Autor Wątek: Nurtujące mnie kwestie - proszę o pomoc  (Przeczytany 4410 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Siewca Titum

  • Gość
Nurtujące mnie kwestie - proszę o pomoc
« dnia: Luty 04, 2008, 17:14:09 »
Witam panów i panie. Jest to mój pierwszy post/.

Jestem w pełni świadomy tego ,że topik ,który zakładam brzmi źle gdyż nie jest konkretny. Nie mogłem go jednak inaczej nazwać ponieważ mam parę kwestii ,które mnie nurtują. Ściągam właśnie Eve, czuję ,że t obędzie gra dla mnie. Niestety mam tak ,że jak coś robie to czytam o tym czytam czytam no i z tego nie wynika wcale dużo. Gra jest strasznie zawiła. Postanowiłem dlatego zadać parę pytań.

1) Płatność. Znalazłem aukcję na allegro gdzie osoba oferuje doładowanie za 90zł na 3 miesiące. Jak wiadomo jest to dosyć dobra cena. Pytanie jest takie czy przedłuży mi to trial? Osoba ta oferuje mi przedłużenie, a po 3dniach od wpłatę(forma zabezpiczenia) - czy jest jakaś możliwość oszustwa? Doładowanie ma miejsce w grze w razie czego,.

2)  Czy Eve nie jest gra umierającą? Dosyć mam kolorowych mmorpgów, gdzie biegają pluszowe elfy ,a gracze przeważnie w wieku 15-16lat zachowują się nie ciekawie.

3) Czy Eve to gra gdzie ktoś lubiący  usiąść sobie wieczorkiem po 21 przy herbatce i dobrej grze znajdzie coś dla siebie?

Teraz pytanie zaś z zakres samej gry.

4) Chciałbym oprzeć się na miningu, ale zastanawiam się czy nie warto iść w produkcję? Nie wiem czy produkcja nie będzie nudna bądź trudna jak dla początkującego.

Dzięki z góry za odpowiedzi.


Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Nurtujące mnie kwestie - proszę o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2008, 17:27:54 »
1) Tak przedluzy triala Z tym ze takie doladowanie jest niezgodne z eula i potecjalnie mozesz miec problemy z tego powodu.
2) A znasz gre w ktorej gracze 15-16 lat biegaja i zachowuja sie ciekawie? ;) Wazne ze w eve 15 latka ciezko uswiadczyc,  srednia to 30 lat (w polsce pewnie mniej ale nada grubol powyzej 20)
3) IMO zdecydowanie tak
4) Trudna raczej nie bedzie, a na poczatek moze byc nawet ciekawa z tym ze na poczatku raczej malo dochodowa. Zalezy co lubisz i co w grze ci sie spodoba.

Captain

  • Gość
Odp: Nurtujące mnie kwestie - proszę o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2008, 17:41:13 »
Co do kupna przedłużenia na allegro to to przedłużenie powinno być w postaci time codu dostarczonego na maila czy w jakiś inny sposób i przez ciebie wpisane na stronie głównej w zakładce my account. Wtedy jest wszystko legalnie.

Siewca Titum

  • Gość
Odp: Nurtujące mnie kwestie - proszę o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2008, 18:02:32 »
Dzięki panowie za odpowiedź. Bardzo mi pomogliście. Może ktoś mi opisać czym właściwie jest produkcja, jak to działa itp? Są jakieś inne sposób zarobku po za miningiem, produkcja i złodziejstwem?

Erk_NOEXC

  • Gość
Odp: Nurtujące mnie kwestie - proszę o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 04, 2008, 18:17:16 »
Hmm jest wiele sposobow, mozna na przyklad robic misje, lub npecowac. Jezli zas chcesz sie nacuzyc kopac i produkowac zapraszam do naszego kopra. Pisalem na prv ale nie widzialem czy doszlo.
 Co gwarnatuje moj korp? Na pewno przeszkolenie i pomoc na poczatek. Jezli bylbys zainteresowny wiecej szczegolow podamy in game. Kontaktuj sie z Navigo (w grze) lub zemna Erkiekter SilenozII. Pozdrawiam

Siewca Titum

  • Gość
Odp: Nurtujące mnie kwestie - proszę o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2008, 18:45:57 »
Nie polecam Allegro. Fakt, 90zł to atrakcyjna cena, jednak za niewiele więcej (ok 97) można kupić 90d GTC w profesjonalnym serwisie (link na górze strony EVE TIME CODE),pewnym i przetestowanym przez wielu graczy.

No i witaj w EVE!

Dzięki za ostrzeżenie. Generalnie na allegro od osoby z miasta mogę kupić. O tyle jest to kusząca oferta ,że doładowanie dostaje od razu jak się zdecyduje, a płacę za miesiąc - dwa i jeżeli mi się nie spodoba to płacę połowę. Gdyby mi się spodobało wolałbym płacić jak niegdyś za wowa - z góry za 6miesięcy. Zapewne wtedy cena jest jeszcze mniejsza. Muszę się zastanowić jak płacić w takim wypadku.

Mam jeszcze inną opcję, kolega chce mi jakoś dać 30dni ,a po tym z nim zamówił bym z Australii. W takim razie pytanie:

a) Czy to legalne by było? 30dni akurat bym zobaczył czy mi się podoba
b) Czy kody z Australii działają w Europie?
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2008, 18:59:20 wysłana przez Siewca Titum »

CoeathalVega

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: coeathal vega
  • Korporacja: Reikoku
  • Sojusz: Pandemic Legion
Odp: Nurtujące mnie kwestie - proszę o pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 04, 2008, 23:52:11 »
na tematy platnosci juz Ci ktos odpowiedzial wiec w to sie nie bede zaglebiac...

najwazniejsza w tej grze jest niestety cierpliwosc, statystycznie ponad 50% graczy wymieka po 6 miesiacach. Na poczatku moze sie wydawac nudna, ale jezeli masz cierpliwosc - jak najbardziej.

Siewca Titum

  • Gość
Odp: Nurtujące mnie kwestie - proszę o pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 05, 2008, 16:49:21 »
Dzięki panowie za porady. Wybrałem aktualnie Amarr Amarr. Niektórzy mówią ,że są lepsze rasy do kopania, ale ja nie muszę być najlepszy - historia Amarrów jest ciekawa sama w sobie dlatego też ich wybrałem.  Gra mnie zafascynowała jednak muszę dokupić ramów gdyż 512 nie starcza.

Teraz pytanie, jestem w jakiejś dziwnej korporacji. Właściwie chyba to startowa korporacja, jak mam z niej wyjść?


Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Nurtujące mnie kwestie - proszę o pomoc
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 05, 2008, 16:56:17 »
b) Czy kody z Australii działają w Europie?
niewazne skad sa kody, dzialaja wszedzie.

Teraz pytanie, jestem w jakiejś dziwnej korporacji. Właściwie chyba to startowa korporacja, jak mam z niej wyjść?
musisz sie po prostu zapisac do innej korporacji (odwiedzic stacje w ktorej ma biuro i zlozyc do niej aplikacje)

Ellaine

  • Gość
Odp: Nurtujące mnie kwestie - proszę o pomoc
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 05, 2008, 16:58:55 »
Zapisać się do korporacji graczy, na początek idealna będzie Unseen Academy, zobacz unseen.pl.

termos

  • Gość
Odp: Nurtujące mnie kwestie - proszę o pomoc
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 05, 2008, 16:59:37 »
Zapisując się po prostu do innej.
Co do produkcji, skoro już taki rodzaj zabawy wybrałeś, znajdź kilka hubów czyli miejsc w których skupia się większość  handlu w danej okolicy, dosyć łatwo to sprawdzić gdyż z reguły jest tam nienormalnie dużo osób. Gdy takie miejsca znajdziesz. leć tam, przejrzyj market zawężony do zasięgu układu gwiazdowego i wyszukaj itemki t1 o bardzo dużym obrocie. Sprawdź koszty produkcji odnajdując odpowiednie BPO i ceny na markecie, bardzo często różnice cenowe są bardzo duże ( nawet kilkaset procent ), do produkcji tych itemków w większości przypadków nie potrzebujesz wysokich skilli. Więc niemal od samego początku mając jedynie czyste BPO i troche zapału możesz osiągać przyzwoite zyski, na tyle duże aby nie martwić się o nic i poznawać grę.

Pozdrawiam i życzę powodzenia O0

Siewca Titum

  • Gość
Odp: Nurtujące mnie kwestie - proszę o pomoc
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 05, 2008, 17:19:53 »
Panowie, jak mogę wejść na jakiś inny kanał?

Voulture

  • Gość
Odp: Nurtujące mnie kwestie - proszę o pomoc
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 05, 2008, 17:21:22 »
Kliksz Channels & Mailing Lists i tam masz przycisk Join.

MKoll

  • Gość
Odp: Nurtujące mnie kwestie - proszę o pomoc
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 05, 2008, 17:38:53 »
Zdaję sobie sprawę, że każdy kiedyś zaczyna, ale moim skromnym zdaniem fakt, że ciągle pojawiają się nowe wątki z identycznymi pytaniami, na które odpowiedź można bez trudu znaleźć w sieci - ba, najczęściej na samej Centrali - to po prostu brak szacunku dla rozmówców.

EvE wymaga znajomości angielskiego, cierpliwości i myślenia. Moim skromnym zdaniem jeśli ludzie nie potrafią sami przeczytać jednego z 100022031 postów, artykułów i poradników dotyczących np. płacenia za EvE, to grą też się rozczarują. Lepiej oszczędzić im wydatków :/.

Snusmumriken Shamploo

  • Gość
Odp: Nurtujące mnie kwestie - proszę o pomoc
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 05, 2008, 21:01:44 »
sam kiedys byles w unseen wiec wez  Oam nie pitol tylko sie loguj i robimy misje, jak kazdy powazny misiek w CVA  :laugh:

MKoll

  • Gość
Odp: Nurtujące mnie kwestie - proszę o pomoc
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 05, 2008, 21:43:34 »
sam kiedys byles w unseen wiec wez  Oam nie pitol tylko sie loguj i robimy misje, jak kazdy powazny misiek w CVA  :laugh:

Nie chodzi o to kto gdzie byl i jak zaczynal, tylko jakie pytania zadawal :).

Skeer

  • Gość
Odp: Nurtujące mnie kwestie - proszę o pomoc
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 06, 2008, 01:32:52 »
W końcu ludzie by przestali pisać na forum, bo wszystko byłoby gdzieś powiedziane...  :)

Oam - looknij na archiwum, na te wszystkie topiki, działy etc. Jeśli ktoś nowy zobaczy ten ogrom, to wybierając między 5h czytania i szukania odpowiedzi na swoje pytania, a zadaniem pytania w nowym wątku, oczywiście skorzysta z drugiej opcji  :) Ja też bym tak zrobił i nie ma to wg mnie wiele wspólnego z brakiem cierpliwości  ;) Tak jest efektywniej.