Autor Wątek: Eksploracja - how to  (Przeczytany 27461 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Eksploracja - how to
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 22, 2007, 08:21:02 »
W sumie zrobiłem 2 plexy ze skanerka pokładowego i żadnej rewelacji. Zwykłe itemki jak z farmienia beltów tyle że solo to takiego plexa sklepać cięzko.

Morbius

  • Gość
Odp: Eksploracja - how to
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 22, 2007, 10:50:54 »
że o biednym deimosie nie wspomnę :) dronki scramblujące na niektórych plexach - szczególnie przy spawnie 10 tyrantów to z deka przegięcie :)

Ellaine

  • Gość
Odp: Eksploracja - how to
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 22, 2007, 10:55:26 »
dronki scramblujace maja orbite 2km lub alternatywnie padaja jak muchy od malych dron i w sumie latwo sie ich pozbyc chocby smartbombem, jesli sie jest na nie przygotowanym.
Niemniej wlasnie te paskudne dronki sa glownym zrodlem moich strat w pve, kiedy z lenistwa czy glupoty wlatuje na dronkowy plex statkiem na to nie gotowym ;)

Voulture

  • Gość
Odp: Eksploracja - how to
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 22, 2007, 10:56:42 »
Mam podobne doswiadzcenia z pleksami, zrobilem uz 6 czy 7, wszystkie o naziwe ~ Hub badz ~ Port sa do wysolowania bsem, loot bez rewelacji, trocherigow. Trafilem na 2 dronkowe razem kolo 1000m3 najlepszych alloyek. Jeden pzresrany ze spawnami tyrantow i scr frejek, 10k shielda na resach 75+ spadlo mi w 10-15 sek. Fuksem zwialem ;P

Rozwlaliscie jakies struktury w tych pleksach? Moze z nich cos wypada...
Czesto tez zwykle informacje misjowe (zielony kolor) przrywane s atekstami commandera (niebieski), niestety poki co nie widxialem tam ani jednego statku faction.

MightyBaz

  • Gość
Odp: Eksploracja - how to
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 22, 2007, 12:06:56 »
rozwalilem struktury i nie dosyc ze nic nie wypadlo to nic z nich nie zostalo :'(

Nestor

  • Gość
Odp: Eksploracja - how to
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 22, 2007, 14:38:55 »
W sumie zrobiłem 2 plexy ze skanerka pokładowego i żadnej rewelacji. Zwykłe itemki jak z farmienia beltów tyle że solo to takiego plexa sklepać cięzko.


Tak jak bylo napisane w patchnote, pokladowym to mozna te najmniejsze znalezc i jakies hidden belty. Cala reszte trzeba probe'owac.

Gacul

  • Gość
Odp: Eksploracja - how to
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 22, 2007, 15:57:37 »
Plexa dronkowego  ze scanera moze klepac solo bs'em bez wiekszych problemow. Wystarczy fitnac sie na long range (jak bedziemy mieli ab nigdy nas nie dogonia), zabic wszystkie fregaty, a na koniec zostawic bs'y.  ;)

Albion

  • Gość
Odp: Eksploracja - how to
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 22, 2007, 17:32:52 »
Plexa dronkowego  ze scanera moze klepac solo bs'em bez wiekszych problemow. Wystarczy fitnac sie na long range (jak bedziemy mieli ab nigdy nas nie dogonia), zabic wszystkie fregaty, a na koniec zostawic bs'y.  ;)

Niestety nie do konca. Jak wszedzie nowe plexy sa skalowane trudnoscia. a wiec zarowno wsrod tych dronowych / bloodowych / sanszowych / angelowych itd. Narazie nie wiem jaki plax ma jaka trudnosc acz mozna sie domyslec po nazwie (a i to nie zawsze) dla przykladu polecam sobie sprawdzic drone horde dla hardkorowych graczy ;p 8 alvus queen + 6 sentry bodajze (w dodatku nietypowe dla dron) + jakies male scramblujace niemilce sredni dps coz niezly ... Raven peka w ok minute :D. co dziwniejsze nie na kazdy z nowych plexow da sie wykonac warp to 100 ... ew wina lezy po stronie mojego klienta.

LosBekoczoS

  • Gość
Odp: Eksploracja - how to
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 22, 2007, 20:29:27 »
Heh bo trza znac knyfa na te encountery.

Kolejnosc dzialan:

1) szukanie encountera
2) wyskakuje sie z szipa - lecimy jajem sprawdzic co i jak ( sprawdzamy tez czy da sie skoczyc na 100km)
3) ustawienia fita
4) wykonywanie encountera
5) zbieranie smieci

punkt 5 mozna pominac jak niema zadnego fraction/oficera miedzy ofiarami :D

MightyBaz

  • Gość
Odp: Eksploracja - how to
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 25, 2007, 09:57:20 »
skanowalem ostatnio ok 20 sys po dt, i nie znalazlem zadnego encountera o siganturze innej niz unknown....co jest   :'(, zadnego radar czy gravimetric.... :tickedoff: - po kiego grzyba probes, na nic sie nie przydaja juz

Ellaine

  • Gość
Odp: Eksploracja - how to
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 25, 2007, 10:20:18 »
Ja skanuje i nie znajduje praktycznie nic w ogóle. Może wszystko sfarmowane.
Czy napewno multispectral ma 100% skutecznosci?

Assari

  • Gość
Odp: Eksploracja - how to
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 25, 2007, 10:23:41 »
skanowalem ostatnio ok 20 sys po dt, i nie znalazlem zadnego encountera o siganturze innej niz unknown....co jest   :'(, zadnego radar czy gravimetric.... :tickedoff: - po kiego grzyba probes, na nic sie nie przydaja juz

A ja przy użyciu wbudowanego skanera znalazłem Arc Base 4, siła sygnału była...0.002  :o
Tyle że nie dało się otworzyć kanów...   :(  było info że nie posiadam skilla. Podobno jest bug z tymi canami bo mam sygnały od innych osób, że też miały takie nie do otwarcia kany.

MightyBaz

  • Gość
Odp: Eksploracja - how to
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 25, 2007, 10:37:51 »
do archsal encounterow trzeba miec analyzer I

dapman

  • Gość
Odp: Eksploracja - how to
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 21, 2007, 06:32:46 »
Troche odswieze temat.

Wlasnie zaczalem sie w eksploracje bawic i znalazlem juz male co nie co. Generalnie to bez problemu. Z tym, ze irytuje mnie take cos np. UNKNOWN to Combat sites, no i sie warpuje, a tam habitaty, silo, kilka skalek i tyle, aha nic sie nie da rozwalic, wiec wisze sobie i czekam i czekam i ... i nic nie przylatuje. Wiem, ze sa takie rekreacyjne i tyle ale moze cos sie da wykabinowac. Jakies rady?

marioosh

  • Gość
Odp: Eksploracja - how to
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 21, 2007, 12:43:37 »
Cytuj
Jakies rady?
olać taki site albo został zrobiony albo jest zbugowany :)

szukaj dalej .. >:D >:D

MightyBaz

  • Gość
Odp: Eksploracja - how to
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 21, 2007, 13:13:37 »
A ja przy użyciu wbudowanego skanera znalazłem Arc Base 4, siła sygnału była...0.002  :o
Tyle że nie dało się otworzyć kanów...   :(  było info że nie posiadam skilla. Podobno jest bug z tymi canami bo mam sygnały od innych osób, że też miały takie nie do otwarcia kany.

a moze nie masz skili... do archeology...trzeba min lvl3 zeby cokolwiek otworzyc

MightyBaz

  • Gość
Odp: Eksploracja - how to
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 21, 2007, 15:51:10 »
ale nic pewnie nie bylo , albo prawie nic...i odwal sie

dapman

  • Gość
Odp: Eksploracja - how to
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 21, 2007, 15:58:54 »
Jeszcze zeby bylo co otworzyc.
Natomiast dzisiaj jeszcze, znalazlem taki wlasnie jak pisalem, z tym ze po jakis 5min przylecialo 3 do rozwalki. Ale nadal tylko tyle.

Ellaine

  • Gość
Odp: Eksploracja - how to
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 21, 2007, 17:31:13 »
Eksploracja to ograniczony zasób. Ile w koncu ludzi moze odkryc cos nowego i niesamowitego na pelnym turystow deptaku?
W efekcie eksploracja sprawdza sie dobrze w terenach na ktorych nie ma 117 innych eksploratorów.

LosBekoczoS

  • Gość
Odp: Eksploracja - how to
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 22, 2007, 00:38:46 »
Wogole niewiem co sie ostatnio stalo ale cos spawny Encounterow przy planetach albo zmniejszono albo wielka jest sila randomu i od paru dni niemozna nic znalezc... czy ktos jeszcze ma takie problemy ?:D

Ps umnie niema 117 exploratorow :D

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Eksploracja - how to
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 22, 2007, 10:37:55 »
Ja mam tak samo.
Pytalem o to corpa i od jakiegos czasu nikt nie znalazl zadnego encountera.  >:(
Normalne plexy nadal sie pojawiaja.

Rashgar

  • Gość
Odp: Eksploracja - how to
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 21, 2007, 12:31:56 »
Może mi ktoś wyjaśnić pewne wątpliwości? (zaznaczam, ze nie exploruję, korzystam z tego co korpowicze znajdą)

1. Została znaleziona anomalia, w której wisiało pełno rudy, Factory Complex i Pireate Complex. Nie było żadnych ratów ani spawnów. Miejsce nie znikało po przylotach/odlotach, a wisiało już kilka h.
2. Po puszczeniu "przypadkowej" rakiety w Pirate Complex zespawnowała się banda ratów. Po wytłuczeniu jej - kolejna. Zbliliśmy jakieś 10 fal, po czym zmieniliśmy taktykę. Zostawiając ostatniego ze spawnu, zniszczyliśmy Pirate Complex. Po dobiciu ostatniego statku, nei było więcej respawnów, a po odwarpowaniu miejsce zniknęło.

I teraz pytania które mi się nasunęły:
1. Czy gdyby nie zahaczyć budynku to miejsce by spokojnie wisiało (ew. jak długo)?
2. Czy gdyby nie zniszczyć budynku przy aktywnym spawnie, respawny ratów by trwały w nieskończoność?

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Eksploracja - how to
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 21, 2007, 16:05:36 »
ilosc "fal" respawnow jest ograniczona. Niektore plexy (tak jak ten co mieliscie) sie "aktywuje" jakas akcja (czasem wystarczy wleciec, a czasem trzeba do czegos strzelic/zestrzelic).
Wiekszosc plexow wisi dopoki sie ich nie zrobi "do konca", sa jednak takie, ktore wystarczy zaczac i znikaja natychmiast po wyleceniu z niego (tak mialem 2x w magnetometricu, otwarcie 1nej z kilku puszek, wylot, i po powrocie plexa juz nie bylo), wiec lepiej jak sie zaczyna plexa, to tak, zeby zawsze ktos byl w plexie poki sie go nie skonczy.

rangerx

  • Gość
Odp: Eksploracja - how to
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 29, 2007, 11:39:09 »
Plexy nie znikaja ot tak.
Jak otworzysz chocby jedna puszke, nawet tylko ja zhakujesz i wylecisz - plex znika.
Najlepiej wytluc raty i dopiero otwierac puszki juz na lightcie (nawet jak cos sie w trakcie pojawi, to zazwyczaj male gowienka), dopoki nie wybijesz ratow, mozesz wylatywac ile razy chcesz (bez otwierania puszek ofcorz).

No i rzeczewiscie, prawdopodobienstwo znalezienia sygnatury po ostatnich patchach sux :/

Fedajkin

  • Gość
Odp: Eksploracja - how to
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 01, 2007, 07:18:05 »
Plexy nie znikaja ot tak.
Jak otworzysz chocby jedna puszke, nawet tylko ja zhakujesz i wylecisz - plex znika.
Nie prawda... nie jest to regułą. W piątek zrobiłem hacking plexa i po wyniszczeniu "osłony" przez kolegów ja musiałem wyjść z domu na kilkanaście minut... jak wróciłem kolegów nie było, a że lootu było sporo to latałem do każdej puszeczki kilka razy i plex jakoś nie wsiąkł.
Najlepiej wytluc raty i dopiero otwierac puszki juz na lightcie (nawet jak cos sie w trakcie pojawi, to zazwyczaj male gowienka), dopoki nie wybijesz ratow, mozesz wylatywac ile razy chcesz (bez otwierania puszek ofcorz).
Jak już napisałem wyżej... nie prawda lub nie jest to regułą.

No i rzeczewiscie, prawdopodobienstwo znalezienia sygnatury po ostatnich patchach sux :/
Chyba przesadzasz... wiem, że bywało różnie... jak powiedziałem, że po 1h skanowania wreszcie miałem namiar na plexa, to usłyszałem że bardzo szybko mi się udało go złapać.

rangerx

  • Gość
Odp: Eksploracja - how to
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 02, 2007, 11:35:44 »
Plexy nie znikaja ot tak.
Jak otworzysz chocby jedna puszke, nawet tylko ja zhakujesz i wylecisz - plex znika.
Nie prawda... nie jest to regułą. W piątek zrobiłem hacking plexa i po wyniszczeniu "osłony" przez kolegów ja musiałem wyjść z domu na kilkanaście minut... jak wróciłem kolegów nie było, a że lootu było sporo to latałem do każdej puszeczki kilka razy i plex jakoś nie wsiąkł.

No coz, jak dla mnie PUSZKA to co innego niz WRAK, wiec przeczytaj jeszcze raz co napisalem, a ja uzupelnie to, ze WRAKI nie znikaja razem z  plexem, zwykle puszki po nich tez nie (wlasne ofcorz tez nie) - mozna je spokojnie sobie przejzec i robic z nimi fikolki.

Najlepiej wytluc raty i dopiero otwierac puszki juz na lightcie (nawet jak cos sie w trakcie pojawi, to zazwyczaj male gowienka), dopoki nie wybijesz ratow, mozesz wylatywac ile razy chcesz (bez otwierania puszek ofcorz).
Jak już napisałem wyżej... nie prawda lub nie jest to regułą.

Na polemike nie mam ochoty, zrobilem zbyt wiele plexow, zeby sie w tej dziedzinie mylic, a jak ktos bedzie chcial zaryzykowac strate znalezionego plexa, to moze sobie potestowac wlatywanie i wylatywanie z niego, mozesz sam tez sprawdzic, zeby sie okreslic, czy "nie jest to regula" czy "nie prawda"  :P Jak dla mnie, stracilem kilka plexow bawiac sie w wylatywanie w nieodpowiednim momencie i nie bylo to mile, CZASAMI plex przetrwa doslownie kilka minut (u mnie max 3) - kiedys stracilem polaczenie i po polaczeniu na nowo wwarpowalem sie w jeszcze na szczescie stojacy plex, takze moglem zhackowac ostatnie puszki, ale mialem tak tylko raz i wiazalo sie to z zerwanym linkiem a nie odwarpowaniem.

No i rzeczewiscie, prawdopodobienstwo znalezienia sygnatury po ostatnich patchach sux :/
Chyba przesadzasz... wiem, że bywało różnie... jak powiedziałem, że po 1h skanowania wreszcie miałem namiar na plexa, to usłyszałem że bardzo szybko mi się udało go złapać.
No to to nie wiem do czego bylo w sumie :P Mowiac, ze utrudnili znalezienie plexa mialem na mysli, ze  dla niektorych moze trwac znacznie dluzej niz wczesniej, np 1h :P

Fedajkin

  • Gość
Odp: Eksploracja - how to
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 20, 2007, 14:25:00 »
ok, nie chce mi się polemizować, ale też kilka pleksów zrobiłem i będę upierał się przy swoim... więc jak? pobijemy się o to kto ma racje?  :knuppel2: Czy może przyznasz, że nie zawsze znikają albo, że nie jest to regułą...  O0

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Eksploracja - how to
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 22, 2007, 11:55:48 »
to ja wrzuce swoje 3 grosze, bo tez sporo pleksow zrobilem. ja juz nie ryzykuje wylatywania z pleksa w trakcie jego robienia. 3 plesky przez to stracilem - i nie wazne, czy zaczalem otwierac puszki, czy tylko raty zdjalem przed wyleceniem - po powrocie pleksa nie bylo. teraz zwykle otwieram wszystkie puchy - jak cos sie nie miesci w cargo (vagasik ma malutkie :P) to sie wywala do normalnej puchy (jetisson) i potem sie to zbiera.

a co do czasu skanowania, rzeczywiscie jakby dluzej sie to robilo (wiecej cykli trzeba zapuszczac srednio), ale od czego sa skille i rigi? :D
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2007, 11:58:05 wysłana przez Tomash Kovahlsky »

MightyBaz

  • Gość
Odp: Eksploracja - how to
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 22, 2007, 11:57:34 »
co znadujecie teraz? zakladam ze macie min 3/3/3 skile

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Eksploracja - how to
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 22, 2007, 12:00:34 »
co znadujecie teraz? zakladam ze macie min 3/3/3 skile

Ostatnio z pleksow glownie jakies gowna wypadaja, ale czasami znajdzie sie tez cos fajnego - srednio 1 na 5 pleksow da 1 fajny itemek (przynajmniej mi).

A skille? Ja mam covert ops na 5, signal acq na 4, astrometric pinpointing i triangulation na 3, i nie pamietam, czy cos tam jeszcze jest ze skilli. No i mam na covercie zalozone 2 rigi do czasu skanowania.

Fedajkin

  • Gość
Odp: Eksploracja - how to
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 24, 2007, 07:14:43 »
A ja kurcze tak dawno nie skanowałem, eh ta wojna na południu... :-(

obelixus

  • Gość
Odp: Eksploracja - how to
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 10, 2008, 09:42:44 »
Trochę poruszę temat nowym pytaniem aby nie zaczynać nowego wątku.

Dodam że wpisałem nurtujące mnie słowo w szukaj i forum nic nie zwróciło.

Otóż ostatnio wystrzeliłem Multi probe jak zwykle i po skanowaniu wyskoczył mi wynik  "Waypost"
Co to było ?
Jakim rodzajem sond go wyszukać o ile jest tam coś opłacalnego ? 

ivil

  • Gość
Odp: Eksploracja - how to
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 10, 2008, 11:08:03 »
Jesli chodzi o "waypoint" to oznacza ze w systemie jest statyczny plex (widoczny na overview). Wczesniej statyczne plexy i odpowiednie deadspace signature byly oznaczone jako unknown, co sprawialo ze trudno je bylo od siebie odroznic. Przynajmniej tak bylo napisane w patchnotes jak to implementowali :P