Autor Wątek: Total Newb Questions  (Przeczytany 95970 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sadorus

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 17, 2007, 12:57:51 »
No więc jakos poradzilem sobie z tym , pomogli mi "koledzy" z kropa. No ale jak to bywa napotkalem kolejny problem prosze tu po angielsku: 've been asked to use a BP to make a Perpetual Motion Unit...requires materials consisting of 250 Villard Wheels. Did a wide search for Villard Wheels...no dice. Then tried to issue a contract (all regions)...nothing. How the heck to I finish this storyline quest? I'm tired of having to give up on storyline quests.

It's almost impossible to get help in chat. After an hour a GM spoke with me but wasn't familiar with the mission. A petition returned the information that they won't help with this type of problem but I'm welcome to bring it up in the forums.

BTW, the interfaces in this game (Science/Industry tab, Contracts) are complicated & counter-intuitive, and the tutorials are woeful and brutally inadequate. Hope some of this is adressed as it's probably sending a lot of noobs away in frustration.

Skaggs

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #106 dnia: Kwiecień 17, 2007, 13:03:40 »
Hej,

Tez mialam problem z tym zadaniem. Musisz wziasc plany ktore dostales i wynalezc lvl 2 tego ustrojstwa. (Bo to o wyprodukowanie lvl 2 chodzi wlasnie). Czyli musisz znalezc jakies science facility i zapuscic research. Nastepnie zapuscic manufacturing na podstawie wynalezionych planow lvl2 i gotowe 'cudo' zawiezc do kolesia dajacego zadanie. Do wyprodukowania beda potrzebne zwykle materialy a nie wymyslone villard wheels.

Jesli cos pokrecilam to solucje do tego mozna wygooglowac na angielskim forum eve online. Zadanie robilam tydzien temu wiec moge czegos nie pamietac.  :buck2:

Martinoff

  • Gość
Moje rozterki
« Odpowiedź #107 dnia: Kwiecień 17, 2007, 15:26:33 »
Witam, jeszcze nie zacząłem grać, ale przeczytałem poradniki i zrodziło się w mojej głowie pare pytań, oto one:
1. Na stronie głównej Eve w Guide nie ma rasy Jove - to znaczy, że nie można nimi grać?
2. Jakie sa "praktyczne" różnice pomiędzy rasami? (tzn. ich historię itp. już znam, ale jakie są różnice podczas grania)
3. U Was też nie działa Create account na stronie Eve?

Póki co to chyba wszystko. Pozdro.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Moje rozterki
« Odpowiedź #108 dnia: Kwiecień 17, 2007, 15:30:56 »
1. Nie, nie można.
2. W początkowych skillach i atrybutach. W późniejszym etapie gry, jedyne różnice to portreciki. Choć podobno w lato wraz z wprowadzeniem Factional Warfare ma się to zmienić... (???)
3. Dzisiaj jest (było?) mainternance strony, więc może po prostu jeszcze nie wstała do końca.
Przedwieczny.

Sadorus

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #109 dnia: Kwiecień 17, 2007, 15:33:24 »
Hej,

Tez mialam problem z tym zadaniem. Musisz wziasc plany ktore dostales i wynalezc lvl 2 tego ustrojstwa. (Bo to o wyprodukowanie lvl 2 chodzi wlasnie). Czyli musisz znalezc jakies science facility i zapuscic research. Nastepnie zapuscic manufacturing na podstawie wynalezionych planow lvl2 i gotowe 'cudo' zawiezc do kolesia dajacego zadanie. Do wyprodukowania beda potrzebne zwykle materialy a nie wymyslone villard wheels.

Jesli cos pokrecilam to solucje do tego mozna wygooglowac na angielskim forum eve online. Zadanie robilam tydzien temu wiec moge czegos nie pamietac.  :buck2:
cos tam dostalem moze to i plany ale jak z tego wynalesc kolejny poziom? A co to to science faclity?:)

Martinoff

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #110 dnia: Kwiecień 17, 2007, 16:21:02 »
To znowu ja i moje rozterki :-) Mam taki dosyć hmm... specyficzny problem - nie mogę się zdecydować, którą rasę i pochodzenie (podrasę?) wybrać. Nigdy w grach RPG i MMORPG nie zależało mi na "mocach" rasy, tylko na klimacie, fajnym wyglądzie itp. Ale w EVE wszystkie rasy są fajne :-) Ogólnie w EVE chciałbym zajmować się handlem i wykonywaniem misji, którą rasę byście mi polecili do tego?

P.S. To pytanie może wydać się śmieszne :-) W opisie Gallente jest napisane, że oni budują "luxory space yachts" - można takim ustrojostwem latać? Pozdro.
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2007, 19:29:42 wysłana przez Martinoff »

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #111 dnia: Kwiecień 17, 2007, 16:32:11 »
Popatrz parę postów wyżej odnośnie postaci handlowej :)
Generalnie każdą rasą możesz zrobić dobrą postać do handlu... I do wszystkiego innego... Więc musisz sam zdecydować czy wolisz wojujących faszystów, hedonistycznych demokratów, fanatyków religijnych czy zbuntowanych niewolników...
To tak w reproterskim skrócie  :2funny:

Co do Yachtów to nie wiem, ale chyba nie można nimi latać... Pojawiają się sporadycznie przy okazji jakichś eventów.
Przedwieczny.

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #112 dnia: Kwiecień 17, 2007, 23:47:12 »
Kilka jachtow lata podobno. Slyszalem  o jednym,  ktory od Devsow dostala para, ktora zareczyla sie na jednym z fan festow  ;D

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #113 dnia: Kwiecień 18, 2007, 10:47:25 »
Kilka jachtow lata podobno. Slyszalem  o jednym,  ktory od Devsow dostala para, ktora zareczyla sie na jednym z fan festow  ;D
Tak. Ten jest drugi.
Pierwszy został zdobyty w Evencie (jakiś Gallentyjski aktor popełnił samobójstwo i jego Yacht stał do wzięcia. Kto pierwszy ten lepszy) i natychmiast sprzedany za jakąś bajeczną pewnie kwotę.
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


Martinoff

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #114 dnia: Kwiecień 18, 2007, 16:00:33 »
Właśnie robię postać :-)  I mam jedno małe pytanko: na czym najłatwiej i najszybciej się zarabia? szczególnie na początku. Bo nie wiem jak ustawić cechy i jaką dać karierę. Pozdro.

P.S. Można w trakcie gry zmienić coś w postaci? Tzn. karierę itp.


Już nie ważne - poradziłem sobie sam.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2007, 14:36:00 wysłana przez Martinoff »

Khadar

  • Gość
Total Newbie :D
« Odpowiedź #115 dnia: Kwiecień 18, 2007, 18:58:28 »
Witam, przed jakimiś 20 minutami znalazłem te stronke , Wiele razy slyszałem o tej gierce i wkoncu zdecydowalem sie ze zagram , wiec moje pytania :P

1) Da rade płacić przez Pay Palla ?
2) Ile mniejwiecej osób gra (dziwne pytanie ale właśnie zrezygnowałem z płatnego multi co gra tam max 30 osób i to o 2 w nocy .....)
3) może grał/gra ktoś w Anarchy Online i jest w stanie jakos porównac te gry
4) Jest jakiś klan/frakcja/organizacja czy jak to tutaj sie nazywa co przyjmie noobka :D

NeX

  • Gość
Odp: Total Newbie :D
« Odpowiedź #116 dnia: Kwiecień 18, 2007, 19:08:38 »
1) Da się, ale po co skoro Time Cody kupuje się taniej
2) 20 -30 tysięcy zalezy od dnia, lub nocy
3) Obie gry maja dużą bazę itemów i to wszystko co je łączy, bo system rozwoju EVE ma wyjątkowy. Tutaj nie nabija się EXPa mordując moby. Szkolenie odbywa się poprzez zakup podręczników i ich naukę przez określony czas (real time) determinowny przez atrybuty postaci. Szkolenie trwa równiez gdy jestesmy offline.
4) Z poskich corporacji Xarthias prowadzi szkółkę (UNSEEN ACADEMY) i reklama jest na banerze tej strony.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2007, 19:12:02 wysłana przez NeX »

Martinoff

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #117 dnia: Kwiecień 19, 2007, 12:59:35 »
Elo, poczytałem sobie posty na forum i mam jedno pytanko: co w sprawie chodzenia po stacji? Pozdro.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #118 dnia: Kwiecień 19, 2007, 13:00:54 »
Elo, poczytałem sobie posty na forum i mam jedno pytanko: co w sprawie chodzenia po stacji? Pozdro.
Absolutnie nic. Żadnych zmian jak dotąd.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Michieru

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #119 dnia: Kwiecień 19, 2007, 13:10:00 »
Elo, poczytałem sobie posty na forum i mam jedno pytanko: co w sprawie chodzenia po stacji? Pozdro.

Soon™

Venzon 2003

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 893
  • Mistrz Nekromancji
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Venzon 2003
  • Korporacja: BUFU
  • Sojusz: CartelDOTpr0
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #120 dnia: Kwiecień 19, 2007, 13:15:32 »
juz sobie wyobrazam ten syf panujacy na minmatarskich stacjach... bedzie trzeba spychaczem jezdzic chyba  :2funny:
While i fully endorse this plan i somehow feel that beach-bunnys wont tremble of fear^^

Rhovana

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #121 dnia: Kwiecień 19, 2007, 13:17:05 »
ale na matarskich stacjach bedą pewno tylko matarskie spychacze wiec strach wsiadać ;D

Voulture

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #122 dnia: Kwiecień 19, 2007, 13:22:23 »
Mnie ciekawi co zrobią z Amarr. Wszak kościół na kościele a pomiędzy nimi katedra. Raj dla żebraków ;> Żadnych pubów, pleasure hubów itd. Nikt tam nie będzie u nich łaził ^^

Michieru

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #123 dnia: Kwiecień 19, 2007, 13:30:46 »
Spokojnie, tancerki sie znajda, a jakas katedre przerobi sie na pleasure hub... W koncu od czego sa khanidzcy pimpowie  :coolsmiley:

Martinoff

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #124 dnia: Kwiecień 19, 2007, 13:37:28 »
A jak to będzie z Eve na Vistę? Tzn. osoba posiadająca "starą" wersję gry i osoba posiadająca "nową" będą się "widzieć" w grze, czy może będzie nowy serwer? A co z kontami? Tzn. jak mam konto w "starej" Eve i zmienię wersję okienek i zainstaluję "nową" wersję Eve to będę musiał nową postać robić, czy stara się zaimportuje? Pozdro.

Kamoris

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #125 dnia: Kwiecień 19, 2007, 13:40:40 »
A co am klient na ktorym grasz do ogolnie samego serwera gry ???

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #126 dnia: Kwiecień 19, 2007, 13:42:26 »
A jak to będzie z Eve na Vistę? Tzn. osoba posiadająca "starą" wersję gry i osoba posiadająca "nową" będą się "widzieć" w grze, czy może będzie nowy serwer? A co z kontami? Tzn. jak mam konto w "starej" Eve i zmienię wersję okienek i zainstaluję "nową" wersję Eve to będę musiał nową postać robić, czy stara się zaimportuje? Pozdro.
Na razie EVE ma problemy z odpalenie ma Viście (po ostatnim patchu wyskoczyło mi 14 błędów).
Generalnie to jakiego systemu używasz nie powinno mieć znaczenia. Po prostu Ty na Viście w teorii powinieneś mieć ładniejszą grafikę, od tych co zostaną przy "klasycznej" wersji. To podobnie jak z Linuxem. Coraz mniej problemów z odpaleniem EVE na Linuxie i coraz więcej osób na nim gra, a są obecni w tym samym świecie co osoby grające w Win2k/XP.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Goomich

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #127 dnia: Kwiecień 19, 2007, 13:44:59 »
A jak to będzie z Eve na Vistę? Tzn. osoba posiadająca "starą" wersję gry i osoba posiadająca "nową" będą się "widzieć" w grze, czy może będzie nowy serwer? A co z kontami? Tzn. jak mam konto w "starej" Eve i zmienię wersję okienek i zainstaluję "nową" wersję Eve to będę musiał nową postać robić, czy stara się zaimportuje?

To tylko nowy klient z nową grafiką.
A właściwie nowe klienty, bo updejtowana ma być też wersja na DX9.

Kamoris

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #128 dnia: Kwiecień 19, 2007, 13:46:30 »
Akurat chyba kolega nie mial na mysli odpalenie evki pod vista tylko nowa wersje eve pod dx10 i wersje ktora jest obecnie i bedzie znana jako eve classic bodajze.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #129 dnia: Kwiecień 19, 2007, 13:50:51 »
Akurat chyba kolega nie mial na mysli odpalenie evki pod vista tylko nowa wersje eve pod dx10 i wersje ktora jest obecnie i bedzie znana jako eve classic bodajze.
Przecież nie wiem co ma na myśli bo nie umiem czytać w myślach.
Nowa wersja EVE jest po każdym większym patchu... najbliższy to Rev1.4.2 planowany na następny wtorek (24 kwietnia). EVE pod dx10 planowane jest na Rev3.0 (najwcześniej na koniec tego roku).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Martinoff

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #130 dnia: Kwiecień 19, 2007, 13:50:59 »
O to to, w nowym CDA jest artykuł na temat Visty i gier na nią (tzn. directxa nowego) - EVE też była i stąd moje pytanko.

P.S. Ogólnie CDA już od dwóch lat nie kupuję, ale ten numer polecam szczególnie - dali pełną wersję Another World 2006 PL.

Pozdro.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2007, 13:57:19 wysłana przez Martinoff »

marcoos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #131 dnia: Kwiecień 19, 2007, 14:05:46 »
Na razie EVE ma problemy z odpalenie ma Viście (po ostatnim patchu wyskoczyło mi 14 błędów).

A gdzie Ci te błędy wyskoczyły? Ja gram na viście (64-bitowej) i żadne błędy mi nie wyskakują.
Inna sprawa, że były problemy z Eve voice (w sumie i tak crap, więc nie korzystam), a także są problemy z frapsem (i to mnie boli) wina leży prawdopodobnie z brakiem współpracy z dx10 - niektórzy obwiniają za to sławne DRM :)
Nawet napisałem do supportu frapsa, to mi odpisali, że pracują na wersją dla visty :)
Bermuda Syndrome [BAS-3]

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #132 dnia: Kwiecień 19, 2007, 14:07:21 »
No odpaliła się... i na ekranie wyboru postaci się posypała. Póki mam działające XP nie grzebię w Viście. Szkoda czasu na Vistę, lepiej w EVE posiedzieć  ;)
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Goomich

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #133 dnia: Kwiecień 19, 2007, 14:11:07 »
Akurat chyba kolega nie mial na mysli odpalenie evki pod vista tylko nowa wersje eve pod dx10 i wersje ktora jest obecnie i bedzie znana jako eve classic bodajze.

Wersja, która jest obecnie będzie jeszcze bardziej Very Classic, bo DX9 tez dostanie nową grafę. :)

Khadar

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #134 dnia: Kwiecień 20, 2007, 13:32:41 »
Mam pytanko


Rasa: Minmatar
Line: Brutor
Ancestry: Slave Child (czy cos takiego)
Career: Military
Specialization : Special Forces

1)Atrybutów w tej chwili niepamietam bo serv down ale wiem ze mam 6 inteligencji (czy to wpływa na szybkośc uczenia sie ??)

2) Jakiego statku powinienem używać (w tej chwili mam Riftera) ( jestem bardziej nastawiony na walke)

3) Czy jest coś co jak najprędzej należy opanować ?? (tarcza na jakimś odpowiednim poziomie czy cos :D)

4)Jest jakiś poradnik do Wojaka ?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #135 dnia: Kwiecień 20, 2007, 13:37:40 »
1. Tak, wolniej uczysz się skilli opartych na tym atrybucie.
2. Rifter na początek jest ok.
3. Heh... Gunnery, Small guny odpowiednie, Mechanika, Inżynieria, Elektronika... Learningi wszelakie... Dużo tego :)
4. Zerknij do działu poradniki na stronie głównej.
Przedwieczny.

misao

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #136 dnia: Kwiecień 20, 2007, 19:11:32 »
mam viste ultimate 32 ( uwaga siadac....legalna i oryginalna) i eve dziala bez problemow

korpusz

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #137 dnia: Kwiecień 20, 2007, 19:47:40 »
evka potrafi chodzic na viscie bez problemow zainteresowanych tematem odsyłam EVE i Vista

Martinoff

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #138 dnia: Kwiecień 20, 2007, 23:02:29 »
Może mi ktoś tak na chłopski rozum wyjaśnić jak mam coś sprzedać? Bo nie mogę sobie poradzić. Pozdro.

Loc0

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #139 dnia: Kwiecień 20, 2007, 23:28:49 »
wrzucasz loot z cargo shipa do tego co znajduje sie pod buttonem Items (czyli do lootu ktory trzymasz na stacji) ppm na tym co chcesz sprzedac i dajesz po ustaleniu ceny/ lub zdaniu sie z cena na market SELL.