Autor Wątek: EVE - Online & Poland  (Przeczytany 87512 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

theorbis

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 02, 2007, 15:06:54 »
Hey Baz,

I always intended to work closely with eve-centrala as a gateway for polish players into EVE. That is why all new players are pointed to this web site on our landing page. I have no intentions of creating or pushing for another fan site myself, but if other people create it that is more then fine.

And dont worry, i am not asleep ;) I might be buys, but that is another matter!

Xarthias, i am glad to hear that you are working on new guides as i was going to suggest that myself to you.  O0

Best Regards,
The Orbis

MightyBaz

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 02, 2007, 15:32:55 »
The forum could be dedicated to CCP's important information that all vistors can access quickly and efficently. That means it could be a discussion area. Should information need updating the original author or the moderator will make the required changes ...nice feedback
so maybe any CCP NEWS as a new one topic inside?  :o

rafaello

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 09, 2007, 13:23:53 »
To convert new customers from trials you need two strong tools in poland:

1) easy accesed payment  for everyone - for now payment is really accesible for credit cards owners and for old wolwes in mmo market ;)

2) strong suport in polish language - i still speaking with a loot gamers - who likes eve graphics and idea.. but they are defeated on english and that is really big amount of players

imho if you imporove first two points you can start adwersize much stronger and that will bring good effect to cpp and to polish community

theorbis

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 10, 2007, 12:24:29 »
Hey Rafaello,

Thank you for your suggestions. I am fully aware of that and working on it.

If everything goes as planned we should see time cards in Empik stores soon and that will give polish players an alternative way of paying for subscription.

As for the support in polish language, we are considering it, but at the moment there is not enough polish players to justify hiring polish speaking GM, let alone localize the whole game.  However, this can change in a few months.

I do have some ideas how we can improve the experience of new players and help them connect to others in game, but more about this when i look at all aspects of it.

I hope everyone will enjoy the read in new CD Action issue. I certainly look forward to receive a copy :)

Best Regards,
The Orbis

korpusz

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 11, 2007, 15:00:33 »
This thing about EVE in CDA magazine will be in regular number or specjal number?
I have specjal and only EVE related material is one little screen in "Hasta La Vista" (Vista and gamers) article. I've only gave fast look on magazine so i could missed that what you are talking about.

BTW this is first specjal number of CDA that come out.

rafaello

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 11, 2007, 16:39:46 »
i belive that will be next cd-action - regular issue

Hellfire500

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 14, 2007, 08:26:01 »
is in 5/07 cda number is 14day trial :-\

MightyBaz

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 14, 2007, 09:10:38 »
The Orbis

A few coins at least... I hate to criticize our brilliant marketing inventors but I think in these big action there is a bit of cllutching going on. An unwillingness to take big risks. Sometimes you have to go for it. I also think there is a tendency to think market. We get to try again how this market is growing up within next a few months, years etc..

I really liked Rafaello's point about some general hints. You must give the customers much more payment methods, for sure.  Do CCP have the willpower to be created in the way?
Your success has always been won by being aggressive. Sure sometimes this will make a mistakes but I think more we need to go for it.
I also think in view of my own tendency to challnege more dometic players.  We could use a self marketing squad, sponsoring by CCP. hm? ;)

Overall though, a very worthy topic of discussion, and everyone does have to keep in mind that this action is very much a learnign experience for us. I hope CCP has never had to do any marketing quite like this so for all their former experience ...just consider 8)

sensei

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 25, 2007, 00:40:27 »
Ach napiszę coś i ja. Tak sobie czytam posty Orbisa i doszedłem do wniosku, że ktoś musi uświadomić go w kwestii zwiększania liczby polskich graczy.
1. kurs Euro - Złoty na dzień dzisiejszy 1 EUR = 3.7966 PLN. Teraz wiadomo dlaczego mamy "Województwo Londyńskie", po prostu w lepszej częśc Europy zarabiamy lepiej więc lepiej tam pracować niż tu, gdyż za tą samą robotę dostajeky kilka razy więcej pieniędzy.
2. Polska gracz = biedna gracz, chyba że pracuje w branży IT i jest koło trzydziestki ewntualnie ma rodziców bogoli to ma gest i sobie pogrywa w MMORPG.
3. Polski gracz to spryciarz który cwaniactwo odziedziczył po rodzicach z gatunklu Człowiek Postsowiecki (Homo Sovieticus). Dla niego wszystko musi być najlepiej dwa w jednym. Aparat fotograficzny z możliwością kręcenia filmów. Komputer i do grania i do pisania dokumentów programów, odtwarzania multimediów itp. Gra MMORPG dla polskiego gracza musi być : darmowa najlepiej lub w cenie "pirata" mieć to, tamto i jeden olbrzymi wszechświat.
4. Gracz w Polsce i tak ma dużo wydatków. Drogi sprzęt kompuerowy, drogie gry, brutalne ceny internetu o jakości kilkunastoletniego auta, toteż cięzko mu wydawać na grę tyle co na internet 1MB + komórka + cośtam cośtam.
5. EVE nie jest po polsku, co przy stopniu skomplikowania odstrasza wyjątkowo skutecznie. Często gracze podjarani filmikami rzucają się na EVE, a tam nie dość że po angielsku to jeszcze tutorial dłuższy od lektur szkolnych.
6. Wymieniane już wcześniej trudności z płatnościami za grę. Trzeba mieć na uwadze że większość graczy to nastolatkowie z liceum i gimnazjum. Mają co prawda najwięcej czasu na granie ale najmniej pieniędzy (wyjątek -  starzy to bogole).

Wnioski:
Niech Orbis sobie wyobrazi że ma płacić za EVE 60 EUR miesięcznie na dodatek w każdej wersji językowej tylko nie po angielsku :) Niech spróbuje poopłacać rachunki za wodę, prąd, gaz, internet, telefon. Niech będzie zapalonym graczem w kraju gdzie gry są symbolem głupawej rozrywki dla dzieci na poziomie pacmana i platformówek lub że gry są uznawane za przyczynę wszelkiego zła w rodzinach. Niech spróbuje opłacić EVE bez karty kredytowej czy też płatniczej, to wtedy zrozumie dlaczego tak mało graczy gra w EVE. Bo naszych graczy jest wielu i grają w różne MMO (np. Silkroad, Rappelz, Last Chaos, Entropia Universe, WoW, Guild Wars, Ogame) ale te gry mają przynajmniej o jedną przeszkodę mniej w stosunku do EVE. Po tym wszystkim poczuje się jak sól naszej ziemi, heros polskiego rynku gier, potomek Supermana, wujek Robocopa , wojwnik cybernetyczno-mięsny, POLSKI GRACZ (Alleluja! ...)

Jak ktoś ma chęć to niech streści to po angielsku Orbisowi co ważniiesze zwłaszcza to o tym jakby dla niego EVE miał kosztować 60 euro. Swoją drogą jak to jest że oni nie chcą się uczyć polskiego a nas zmuszają do angielskiego.

Ellaine

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 25, 2007, 01:34:45 »
Eee, to nie ma sprawy, bo przecietny gracz w Eve itak jest kolo 30tki i pracuje w branzy IT :)

Serio :]

misao

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 25, 2007, 01:54:07 »
tak jak mowi albi ^_^ gimnazjalisci i tak graja w wowa:) awe jest gra dla ludzi ktorzy chca czegos wiecej ( w 90% przypadkow Frontiera multiplayer)

MightyBaz

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 25, 2007, 08:06:27 »
...Ach napiszę coś i ja. Tak sobie czytam posty Orbisa i doszedłem do wniosku, że ktoś musi uświadomić go w kwestii zwiększania liczby polskich graczy...


nie obraź sie na mnie, to co napisze nie jest skierowane do Ciebie personalnie, ale to takiego punktu widzenia..

gry MMO maja olbrzymi potencjal, wystarczy spojrzec na przychody vs rozrywka - obroty rosna gwaltownie od kilku lat, sukces WoWa , Guild Wars pokazal, ze jest to tez bardzo dochodowy biznes...a Polska jest lakomym kąskiem...stad pewnie kampania reklamowa w mediach...i o to chodzi...wiecej graczy to wiecej mozliwosci dopasowania sie do lokalnego rynku. Sprawy polityczne, finansowe, spoleczne maja mniejsze znaczenie niz twardy i racjonalny biznes...wieksze wplywy to wieksze mozliwosci

Jaka z tego puenta...takie problemy sa na calym swiecie, wlaczajac to Islandie...i wydaje mi sie ze CCP jednak wychodzi naprzeciw graczom poprzez wprowadzenia time codes... nie masz real PLN, ale masz leb na karku to zarabiasz w EvE iski i kupujesz TC...





rafaello

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 25, 2007, 10:25:11 »
hmmm
co do kwoty jaka trzeba placic...  to ccp zrobilo juz wystarczajaco duzo - mozna kupic tc za iski - dla mnie eot
i jajczenie ze drogo to pier......
co do sytuacji finansowej - wiekszosc z nas starych wilkow placila od poczatku kartami kredytowymi i nikt ni eplakal za specjalnie

za darmo najlepiej ? ze rachunki za wysokie ? ojej.... to moga pograc w cos innego ( wieeemm wieeemm nie moga :D eve roxx )

tlumaczenie calej eve.... jest dla mnie osobiscie kontrowersyjne - z jednej strony cenie sobie obecna dojrzalosc ludzi grajacych w eve (no.. moze nie wszystkich)  znajomosc jezyka i oplaty stawiaja pewna bariere ktora dobrze robi polskiemu community

wiem.. bo prawie 3 lata temu wyszedlem z kanalu polish....

chyba znowu jestem gotowy zeby tam zajrzec :D


Ellaine

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 25, 2007, 10:37:55 »
O Polskiej wersji Eve już Orbis się wypowiedział - będzie nas więcej, zacznie się taki projekt.

O płatnościach nie ma co dyskutować, są takie same wszędzie (z poprawką na podział Europa/reszta). MMORPG akurat nie może być tańsze w zależności od kraju, bo klientela i tak jest globalna i będzie kupować tam gdzie jest najtaniej. Wydaje mi się, że sprzedawanie Europejczykom drożej też nie za bardzo wychodzi. No i można kupować TC za ISK.


Goomich

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 25, 2007, 10:57:43 »
za darmo najlepiej ? ze rachunki za wysokie ? ojej.... to moga pograc w cos innego ( wieeemm wieeemm nie moga :D eve roxx )

Eee, tam. Space Rangers 2 kosztuje tylko 3 dychy. ;-)

sensei

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 26, 2007, 22:31:16 »
Dzięki za odpowiedzi, zwłaszcza, że tak ich wiele było. Po prostu troche żalu na ten cudowny kraj mysiałem przelać. U nas w IV RP trudno być kimkolwiek oprócz polityka, bo tym zawsze będzie wygodnie. Chciałbym wyjaśnić po co napisałem poprzedniego posta. Otóż chciałbym, żeby skoro podejmują decyzje gdzieś tam w świecie dotyczące polskich graczy EVE, to niech to robią o informacje miarodajne i z pierwszej ręki. Bo oni niewiele wiedzą o naszym kraju, im się tylko zdaje, że wiedzą jak tu jest. A powinni znać "polską rzeczywistość".
Odnośnie polskiej społeczności towidzę ,że wychodzicie trochę z założenia jak właściciel Pubu. Sprzedawać piwo po 5 zł to menelstwo nie będzie przychodzić. Bez urazy ale to trochę rasizm. Naprawdę uważacie, że gracz który nie zna angielskiego na waszym poziomie i nie pracuje w branży IT to musi być ziom i dres?  Dlaczego tak bardzo boicie się że popsuje się wam community? Skoro jesteście koło 30 to bądzcie ponad nich to domniemane ziomalstwo wam nei zaszkodzi.
Polisz Werszyn jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Wiem jakie są szanse na zrobienie lokalizacji EVE ale jestem ciekaw czy język jest zapisanny na serwerze  czy też w katalogu z grą. B o jak jest zapisany w katalogu z grą to mozna by samodzielnie wyedytować czy coś. Przecież jest fura programów do rozpakowywania archiwów gier. Rozwiążmy sprawę po polsku. Nie chcą lokalizować sami to zrobimy ;)
P. S. Jak by nie patrzeć to mniej też bliżej 30 niż dalej i też z branży IT jestem chociaż jako ten pomniejszej rangi "informatyk-fachowiec"

Ellaine

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 27, 2007, 00:12:20 »
Po prostu troche żalu na ten cudowny kraj mysiałem przelać.
Zrzedzisz, kraj jakich dziesiatki, porownaj Wegry, Czechy, Litwe, Rumunie, Ukraine (...) - tu troche lepiej, tam troche gorzej, w Polsce kariere robi sie w miare normalnie, rynek pracy jest w miare normalny, zarobki sa w miare przecietne, rzad ma mniejwiecej tyle idiotow co w przecietnym innym kraju, tylko narod jest troche bardziej marudny niz srednia.

Cytuj
Bo oni niewiele wiedzą o naszym kraju, im się tylko zdaje, że wiedzą jak tu jest. A powinni znać "polską rzeczywistość".
Co maja wiedziec?
Ceny sa ustalone i ich nie dostosuja. Mechaniki gry dla Polakow przeciez nie zmienia. Karta placic w Polsce mi sie udaje bez problemu. Wszytko co Orbis musi wiedziec, to gdzie mu sie oplaca puszczac reklame.

Cytuj
Odnośnie polskiej społeczności towidzę ,że wychodzicie trochę z założenia jak właściciel Pubu. Sprzedawać piwo po 5 zł to menelstwo nie będzie przychodzić.

Tanie piwo jest raczej po to zeby zwiekszyc klienteleo meneli a nie zmniejszyc  o studentow :).

Cytuj
Przecież jest fura programów do rozpakowywania archiwów gier. Rozwiążmy sprawę po polsku. Nie chcą lokalizować sami to zrobimy ;)
To niezgodne z EULA i bez sensu. Jak Polska spolecznosc osiagnie graniczna wielkosc i CCP rozpocznie projekt spolszczania, to moze ktos stad sie zglosi do pomocy.

wuzel

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 27, 2007, 10:24:48 »
Z lokalizacją będzie tak jak u szwabów. 5000 aktywnych pełnych kont i ccp się samo do nas zgłosi, żebyśmy im w tym pomogli. Niemiecka lokalizacja w 90% została zrobiona przez ich community. Ale zapomnij o pełnej lokalizacji - interface, teksty misji i to w zasadzie wszystko. Na szczęście. A, i może tutorial.
I czemu uważasz, że cena evki tworzy jej elitarność? WoW kosztuje prawie tyle samo, a trzeba jeszcze dołożyć zakup (nie najtańszego) pudełka (czy dwóch), a graczy jest od metra. Gdzie tu elitarność? Chyba, że czepianie się, żeby się przyczepić... Bo zawsze lepiej by było za darmo. Ale za darmo ccp nie miałoby na opłacenie programistów czuwających nad i rozwijających grę, nie miałoby na rozwijanie serwera itd... 15 baksów to naprawdę niewielka opłata za taki support ze strony firmy.

MightyBaz

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 27, 2007, 11:09:54 »
Sensei, takie podejście jest niebezpieczne bo niepotrzebnie rozwija ksenofobie ...swiat nie kreci sie wokol nas , ani my nie kręcimy sie wokół niego. To sa jakieś kompleksy wyniesione z czasow prl-u...co ciekawe uszlachetniane jako prawdy obiegowe...i zamiast je powtarzać jako jedyne i sluszne ideowo spójrz na to z perspektywy producenta czy dystrybutora...a nie rzucaj jakis bredni o metafizycznym wpływie naszego etosu narodowego na kształtowanie sie biznesu CCP w Polsce.

Chyba wystarczy nam juz oszolomow wokol, zeby sluchac nastepnego "ojca narodu" w wydaniu eve.




sensei

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 27, 2007, 19:55:40 »
Nie wiem  jak wy ale ja mam wrażenie, że nasza rozmowa jest nieco przesunięta w fazie.  Po prostu mam wrażenie, że nie zupełnie zrozumieliście o co mi biega. Wobec tego skoncetrujmy się na faktach.

1. Orbis uzależnia lokalizację od liczby pełnych kont. Polski gm też ma być wtedy kiedy liczba graczy zwiększy się odpowiednio. Dodatkowe bajery mają być  wtedy kiedy będzie jeszcze więcej polskich graczy. Zgoda, założenie słuszne marketingowo, bo CCP to nie Caritas. ale to jest troche błędne koło, bo te "bonusy", które mają przyciągnąć polskich graczy są uzaleznienione od w pełni aktywowanych kont. Jak dla mnie trochę ironiczne.

2. Kwestia pieniędzy trudna w Polsce jak zawsze ;) Nie wiem czy się ze mną zgodzicie ale jest ważne ile płacimy za EVE. Niestety nie są to porównywalne kwoty z tymi na zachodzie. Na zachodzie za te 15 euro to masz 3 paczki fajek a u nas ok.12. Podaję obrazowo, bo to będzie miało znaczenie przy podejmowaniu decyzji czy płacić za WoW czy EVE. Ja wiem że tego się nie przeskoczy, że CCP nic do tego. Po prostu to kolejny ważny czynnik istiotny do zwiększenia się liczby Polaków w EVE.

3. Nie mogę za chiny ludowe pojąć waszych obaw w stosunku do lokalizacji. przecież nie musielibyście jej włączać. Zgadzam się w zupełności, że nie należy lokalizować "nazw własnych" w grze. Natomiast lokalizacja tutoriala, opisów misji, przedmiotów, umiejętnosci czyli całej zawartości pisanej prozą bardzo pomogłaby w zwiększeniu liczby aktywnych w pełni kont.  Poza tym ułatwiłaby wdrożenie się w grę i być może zmniejszyłaby liczbę głupich pytań o pierdoły przez nowych graczy.

4. Nie jestem ksenofobem.  Nawet lubię tych zachodnich ludzi. fajnie mają  co niektórzy bo niemuszą uzywac polskich znaczków przy pisaniu. Zaprawdę powiadam wam, kto tu jest ksenofobem jeżeli pisze, że tańsze piwo zwiększy ilość meneli a nie studentów, no kto? przecież "do nowych" nie musielibyście się odzywać wogóle, wasze prawo.

Reasumując jak Orbis ma "wprowadzać bajery" dla nas, skoro dla  was polska wersja jest be, gracze "nie na poziomie" są be i zasadniczo wszystko jest be co mogłoby naruszyć ustanowiony przez was porządek rzeczy. Z tym psuciem społeczności to marudzicie jak elita demosceny, kiedy w CD-Action zaczęły pojawiać się demka scenowe, w związku z czym nowi zaczęli sie interesować " elitarną demosceną" co oczywiiście starych poirytowało. ciżeko w tłumie błyszczeć przecież.
A tłumaczyć na polski mogę sobie na własny uzytek bo polskie prawo na to pozwala.

Ellaine

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 27, 2007, 21:09:30 »
Z moimi dronami. Poza tym tak wlasnie i lepiej nie bedzie. Bo jesli ludzie beda odizolowani od angielskich nazw przedmiotow i stworow w grze, o bedzie bardzo utrudnialo im komunikacje. Optimum to dawanie nazw w obu jezykach, np "Srednia tarczonaprawiaczka (medium shield booster)"

sensei

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 29, 2007, 00:51:35 »
Wg mnie to raczej "średni wzmacniacz tarczy", chociaż dosłownie booster to raczej "wspomagacz" Niestety dosłowne tłumaczenie czasem brzmi dziwnie. Mysle że niedotłumaczenie nazw niektórych rzeczy w EVE nie byłoby takie złe. Może mało eleganckie ale w końcu do przetrawienia. w końcu ma być pomocą w onalezieniu się w świecie EVE a nie solucją na każdy problem żółtodzioba. Poza tym w slangu komputerowym i growym jest mnóstwo zapożyczeń z angielskiego, co zazwyczaj skutkuje mimowolnym przyswajaniem sobie języka angielskiego.

pticu

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #92 dnia: Maj 30, 2007, 01:04:21 »
moim skromnym zdaniem twory beda nieuniknione i braknie na nie miejsca na ekranie :D
regenerator tarczy sredniej mocy - medium shield booster - analogicznie small i large i xlarge (lub maly/sredni/duzy/wielki regenerator tarcz )

sylass

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #93 dnia: Maj 30, 2007, 09:47:09 »
Jeśli mogę cosik dorzucić od siebie to...
Spolszczenie EvE bynajmniej OK, ale tylko częściowe.
Wszystkie nazwy własne w grze powinny zachować swój ENG-status a jedynie opisy ship'ów, przedmiotów, misji itd mogły być in PL :) To ułatwiłoby grę tym co nie znają ENG a bardzo chcieliby popykać w EvE :)
To chyba najrozsądniejsze rozwiązanie moim zdaniem :P

Voulture

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #94 dnia: Maj 30, 2007, 12:50:47 »
Nazwy angielskie pzredmiotów powinny być zostawione, tak samo jak nazwy miejsc, systemów, statków, frakcji itd. Bez sensu byłoby izolowanie na siłę innych graczy od reszty społeczeństwa w eve. Opispzredmiotu - jak najbardziej, ale nazwa nie sobie zostanie... Już widze te teksty w Jita:

> WTS Bardzo dużą ładowarke tarcz Przerażajacych Guristasów oraz Koszmar.
> WTF?

Assari

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #95 dnia: Maj 30, 2007, 12:53:19 »
(...)> WTS Bardzo dużą ładowarke tarcz Przerażajacych Guristasów oraz Koszmar.
> WTF?

 :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

misao

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 05, 2007, 17:11:47 »
o to ja dorzuce akcelerator liniowy drugiej generacji. i Obronce.

MHCMega

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 06, 2007, 00:23:21 »
Myslę że polskie nazwy mogły by być ale ze względu na rozmiar formatek na ekranie powinno sie podawać tylko skrót złożony z pierwszych liter nazwy polskojęzycznej, np.

[Invented Antimatter Charge L]
Duże Ulepszone Pociski Antymateryjne (D.U.P.A.),

[Heavy EM Dual Artillery]
Ciężka Iskrowa Podwójna Artyleria (C.I.P.A.),

[Coolant System I]
CHłodniczy Układ Jeden (CH.U.J.),

[Unique Mobile Warp Disruptor]
Pierwszoklasowy Immobilny Zakłocacz Danych Astrofizycznych (P.I.Z.D.A.),

[Carrier Blueprint]
Wyjątkowo Porządny I Energooszcządny Rodzaj Dokładnego Opisu Lotniskowca (W.P.I E.R.D.O.L.),

[Astrophisical Universal Energy Transmiter]
Fizyczny I Uniwersalny Transmiter Energii Kosmicznej (F.I U.T.E.K.)

korpusz

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwiec 06, 2007, 10:30:05 »
Jezeli nie macie zamiaru pisac po angielsku to nie zasmiecajcie tego topicu dyskusja o tym jak co tlumaczyc, odkopcie sobie topic w ktorym juz to bylo i tam spamujcie.
Obecna wasza dyskusja ma sie ni jak do tematyki topicu.

Ghazdi Ironwill

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwiec 13, 2007, 13:45:04 »
Orbis have to say CD Action move was a 10 points shoot  :)
Mainly thanks to that, I'm ending my trial period in 2 days time and buying a subscription for another month at least.

So it was a very good move. Bravo!

*set destination: Rens
*warping
*jump

 O0
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2007, 14:16:56 wysłana przez Ghazdi Ironwill »

theorbis

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwiec 13, 2007, 18:36:41 »
Orbis have to say CD Action move was a 10 points shoot  :)
Mainly thanks to that, I'm ending my trial period in 2 days time and buying a subscription for another month at least.

So it was a very good move. Bravo!

*set destination: Rens
*warping
*jump

 O0


Glad to hear that Ghazdi and welcome to EVE Universe  :)

zbigniewcichon

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwiec 13, 2007, 21:07:10 »
Witam

Od kilku dni zacząłem grać w EVE muszę przyznać że gra bardzo mi się spodobała ale jest jeden problem :( bariera  językowa. Wiem że zrobienie polskiej lokacji nie jest łatwe ale czy na początek nie dało by się zrobić obszernego polskiego poradnika ? Jest -EveOnlineExodusManual- czy nie może to zostać przetłumaczone ? 


Welcome

I from several days  began to play in EVE I have to admit that I liked the game very much but one problem is :{ the  linguistic barrier. I Know that making the Polish location is not easy but or one did not give the spacious Polish guide to by to make on the beginning ? Is -EveOnlineExodusManual- or  can not to become this translated ? 

I apologize for English I use the translator

zbigniewcichon

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwiec 13, 2007, 21:47:57 »
a ten translator ci nie dziala w 2 strony? :D


Działa ale wiadomo jak tłumaczy translator no i tłumaczenie zajmuje dużo czasu przez to zostaje mniej czasu na grę.

Więcej zajmuje mi czasu tłumaczenie tekstu a jeszcze trzeba zrozumieć o co chodzi w tej grze a i tłumaczenie jest trudne i często nie rozumiem o co chodzi i stresuję się przez barierę językową a przecież gra ma dawać przyjemność.

MightyBaz

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwiec 14, 2007, 08:11:21 »
zbig, ale z ciebie niezla dupa na tym obrazku  :o, moze pojdziemy na lody? :2funny: :2funny: :2funny:

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwiec 14, 2007, 10:30:04 »
a ten translator ci nie dziala w 2 strony? :D


Działa ale wiadomo jak tłumaczy translator no i tłumaczenie zajmuje dużo czasu przez to zostaje mniej czasu na grę.

Więcej zajmuje mi czasu tłumaczenie tekstu a jeszcze trzeba zrozumieć o co chodzi w tej grze a i tłumaczenie jest trudne i często nie rozumiem o co chodzi i stresuję się przez barierę językową a przecież gra ma dawać przyjemność.
Najlepiej zapisz się do jakiegoś polskojęzycznego korpa i proś kolegów o pomoc w wyjaśnieniu tego czego nie rozumiesz, a wkrótce sam będziesz umiał sobie poradzić po prostu wiedząc, znając znaczenie słów angielskich.
Na szczęście jeśli chodzi o korpy jest w czym wybierać.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...