Autor Wątek: Poradnik dla początkujących v. 2.0  (Przeczytany 19368 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Poradnik dla początkujących v. 2.0
« dnia: Luty 08, 2007, 23:09:36 »
Ponieważ poradnik Ravu stał się troszkę nieaktualny już, trzeba by go albo uaktualnić, albo napisać od nowa. Biorąc pod uwagę problemy jakie były stwarzane z powodu udostępnienia poradnika na Centrali, lepiej chyba napisać nowy.
Przemyślałem sobie ten problem i myślę, że należy to rozwiązać nie jako jeden wielki poradnik, a raczej jako serię artykułów tematycznych. Myślę, że nie ma sensu rozważać wszystkiego super dokładnie - raczej niech będą to praktyczne rady plus minimum potrzebnej teorii. Jeśli komuś to nie wystarczy i nie potrafi dojść samemu do reszty, to chyba się do evki nie nadaje. :) Czyli generalnie poradnik dla inteligentnych. :P
Myślę, że potrzebne by były następujące artykuły:
  • 1. Start - W połowie gotowy by me :).
Instalacja i tworzenie postaci plus tipsy jak zacząć.
  • 2. Skille - zrobiony prze future.
Czyli jak najrozsądniej skillować, słowo o learningach.
  • 3. Statki i fity - brak.
Garść porad odnośnie wyboru statków i modułów.
  • 4. Górnictwo - brak.
Tipsy dla górników. Statki na początek, gdzie kopać, co dalej.
  • 5. Walka i NPCowanie - brak.
Czyli krótka rozprawa o trackingu i tego typu duperelach oraz garść porad jak zacząć polować na npców.
  • 6. Misje i kompleksy - Dormio pisze.
  • 7. Produkcja - Napisane przez Dormio.
Jak zacząć produkować.
  • 8. Handel - zrobine przez Ellaine.
Jak spekulować na markecie.
  • 9. Kontrakty - zrobione przez Piotrqs Quendi [SHCK].
Gotowy, ostatnie poprawki.
  • 10. Rigi i salvaging - brak.
. Co i jak.
  • 11. Skanowanie i eksploracja - zrobione przez Mario del Torres [GBT].
Gotowy, ostatnie poprawki.
  • 12. PvP - W połowie zrobione przez Rhovanał.
Poradnik dla początkującego. Co to jest tackler, jakie skille na początek, overview - słowem podstawy.

I chyba tyle. Aż tak dużo tego nie ma :P
Kto do czego chętny? I może jeszcze coś co przegapiłem?
Jak będzie dużo chętnych to się zrobi jako wiki, albo na googledocks... Ale jakoś wątpie w te tłumy ;)
Postaramy się o jakieś wyróżnienie osób piszących.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2007, 19:05:04 wysłana przez Xarthias »
Przedwieczny.

marcoos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Odp: Poradnik dla początkujących v. 2.0
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2007, 10:01:24 »
Taka moja uwaga odnośnie organizacji tworzenia takiego poradnika.
Proponuję skorzystać z jakiejś grupowej metody pisania. Nie bawcie się w wordy, dzielenie obowiązków na pisanie działów itp. Bo po prostu ten poradnik nigdy nie powstanie - a jakby jakimś cudem już powstał, to zaraz się zestarzeje :)

W tej chwili są dwa sposoby na porządne i grupowe prace:

1) CVS lub (lepiej) Subversion. Czyli systemy kontroli wersji - bardziej zaawansowane ale trudniejsze do wdrożenia na początku (zwłaszcza, że musi być powiązane później z jakimś generowaniem strony WWW lub np. PDF)

2) Wiki - czyli coś a'la wikipedia

Myślę, że najbardziej optymalnym wyjściem jest punkt 2...

Więcej szczegółów w googlach albo na wikipedii ;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Content_Management_System

Bermuda Syndrome [BAS-3]

Ellaine

  • Gość
Odp: Poradnik dla początkujących v. 2.0
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2007, 10:26:09 »
Wiki, wiki!
Nieprogramistom zapal pisania poradnikw skonczylby sie w polowie ustawiania cvsa :)

marioosh

  • Gość
Odp: Poradnik dla początkujących v. 2.0
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2007, 11:59:32 »
zawsze może być google.docs :) też nie trzeba wiele kombinować... otwierasz i masz i zawsze idzie wyesportować do .HTML. .pdf. .rtf czy innego dziadostwa(czyt. .doc) :D generalnie nie jest ważna metoda tylko chęci, zapał, trochę potywacji i efekt. niech każdy napisze swoje a potem się bedzie xart martwił jak to złożyć

Ale w sumie to też bym starał się to wcisnąć na wikipedię. niech mają dostęp wszyscy.

Rhovana

  • Gość
Odp: Poradnik dla początkujących v. 2.0
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 09, 2007, 18:16:41 »
moge sie wstepnie zająć pisaniem poradnika do pvp + config overviw, pod jednym warunkiem że nie bedzie znowu głupich flejmów, a jeśli ktos bedzie proponował poprawki albo sie nie bedzie zgadzał to niech napisze to po ludzku a nie od razu z jakimiś debilnymi podtekstami..

Oczywiście bedzie to poradnik dla skrajnie początkujących. Jeśli ktoś uważa że sie lepiej nadaje do tego proszę uprzejmie.

W ogóle pomysł z Wiki jest niezły.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2007, 18:18:41 wysłana przez Rhovana »

future

  • Gość
Odp: Poradnik dla początkujących v. 2.0
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 09, 2007, 18:46:17 »

Oczywiście bedzie to poradnik dla skrajnie początkujących.


I do takich ma być skierowany - wyjadacze już to wiedzą...
 
Zapraszamy  :knuppel2:

przemas

  • Gość
Odp: Poradnik dla początkujących v. 2.0
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 09, 2007, 19:42:00 »
w poniedziałek biore sie za serwer. (strasznie zaniedbany :D)
postawie http://www.mediawiki.org/wiki/MediaWiki jak potrzeba

pticu

  • Gość
Odp: Poradnik dla początkujących v. 2.0
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 09, 2007, 19:59:45 »
to stawiaj i bedzie sie dzialo :)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Poradnik dla początkujących v. 2.0
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 11, 2007, 22:52:20 »
Pierwsze poradniki już stoją - link z lewej. W celach poprawek/komentarzy założy się wątki na forum i chyba nie trzeba będzie stawiać aż wiki w tym celu :)
Ale się zobaczy :)
Przedwieczny.

Rhovana

  • Gość
Odp: Poradnik dla początkujących v. 2.0
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 12, 2007, 18:24:14 »
Z przyczyn technicznych musze przełożyć pisanie poradnika na przyszły tydzień. Przepraszam za zwłoke ???

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Poradnik dla początkujących v. 2.0
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 12, 2007, 19:21:46 »
Spoko Rho, nie pali się aż tak.
Te które już wiszą na stronie wymagają przeformatowania. Zajmę się tym jak tylko znajdę chwilkę - czyli środa/czwartek.
Zakładam childboarda w NoobGarden - będą tam wątki poświęcone każdemu z poradników, gdzie będzie można je komentować, uaktualniać, zadawać pytania itp. Miejmy nadzieję, że to zda egzamin :P
Przedwieczny.

Ezachiel

  • Gość
Odp: Poradnik dla początkujących v. 2.0
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 19, 2007, 15:12:14 »
Sprubuję napisać coś o górnictwie i produkcji, ale bedzie to bardzo skromne info bo to są tematy na doktorat hehehe

Goomich

  • Gość
Odp: Poradnik dla początkujących v. 2.0
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 19, 2007, 15:49:06 »
Teraz po Revelations górnictwo dla początkujących, to nawet na pracę licencjacką by nie wystarczyło.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Poradnik dla początkujących v. 2.0
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 19, 2007, 15:52:00 »
Teraz po Revelations górnictwo dla początkujących, to nawet na pracę licencjacką by nie wystarczyło.
Ciekawe... ja jakoś wielkich zmian w "koparkach" w ramach Revelations nie zauważyłem.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Goomich

  • Gość
Odp: Poradnik dla początkujących v. 2.0
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 19, 2007, 16:23:22 »
W koparkach nie ma, ale ostatnio, jak ktoś tam się pytał o rady, to zrobiłem sobię Achurę.

Wyszedł Mining na 5, Rafinery na 5, Veldspar processing, na 4 chyba, Scord i Pyro na 2, wypasione atrybuty, niezłe lerningi, niektóre skille do tarcz lepsze niż moje tydzień temu.

To o czym tu radzić? Na dzieńdobry może używać Minerów II, nie ma takich dużych strat przy mieleniu (a nawet jakby, to Rafinery Efficiency na 2, czy 3, to chwila moment).

Bantam -> Osprey -> Retriever, puszka, haul, znajdź sobie korpa. Koniec poradnika.
Po szczegóły zapraszamy do Halady. :)

Yabushido

  • Gość
Odp: Poradnik dla początkujących v. 2.0
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 19, 2007, 16:35:15 »
W koparkach nie ma, ale ostatnio, jak ktoś tam się pytał o rady, to zrobiłem sobię Achurę.

Wyszedł Mining na 5, Rafinery na 5, Veldspar processing, na 4 chyba, Scord i Pyro na 2, wypasione atrybuty, niezłe lerningi, niektóre skille do tarcz lepsze niż moje tydzień temu.

To o czym tu radzić? Na dzieńdobry może używać Minerów II, nie ma takich dużych strat przy mieleniu (a nawet jakby, to Rafinery Efficiency na 2, czy 3, to chwila moment).

Bantam -> Osprey -> Retriever, puszka, haul, znajdź sobie korpa. Koniec poradnika.
Po szczegóły zapraszamy do Halady. :)


Nie kazdy zaczynajac gre kieruje sie skillami i statami (mnie np pyski achur odrzucaja... juz nawet matarzy lepiej wygladaja), wiec 'podstawowe podstawy' tez sie przydadza; a na retrim zabawa sie nie konczy, na dobra sprawe to ledwo srodek jest ;]

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Poradnik dla początkujących v. 2.0
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 19, 2007, 16:42:02 »
W koparkach nie ma, ale ostatnio, jak ktoś tam się pytał o rady, to zrobiłem sobię Achurę.

Wyszedł Mining na 5, Rafinery na 5, Veldspar processing, na 4 chyba, Scord i Pyro na 2, wypasione atrybuty, niezłe lerningi, niektóre skille do tarcz lepsze niż moje tydzień temu.

Choćby właśnie o tym... robiłem sobie Achurę ostatnio i jakoś nie mam tego co Ty... a mining mam lvl1  ;D

Jesteś osobą doświadczoną grą więc wiesz co wybrać. Ktoś kto nie ma doświadczenia wybierze taką kombinację, która w sumie nie wiadomo do czego będzie się nadawać. Inna rzecz, że większość nawet nie czyta co mu system napisał...  ;)

Pamiętaj, że poradnik nie jest dla kogoś kto wie co chce, wie jak, a od veldu to zęby mu się połamały przy okazji wciągania kanapek w czasie operowania koparką. Poradnik zasadniczo powinien pomóc pokazać czego można się spodziewać i w jaki - w sumie może najbardziej efektywny sposób osiągnąć zakładany cel.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Ezachiel

  • Gość
Odp: Poradnik dla początkujących v. 2.0
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 20, 2007, 13:30:30 »
Górnik i wykopki to nie tylko skille hehehe

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Poradnik dla początkujących v. 2.0
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 07, 2007, 19:08:43 »
Update w pierwszym poście.
Kilka poradników w produkcji, ale są jeszcze nie obsadzone tematy, więc się przypominam :P
Przedwieczny.