Autor Wątek: Sprzedaż tc za kasę...  (Przeczytany 7671 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Sprzedaż tc za kasę...
« dnia: Luty 05, 2007, 22:37:46 »
Pytanie szczególnie do osób skupujących tc za iski, a potem sprzedających za kasę na allegro itp...
Co wy na taki zapis w EULA (punkt 2A):
Cytuj
Accounts may not be used for business purposes. Access to the System and playing EVE™ is intended for your personal entertainment, enjoyment and recreation, and not for corporate, business, commercial or income-seeking activities. Business entities and anyone who is acting for or on behalf of a business or for business purposes may not establish an Account, access the System or play EVE™. Accessing the System or using the Game for commercial, business or income-seeking purposes is strictly prohibited.
Czyli krótko mówiąc - kupujesz gtc za iski i sprzedajesz za real kasę - łamiesz EULA...
Czy może się mylę?
TC za iski można kupić tylko na własny użytek - takie przynajmniej jest stanowisko gmów... (chyba, że coś się zmieniło - wtedy proszę o info wraz ze źródłem).
I żeby nie było, że się czepiam. Podaje to tylko do wiadomości, żeby osoby tak robiące wiedziały w co się pakują - za to można stracić konto jak was ktoś podpieprzy. Jeśli jednak jest dozwolone (w co wątpie, bo to bądź co bądź handel iskami) to też dobrze by było to wiedzieć.
Przedwieczny.

Sou

  • Gość
Odp: Sprzedaż tc za kasę...
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 05, 2007, 23:00:11 »
Pierwsze slysze. Wlasnie o to chodzi ze CCP ma gdzies handel TC bo tak czy siak kazda TC pochodzi od nich i zostala kupiona za okreslona przez nich cene w $ ;) Dzieki osoba ktore kupuja TC za isk a potem sprzedaja je za kase CCP ma wiecej graczy ( tansza gra ) a co za tym idzie wiecej kupcow TC i tak sie to kreci ;)

Im tylko zalezy na tym zeby nikt zaiast   gra>TC>real nie zrobil gra>real bo wtedy nic nie zyskuja ;)


MAM nadzieje:D

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Sprzedaż tc za kasę...
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 05, 2007, 23:11:08 »
Nie chodzi o to, że każdy tc pochodzi od nich.
Kupno tc za iski i następnie odsprzedawanie go to nic innego jak sprzedaż isków. A tego oni bardzo nie lubią. A czy pomiędzy jest tc czy nie, nie ma imo żadnego znaczenia.
Poprzednio sprzedaż tc za iski została zakazana właśnie z tego powodu - gracze się zbyt bezczelni zrobili. Poleciało kilka banów. Nie znalazłem nigdzie informacji, że zmienili do tego podejście więc może się to skończyć podobnie.
Gdyby im tylko na kasie zależało, to sami by iskami handlowali, więc imo nie tędy droga :)
I generalnie w moim pytaniu nie chodzi o czyjeś odczucia jak powinno być, tylko o fakty. Jeśli jest gdzieś oficjalne info, że można tak robić - ok. Jeśli nie - beware :knuppel2:

I znasz takie powiedzenie?
Kto ma nadzieję, ten się nadzieje... :D
Przedwieczny.

Sou

  • Gość
Odp: Sprzedaż tc za kasę...
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2007, 23:16:44 »
Dalem pytanko na forum eve to pewnie odpowiedza. BTW to jest oczywiste ze jak ktos kupuje wiecej niz 1 GTC 30 dniowe na miesiac to pewnie je sprzedaje co nie?;d

Kiedys jakis typ nawet w bio mial ceny TC podane;) Mowil ze to legalne;p No ale zobacze co na forum odpisza;)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Sprzedaż tc za kasę...
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2007, 23:23:09 »
Też jestem ciekaw :)
Daj linka - zobaczę jak mocno tendencyjne jest pytanie :P

I wcale nie jest oczywiste, że kupując więcej jak jeden to od razu na sprzedaż (rozumiem, że mówisz o kupowaniu za iski). Może ma kilka kont. Może kupuje dla kumpli. Może sobie na zapas... :)
A w bio można sobie w zasadzie wszystko wpisać... A ceny mógł mieć, bo kupuje od ccp po cenach hurtowych i może pchnąć poniżej ceny rynkowej... :)
Przedwieczny.

Wojak

  • Gość
Odp: Sprzedaż tc za kasę...
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 06, 2007, 16:03:42 »
Jest dokładnie jak pisał Sou. Dla CCP nie jest istotne czemu sprzedajesz ile sprzedajesz i komu ważne jest aby ilość TC które CCP wypuszcza była jak największa i na tym to polega oni sprzedają a co ty z tym robisz twoja sprawa. Pozatym to pozwala także na legalne nabywanie kasy w grze ja kupuję TC za real kasę i sprzedaję ją za ISKi które dostaję od ciebie, wszyscy są szczęśliwi a CCP najardziej bo zarobiło na TC.

To właśnie dlatego taki system został stworzony, można poobserwować handel kontami, charami, itemami na ebay w większości przypadków traci na tym właściciel gry tutaj natomiast wszystko przynajmniej w teorii jest ok

Pozdrawiam

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Sprzedaż tc za kasę...
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 06, 2007, 17:04:25 »
Jak już napisałem wcześniej. Nie interesują mnie wasze opinie na temat tego co się ccp opłaca czy nie, podobnie nie interesują mnie wszelakie teorie spiskowe oraz pobożne życzenia.
Chcę się tylko dowiedzieć, czy CCP oficjalnie[/b] zezwala na wyżej wymieniony proceder. Jeżeli na poparcie swoich słów masz jakieś oficjalne materiały ccp, cytat z eula czy odpowiedź devsa z forum to poproszę o przytoczenie. Jeśli nie to powyższe jest tylko Twoim zdaniem - a to niestety nie ma mocy "prawnej".
Imo, nadal pozostaje w mocy zapis w EULA wyraźnie zabraniający tego procederu pod karą skasowania/zablokowania konta.
8) 8) 8)
Jeszcze ktoś ma jakąś swoją opinię? 8)
Przedwieczny.

vulor

  • Gość
Odp: Sprzedaż tc za kasę...
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 06, 2007, 17:50:42 »
o/
ja mam.
Moja opinia:
W EULA jest napisane zarabiać na EVE nie wolno.
Nigdzie nie widziałem, żeby było napisane, że na TC wolno.

Sou

  • Gość
Odp: Sprzedaż tc za kasę...
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 06, 2007, 18:55:33 »
Mi jeszcze nic nie odpisali na petycje o_O w sumie juz prawie 24h minelo, szybcy sa;d

IMO dziwne jest ze zlamali eula pozwalajac wymieniac ISK na TC i w 2ga strone ( co na forum eve im sporo osob zarzuca ), a konsekwencja tego jest legalne zarabianie na grze. Zapis ktory zacytowales mowi ze EVE ma zluzyc do rozrywki a nie jako sposob na zarabianie kasy. Nie wiem jak oni to rozrozniaja ale mysle ze tak jak sie odroznia babcie z koszykiem grzybow przy szosie od dostawcow grzybow z chin ;)

P.s Nie sadze w sumie zeby cokolwiek konkretnego odpisali. Jak napisza ze mozna to sie ludzie zdenerwuja a jak napisza ze nie to tez sie zdenerwuja;] Pewnie wola nic nie pisac i udawac ze nie wiedza co sie dzieje ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2007, 18:57:35 wysłana przez Sou »

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Sprzedaż tc za kasę...
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 06, 2007, 19:05:41 »
Heh...
Generalnie to jest trochę jak z marihuaną w holandii. Kupować można, sprzedawać nie bardzo :P
Bubel prawny.
A w Eve dozwolone jest kupowanie tc za kasę i sprzedawanie ich za iski (sprzedający nie zarabia realnej kasy). Dozwolone jest kupowanie tc za iski i wykorzystanie ich na własny użytek, ale już nie sprzedawanie za realne pieniądze, bo to łamie eula, ponieważ zarabiasz na grze. I takie jest stanowisko ccp - a przynajmniej tylko takie udało mi się znaleźć.
Przedwieczny.

Sou

  • Gość
Odp: Sprzedaż tc za kasę...
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 06, 2007, 20:58:48 »
Dalbys linka?;p

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Sprzedaż tc za kasę...
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 06, 2007, 21:39:51 »
Z różnych wypowiedzi na forum eve-o np. http://myeve.eve-online.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=251102&page=1
Cytat: kieron
We allowed the trade of ISK for Game Time as an extension of the policy allowing the trade of ISK for game related services like TS server rental, forum signatures, etc.
Cytat: GM Nova
I regret to inform you that we do not allow resales Game Time Codes
Więcej mi się nie chce szukać...
Pomijając powyższe. Nadal najważniejszy jest zapis:
Cytat: EULA
using the Game for commercial, business or income-seeking purposes is strictly prohibited.
Jak dla mnie to wystarczające argumenty. Natomiast przeciwko nie usłyszałem jeszcze żadnego.


« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2007, 21:45:02 wysłana przez Xarthias »
Przedwieczny.

Sou

  • Gość
Odp: Sprzedaż tc za kasę...
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 06, 2007, 22:30:19 »
No to w sumie albo wklepujesz karty do swoich kont ( banalnie latwe do sprawdzenia ) albo masz banana ;)

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
Odp: Sprzedaż tc za kasę...
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 07, 2007, 14:24:56 »
No to w sumie albo wklepujesz karty do swoich kont ( banalnie latwe do sprawdzenia ) albo masz banana ;)

Nie do konca bo jak kupiony za isk TC dam kumplowi którego nie stac na granie ani za kase ani za iski bo zalezy mi zeby gral to nie lamie EULA w swietle tego co powyzej zostalo napisane.  :angel:

Sou

  • Gość
Odp: Sprzedaż tc za kasę...
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 07, 2007, 15:28:09 »
I oni ci uwierza na slowo ?  :) Myslisz ze jak kogos zbanuja za to to beda miali jakiekolwiek dowody ze to sprzedal? Patrza tylko ze kupil potem ze wklepalo to pare innych osob chca cie zbanowac to zakladaja sobie ze im sprzedales i tyle;)

Ellaine

  • Gość
Odp: Sprzedaż tc za kasę...
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 07, 2007, 15:52:14 »
Mysle ze wrecz odwrotnie.
CCP jest bardzo ostrozny z banami i stara sie miec dowody w logach zanim zrobi bana, dlatego np banowanie macro minerow trwa tak dlugo choc dla zglaszajacego sprawa wydaje sie oczywista i tydzien pozniej zglaszajacy odnosi wrazenie, ze CCP nie banuje macro minerow i popiera ten proceder zeby utrzymywac ceny mineralow na poziomie jaki podoba sie CCP (bwahahaha). Kiedys byla sztuczka pozwalajaca odrazu zobaczyc na local kto swoj a kto wrog (teraz jest to w systemie). Ta sztuczka byla sprzeczna z EULA i grozila banem. Nieoficjalnie kazdy wiedzial ze caly GoonSwarm tego uzywa. Oficjalnie, nie bylo dowodow -> nie bylo banow, a jedynie GMowie pisali, ze w sumie mogliby niejawnie wprowadzic w ktoryms patchu mechanizm skanujacy katalogi Eve i wysylajacy dowody na serwer, czego efektem bylyby bany. Ostatecznie dodali mechanizm minusikow na localu (sam pisalem petycje zeby tak zrobili i zapewne 500 innych osob tez).
Slowem, jes malo prawdobne dostac bana za sprzedaz TC na allegro, chyba ze CCP zajrzy na allegro wlasnie.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2007, 15:53:53 wysłana przez Ellaine »

vulor

  • Gość
Odp: Sprzedaż tc za kasę...
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 07, 2007, 18:22:19 »
Kiedys byla sztuczka pozwalajaca odrazu zobaczyc na local kto swoj a kto wrog (teraz jest to w systemie). Ta sztuczka byla sprzeczna z EULA i grozila banem. Nieoficjalnie kazdy wiedzial ze caly GoonSwarm tego uzywa.
Oficjalnie, nie bylo dowodow -> nie bylo banow
I jesteś pewny, ze w goonsach nie było nikogo, kto tego nie używał?

Cytuj
Oficjalnie, nie bylo dowodow -> nie bylo banow, a jedynie GMowie pisali, ze w sumie mogliby niejawnie wprowadzic w ktoryms patchu mechanizm skanujacy katalogi Eve i wysylajacy dowody na serwer, czego efektem bylyby bany. Ostatecznie dodali mechanizm minusikow na localu (sam pisalem petycje zeby tak zrobili i zapewne 500 innych osob tez).
Tego nie dodali dlatego, ze goonsi hackowali klienta, tylko aby zmniejszyć laga generowanego przez ogromne buddylisty. CCP od jakiegoś czasu pisze, że planuje zmiany locala, które zmniejszą jego zastosowanie jako narzędzia taktycznego.

Ellaine

  • Gość
Odp: Sprzedaż tc za kasę...
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 07, 2007, 20:00:31 »
I jesteś pewny, ze w goonsach nie było nikogo, kto tego nie używał?
Niewatpliwie byla ich cala masa. Nie wiem czy chocby wiekszosc uzywala. "caly goonswarm" to sfromułowanie jezyka codziennego a nie zdanie logiczne dokladnie opisujace wszystkich goonow.

Cytuj
Tego nie dodali dlatego, ze goonsi hackowali klienta, tylko aby zmniejszyć laga generowanego przez ogromne buddylisty. CCP od jakiegoś czasu pisze, że planuje zmiany locala, które zmniejszą jego zastosowanie jako narzędzia taktycznego.
Shackowali to troche duzo powiedziane. Sam sobie tak zhackowalem;
http://oak.pl/~matyldka/kye-sample.png
ten screen poszel do GMa z pytaniem czy to legalne i powiedzial ze nie.
To ze goonsi shackowali klienta to objaw nie przyczyna. Przyczyna jest taka ze ludzie musieli miec ta wiedze by walczyc z innymi co tez ja maja. Lag buddylisty to nic przy lagu jakie robi 600 requestow "showinfo" kiedy wpadaja sie floty. Tak czy siak wtey wlasnie GM wyjasnil mi strategie banowania CCP (w nawiazniu do paru wczesniejszych zgloszen microminerow).
CCP raczej nie banuje za niejasne sytuacje. Chetnie banuje natomiast kiedy potrafi cos solidnie udowodnic.

Sou

  • Gość
Odp: Sprzedaż tc za kasę...
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 07, 2007, 23:10:17 »
Dowody?

Jakis wiesniak mnie meczyl ze ceny podnioslem ( buy order ) prawie na granice oplacalnosci. Po malej klutni stwierdzil ze jestem ISK sellerem z ebay i dlatego mnie na to stac, juz mialem typa w dupie wiec mu odpisalem "no jestem jestem spadaj juz". Nastepnego dnia mialem bana ;] Po 4h zostal sciagniety napisali ze byla to pomylka bo banowali spora ilosc isk sellerow i przypadkiem mnie zachaczyli ale kto w to wierzy? Zauwazmy ze posiadam tylko 1 konto z ktorego nie bylo nawet 1 przelewu iskow powyzej 1mln... Jak oni niby te "dowowdy" sprawdzaja jak nawet nie lookneli w logi transferow kasy?!

IMO zbanuja kogo zechca ( oczywiscie za cos z EULA;] ) jak sie za bardzo wychyli i narazi jakiemus donosicielowi lub co gorsze calemu corpowi. Wola 1 osobe zbanowac niz miec 20 na karku...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Sprzedaż tc za kasę...
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 24, 2007, 10:44:15 »
Heh, najnowsza zmiana w zasadach sprzedaży gtc uniemożliwi odsprzedanie ich za kasę.
http://myeve.eve-online.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=480961

8)
Przedwieczny.

Soulless

  • Gość
Odp: Sprzedaż tc za kasę...
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 24, 2007, 10:50:58 »
Why uniemozliwi?
Aranzuje deal, przelewasz kontrahentowi ISKi, piszesz mu coi jak ma zrobic...
Sprzedajesz po prostu iski ktore przelales...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Sprzedaż tc za kasę...
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 24, 2007, 10:53:20 »
Ech, kombinatorzy :/
No dobra, nie uniemożliwi, tylko utrudni i zwiększy ryzyko.
Cytuj
The gametime will be automatically added to the buyers account
Przedwieczny.