background, wygląd postaci, shipów itd  (kwestia gustu) i jestem bardzo zadowolony. Nie uważam Caldari za najlepszą rasę (pomimo tego ze mnie najbardziej sie podoba) bo po prostu moim zdaniem coś takiego jak najlepsza rasa nie istnieje. Różnice w tym czym sie lata i czym sie strzela zaciera czas i za pół roku będzie miało małe znaczenie kim zaczynałeś grać.

btw. ludzie dajcie sobie spokój z mówieniem ludziom ze caldari są do dupy bo to tylko świadczy o waszym lamerstwie. Jak umiesz grać to będziesz dobry nawet matarem >:D (roofi pewno mi tego nie wybaczy).


Jesli licza sie dla Ciebie tylko parametry postaci i masz gdzies jej wyglad i rpg ("background" rasowy), oraz poczatkowe skille, graj Achura.

Jesli odpowiada Ci klimat rasy aspolecznych, introwertycznych geekow, ktorzy interesuja sie tylko statystykami wyrzutni swoim Ravenie co przykrywaja bujda o "mistycyzmie" to graj Achura.

Jesli odpowiada Ci inny klimat i ma dla Ciebie znaczenie wyglad i klmat postaci, poczytaj background i graj czyms innym.

Mógłbym tu przytoczyć 50 różnych przykładów dlaczego nie grać gallente czy amarrem ale nie będę sie zniżał do tego poziomu... Ellaine to ze ktoś lubi inny klimat niż taki jak ty preferujesz wcale nie znaczy że lubi grac bez klimatu.

Horahte

  • Gość
Odp: Pytanie co do wyboru postaci
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 11, 2007, 00:56:13 »
no to zrobilem :D
Caldari Achura
wyjsciowe staty to
3 char
9 int
9 memo
12 per
12 will

i musze przyznac ze bardzo mi sie podobaja
co do wygladu postaci male achura to wyglada koszmarnie
lub tez komicznie :)

Niedawno czytalem na forum ze rakiety, do ktorych dostajemy skile
bonusowe do tej rasy sa kiepskie na pvp :/


------
tak poprawdzie to fejsy Achury sa najgorsze w calej grze IMHO
mowie tu o male postaciach :)
Statki sa calkiem fajne takie bardziej symetryczne i kwadratowe :D
jesli mowimy o wygladzie...

I chyba wybiore Gallente/Gallente.... bo te staty da sie chyba nadrobic skilami co :) ?
potrzeba tylko troche wiecej czasu... :D

NAdal nurtuje mnie sprawa tutoriala czy tez sropiski statkow
dla roznych ras tak jak i jakiejs tabelki z podstawowym DMG danej broni
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2007, 02:27:17 wysłana przez Wallard »

Goomich

  • Gość
Odp: Pytanie co do wyboru postaci
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 11, 2007, 02:29:01 »
Heh... A dopiero co był taki ładny wątek o Caldari w PvP  :2funny: :2funny: :2funny:

A co mają wspólnego ludzie (aka początkowe atrybuty) ze statkami, kótrymi sie lata?

Wall - posłuchaj Ellaine...

Ellaine skręca się z zazdrości.  >:D


Posty niezupełnie na temat zostały wyłączone do wątku: http://eve-centrala.pl/index.php?option=com_smf&Itemid=2&topic=4013.0
X.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2007, 15:14:57 wysłana przez Xarthias »

Goomich

  • Gość
Odp: Pytanie co do wyboru postaci
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 11, 2007, 02:34:17 »
Niedawno czytalem na forum ze rakiety, do ktorych dostajemy skile
bonusowe do tej rasy sa kiepskie na pvp :/

Każdy tak twierdzi. A później spotykają drejka.

tak poprawdzie to fejsy Achury sa najgorsze w calej grze IMHO
mowie tu o male postaciach :)

To sobie female zrób.  :coolsmiley:

I chyba wybiore Gallente/Gallente.... bo te staty da sie chyba nadrobic skilami co :) ?
potrzeba tylko troche wiecej czasu... :D

Jasne, że się da. Ale Achura może robic te same skille i wywalić atrybuty na orbitę.  ;D

Voulture

  • Gość
Odp: Pytanie co do wyboru postaci
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 11, 2007, 10:49:39 »
Nie graj facetem Achura, bo to po prostu rzez. Panienke da sie zrobic nawet ladna. Osobiscie, mam propozycje, bys w miare moziwosci podciagnal percepcje wyzej niz willpower. W praniu wychodzi na plus. Do pvp sa todalej najwazniejsze atrybuty, ale perc > will ;)

Kazdy powinien grac ta postacia, ktora chce, ktora mu sie podoba lub mu zwczajnie pasuje. Jesli odpowiada Ci gallente - graj nimi, trybuty to rzecz drugorzedna ;]

Goomich

  • Gość
Odp: Pytanie co do wyboru postaci
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 11, 2007, 11:15:57 »
Nie graj facetem Achura, bo to po prostu rzez. Panienke da sie zrobic nawet ladna.

Ale i tak się nie umywają do Civire.   :coolsmiley:

Osobiscie, mam propozycje, bys w miare moziwosci podciagnal percepcje wyzej niz willpower. W praniu wychodzi na plus. Do pvp sa todalej najwazniejsze atrybuty, ale perc > will ;)

12 perc + 8 z lerningów (wersja minimalistyczna), to 20 + 2 z learning na 5, to 22 (21, 6 przy learning na 4). Jak dołoży do tego +4 (tanie teraz są), to wyjdzie 26.
Perc nie potrzebuje boostowania, ja bym raczej dorucił do inteligencji, to wyjdzie wypas górniko-producento-naukowiec z opcją szybkiego przestawienia się na PvP. Jak będzie robić misje, to może zaboleć słaba charyzma (można podbić na 16-17), ale dla standingu właściwie liczy się tylko sociology na 5. No i Trade, ale tam ZTCP, to podstawowy jest Willpower.

Kazdy powinien grac ta postacia, ktora chce, ktora mu sie podoba lub mu zwczajnie pasuje. Jesli odpowiada Ci gallente - graj nimi, trybuty to rzecz drugorzedna ;]

Jaaaasne.  :D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2007, 11:19:35 wysłana przez Mona X »

Rhovana

  • Gość
Odp: Pytanie co do wyboru postaci
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 11, 2007, 11:35:42 »
sociology na 5

no to teraz jeszcze mi wytłumacz co to jest  ??? ;D

Voulture

  • Gość
Odp: Pytanie co do wyboru postaci
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 11, 2007, 13:05:34 »
Perc nie potrzebuje boostowania, ja bym raczej dorucił do inteligencji, to wyjdzie wypas górniko-producento-naukowiec z opcją szybkiego przestawienia się na PvP. Jak będzie robić misje, to może zaboleć słaba charyzma (można podbić na 16-17), ale dla standingu właściwie liczy się tylko sociology na 5. No i Trade, ale tam ZTCP, to podstawowy jest Willpower.
No ja pisalem o postaci do pvp, misje mozna robic przy okazji, ale marnowanie dobrego konta na robienie barek itd uwazam za dosc duza pomylke. Chcesz kopac? Zrob sobie alta albo postac od razu pod kopanie. Ja wyliczlem sobie po swojej postaci, patrzac jak mam porozkladane atrybuty, ze nie marnujac atrybutow na int/mem/char zyskalem ladnych pare tygodni. Teraz skilluje okolo 1.75m sp na miesiac, a ty?

Co do misji... Swojego czasu zorbilem sporo lvl 3 i lvl 4 by troche podreperowac wallet gdy mialem pzrerwe od bogaych 0.0 i na samym pczatku, by wyciagnac 8.00 do npc corpa. Jakos z moja straszna charyzma dalem sobie spokojnie rade, dalej mam w Social jakies 2000 sp i zyje i misje szybko szly. I powiem Ci w tajemnicy, ze to nie z powodu charyzmy ;] Skille pod wing command na 3 i pod commanda zrobilem w okolo 12d. Zakladam, ze majac podstawowy learning na 4 i adv na 3 z implanetem za 10m nie stracilem zbyt wiele. Dyskutowac mozna by tylko czy bardziej by mi sie oplacalo zwiekszyc int kosztem willpower
 
Kazdy powinien grac ta postacia, ktora chce, ktora mu sie podoba lub mu zwczajnie pasuje. Jesli odpowiada Ci gallente - graj nimi, trybuty to rzecz drugorzedna ;]
Jaaaasne.  :D
No widzisz, mozna jednak pogodzic elementy rpg z odrobina planowania. Jak sie wie co sie chce dokladnie robic i co skillowac to wszystko mozna. Kiedys mysalem, czy nie zrobic Achury, bo bede mial uber staty i w ogole, ale jednak postanowilem, ze bede gral Civirem, bo sa wiele ciekawsza rasa. Pogodzilem to z perc i will 27 z kawalkiem na +4. Da sie?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2007, 13:10:30 wysłana przez Voulture »

Goomich

  • Gość
Odp: Pytanie co do wyboru postaci
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 11, 2007, 14:03:53 »
Teraz skilluje okolo 1.75m sp na miesiac, a ty?

Teraz 1 421 280, ale dlatego, że maksuję inzynierię i inne z  primary int (20 tylko).

A Social potrzebny jest do szybszego przyrostu standingu (więc mniej misji trzeba zrobić).

Rhovana

  • Gość
Odp: Pytanie co do wyboru postaci
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 11, 2007, 14:06:55 »
ja wiem do czego jest "social", zastanawia mnie do czego jest "sociology" ;D

Goomich

  • Gość
Odp: Pytanie co do wyboru postaci
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 11, 2007, 14:19:22 »
ja wiem do czego jest "social", zastanawia mnie do czego jest "sociology" ;D

Wiem, że wiesz, opowiadałem Voulturowi, coby wiedział po co górnikowi-achurze.  :tickedoff: