Autor Wątek: Skille  (Przeczytany 10378 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Goomich

  • Gość
Skille
« dnia: Luty 13, 2007, 10:15:44 »
Przeczytałem ten poradnik (po łebkach) i natknąłem się na parę błędow.

Cytuj
mnożnik czasu nauki ( np. lvl. 1 oznacza że aby wytrenować dany skill na lvl.1 wymaga on 250 punktów, lvl.2 mnożnika oznacza że na ten sam poziom wymagane jest już uzbieranie 500 punktów)

Tu chyba chodzi o rangę.

Cytuj
dlatego też ZAWSZE musimy posiadać klona o wyższym poziomie SP niż ten który my obecnie posiadamy. Gdy tak się nie dzieje WSZYSTKIE punkty ponad poziom klona zostają utracone.

To jest nieprawda.
1. Traci się maksymalnie pięć procent z nieubezpieczonych skillpointów, które są odejmowane od skilla z największą liczbą SP.
2. Z tego skilla może zejść też tylko pięć procent.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2007, 16:41:14 wysłana przez Mona X »

Rhovana

  • Gość
Odp: Skille
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2007, 10:42:50 »
Przeczytałem ten poradnik (po łebkach) i natknąłem się na parę błędow.

Cytuj
mnożnik czasu nauki ( np. lvl. 1 oznacza że aby wytrenować dany skill na lvl.1 wymaga on 250 punktów, lvl.2 mnożnika oznacza że na ten sam poziom wymagane jest już uzbieranie 500 punktów)

Tu chyba chodzi o rangę.

W efekcie jest to mnożnik wiec nie ma sie co czepiać ::)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Skille
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2007, 10:50:34 »
Nie wiem matematycznie dokładnie jak to jest z tą stratą skilli przy zbyt słabym klonie.
W praktyce - traci się połowę sp ze skilla, w którym mamy ich najwięcej. Przynajmniej wtedy, gdy zapomni się wykupić skilla po pod expressie.
Przedwieczny.

future

  • Gość
Odp: Skille
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2007, 15:48:52 »
Co do rangi - ma być prosto i jest! Codzi tu o to samo - multipler przetłumaczyłem jako mnożnik bo lepiej moim zdaniem oddaje charakter niż ranga...

Co do straty SP - mea culpa, mea culpa... Zostanie poprawione...

Goomich

  • Gość
Odp: Skille
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2007, 17:32:05 »
Cytat: Mona X link=topic=3698.msg43175#msg43175 uote

Tu chyba chodzi o rangę.

W efekcie jest to mnożnik wiec nie ma sie co czepiać ::)

Nie chodzi o mnożnik, tylko level.

Cytuj
np. lvl. 1 oznacza że aby wytrenować dany skill na lvl.1 wymaga on 250 punktów, lvl.2 mnożnika oznacza że na ten sam poziom wymagane jest już uzbieranie 500 punktów)

Mnożnik to ranga (rank), zaś poziom skilla to "level". Skoro każdy skill ma jakiś level i jakąś rangę, to pisanie "level" w odniesieniu do rangi, może wprowadzić niepotrzebne zamieszanie i zamototać nukom w głowach.

A w całym tym wywodzie chodzi mi o jedno - o trzymanie się terminologii gry.

Ellaine

  • Gość
Odp: Skille
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2007, 17:59:16 »
skille co 2 poziomy szkola sie 32 razy dluzej. Roznica z poziomu na poziom jest wiec pierwiastek(32) czyli okolo 5.65 :)

future

  • Gość
Odp: Skille
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 14, 2007, 03:22:05 »
Dobra, dobra dziękuję za szczere słowa krytyki - wszystko, co miało zostać, zostało poprawione. Mam nadzieje że już jest przejrzyście i dobrze :P