Autor Wątek: Total Newb Questions  (Przeczytany 95641 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gork

  • Gość
Total Newb Questions
« dnia: Styczeń 30, 2007, 23:49:30 »
UWAGA!
Część odpowiedzi w tym wątku może być nieaktualna! Masz pytanie - załóż nowy wątek.

Ireul


Witam, mam kilka pytan, ktore sa tak oczywiste, ze nigdzie nie znalazlem na nie odpowiedzi :)  Gram dopiero drugi dzien triala wiec prosze sie nie smiac. ::)

1 - skad w tej grze biora sie SP (te ogolne)?
2 - czy uczac sie skilla trace SP z puli SP "ogolnych" (na jakiej zasadzie to       dziala)?
3 - dlaczego grajac Caldari nie mam mozliwosc nauki niektorych skilli (nie ma nawet     niektorych zakladek np trade)
4 - czy kupujac pierwszy statek (nie liczac tego startowego) musze sie juz     decydowac   w ktorym kierynku chce isc (mining itp) czy jest moze jakis     uniwersalny ktory   polecacie.
5 - co oznacza zielone podswietlenie w oknie Sellers/Buyers.
6 - sprzedajac cokolwiek zostaje mi zasugerowana konkretna cena i sprzedaje to     losowym osobom. Jak to zmienic?
7 - czy jakas rasa ma lepsze predyspozycje do pvp?

Dzieki z gory. :)
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2007, 22:19:12 wysłana przez Ireul Taar »

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2007, 00:00:27 »
Ad 1 & 2. Nie ma jakiś ogólnych czy nie ogólnych sp. Sp przybywa Ci z każdą minutą - w skillu, który akurat trenujesz. Jeśli nie trenujesz nic - nie dostajesz sp. Mam nadzieję, że wyjaśniłem - bo nie jestem pewien czy zrozumiałem pytanie :)
Ad 3. Grając na trialu nie masz możliwości trenowania pewnych skilli. A wszystkie, które chcesz trenować (poza startowymi) musisz kupić na markecie.
Ad 4. Nie i nie. Możesz mieć wiele statków do różnych celów. Kierunek w którym chcesz iść determinują przede wszystkim skille. Statków uniwersalnych nie ma.
Ad 5. Czego podświetlenie? Cen? Jeśli tak, to zielona cena oznacza korzystną w stosunku do średniej regionalnej, a czerwona wręcz przeciwnie.
Ad 6. Klikasz w advanced options w oknie sprzedaży - możesz zmienić cenę, długość trwania oferty etc. Żeby sprzedać konkretnej osobie musisz albo wystawić kontrakt, albo użyć sprzedaży bezpośredniej (obaj musicie być w jednej stacji).
Ad 7. Nie. Chociaż podobno Caldari najszybciej (najłatwiej) wyskillować 8)

Polecam zapoznanie się z poradnikiem (link jest na forum). Jest tam odpowiedź na wszystkie powyższe pytania.
No i zapraszam do przedstawienia się na forum.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2007, 00:02:51 wysłana przez Xarthias »
Przedwieczny.

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2007, 00:11:52 »
1. z trenowania skilli. Twoje SP ogolne to suma SP we wszystkich skillach.
2. Nie. Uczysz sie skilla poprostu poprzez wlaczenie nauki i czekanie az sie skonczy. W kazdej minucie, niezaleznie czy jestes zalogowany czy nie, cokolwiek robisz, skill Ci przyrasta. Tempo tego przyrostu zalezy od parametrow. Po jakims czasie (jakim mozesz zobaczyc przytrzymuac myszke nad tranujacym sie skillem) trening sie konczy. Wtedy musisz wlaczyc trening nastepnego skilla. Niektore skille szkola sie bardzo dlugo, kilka dni albo nawet ponad miesiac. Dlatego sztuka polega na decydowaniu co szkolic najpierw. Nie musisz natomiast rozdzielac zadnej puli, mozesz sobie wymaksowac wszystko, tyle ze zajmie Ci to wiele wiele lat.
3. Mozesz sie uczyc wszystkich skilli w grze, lacznie z naleznymi do innych ras. Polec na jakas stacje uniwersytecka
(school albo university w nazwie) i tam otworz market, drzewko, skills and implants, skills - wybierac i przebierac. Kazdy z tych setek skilli mozesz sobie kupic i sie go nauczyc. Wiekszosc z nich wymaga uprzedniego nauczenia sie czegos innego, ozesz to sprawdzic klikajac maly niebieski (i) i ogladajac zakladke "required skills". Ta sama zasada tyczy sie statkow i sprzetu - jesli masz czerwone kwadraty, jakis skill musisz podciagnac.
4. Nie musisz. Kup sobie kestrela i zamontuj na nim 4 standard missle launcher. Nie oplaca Ci sie racze na tym etapie kopac, bo grozi to przestawieniem sie na WoWa.
5. Dana oferta kupna ma w zasiegu Twoj system. To znaczy, ze w systemie w ktorym jestes mozesz sprzedac ten przedmiot po takiej cenie.
6. Guzik advanced przy sell pozwala Ci zostawic oferte sprzedazy. Wtedy ty dyktujesz cene i czekasz az ktos przyleci i kupi (co moze nigdy nie nastapic). Kiedy ktos kupi automatycznie dostajesz pieniazki. Mozesz tez przejrzec oferty kupna i znalezc taka w ktorej oferowana cena Ci odpowiada a nastepnie poleciec do systemu gdzie jest ona zlozona i tam sprzedac.
7. Achura? Ale rznice sa nieszczegolne, zalezy od preferencji.


Gork

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2007, 00:37:04 »
Cytat: Xarthias
Nie ma jakiś ogólnych czy nie ogólnych sp. Sp przybywa Ci z każdą minutą - w skillu, który akurat trenujesz. Jeśli nie trenujesz nic - nie dostajesz sp.

Czyli jedynym ograniczeniem w ilosci posiadanych siklli jest czas? Za nauke skilli SP przybywa zamiast ich ubywac?

Ogolne SP (w statsach na gorze) jest to suma wszystkich SP ktore przybyly poprzez nauke skilli, czy sie myle?

Cytat: Xarthias
Grając na trialu nie masz możliwości trenowania pewnych skilli. A wszystkie, które chcesz trenować (poza startowymi) musisz kupić na markecie.

Najbardziej dziwne dla mnie jest, ze nie mam nawet wszystkich grup skilli, ktore sa w poradniku. Przykladowo zakladka "trade" i kilka innych, do tego dochodza oczywiscie skille "w srodku", ale domyslam sie, ze zeby je miec trzeba spelnic jakies warunki?

Cytat: Xarthias
Czego podświetlenie? Cen? Jeśli tak, to zielona cena oznacza korzystną w stosunku do średniej regionalnej, a czerwona wręcz przeciwnie.
Tak, to sie domyslilem, ale chodzilo mi o zielone podswietlenie niektorych pozycji w tej liscie SELLERS/BUYERS po prawej.

Cytat: Xarthias
Klikasz w advanced options w oknie sprzedaży - możesz zmienić cenę, długość trwania oferty etc. Żeby sprzedać konkretnej osobie musisz albo wystawić kontrakt, albo użyć sprzedaży bezpośredniej (obaj musicie być w jednej stacji).
Sprzedajac przedmiot zasugerowana zostaje konkretne cena, ktora niekoniecznie jest najkorzystniejsza.
Przykladowo raz sprzedalem Tritanium z tutoriala za ~2+ a pozniej juz mnej niz 2 ISK mimo ze byly lepsze ofery (w buyers).


PS W poradniku nie ma az tak oczywistych rzeczy. :)
No i na forum jeszcze nie ma z czym sie przedstawiac, moge sie najwyzej osmieszyc - ta gra mnie przerasta.  :-\

[Edit] ahh, to sie pospieszylem. Nie zauwazylem posta Ellaine  ::)

Cytat: Ellaine
Nie musisz. Kup sobie kestrela i zamontuj na nim 4 standard missle launcher. Nie oplaca Ci sie racze na tym etapie kopac, bo grozi to przestawieniem sie na WoWa.
Hmm, ale wlasnie kopanie wydawalo mi sie najlatwiejszym sposobem zarobku na starcie. :) Jest cos korzystniejszego na sam poczatek?
Heh, przerzucenie na WOWa raczej mi nie grozi.

Cytat: Ellaine
Guzik advanced przy sell pozwala Ci zostawic oferte sprzedazy. Wtedy ty dyktujesz cene i czekasz az ktos przyleci i kupi (co moze nigdy nie nastapic). Kiedy ktos kupi automatycznie dostajesz pieniazki. Mozesz tez przejrzec oferty kupna i znalezc taka w ktorej oferowana cena Ci odpowiada a nastepnie poleciec do systemu gdzie jest ona zlozona i tam sprzedac.
Czyli ta sugerowana cena sprzedazy jest to po prostu najkorzystniejsza oferta na danej stacji?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2007, 00:59:51 wysłana przez Gork »

pticu

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 31, 2007, 01:17:10 »
Cytat: Xarthias
Nie ma jakiś ogólnych czy nie ogólnych sp. Sp przybywa Ci z każdą minutą - w skillu, który akurat trenujesz. Jeśli nie trenujesz nic - nie dostajesz sp.

Czyli jedynym ograniczeniem w ilosci posiadanych siklli jest czas? Za nauke skilli SP przybywa zamiast ich ubywac?

Ogolne SP (w statsach na gorze) jest to suma wszystkich SP ktore przybyly poprzez nauke skilli, czy sie myle?

tak

Cytat: Xarthias
Grając na trialu nie masz możliwości trenowania pewnych skilli. A wszystkie, które chcesz trenować (poza startowymi) musisz kupić na markecie.

Najbardziej dziwne dla mnie jest, ze nie mam nawet wszystkich grup skilli, ktore sa w poradniku. Przykladowo zakladka "trade" i kilka innych, do tego dochodza oczywiscie skille "w srodku", ale domyslam sie, ze zeby je miec trzeba spelnic jakies warunki?

tak, jedyny warunek to kasa :)

Cytat: Xarthias
Czego podświetlenie? Cen? Jeśli tak, to zielona cena oznacza korzystną w stosunku do średniej regionalnej, a czerwona wręcz przeciwnie.
Tak, to sie domyslilem, ale chodzilo mi o zielone podswietlenie niektorych pozycji w tej liscie SELLERS/BUYERS po prawej.

Cytat: Xarthias
Klikasz w advanced options w oknie sprzedaży - możesz zmienić cenę, długość trwania oferty etc. Żeby sprzedać konkretnej osobie musisz albo wystawić kontrakt, albo użyć sprzedaży bezpośredniej (obaj musicie być w jednej stacji).
Sprzedajac przedmiot zasugerowana zostaje konkretne cena, ktora niekoniecznie jest najkorzystniejsza.
Przykladowo raz sprzedalem Tritanium z tutoriala za ~2+ a pozniej juz mnej niz 2 ISK mimo ze byly lepsze ofery (w buyers).


PS W poradniku nie ma az tak oczywistych rzeczy. :)
No i na forum jeszcze nie ma z czym sie przedstawiac, moge sie najwyzej osmieszyc - ta gra mnie przerasta.  :-\

[Edit] ahh, to sie pospieszylem. Nie zauwazylem posta Ellaine  ::)

Cytat: Ellaine
Nie musisz. Kup sobie kestrela i zamontuj na nim 4 standard missle launcher. Nie oplaca Ci sie racze na tym etapie kopac, bo grozi to przestawieniem sie na WoWa.
Hmm, ale wlasnie kopanie wydawalo mi sie najlatwiejszym sposobem zarobku na starcie. :) Jest cos korzystniejszego na sam poczatek?
Heh, przerzucenie na WOWa raczej mi nie grozi.

Cytat: Ellaine
Guzik advanced przy sell pozwala Ci zostawic oferte sprzedazy. Wtedy ty dyktujesz cene i czekasz az ktos przyleci i kupi (co moze nigdy nie nastapic). Kiedy ktos kupi automatycznie dostajesz pieniazki. Mozesz tez przejrzec oferty kupna i znalezc taka w ktorej oferowana cena Ci odpowiada a nastepnie poleciec do systemu gdzie jest ona zlozona i tam sprzedac.
Czyli ta sugerowana cena sprzedazy jest to po prostu najkorzystniejsza oferta na danej stacji?

raczej najnizsza :)

Gork

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 31, 2007, 01:52:46 »
Cytat: [BUFU
Pticu ]raczej najnizsza
Oki to inaczej.. najkorzystniejsza czy najniekorzystniejsza?

[edit] ehh, takiego sobie nicka zrobiles, ze sie zaquotowac normalnie nie da  :buck2:

Interesuje mnie jeszcze temat corpow.
Czy corpy maja jakis pozytek z newbow, czy zeby gdzies sie dostac trzeba miec juz cos konkretnego (jak w wiekszosci innych mmo)?

Kolejna sprawa to czy dany corp musi sie skladac tylko z osobnikow z friendly ras (podobno niektore rasy sa sobie wrogie - wiec nie wiem czy tylko w sensie RPG czy ma to jakies pozniejsze skutki w grze)?

Czy jest jakies konkretne polskie community np w jednym ally czy wszyscy sa rozsypani po dziesiatkach corpow/klanow jak w innych MMO?

BTW 2 ostatnie pytania z ostatniego posta sa ciagle aktualne.  ::)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2007, 01:55:40 wysłana przez Gork »

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 31, 2007, 02:17:49 »
Sprzedajac przedmiot zasugerowana zostaje konkretne cena, ktora niekoniecznie jest najkorzystniejsza.
Przykladowo raz sprzedalem Tritanium z tutoriala za ~2+ a pozniej juz mnej niz 2 ISK mimo ze byly lepsze ofery (w buyers).
(...)
Czyli ta sugerowana cena sprzedazy jest to po prostu najkorzystniejsza oferta na danej stacji?
Gra podzielona jest na regiony. Region to kilkadziesiat systemow. Rynek dziala tylko w obrebie regionu - mozesz zobaczyc wszystkie oferty w regionie, srednie ceny w regionie, historie zakupow w regionie itd.
Transakcje dokonuja sie jednak na konkretnych stacjach. W danej stacji jest jakis przedmiot i transakcja handlowa go nie teleportuje, jedynie zmienia wlasciciela.
Handel opiera sie na ofertach. Kazdy gracz, a rowniez automatycznie korporacje NPC, moze zlozyc oferty kupna lub sprzedazy.
Oferta sprzedazy zawsze jest umieszczona konkretnie, tam gdzie jest przedmiot.
Oferta kupna moze obejmowc wiele stacji, co oznacza ze kupujacy akceptuje transakcje w wielu miejscach i potem bedzie musial latac transportowcem (zwanym w tej grze indykiem) i wozic towary z losowych stacji gdzie je kupil do miejsca gdzie ich potrzebuje. Ostatecznie jednak, ceny porownywane sa na poziomie stacji.

Jesli masz przedmiot i chcesz go sprzedac, sprzedajesz go najkorzystniejszemu (placacemu najwiecej) kupcowi danej stacji. Moze sie zdarzyc ze nie bedzie zadnej oferty kupna. Wtedy nie mozesz dokonac natychmiastowej transakcji o czym informuje Cie czerwony napis. W okienku sprzedazy masz cene oferowana przez kupujacego oraz dla porownania - srednia cene w regionie.
Jesli masz ochote pogrzebac troche i sprzedac swoj przedmiot korzystnie, mozesz zrobic tak;
1.otwierasz market i tam szczegoly produktu (buyers i sellers).
2.sortujesz sobie buyers od najwyzszych cen (klikasz dwa razy na tytulowy rzadek tabelki). Masz w ten sposob widoczne najlepsze oferty kupna w regionie w gornej linijce.
3.otwierasz sobie mape (F10)
4.klikasz na najlepsza oferte kupna prawym guzikiem i wybierasz "set destination"
5.patrzysz na trase. Interesuje Cie taki wybor, zeby;
-byla jak najwyzsza cena
-ale bylo mozliwie niedaleko
-ale nie bylo po drodze czerwonych kropek (niebezpiecznych systemow), chyba ze masz nature ninja i nie bedziesz plakal jak piaci (gracze) rozwala Twoj statek w 3 sekundy.
6.Lecisz tam korzystajac z autopilota albo recznie warpujac sie do kolejnych bram (szybciej)
7.W docelowym systemie w okienku market znow klikasz prawym na wybranej ofercie i wybierasz location->dock
8.Sprzedajesz produkt

Jesli nie jestes usatysfakcjonowany ofertami kupna, mozesz wystawic swoj przedmiot na ofercie sprzedazy. Oferty sprzedazy dzialaja analogicznie. Twoj przedmiot trafia na rynek i kazdy kto przeglada market, widzi Twoja oferte. Ktos kto kupuje przedmiot, kupuje go zawsze od tego sprzedawcy ktory oferowal najnizsza cene (uwaga: dzieje sie tak nawet jesli "recznie" wybierze inna oferte na tej samej stacji). Jako sprzedawca musisz wiec dbac o to, zeby Twoja oferta byla najtansza na stacji. Inaczej, Twoje przedmioty beda czekaly az inni kupcy yprzedadza swoje zapasy, co moze trwac wiele miesiecy. Do sprzedazy wybieraj systemy uczeszczane. Otworz mape i w star map / stars / statistics wybierasz "piots docked and active" albo "average pilots in last 30 minutes". Im wieksza kropa tym wiecej ludzi tam przebywa i wieksza szansa ze ktos od Ciebie kupi.
Ustawiajac cene musisz troche pomyslec o tym z punktu widzenia klienta. Jesli bedziesz sprzedawal cos za 200k a nieopodal bedzie to samo ze 50k, klienci beda woleli ruszyc tylek niz Tobie zaplacic. W efekcie nie sprzedasz przedmiotu zbyt szybko, nawet jesli bedzie najtanszy (albo jedyny, co na to samo wychodzi) na stacji.


Na handlu da sie zarabiac krocie, ale zastanawianie sie dluzej niz 5 sekund nad korzystnymi ofertami na 1 sztuke tritanium to marnowanie czasu.

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 31, 2007, 02:26:32 »
Korpy czesto przyjmuja noobow, noob to material na bohatera :)

Prawie nigdy nie przyjmuje sie noobow na trialu, czyli mlodszych niz 2 tygodnie. Za duze prawdodpobienstwo, ze nie beda po tym czasie wiecej grali. Ale kiedy juz placisz, latwo znajdziesz korpoacje, aczkolwiek niekoniecznie musisz trafic na dobra.

Polskie community jest rozproszone.

Korp moze sie skladac z dowolnej mieszanki ras. Ograniczenia sa symboliczne.

Wrogosc ras zasadniczo sprowadza sie to RPG i do tych 10% ludzi ktorzy RPGuja.

Rhovana

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 31, 2007, 03:58:34 »
7. Achura? Ale rznice sa nieszczegolne, zalezy od preferencji.

Jako że jesteś nowy pare słów wyjasnienia:
1. Jesli chodzi o sprawy rynku Ellaine wie co mówi i na jej radach można polegać spokojnie.
2. Jeśli chodzi o pvp Ellaine ni cholery nie wie o czym mówi ;D

Aktualnie najlepsza rasą na pvp jest Minmatar i z zasady bronie turretowe (hybride,projectile, energy). Missile sie średnio nadają do pvp za to sa bardzo dobre do bicia npc piratów.

Ronin

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 31, 2007, 07:43:40 »
Rhovana  troche inaczej :)

Najlepsza rasa jest achura gdyz wyciagasz najwyzsze wspolczyniki ew. minmatar brutor ale tam jest troche nizej nie duzo ale nizej. A najlepszymi statkami do pvp sa minmataraskie i gallentyjskie. Caldari sie bardzo slabo nadaja a amar w naszej epoce nosow sa slabe :(

Rhovana

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 31, 2007, 08:22:16 »
Przepraszam mój bład, dawno nie robiłem nowego charakteru. Masz całkowitą rację. A co do nosów (Nosferatu) chodzą słuchy że mają je znerfować(zmienic działanie, zazwyczaj zepsuć :P).

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 31, 2007, 09:14:28 »
7. Achura? Ale rznice sa nieszczegolne, zalezy od preferencji.

Jako że jesteś nowy pare słów wyjasnienia:
1. Jesli chodzi o sprawy rynku Ellaine wie co mówi i na jej radach można polegać spokojnie.
2. Jeśli chodzi o pvp Ellaine ni cholery nie wie o czym mówi ;D

Aktualnie najlepsza rasą na pvp jest Minmatar i z zasady bronie turretowe (hybride,projectile, energy). Missile sie średnio nadają do pvp za to sa bardzo dobre do bicia npc piratów.
Pytanie bylo o rase postaci, nie o statki jakimi sie lata ;)
A Rokh to taki typowy missle boat. A Rokh jest bardzo fajny.

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 31, 2007, 09:34:06 »

Czyli jedynym ograniczeniem w ilosci posiadanych siklli jest czas? Za nauke skilli SP przybywa zamiast ich ubywac?

Ogolne SP (w statsach na gorze) jest to suma wszystkich SP ktore przybyly poprzez nauke skilli, czy sie myle?

Tak. Tak. Tak.

Generalnie staraj się żebyś ZAWSZE trenował jakiegoś skilla. Każdy skill można wytrenować tylko do poziomu 5.

Cytuj
Najbardziej dziwne dla mnie jest, ze nie mam nawet wszystkich grup skilli, ktore sa w poradniku. Przykladowo zakladka "trade" i kilka innych, do tego dochodza oczywiscie skille "w srodku", ale domyslam sie, ze zeby je miec trzeba spelnic jakies warunki?

Bo nie masz wytrenowanych skilli z danej grupy. Kup skilla na rynku, wytrenuj go a grupa się pojawi. Pamiętaj jednak, że niektóre skille wymagają posiadania innych - przed kupnem sprawdź czy możesz skilla trenować czy jeszcze nie.

Cytuj
Tak, to sie domyslilem, ale chodzilo mi o zielone podswietlenie niektorych pozycji w tej liscie SELLERS/BUYERS po prawej.

To są chyba najlepsze ceny w stacji/konstelacji/regionie. Ale na 100% to nie wiem bo ja raczej nie handluję.

Cytuj
No i na forum jeszcze nie ma z czym sie przedstawiac, moge sie najwyzej osmieszyc - ta gra mnie przerasta.  :-\

Spokojnie. Ta gra przerasta ns początku każdego. Nie spiesz się, czytaj forum.

Cytuj
Hmm, ale wlasnie kopanie wydawalo mi sie najlatwiejszym sposobem zarobku na starcie. :) Jest cos korzystniejszego na sam poczatek?
Heh, przerzucenie na WOWa raczej mi nie grozi.

Kopanie jest najłatwiejsze gdy masz mało skilli. Od któregoś z patchy nowe postacie mają ponad 800k SP co moim zdaniem pozwala na zaczęcie od wykonywania misji od agentów.

PS. Czy tego okna do wpisywania posta nie da się jakoś powiększyć?

Rhovana

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 31, 2007, 09:49:03 »
Pytanie bylo o rase postaci, nie o statki jakimi sie lata ;)
A Rokh to taki typowy missle boat. A Rokh jest bardzo fajny.

Poprawiłem sie i przepraszam raz jeszcze za niedoczytanie, późno było jak to pisałem. Co do Rokha, to nadaje sie do snipe (nawet jest w tym bardzo dobry) jako chyba jedyny caldari ship.

Jeśli chodzi o zarabianie na poczatku moge powiedzieć tyle: kopanie jest mało opłacalne, jak przed revelations zaczynało sie z 50k sp mozna było spokojnie misje robić i mieć z tego dużo lepszą kase. Nie wiem jak teraz, ale mysle że niewiele sie zmieniło. Do efektywnego orania trzeba mieć troche skili z tego co wiem (wiem niewiele bo nie kopię).

Goomich

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 31, 2007, 10:15:30 »
Dp efektywnego BS snajpowania też. :)
Z tego co wiem (wiem niewiele bo nie snajpuję).

jeszcze

marcoos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 31, 2007, 11:23:52 »
5 - co oznacza zielone podswietlenie w oknie Sellers/Buyers.

Oznacza, że wystawiający towar na markecie ma skilla, który jego towary "promuje" w ten sposób :) (ale już nie pamiętam jak ten skill się nazywa)

Z tego co pamiętam - to nie warto skillować go - bo i tak ludzie sortują kolumny wg. ceny albo jumpów do marketu - i na kolorki nie zwracają uwagi.
Bermuda Syndrome [BAS-3]

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 31, 2007, 12:08:48 »
Nic mi nie wiadomo o takim skillu :)

Marketing - pozwala sprzedawac zdalnie. Poprostu otwierasz assets i z tamtad wystawiasz rzeczy do sprzedazy.
Visibility - to rzeczywiscie najmniej sensowny skill trade. Zwieksza mozliwy zasieg skupu jesli wystawiasz oferte kupna zdalnie. Jesli wystawiasz oferte w stacji w ktorej siedzisz, mozesz ustawic zasieg region bez zadnego skilla.

Z tego co pamietam, kolorowane sa tylko paski w buyers. Nie ma to nic wspolnego z cenami i skillami. Jesli zasieg oferty skupu obejmuje aktualny system, tzn jesli mozesz sprzedac ten produkt temu kupcowi nie wylatujac z systemu, to jest zielone. Ale niekoniecznie oznacza to ze mozesz sprzedac na aktualnej stacji;
Jesli oferta jest na tej samej stacji co Ty, jest zielona i mozesz do niej sprzedac.
Jesli oferte ma zasieg stacja i jest na innej stacji w tym samym systemie, jest zielona, ale nie mozesz do niej sprzedac przez wydokowania i przewiezienia przedmiotu.
Jesli oferta ma zasieg system i jest w tym samym systemie, jest zielona i mozesz do niej sprzedac.
Jesli oferta ma zasieg X skokow i jest zlozona na stacji odleglej o X lub mniej skokow, jest zielona i mozesz sprzedac.
Jesli oferta ma zasieg region, jest zielona i mozesz sprzedac.

Kolorowanie wynika z tego, ze z samej tabelki nie wynika jednoznacznie czy dana oferta dotyczy Cie w danej lokalizacji. W przypadku ofert sprzedazy, mozesz posortowac po odleglosci i widzisz zasiegi "station" i "system" co jest w miare jasne. W przypadku ofert kupna nie jest to jasne bo mozesz sprzedac do oferty ktora zostala wystawiona na innej stacji, ale ma wiekszy zasieg. W efekcie zeby zobaczyc za ile sprzedasz dany przedmiot nie ruszajac tylka z systemu, sortujesz buyers po cenie (od najwyzszej do najnizszej) i interesuje Cie najwyzszy zielony pasek.

Gork

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 31, 2007, 22:41:21 »

Ellaine bardzo fajnie opisal/opisala wszystko na temat handlu, jednak ciagle nie moge znalesc odpowiedzi na jedno trywialne pytanie.

Sprzedajac item - klikajac na niego i 'sell' z context menu - zasugerowana zostaje konkretne cena, ktora nie ma nic wspolnego z ofertami w BUYERS.
A mnie interesuje jak ten item sprzedac do konkretnej osoby z tej listy.
(wiem, ze pytanie maksymalnie glupie, ale nie odkrylem jeszcze tego)

Cytat: Ellaine
Korpy czesto przyjmuja noobow, noob to material na bohatera Smiley
Heh, noobow chyba nikt nie przyjmuje. Newb to nie noob :)

Cytat: ArchenTheGreat
Od któregoś z patchy nowe postacie mają ponad 800k SP co moim zdaniem pozwala na zaczęcie od wykonywania misji od agentów.

O wlasnie, to 800k sp na start jest juz suma wyuczonych skilli z ktorymi zaczynasz czy jest to jakas dodatkowa pula nie wiadomo do czego? :)

Wracajac do ras... Decydujac sie na dana rase nie bede mogl latac statkami innych? Jesli tak to ktory statek+rasa do pvp?

Kolejne pytanie o skillach -> Zalozmy ze w grze jest tylko/az 100 sklli i mamy do czynienia z takimi dwoma przypadkami:
1) mam 99 skilli na lvl 5 i 1 na 1.
2) mam tylko ten 1 skill na 1 lvlu (i tyle)
Chce podniesc ten jeden, przykladowy skill na lvl 2. Czy w obu przypadkach bedzie to trwalo jednakowo dlugo?

Cytat: Mona X
Dp efektywnego BS snajpowania też. Smiley
Z tego co wiem (wiem niewiele bo nie snajpuję).

Co to jest BS i snajpowanie? :)


BTW Az mi glupio ze po kilku latach gry w rozne MMO zadaje takie oczywiste pytania o EVE, ale naprawde ta gra jest przegieta pod wzgledem skomplikowania i calkowicie inna niz inne mmo. O_o

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 31, 2007, 22:59:59 »
Oj, nie czytało się poradników :P
Ale po kolei.
Konkretnej osobie za konkretną cenę przez market to się chyba nie da. Można spróbować polecieć na stację gdzie jest buy order i w advanced sell wpisać odpowiednią cenę - duża szansa, że wtedy sprzedasz tej konkretnej osobie jeśli są inne buy ordery na ten item.
Przyjmują przyjmują noobów i newbów (a co za różnica? :P ). Tylko jak ktoś już wspomniał - musisz mieć ukończone 14 dni - czyli opłacone konto.
Tak, te 800k sp to suma wyuczonych juz skilli (czyli tych, które wybierasz podczas tworzenia postaci). Nie ma czegoś takiego jak pule punktów czy cokolwiek podobnego.
Po ukończeniu triala możesz uczyć się latać dowolnymi statkami dowolnej rasy.
Konkretnego statku też Ci nikt nie podpowie, to nie frontier, tu możesz mieć sto różnych statków i latać odpowiednim do sytuacji (lub ulubionym ;) ). Rasy różnią się nieco rozłożeniem atrybutów startowych, i niektórym się wydaje, że pewne rasy (a w zasadzie kombinacje atrybutów) są lepsze niż inne w pvp czy czymkolwiek innym.
Czas treningu skilla zależy od
a) trudności tego skilla (rank - im wyższy tym dłuższe szkolenie)
b) wysokości atrybutów od których ten skill zależy (jakie to atrybuty jest napisane w opisie skilla)
c) skilla learning, który przyspiesza skillowanie, oraz wszystkich skilli z grupy learning, które zwiększają atrybuty (patrz pkt b)
d) implantów zwiększających atrybuty (patrz pkt b).
Rasa, ilość posiadanych skilli (poza tymi z grupy learning), ilość szmalu i co tam jeszcze ci do głowy przyjdzie NIE MAJĄ wpływu na czas treningu.

BS - battleship czyli pancernik
Snajper - statek (zazwyczaj bs) wyposażony do atakowania z dużej odległości.
Przedwieczny.

Voulture

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 31, 2007, 23:52:34 »
Masz rację ta gra ma coś w sobie co na oczątku wciąga swoim skomplikowaniem i różnorodnością, a później świetnymi ludźmi których poznajesz :)

Co do statków - zaczynając gre konkretną rasą zawsze będziesz miał skill Frigate od danej frakcji na conajmniej 1 poziomie - pozwala to na używanie najsłabszychstatków tej rasy. Po podniesieniu skila lub wytrenowaniu kolejnych (dla gallente bedzie to np Gallente Cruisers) bedziesz mial skille na obsluge danego statku. Oczywiscie nic nie stoi na zreszkodzie, by zaczac grac jedna rasa i od razu uczyc sie obslugi innych statkow. Zauwaz, ze kazdy statek ma bonusy i cechy, przez to szkolacac sie w pilotażu jednej rasy (częśćiowo) de facto szkolisz sie pod obsługe urządzeń, które będą na tym statku działać najlepiej. Do czego to prowadzi? Że na początku mało kto odpuszcza sobie rasę z którą zaczynał grę i statki którymi latał od początku - te parę skili które dostajesz na starcie umożliwią Ci w miarę efektywne latania podstawowymi statkami z normalnym fitem.

Dobre pomysły na start do pvp:

Caldari: Achura - świetne atrybuty Perception i Willpower do wystartowania, statki caldari sa dobre do pve (misji itd) a i szybko bedziesz mogl cos tam postrzelac lub przydac sie w gangu. Względnie Civire, jedyny plus - lepiej wygląda avatar :D

Matarzy: Brutor - świetne atrybuty, matarzy jednak wymagają większej ilości poświęconego czasu, by dobzre obsługiwac ich statki. Bardzo polecam, nie będziesz żałował.

Amarr: True - niesamowicie wysokie willpower, ale jak ktoś już ponarzekał na nosy to ja nie będę się kłócił, dla mnie są całkiem nieźli.

Gallente - w sumie wszyscy ta samo beznadziejnie :D Za to są chyba najlepszą rasą do pvp :)

Gork

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 31, 2007, 23:57:49 »
Przyjmują przyjmują noobów i newbów (a co za różnica? :P ).
newb = poczatkujacy
noob = "zaawansowany", ktory nic nie wie o grze.

Roznica imo widoczna.  ;)


Btw czy sa jakies konkretne zestawy statsow poczatkowych i skilli+rasa i statek pod pvp? Czy wszyscy sobie daja cokolwiek bo pozniej i tak sie wyrowna?  ::)
Wiem ze od triala do jakiegos sensownego pvp jest daleko ale chcialbym wiedziec kim mam byc docelowo.


Nie zdazylem przed Voulture :)
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2007, 01:08:18 wysłana przez Gork »

Michieru

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 01, 2007, 00:00:04 »
Następny niedouczony.

newb = poczatkujacy
noob = "zaawansowany", ktory nic nie wie o grze.

Roznica imo widoczna.  ;)


Proszę, może to rozjaśni.

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=noob

Gork

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 01, 2007, 00:05:52 »
Wystarczylo zjechac troche nizej w linku ktory podales :)

_________________________________________________ ___

2. noob comes in two variations, noob and newb.

Noob is meant as an offensive term towards someone who is not nessicarily new, and quite often is directed at someone that is |somewhat| experienced but at the same time stupid/disruptive and/or totally incapable of learning.
A noob is almost always someone who thinks they're cool but obviously aren't. Also used in 1337speak.

Newb is not meant to be offensive. newb merely states that the person in question is new to the game/board/whatever.


Noob -
Ralph: OMG I IS THE BEST!11!!one1!!! YUO ALL SUK!11! LOL!
Fred: noob.
Daniel: go home n00blet...

Newb -
Sam: Guys, anyone know where |x| is?
Daniel: Sure, Its somewhere over near |y|.

_________________________________________________ _____

Nie ucz ojca dzieci robic.  ;)

Gork

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 01, 2007, 00:37:26 »
Dobre pomysły na start do pvp:

Caldari: Achura - świetne atrybuty Perception i Willpower do wystartowania, statki caldari sa dobre do pve (misji itd) a i szybko bedziesz mogl cos tam postrzelac lub przydac sie w gangu. Względnie Civire, jedyny plus - lepiej wygląda avatar :D

Matarzy: Brutor - świetne atrybuty, matarzy jednak wymagają większej ilości poświęconego czasu, by dobzre obsługiwac ich statki. Bardzo polecam, nie będziesz żałował.

Amarr: True - niesamowicie wysokie willpower, ale jak ktoś już ponarzekał na nosy to ja nie będę się kłócił, dla mnie są całkiem nieźli.

Gallente - w sumie wszyscy ta samo beznadziejnie :D Za to są chyba najlepszą rasą do pvp :)

Wyciagniete z poradnika PL:

Gallente dzielą się na "Gallenteans", "Intakis" oraz "Jin-Mei". Ci pierwsi charakteryzują się wysoką charyzmą i percepcją, natomiast drudzy inteligencją i pamięcią. Jin-Mei charakteryzują się świetnymi umiejętnościami dowodzenia.

Gallenteans ze swoja percepcja nie byliby do pvp najlepsi?

Chociaz nie wiem, ciagle mam na mysli ze percepcja = celowanie (to chyba z Fallouta, lol), a tutaj przeciez jest potrzebna kupa innych statsow do upgradowania statku. :)

[edit]
zapomnial bym... rozdajac atrybuty przy tworzeniu postaci starac sie je wyrownac czy maxowac cos konkretnego?

Czy atrybuty daja wogole cos poza przyspieszeniem nauki skilli?
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2007, 01:55:04 wysłana przez Gork »

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 01, 2007, 00:48:50 »
Ja jestem pradawnym bytem sieciowym i uzywam slow w ich znaczeniu z czasow kiedy lp mud byl technologicznym szczytem gier online, ludzie komunikowali sie unixowym "talk" i ircem na zachodnich serwerach a www byl tylko wydziwionym konkurentem goophera. Dla mnie noob = newbie. O uzyciu noob jako inwektywy mam zdanie takie jak autor pierwszej definicji. Gorsza opinie mam juz tylko o graczach "pro".

Tak czy siak, dla kazdego znajdzie sie korp.

Goomich

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 01, 2007, 02:30:38 »
Caldari: Achura - świetne atrybuty Perception i Willpower do wystartowania, statki caldari sa dobre do pve (misji itd) a i szybko bedziesz mogl cos tam postrzelac lub przydac sie w gangu. Względnie Civire, jedyny plus - lepiej wygląda avatar :D

Najlepiej. :P


Chociaz nie wiem, ciagle mam na mysli ze percepcja = celowanie (to chyba z Fallouta, lol), a tutaj przeciez jest potrzebna kupa innych statsow do upgradowania statku. :)

Skilli.
Percepcja i inne atrybuty służą tylko do ddawania skillpointów. Dostajesz 60 punktów na godzinę za każdy punkt atrybutu Primary i 30 za każdy punkt atrybutu secondary skilla. Czyli jeśli trenujesz coś z kategorii Spaceship Command i masz na przyklad Percepcję 10 i Willpower 10, to co godzinę masz 900 SP. Skill Learning zwiększa szybkość dodawania punktów o 2% na level skilla, może więć przyśpieszyć maksymalnie o 10%.

Z celowaniem jest problem ponieważ skuteczne trafienie z działa wymaga porownania wielu atrybutów i czynników "środowiskowych".
Po pierwsze cel powinien znajdować się odległości optymalnej, czyli takiej, w której dzialo nie dostaje ujemnych modyfikatorów do celności. Powyżej optimala jest jeszcze Fall off. Tu już zaczyna spadać celność i  odległości Optimal + Falloff wynosi 50%, a w odległości optimal + 2x Falloff strzelasz na wiwat.
Kiedy już ustawisz się w odpowiedniej odległości od celu, to może się okazać, że twoje działa obracają się wolniej niż tamten lata, wiec zanim zdążą ustawić się na odpowiedniej pozycji do strzalu, przeciwnika już dawno tam nie ma.
Ostatnią rzeczą jest wielkość celu (a dokladniej promień jego sygnatury) oraz "rozdzielczość" działa. Generalnie im większa, tym ma większy rozrzut, więc w małe cele tylko musnąc o przysłowiowy włos.

[edit]
zapomnial bym... rozdajac atrybuty przy tworzeniu postaci starac sie je wyrownac czy maxowac cos konkretnego?

Są trzy szkoły.

Jedna mówi wyrównać, bio nie wiadomo co będziesz robił w przyszłości, a wyrównane skille dają ci równe szanse na kazdym polu. Olać charyzmę.

Druga mówi: wymaksować percepcję i inteligencję, jako, że te dwa skille są najczęściej używane jako Primary, więc będzie z nich największy zysk. Olać charyzmę.

Trzecia zaś: wymaksować to co się chce robić. Górnicy, przemysłowcy i naukowcy: inteligencję i pamięć, zaś wojownicy percepcję i siłę woli. Olać charyzmę. A nie, Charyzma jsest ważna, dla handlarzy, CEO korpow i gangliderów. Ale u nas w korpie najwięcej SP w Leadership ma Achura. Więc olać charyzmę.

Czy atrybuty daja wogole cos poza przyspieszeniem nauki skilli?

Możesz się nimi pochwalić na forum, albo na czacie korpowym.

Ronin

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 01, 2007, 07:18:09 »
Rasa w sumie nie ma znaczenia bo roznice w startowych skillach mozna nadrobic w 2 tyg skillowania wiec rase wybierz ta ktora ci sie podoba i ma wysokie wspolczynniki. Jesli chcesz uprawiac pvp to:
1. Percepcja
2. Inteligencja
2. Will Power najlepiej tyle samo co inta ew troche mniej
3. Memory
4 . pusto
5.  pusto
6. charyzma. :D

A co do twojego pytania: wspolczynniki nie wplywaja na sama rozgrywke poza iloscia SP na godzine w skillowaniu! Nie wazne czy strzelasz z dzialka i masz 15 perca czy 213. Wazne na jakim poziomie masz skille.

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 01, 2007, 09:25:05 »
Jesli chcez uprawiac buraki tj byc farmerem i nigdy w zyciu z nikim nie walczyc tylko pykac npcow, to tak samo.

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 01, 2007, 10:17:02 »
Nie przejmuj się tym, że dopiero zaczynasz. PVP i system skillów w EVE jest tak skonstruowane, że nawet noob (w pozytywnym znaczeniu) może konkurować z weteranem.

Po pierwsze duże znaczenie ma setup statku, to jakie moduły zamontujesz. Niektórzy mówią, że walka jest rozstrzygnięta już w momencie opuszczenia stacji. Niekoniecznie jest to prawdą bo...

Po drugie ważne są umiejętności pilota. Czyli to aby znał ograniczenia statku/broni i odpowiednio z nich korzystał. Zimna krew też sie przydaje. W EVE całkiem normalną sytuacją są problemy z trafieniem w przycisk bo trzęsą Ci się ręce z wrażenia.

Po trzecie przejście z poziomu 4 na 5 w jednej umiejętności zajmuje tyle ile przejście z poziomu 1 na 4 w kilku innych umiejętnościach. Bonus jest ten sam przy przechodzeniu o jeden poziom zatem trenując kilka skilli do poziomu 4 zyskujesz kilka razy więcej niż weteran przeskakujący z 4 na 5 poziom. Powoduje to, że dużo szybciej "gonisz" starszych graczy niż oni "uciekają" przed Tobą.

Oczywiście pierwsze dwa punkty wiążą się z doświadczeniem gracza ale zależą tylko od Ciebie. Czytaj dużo poradników, sprawdzaj z kalkulatorem mechanikę gry, próbuj różnych rozwiązań dla każdego statku a łatwo pokonasz nawet dużo starszych graczy.

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 01, 2007, 11:55:39 »
...jednak ciagle nie moge znalesc odpowiedzi na jedno trywialne pytanie.

Sprzedajac item - klikajac na niego i 'sell' z context menu - zasugerowana zostaje konkretne cena, ktora nie ma nic wspolnego z ofertami w BUYERS.
A mnie interesuje jak ten item sprzedac do konkretnej osoby z tej listy.
(wiem, ze pytanie maksymalnie glupie, ale nie odkrylem jeszcze tego)

Musisz w okienku buyers patrzec, gdzie (stacja) zlokalizowany jest kupiec, oraz na jaka odleglosc (range) wyznaczyl zasieg skupu. Wtedy wystarczy tylko znalezc sie w odpowiednim miejscu i sprzedajac, wlasnie tej osobie sprzedasz (o ile jest to oferta najkorzystniejsza).

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 01, 2007, 12:05:30 »

Ellaine bardzo fajnie opisal/opisala wszystko na temat handlu, jednak ciagle nie moge znalesc odpowiedzi na jedno trywialne pytanie.

Sprzedajac item - klikajac na niego i 'sell' z context menu - zasugerowana zostaje konkretne cena, ktora nie ma nic wspolnego z ofertami w BUYERS.
A mnie interesuje jak ten item sprzedac do konkretnej osoby z tej listy.
(wiem, ze pytanie maksymalnie glupie, ale nie odkrylem jeszcze tego)
Klikasz 'sell' i wtedy zostaje zasugerowana najwyższa możliwa cena natychmiastowej sprzedaży tego itemu w miejscu, w którym on się znajduje.
Możliwa, czyli oferta zaznaczona zielonym podświetleniem w BUYERS.
Oferta jest podświetlona na zielono tylko wtedy, kiedy jesteś (przedmiot, który sprzedajesz znajduje się) w zasięgu tego BUY ORDERA. Chodzi o zasięg geograficzny.
Przy wystawianiu BUY ORDEROW określa się ich zasięg - station, solar system, 1 jump, 2 jump, 3 jump, ..., region. Każdy BUY ORDER jest przypisany do konkretnej stacji (decyduje o tym kupujący) i jeśli np ma zasięg 3j, to Ty znajdując się ze swoim itemem w promieniu 3j od stacji, na której ten order został wystawiony, masz go podświetlonego na zielono i możesz na niego sprzedać swój item.
Jak coś jeszcze jest niejasne to wal.
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


future

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 01, 2007, 13:26:07 »
A gdy jesteś w zasięgu buy orders (item podświetlony na zielono) a nie możesz go sprzedać, popatrz czy kupujący w ofercie nie wprowadził ograniczenia co do minimalnej ilości towaru jaki chce od Ciebie kupić np. 1000 sztuk. Często tak się zdarza gdy kupujący skupuje towar na wielu stacjach w wielu systemach, a nie chce mu się póżniej latać po 2 sztuki towaru (częsta praktyka w wypadku minerałów itp)

Paczyk

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 01, 2007, 16:19:11 »
witam , tez jestem tu nowy (no moze nie do konca bo to moj 3 trial :P) i mam pytanko.
Stworzylem sobie postac Caldari ktora ma w miare wyrownane wspolczynniki (najwiecej percepcji i inta) no i teraz mam zamiar szkolic sie w kierunku Assault Shipow (bo mi sie podobaja :P ) i teraz mam pytanie , czy AS nadaja sie do jakis zadan dla korporacji czy nie za bardzo ? Czy moze lepiej zabrac sie za cos innego, lubie sobie postrzelac (zarowno do graczy jak i npc'ow :P) i szybko latac wiec pod tym kontem wybralem postac. Wiec czy na poczatku (zaraz po Cruiserach) jest sens koncentrowac sie na AS czy moze lepiej isc w strone battleshipow i wogole wszystkiego co duze ?

Jeszcze jedno , podobno w ostatnich patch'ach podpakowali mocno bombowce tak ze teraz oplaca sie je zabierac na mass PVP(oraz wprowadzili szereg innch zmian), to prawda, czy walki korporacji adal polegaja na zabraniu ze soba jak najwiekszej ilosci ciezkiego sprzetu i waleniu do jednego celu ?
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2007, 16:26:21 wysłana przez Paczyk »

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 01, 2007, 16:55:09 »
witam , tez jestem tu nowy (no moze nie do konca bo to moj 3 trial :P) i mam pytanko.
Stworzylem sobie postac Caldari ktora ma w miare wyrownane wspolczynniki (najwiecej percepcji i inta) no i teraz mam zamiar szkolic sie w kierunku Assault Shipow (bo mi sie podobaja :P ) i teraz mam pytanie , czy AS nadaja sie do jakis zadan dla korporacji czy nie za bardzo ? Czy moze lepiej zabrac sie za cos innego, lubie sobie postrzelac (zarowno do graczy jak i npc'ow :P) i szybko latac wiec pod tym kontem wybralem postac. Wiec czy na poczatku (zaraz po Cruiserach) jest sens koncentrowac sie na AS czy moze lepiej isc w strone battleshipow i wogole wszystkiego co duze ?

Jeszcze jedno , podobno w ostatnich patch'ach podpakowali mocno bombowce tak ze teraz oplaca sie je zabierac na mass PVP(oraz wprowadzili szereg innch zmian), to prawda, czy walki korporacji adal polegaja na zabraniu ze soba jak najwiekszej ilosci ciezkiego sprzetu i waleniu do jednego celu ?

Jesli chodzi o AS'y, to oczywiscie sa to bardzo fajne statki... sam latam HAC'em (Vagabondem), i nadaja sie do obu wymienionych celow (PvP i NPC), wiec wybor Twoj uwazam za jak najbardziej sluszny... jest oczywiscie jedno ale...

zeby efektywnie latac HAC'em musisz miec wyskilowane na odpowiedni poziom rozne skille poboczne... w moim przypadku sa to skille glownie w nawigacji i gunnery, jako, ze glowna obrona Vagasa to jego predkosc, zas glownym atakiem sa dzialka na close - czyli specjalizacja w autocannon'ach. Nie nalezy rowniez zapominac o skillach w engineering i mechanice oraz electronics. Jesli bedziesz chcial robic HAC'a Caldari, no to koniecznie specjalizacja w heavy missle'ach (cerberus) lub railach (eagle). O innych sie nie wypowiadam, bo nie mam zbytnio z nimi doswiadczenia.

Ronin

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 01, 2007, 17:27:18 »
Niestety smutna prawda o caldari jest to ze nie nadaja sie aktualnie do zadnego sensownego pvp. Ani do solo moze ewentualnie rook chociaz nie w naszej erze nanosetupow :( ani do flot (brak bsa na insta dmg ( ew rokh ale to trzeba skillowac raile wiec blizej do gallente juz)) ewentualnie do gangow ale tutaj tez tylko w roli jammingu bo nie ma dobrych statkow do dmg dealowania nawet nighthawka command caldari ma z 2-3x mniejszy dmg od sleipnira :( jedynym + jest to ze nie trzeba sie martwic tak bardzo o tranversal veolcity i o odleglosc, niestety poza tym same minusy