Autor Wątek: Ekonomia t2  (Przeczytany 3526 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Desert Rat

  • Gość
Ekonomia t2
« dnia: Marzec 20, 2007, 12:07:51 »
Mam pytanie co sądzicie o elitarnych barkach a raczej ich cenie - z tego co zdązyłem się zorientować większość żeczy t2 stopniowo idzie w dół bo wielu graczy je produkuje - to samo z rigami od czasu kiedy zaczynałem gre spadły jakieś 20% - mi np opyla się sprzedać wyprodukowanego riga 20% poniżej obecnej ceny bo dla mnie to i tak kupa kasy a przynajmniej sprzedam jako pierwszy. I tu dochodze do barek - czy koszt produkcji exhumerów jest tak bajoński?? Czy może bpo/npc są niedostępne a jesli tak to czy ktoś ma monopol czy raczej świat eve sam generuje określoną ilość elite barek po kosmicznych cenach??

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Ekonomia t2
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2007, 12:31:01 »
1 BPO na exhumery jest prawdopodobnie malo

2 Ludzi z skillami na exhumy jest stosunkowo ( w porownaniu do hacy np)coraz wiecej bo to naturalna i jedyna droga dla minera (tu nie ma tak ze mozez wybrac czy bsa doskillowujesz czy haca czy idziesz w capitale) Wiec nie masz w sumie wyboru zaplacisz ile chca. :P Do tego exhumy sa "bezrasowe"

3 Nie mozna bylo uzyskac hulkow ani mackow z invention ( do dzisiaj do 17PM + obsowa przynajmniej  :P )


Wojak

  • Gość
Odp: Ekonomia t2
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2007, 12:52:20 »
Witam.

BPO na exhumery możliwe było do kupienia bodajże tylko w jednym systemie i to w głębokim 0.0 ( NPCowska korporacja ORE ). Tu nie chodzi o jakąś naturalną droge rozwoju bo różnica między Covetorem a Hulkiem w ilości wykopanej rudy jest stosunkowo niewielka więc przynajmniej w High secu ich kupowanie naprawdę nie miało większego sensu. Hulk natomiast dzięki swoim bonusom jeśli jest dobrze wyskilowany i odpowiednio sfitowany może bez problemu tankować każdy spawn ratów i to było jego podstawowym atutem w 0.0 ( kwestia jednak odpowiedniego wyskilowania hulka to pół roku - zakładając że jako miner potrzebować będziesz wcześniej szeregu skilli do processingu, używania t2 kryształków itd. itp. ) A co do spadku ceny to sprawa rozbija się właśnie o brak inwencji na Covetorach ale od dzisiaj Hulk będzie zaawansowaną wersją Covetora więc sprawa się rozwiązuje sama. Podobnie jest z całym sprzętem t2 tu nie chodzi o jakiś pęd ludzi do invencji czy nadmiar BPO/BPC t2 ale własnie o zmiany wprowadzane w Revelaions 1.4 i teraz większośc po prostu wyprzedaje zapasy.

Co do handlu rigami to nie opłaca ci się wystawiać z taką przebitka bo to psuje rynek, często jest tak że zaraz po tobie znajdzie się  ktoś kto jeszcze bardziej przebije twoją cenę i kolejnego riga już nie wyprodukujesz bo zrobiłbyś to poniżej kosztów produkcji. Nie opłaca ci się także wystawiać 50 rigów w jednym zleceniu bo jakąkolwiek cenę byś nie wyznaczył stanie się ona blokadą dla wszystkich pozostałych na rynku. Po prostu przy dziennym obrocie nawet 40 rigów takie zlecenie zablokowałoby moje rigi na kilka dni więc napewno wystawię swoje poniżej tej ceny ( chociażby o 1 ISK ). Dużo lepszym rozwiązaniem jest znaleźć taki na rynku kturego masz obrót powiedzmy 40 sztuk złożyć zlecenie minimalnie mniejsze od aktualnie najmniejszego i za kilka godzin też napewno się sprzeda w sumie jeśli będziesz "obrotny" i poświęcisz, może nie duzo czasu ale kilka razy dziennie chociaż na 5 minut zajrzysz do EVki osiągniesz jeszcze lepszy zwrot

pozdrawiam

Kamoris

  • Gość
Odp: Ekonomia t2
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2007, 13:00:58 »
Witam.

BPO na exhumery możliwe było do kupienia bodajże tylko w jednym systemie i to w głębokim 0.0 ( NPCowska korporacja ORE )


BPO na exhumery nigdy i nigdzie nie bylo do kupienia jak kazde bpo tech2 zostalo rozlosowane. Kartel ktroy posiada wiekszosc tych bpo dyktuje takie a nie inne ceny. Do kupienia sa natomiast bpo na barki w 0.0 w 2 czy 3 stacjach i jako takie sa ogolnodostepne  8)

Wojak

  • Gość
Odp: Ekonomia t2
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2007, 17:06:18 »
Tak racja BPO na Hulki nie było nigdy na NPCowskim rynku zupełnie bez pomyślunku napisane.