Autor Wątek: Cloaking  (Przeczytany 15678 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Cloaking
« dnia: Luty 12, 2007, 23:26:09 »
Oto przetłumaczony przez Dzikusa poradnik dotyczący Cloaking. Trzeba by było go trochę uaktualnić.
Cytat: Dzikus
Wszystko co chcieliście wiedzieć o urządzeniach maskujących a wstydziliście się zapytać. Hygelac z Sharks With Frickin' Laser Beams spisał te pytania i odpowiedzi na nie, a następnie umieścił je na swojej stronie oraz na forum eve-online. A ja zachwycony pomysłem przetłumaczyłem.

1.0 - Zakres
2.0 - Co to jest Urządzenie Maskujące?
3.0 - Ile czasu trwa maskowanie?
4.0 - Ile czasu trwa odmaskowanie?
5.0 - Czy można mnie zobaczyć kiedy jestem zamaskowany?
6.0 - Czego nie można zrobić w zamaskowanym statku?
7.0 - Czy mogę skoczyć przez bramę będąc zamaskowanym?
8.0 - Kiedy nie będę mógł się zamaskować?
9.0 - czy można mnie zmusić do odmaskowania się?
10.0 - Ile to zużywa kondensatora?
11.0 - Czy to działa przeciw NPCom?
12.0 - Jakie są atrybuty/wymagania dla "Improved Cloaking Device II"?
13.0 - Jakie są atrybuty/wymagania dla "Prototype Cloaking Device"?
14.0 - Jakie są atrybuty/wymagania dla "Covert Ops Cloaking Device II"?
15.0 - Kiedy działa kara do Scan Resolution?
16.0 - Ile kosztuje umiejętność Cloaking i jakiej jest trudności (Rank)?
17.0 - Jak można użyć w walce fregaty Covert Ops?
18.0 - Jak można użyć w walce zamaskowany statek inny niż Covert Ops?

1.0 - Zakres
To FAQ dotyczy jedynie urządzeń "Improved Cloaking Device II", "Prototype Cloaking Device" i "Covert Ops Cloaking Device II".

2.0 - Co to jest Urządzenie Maskujące?
Urządzenie maskujące jest to moduł, który montuje się na wysokim slocie. Kiedy zostanie włączony, uczyni twój statek niewidzialnym albo "zamaskowanym".

3.0 - Ile czasu trwa maskowanie?
Około 1 sekundy.

4.0 - Ile czasu trwa odmaskowanie?
Odmaskowanie zajmuje tylko sekundę, ale kiedy już się pojawisz, nie możesz niczego namierzyć przez około 20 sekund. Czas ten nazywa się "czasem rekalibracji sensorów" i jest modyfikowany przez twoją umiejętność "Cloaking". Różne urządzenia maskujące mają różny czas rekalibracji. Warto zauważyć, że możesz tak naprawdę zacząć namierzać wcześnie, o ile namierzanie nie zakończy się przed zakończeniem rekalibracji. Najlepiej więc jest zacząć namierzać jak tylko zakończysz maskowanie.

5.0 - Czy można mnie zobaczyć kiedy jestem zamaskowany?
Nie, dopóki jesteś zamaskowany, jesteś kompletnie niewidzialny. Nie można cię zobaczyć i nie można cię namierzać. Jeżeli ktoś odpali blisko ciebie Smartbombę, nie otrzymasz obrażeń, ale będziesz musiał się odmaskować.

6.0 - Czego nie można zrobić w zamaskowanym statku?
Podczas gdy jesteś zamaskowany, obowiązują cię następujące ograniczenia:
1. Nie możesz niczego namierzać.
2. Nie możesz się warpować (wyjątkiem jest Covert Ops Cloaking Device II)
3. Poruszasz się wolniej (spadek szybkości zależy od używanego modułu maskującego)
4. Nie możesz wypuszczać dron
5. Nie możesz otwierać puszek
6. Nie możesz zbierać łupów (loot)
7. Nie możesz aktywować Smartbomb
8. Nie możesz używać rakiet FoF
9. Nie możesz zmieniać typu amunicji
10. Nie możesz używać MWD
11. Nie możesz rozpocząć sekwencji dokującej
12. Nie możesz skakać przez bramy
13. Nie możesz aktywować naprawiaczy Pancerza ani Struktury
14. Tak naprawdę nie możesz włączyć żadnych modułów gdy jesteś zamaskowany
15. Nie możesz przeładować broni ani ładunków
16. Nie możesz wykonywać analizy sond skanujących

7.0 - Czy mogę skoczyć przez bramę będąc zamaskowanym?
Jak napisano powyżej, nie. Tym niemniej uważna koordynacja i odrobina szczęścia pomoże ci przelecieć przez *większość* bram nie zauważonym.

1. Zamaskowany statek zbliża się do bramy
2. W odległości 2.5km naciskasz przycisk odmaskowania
3. Czekasz pół sekundy i "Jump"
4. Po drugiej stronie jesteś już zamaskowany ale nie jest to jeszcze odpowiednie maskowanie
5. Ruszasz w dowolnym kierunku
6. Szybko naciskasz przycisk maskowania, migniesz tylko na skanerach ludzi w okolicy a następnie znowu znikniesz

Tą metodą możesz uniknąć blokad, ale uważaj na zmyślnych piratów we fregatach z MWD, którzy mogą lecieć na twoją ostatnią pozycję aby zmusić cię do odmaskowania.

Ostrzeżenie: Skakanie przez bramy w ten sposób może się nie powieść o ile nie odczekasz pół sekundy aby uruchomić skok. W Exodusie build v2.03.3106 jest możliwe, że "skoczysz" ale twój statek pozostanie w przestrzeni mimo że nie możesz go wiedzieć. Twoj statek może być namierzony i zniszczony z tego powodu. Logi nie pokarzą co tak naprawdę się stało i nie będziesz miał możliwości otrzymania zwrotu straty.

8.0 - Kiedy nie będę mógł się zamaskować?
Nie możesz sie zamaskować w odległości do dwóch kilometrów o jakiegokolwiek obiektu. Nie możesz równiesz się maskować jeżeli jesteś namierzony przez innego gracza lub przez NPC, co może być prawdziwym problemem jeżeli próbujesz właśnie uciec od kłopotów.

Ostrzeżenie: w namierzaniu jest bląd, który ma wpływ na urządzenia maskujące:
Jeżeli jesteś namierzony i uciekniesz poza zasięg, to przeciwnik nie straci namiaru dopóki nie aktywuje jakiegoś modułu. Co oznacza, że możesz być 500 km od przeciwnika i ciągle być namierzony przez fregatę. A to uniemożliwi ci maskowanie.

9.0 - czy można mnie zmusić do odmaskowania się?
Tak. Jeżeli znajdziesz się 2 km od jakiegokolwiek obiektu, zostaniesz odmaskowany. Maskowanie stracisz także jeżeli zostaniesz trafiony przez Smart Bombę.

Czasami jest możliwe zbliżyć się do Bazy lub do Bramy na mniej niż 2km i pozostać zamaskowanym. Jest to jednak chwilowy błąd w grze.

10.0 - Ile to zużywa kondensatora?
Urządzenie maskujące nie wymaga kondensatora do aktywacji i pozostaje aktywne dopóki go nie wyłączysz lub nie zbliżysz się zanadto do jakiegoś obiektu.

11.0 - Czy to działa przeciw NPCom?
Tak, ze wszystkim restrykcjami, które zostały już wymienione. Poza tym pamiętaj, że NPCe namierzają niesamowicie szybko. Mają również tendencje do krążenia po pasach.

12.0 - Jakie są atrybuty/wymagania dla "Improved Cloaking Device II"?

Umiejętności:
Electronics Lvl5
Cloaking Lvl3

Fitting :

HiSlot
60 CPU
5 MW

Atrybuty:

-40% Scan resolution!
20 sek czas rekalibracji
0.25% prędkości (czyli 25% twojego maksimum)
Objętość : 100m3

13.0 - Jakie są atrybuty/wymagania dla "Prototype Cloaking Device"?
Umiejętności:

Electronics Lvl5
Cloaking Lvl1

Fitting :

HiSlot
30 CPU
1 MW

Atrybuty:

-50% Scan resolution!
30 sek czas rekalibracji
0.1% prędkości (czyli 10% twojego maksimum)

14.0 - Jakie są atrybuty/wymagania dla "Covert Ops Cloaking Device II"?

Umiejętności:

Electronics Lvl5
Cloaking Lvl4
Covert Ops lvl2*

Fitting :

HiSlot
5000 CPU!**
1 MW

Atrybuty:

-0% Scan resolution! (czyli nie ma kary do Scan Resolution!)
10 sek czas rekalibracji
100% prędkości (czyli nie ma kary do prędkości!)

* Warto zwrócić uwagi, że nie da się zamontować tego urządzenia maskujacego na fregacie Covert Ops dopóki nie będziesz miał przynajmniej 2 poziomu umiejętności Covert Ops ze względu na niesamowite ilości CPU, które są potrzebne.
** 5000 CPU jest ograniczeniem, które nie pozwala założyć tego modułu na statki inne niż fregaty Covert Ops. Przykładowo na Cheetah nie da się zrobić dobrego setupu statku jeżeli nie masz Covert Ops na poziomie 4.

15.0 - Kiedy działa kara do Scan Resolution?
Kara do Scan Resolution działa od chwili kiedy zamontujesz moduł maskowania na statku. Powoduje ona, że namierzasz *wszystkie* cele o jakieś 40%/50% wolniej niż normalnie. To spory problem jeżeli latasz zamaskowanym Pancernikiem.
15.1 Czy mogę uniknąć kary do Scan Resolution jeżeli wyłączę moduł (PUT OFFLINE)?
Nie, przełączenie modułu na OFFLINE nie znosi kary na Scan Resolution.

16.0 - Ile kosztuje umiejętność Cloaking i jakiej jest trudności (Rank)?
Ostatnim razem kiedy sprawdzałem, kosztował około 1 miliona ISK na rynku i był dostępny w dużych ilościach. Poziom Trudności to 6.

17.0 - Jak można użyć w walce fregaty Covert Ops?
To bardzo supiektywne pytanie i jest tak naprawdę tylko opiną. Najlepiej wypróbuj ją sam i spróbuj nabrać własnych doświadczeń. Oto kilka ze sposobów na jakie używałem fregaty Covert Ops:

1. Zwiad na pozycji wroga i wyszukiwanie wrogich statków
2. Podróż przez zablokowane terytoria
3. Robienie BMów na zablokowanym terytorium
4. Kampowanie wrogich Safe Spots.
5. Bycie markerem do warpowania się gangu
6. Wsparcie floty/tackling (Sensor Dumper, webber/Scrambler i modlitwa)
7. Przeciw fregatom w 1vs1 (Wymaga jaj, jedyny raz kiedy to robiłem, to wtedy gdy przeciwnik uciekał)
8. Skanowanie systemu za pomocą Scan Probes.

18.0 - Jak można użyć w walce zamaskowany statek inny niż Covert Ops?
Znowu kilka przykładów bazujących na mojej opinii:

Fragata/Interceptor/Krążownik
1. Wsparcie floty/tackling (nie tak dobre jak fregata Covert Ops)
2. Marker do Warpowania
3. Przeciw fregatom w 1vs1 (stestowane z sukcesem)
4. Zwiad na stacjonarnej pozycji (bramy, puszki, stacje)
5. Skanowanie za pomocą Scan Probes

Pancernik

1. Zwiad ze stacjonarnej pozycji (takiej, która nie wymaga ruszania się)
2. Zasadzka (mniejsze staki użyte jako przynęta/tackler)
3. Skanowanie systemu za pomocą Scan Probes.

Tłumaczenie: Dzikus 22.02.2004
Przedwieczny.

Martinoff

  • Gość
Odp: Cloaking
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 30, 2007, 19:54:32 »
Czy coś z tego poradnika uległo zmianie i aktualnie wygląda inaczej?

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Cloaking
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 30, 2007, 20:24:11 »
Z tego co pobieznie przejzalem:
-Bug z targetowaniem jest juz od dawna naprawiony
-Mozna skanowac probami w cloaku
- Wiszena na bramie po skoku tez juz jest naprawione

termos

  • Gość
Odp: Cloaking
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 30, 2007, 23:29:34 »
Skanować można w cloacku ale aktywować probe launcher jak i każdy inny moduł można jedynie nie będąc w cloacku, więc rzucamy sondę uciekamy na kilka km i włączamy urządzenie maskujące ( ile razy można pisać o kloaku  :D ) o tym pewnie trzeba wspomnieć. Akapit o Exodusie jest już nieaktualny a odległość w jakiej jest sie dekloakowanym to 2,5 km o ile niezbyt wielkie doświadczenie mnie nie myli. Proponuje też dać cały tekst komuś do korekty bo " bycie markerem do warpowania sie  gangu " znacznie lepiej brzmi : marker dla warpującego się gangu ale to takie szczegóły. Przydałby sie pewnie jeszcze opis jak z tym walczyć jak szukać gdy ktoś wskoczy np przez zabublowaną bramę. Przynajmniej krótko o tym jak się powinno takimi szipami latać. Od siebie dorzucę:
- Latanie nawet covertem nie zwalnia od myślenia, nigdy nie skacz na planetę na której jest stacja ( tyczy sie wszystkich szipów  ;) ) bo możesz wpaść prosto na nią i nawet kloack cię nie uratuje
- Jeśli widzisz w systemie minusy neutrale, nigdy nie skacz prosto na docelowa bramę jeśli jest tam bańka ktoś może ustawić swojego szipa idealnie na twojej drodze do bramy ty wpadasz w bańkę i tracisz niewidzialnośc 
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2007, 23:36:55 wysłana przez Zakrecony Termos »

ivil

  • Gość
Odp: Cloaking
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 31, 2007, 00:24:38 »
Skanować można w cloacku ale aktywować probe launcher jak i każdy inny moduł można jedynie nie będąc w cloacku, 

od jakiegos niedawnego patcha mozna aktywowac probe launcher bedac w cloaku, ba mozna go aktywowac w czasie warpa nawet... ale to juz offtop

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Cloaking
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 31, 2007, 09:17:42 »
Zaczekajcie z aktualizacją na nowe BlackOPs BSy... wówczas się potraktuje temat szerzej.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

AimSouth

  • Gość
Odp: Cloaking
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 31, 2007, 10:15:47 »
1.rozumiem iz jesli skocze na gejta i wpadne w banke to automatycznie wybija mnie z cloaka  zakladajac ze warpuje w cov ops bedac w cloaku ?
2. czy ktos w covert opsie moze stac wewnatrz banki na gejcie w cloaku ?

wybija mnie z cloaka gdy mam kontakt ze sfera czy wogole chodzi o cala objetnosc banki??....... banka powiedzmy ma 25 km to jesli wlece do wewnatrz moge byc w cloaku ?

Goomich

  • Gość
Odp: Cloaking
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 31, 2007, 10:57:24 »
1.rozumiem iz jesli skocze na gejta i wpadne w banke to automatycznie wybija mnie z cloaka  zakladajac ze warpuje w cov ops bedac w cloaku?

Nie.

2. czy ktos w covert opsie moze stac wewnatrz banki na gejcie w cloaku?

Tak

wybija mnie z cloaka gdy mam kontakt ze sfera czy wogole chodzi o cala objetnosc banki??....... banka powiedzmy ma 25 km to jesli wlece do wewnatrz moge byc w cloaku ?

Wybija cię, jak podlecisz do jakiegos obiektu, typu statek, wrak, puszka albo sam generator baniek. Sama bańka nie ma wpływu na klołka.

CoeathalVega

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: coeathal vega
  • Korporacja: Reikoku
  • Sojusz: Pandemic Legion
Odp: Cloaking
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 31, 2008, 10:13:20 »
Maly updejt nt. blackopsow:

- Black ops moze uzywac tylko Improved Cloaking Device II - nie potrafi warpnac sie w cloaku.
- stawiane przez niego cyno (covert ops cynosural field generator)  jest niewidoczne w systemie
- stawiane przez niego cyno (covert ops cynosural field generator) moze byc uzyte tylko przez  inne blackops bs + recon, stealth bomber, covops.
- Blackopsy MOGA skakac do zwyczajnych cyno.
- Covert Ops jump portal moze byc uzyty tylko przez covopsy, recony, stealh bombery i blackopsy.

- z kategorii ciekawostki humorystyczne : bob ma na koncie prawdopodobnie 1-wszy kill blackopsa, nalezacego do Pandemic legion - Redemeera. Jak latwo sie domyslic, mial sfitowanego cloaka i nanofit. :)

Jezeli w czyms sie pomylilem, poprawcie..