Autor Wątek: bpo t2 damage control  (Przeczytany 4553 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MightyBaz

  • Gość
bpo t2 damage control
« dnia: Marzec 06, 2007, 11:18:02 »
mam zamrozona kase w funduszu , dzieki temu jestem w posiadaniu bpo t2 na curse, rapier i bcs jako wspolwlasciel...ale kasy mi brakuje , moze ktos na ma ochote?
 w tej danej chwili  moge zainwestowac tylko 5-6b
dcu II - dobrze sprzedaje sie, 500szt x srednia cena 6- 7m, schodzi w tygodniu ( w niektorych regionach jest taniej).

koszt produkcji 33k ISK, zatem mozna smialo przyjac 5m profit (czesc idzie do hurtownikow takich jak ja)
ROI jakies pol roku. Chyba ze ceny jeszcze bardziej spadna, to trudno przewidziec.

ponizej link do aukcji  http://myeve.eve-online.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=486558

marioosh

  • Gość
Odp: bpo t2 damage control
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 07, 2007, 10:17:11 »
Cytuj
hyba ze ceny jeszcze bardziej spadna, to trudno przewidziec.
łatwo powiedzieć bo to jest napisane w dev-blogu

dwa warunki spadku cen na elementy t2:
1. ptach 1.4 (koniec marca) , w którym:
- większa ilość skillbooków na encryption methods przez explorację
- większa ilosć datacores przez explorację
- tansze datacores u agentó R&D,
- więcej 'runs' z inventowanych BPC.

wszystko to ma wpływ na tańszą invencję, przez co wpadnie tańszy sprzęt t2 na rynek

2. W ciągu najbliższych 4-ech miesięcy WSZYSTKIE BPO T2 zostaną zamienione na BPC i loteria zostaje zlikwidowana - invencja stanie się jedynym źródłem Blueprintów.

więc nie warto teraz ładować się w BPO chyba że naprawdę po okazyjnej cenie.

MightyBaz

  • Gość
Odp: bpo t2 damage control
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 07, 2007, 10:40:22 »
napewno mnie przekonales - sic!

Soulless

  • Gość
Odp: bpo t2 damage control
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 07, 2007, 10:49:51 »
Cytuj
hyba ze ceny jeszcze bardziej spadna, to trudno przewidziec.
łatwo powiedzieć bo to jest napisane w dev-blogu

dwa warunki spadku cen na elementy t2:

2. W ciągu najbliższych 4-ech miesięcy WSZYSTKIE BPO T2 zostaną zamienione na BPC i loteria zostaje zlikwidowana - invencja stanie się jedynym źródłem Blueprintów.

Tyle osob o tym mowi, ale niech chociaz jeden pokaze jakikolwiek link, do informacji o tym... :)
Bo to co sobie ktos wyobraza to jedno, ale informacja od devow to drugie - a tej jakos nie znalazlem co w ogole sie stanie z bpo t2 - o ile sie stanie w ogole cokolwiek..

marioosh

  • Gość

Soulless

  • Gość
Odp: bpo t2 damage control
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 07, 2007, 16:06:51 »
argh jak to trudno poszukać...

http://myeve.eve-online.com/devblog.asp?a=blog&bid=438
http://myeve.eve-online.com/devblog.asp?a=blog&bid=431

Wyobraz sobie, ze czytam DEVBlogi.
Zacytuj mi wiec fragmenty, ktore mowia, co stanie sie z istniejacymi juz BPO t2.
Ja jakos owych fragmentow, ani ich istnienia w zadnej z wypowiedzi deva czy to na blogu czy forach - nie stwierdzilem.
Prosze o konkretny cytat, albo przyznanie sie do nadinterpretacji... :)

LosBekoczoS

  • Gość
Odp: bpo t2 damage control
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 08, 2007, 09:50:08 »
Generalnie z  BPO t2 obecnie jest kupa. Albo kupujac/wygrywajac teraz zarobisz tryliardy ( bo moze ccp skasuje loterie i bedziesz jednym ze szczeliwcow majacych t2 bpo ) albo  moze to sie skonczy ze obudzisz sie z reka w nocniku ( ccp wpadnie na pomysl kasacji wszystkich bpo i zamieni je np na 10000 run bpc )

Trudno okreslic jak to sie skonczy, niby ccp nie podajac szczegolow zapobiega manipulacja a z 2 strony powoduje ze gracze zdezorientowani powtarzaja plotki ktore ktos uslyszal od kogos itp.

Cos jak bylo przy pierwszym booscie wypadania bpc na datainterferance. W ostatni dzien udalo mi sie sprzedac wszystkie jakie posiadalem, nastepnego dnia ceny spadly z 2bln na 500mln.

Tak wiec peace and love panowie zaden z was nie moze zarzucic 2 ze mowi nieprawde/prawde :D Baz poprostu sprzedaje cos co jest 50/50% szansy dobra investycja i jak ktos jest zainteresowany niech kupuje.
Przeciez to wlasnie fundusze z duzym ryzykiem MOGA NIE MUSZAprzyniesc wielki zysk :D

marioosh

  • Gość
Odp: bpo t2 damage control
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 08, 2007, 09:56:03 »
* Mario DelTorres bierze Souless za rączkę widząc jego nieporadność i brak zrozumienia czytanego tekstu. A może on nie czyta tylko udaje i udaje wielce oczytanego aby ukryć swoje lenistwo? kto to wie...  ale jako poprawny pedagog pokazuje palcem devblog numer 431 "tutaj, klikasz teraz comments gdzie jest dokładnie opisane o co chodzi i w pierwszym poście GM'a zwanego kieron czytamy:"

Cytuj
Current Tech 2 BPOs will certainly not be removed. There are more than 10.000 out there, far from all of them being something really sought after. However, it's certainly worth investigating turning them into very high run BPCs

ps. jak bierzesz książkę do ręki to tez czytasz tylko napisy na okładce i wstęp :P

Ezachiel

  • Gość
Odp: bpo t2 damage control
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 08, 2007, 18:27:32 »
CCP na poczatku istnienia BPO wprowadziło mechanizm kopiowania BPO.
Pomine milczeniem fakt ze np antimater ammo mozna bylo kupic tylko przez pierwsze pare dni czy tez cargo expander I a potem BPO znikly na dluuuugi czas z marketu.
Pierwsze kopie BPO byly kopiami 1:1 istniejacego BPO, tzn nie istnialo pojecie runs, kupowales bpc na krazka i mogles trzepac ile mailes chec. Oczywiscie nie mozna bylo udosonalic tego bpc ale .. kogo to skoro za cene 1/20 wartosci albo mniej dostalawes nieskonczone zrodlo produkcji nowych statkow.
Po jakims czasie CCP zoritentowalo sie ze to jakas paranoja jest, zorientowali sie tez gracze .. po co maja wydac kupe kasy na bpo skoro jakis frajer i tak kupi, oszlifuje a potem mozna bedzie kupic dobra kopie za darmo prawie.
I tak to bylo, wprowadzono mechanizm limitowania uzycia posiadanej kopi technologi, no ale co zrobic z istniejacymi kopiami ? Bah, banalne rozwiazanie, zrobimy je unlimited, sam mialem kilka takich. Jednak teraz po pewnym czasie widze ze niektore z unlimited ( nie zagladalem do nich ze 2 lata :D ) przemienily sie na 6000 run ( 4 razy tyle ile maksymalny run wynosi )
Spodziewac sie nalezy podobnego mechanizmu, bo maja juz w tym wprawe. Szkoda tylko ze tak pozno, bo loteria rozjebala eknomie tej gry, z dnia na dzien powstaly fortuny, duze korpy czy aliance grupujace np wiekszosc bpo pod swoim sztandarem moga bez przeszkud ustalac cene na produkt koncowy tak wysoka jak tylko da sie wycisnac z graczy np covert. op cloaking device 70 mil.
Owszem, zarabiaja ludzie na handlu, na transporcie itp, ale najwiecej kasy zarobili ci co mieli dostep do tech II na starcie. Korp ktory dostal w swe lapki 2 z 3 istniejacych BPO na miner II w ciagu kilku tygodni stal sie najbogatszy w eve, przestali pod koniec "sprzedawac" minery II za isk , chcieli za to ore megacyte i zydrine.
Spodziweac sie nalezy zmian, bo ostanio na rynku chyba wyplynelo kilka BPO T2, a ja nei wierze ze przeciekow od GM czy od pracownikow CCP nie ma do graczy ...


Visenna Vea

  • Gość
Odp: bpo t2 damage control
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 08, 2007, 18:40:31 »
Dokladnie Edmund. W ciagu ostatnich 2 tyg mozna bylo kupic min. bpo na vaga i cerba. Plus kilka innych lukratywnych jak ten t2 dmg ctrl. Tez jestem przekonany, ze to zwiastuje zmiany. Ja rowniez chce miec takie problemy jak Jenny Spitfire, ktora zalila sie, ze nie stac ja na oficerski fit mimo posiadania bpo na vaga  :crazy2:

V.

A tak na marginesie to Baz zlituje sie prosze i zmien datowanie husarii na XVII w.  :embarassed:
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2007, 18:48:56 wysłana przez Visenna Vea »

MightyBaz

  • Gość
Odp: bpo t2 damage control
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 08, 2007, 20:21:03 »
Visenna Vea,  ponizej rys historii Husarii

"...Można przyjąć, że husaria polska narodziła się w początkach XVI wieku. Górski przyjmuje, że był to rok 1500. Na obrazie przedstawiającym bitwę pod Orszą widać liczne zastępy husarzy. Ostateczne wyodrębnienie husarii jako osobnej formacji nastąpiło w drugiej połowie XVI wieku.
Niemalże przez dwa wieki odnosiła wspaniałe zwycięstwa.
Wystarczy wspomnieć bitwy pod:

    * Orszą - 1514 r.
    * Obertynem - 1531 r.          (opr. Radosław Sikora)
    * Lubieszowem - 1577 r.          (opr. Radosław Sikora)
    * Byczyną - 1588r
    * Kokenhausen - 1601 r.
    * Kircholmem - 1605 r.
    * Kłuszynem - 1610 r.          (opr. Radosław Sikora)
    * Chocimiem - 1621 r.
    * Martynowem - 1624 r.
    * Trzcianą - 1629 r.(w tym opis bitwy pod Gniewem)
    * Ochmatowem - 1644 r.
    * Żółte Wody 1648 r.( sprostowanie do filmu "Ogniem i Mieczem" opr. Radosław Sikora)
    * Warszawą - 1656 r.
    * Wyprawa na czambuły - 1672 r.   (opr. Radosław Sikora)
    * Chocimiem - 1673 r.            (opr. Radosław Sikora)
    * Lwowem - 1675 r.
    * Wiedniem - 1683 r. ..."

zrodlo wikipedia

Visenna Vea

  • Gość
Odp: bpo t2 damage control
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 08, 2007, 20:44:13 »
Taaa tyle, ze przed reformami Batorego husaria byla zwykla lekka jazda, dopiero Batory jest uznawany za faktycznego tworce husarii kiedy to przeksztalcil ja w jazde ciezka. A w pelni uksztaltowana zostala dopiero w 1598 r i istniala do 1776 r.Nie wspominajac juz, ze w swych logach wykorzystujesz motyw co najmniej pozno XVI wiecznej husarii w wydaniu juz ciezkozbrojnym. Takze podtrzymuje swoj wniosek bys dodal ta jedna, biedna " I " w swych logach.


V.

pticu

  • Gość
Odp: bpo t2 damage control
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 09, 2007, 00:01:35 »
prosze o powrot do tematu