Autor Wątek: Karcianka EVE w Rebelu  (Przeczytany 6452 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

RIPsento

  • Gość
Karcianka EVE w Rebelu
« dnia: Styczeń 02, 2007, 14:44:02 »

Soulless

  • Gość
Odp: Karcianka EVE w Rebelu
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2007, 18:30:03 »
Zakupilem pakiecik 2 roznych podstawek i 5 boosterkow... kiedys gralem sporo w MtG, wiec z opisow na necie spodziewam sie czegos podobnego.
Jak juz dojdzie paczuszka to dam znac co i jak :)

RIPsento

  • Gość
Odp: Karcianka EVE w Rebelu
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2007, 19:21:23 »
No proszę. Rebel powinien mi odpalić teraz za raklamę :) A tak na poważnie to czekam na opis wrażeń bo sam się zastanawiam czy się nie skusić.

Soulless

  • Gość
Odp: Karcianka EVE w Rebelu
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2007, 19:59:21 »
Bez przesady, w rebelu kupuje sporo rzeczy i tak, no i mam do niego raptem 20 minut samochodem :) A przed gwiazdka to w ogole zakupy spore zrobilem :D
Anyway jak ktos z okolic 3miasta chce mnie nawiedzic i rozpykac karcianke to dawac znac :D

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Karcianka EVE w Rebelu
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2007, 20:09:19 »
Ja chcę :)
Przedwieczny.

Tau

  • Gość
Odp: Karcianka EVE w Rebelu
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2007, 22:52:11 »
Prawie jak WoW TCG i WoW Board Game...

Nerdostwo do kwadratu ;>

vulor

  • Gość
Odp: Karcianka EVE w Rebelu
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 04, 2007, 23:19:58 »
Jak by ktoś chciał wypróbować zanim kupi, to tutaj jest darmowy "trial".

http://www.eve-ccg.com/demo-decks.html

EDIT: Jeszcze mam pytanie. Czy do tej karciani jest patch Revelations?
Bo to wyszło sporo przed Kali, a ja bym chciał karty z nowymi BS/BC :P
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2007, 23:23:02 wysłana przez [BUFU] Vulor »

Chaber

  • Gość
Odp: Karcianka EVE w Rebelu
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 07, 2007, 11:03:47 »
Witam,
Nie napisaliście jak wrażenia z gry, czy warto zmarnować trochę czasu na grę czy to kolejne marketingowe popłuczyny?


Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Karcianka EVE w Rebelu
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 07, 2007, 19:25:36 »
Z podanej wyżej stronki można sobie ściągnąć zasady, demo decki itp...
Biorąc pod uwagę te materiały oraz wcześniejsze karcianki White Wolfa (imo jedna z najlepszych karcianek - Vampre) to może i nie jest to badziew w typie MTG.
Jak znajdę trochę zbędnej kasy, to na pewno kupię sobie - w celach kolekcjonerskich, bo nie podejrzewam, żebym miał w okolicy z kim zagrać.
Przedwieczny.

Sotharr

  • Gość
Odp: Karcianka EVE w Rebelu
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 07, 2007, 20:55:54 »
Biorąc pod uwagę te materiały oraz wcześniejsze karcianki White Wolfa (imo jedna z najlepszych karcianek - Vampre) to może i nie jest to badziew w typie MTG.

MTG to badziew? Może napiszesz, dlaczego Vampire przewyższa MTG.
Nie znam Vampire i jestem ciekaw, czy oferuje takie możliwości łączenia kart i stosowania różnych taktyk jakie daje MTG. To wedlug mnie jest najważniejsze w karciance.
Wybaczcie off-topic :)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Karcianka EVE w Rebelu
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 07, 2007, 21:18:03 »
Biorąc pod uwagę te materiały oraz wcześniejsze karcianki White Wolfa (imo jedna z najlepszych karcianek - Vampre) to może i nie jest to badziew w typie MTG.

MTG to badziew? Może napiszesz, dlaczego Vampire przewyższa MTG.
Nie znam Vampire i jestem ciekaw, czy oferuje takie możliwości łączenia kart i stosowania różnych taktyk jakie daje MTG. To wedlug mnie jest najważniejsze w karciance.
Wybaczcie off-topic :)
Czemu MTG to badziew? Bo to tak zachwalane możliwości łączenia kart polegają głównie na kupowaniu setek boosterów z kolejnych dodatków i stosowania kolejnych odmian megauberinstawin decków. Do tego pełna w zasadzie losowość i mamy tylko nieco bardziej skomplikowaną grę w wojnę. Straciłem na MTG z rok czasu, kasę na szczęście udało się odzyskać.
A Wampir? W Wampirze możesz z sukcesami grać tylko talią z podstawki... Ewentualnie dokupując kilka boosterków. Nie ma (a przynajmniej ja się nie zetknąłem) z uber kombosami kart. W Wampirze możesz mieć najlepsze karty, super ustawioną talię, a jeśli nie myślisz i nie planujesz to rozłoży Cię kumpel, który ma tylko podstawkę. W MTG jak grasz bezmyślnie to też dostaniesz po tyłku, ale nie wierzę, żeby dało się grać samą podstawką - nawet predefiniowanymi taliami. Wampir jest bardziej grą strategiczną - jak planszówki niektóre, tylko bez planszy, i z kartami zamiast pionków i kostek. O klimacie nie wspomnę - bo to kwestia gustu. Nie jest pozbawiona wad, ale od MTG o niebo lepsza. To takie moje prywatne zdanie, oparte na doświadczeniach sprzed kilku lat, kiedy grałem w wymienione gry.
I dlatego, jeśli Eve CCG jest choćby zbliżona do Wampira to będzie niezłą rozrywką imo.
Przedwieczny.

Kamoris

  • Gość
Odp: Karcianka EVE w Rebelu
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 07, 2007, 22:03:42 »
Co do MTg to sie Xarth mylisz, nit normalny nie kupuje setek czy dziesiatkow boosterow. Kupujesz pojedyncze karty te ktore ci sa potrzebne do builda. Ale to nie zmienia faktu ze mtg ssie. Masz kilka buildow ktore rzadza w danym secie i generalnie jesli duzo grasz na mtg online to popewnym czasie masz wsio ograne i gry sa bardzo podobne do siebie.
Vampire to gra gdzie oprocz kart na reku liczy sie tez umiejetnosci negocjacji, glosowania itp to jest to :)

Ellaine

  • Gość
Odp: Karcianka EVE w Rebelu
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 08, 2007, 01:11:18 »
Z tego co pamietam antyczne wyniki konkursow, to Vampire jest karcianka dobra w oczach jury na amerykanskich konwentach wczesnych lat 2000 :)

Soulless

  • Gość
Odp: Karcianka EVE w Rebelu
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 20, 2007, 13:48:59 »
W razie jakby ktoś chciał w 3mieście popykać w EVE CCG to chętnie dołączę się z moimi początkującymi deckami, które powoli rozbudowuję :D