Autor Wątek: NPC konwoje  (Przeczytany 6529 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Assari

  • Gość
NPC konwoje
« dnia: Listopad 25, 2006, 18:36:36 »
Tak, tak z góry przepraszam tych którzy napiszą "użyj search" używałem - nie znalazlem czego szukam.
A wydaje mi sie że temat był poruszany.
Chodzi mi o możliwość ataku na NPC konwoje które lataja sobie po świecie EVE.
Ktoś chyba kiedyś pisał, że nawet na beltach się zdarzają?! Chodzi mi rzecz jasna o konwoje latające w hi-secu a nie żadne NPC w 0.0.
Konwój zaatakowac mozna tylko CONCORD przyleci i du..a.
A może mozna tak żeby nie przyleciał? Gdzie? Jak? Ktoś to robił? Ktoś slyszal o takich atakach? JAki towar się trafił?  ;)

Ellaine

  • Gość
Odp: NPC konwoje
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2006, 19:10:36 »
Zdazylo mi sie poobserwowac taki konwoj oraz przeskanowac go.
Konwoj wylatuje ze stacji, leci jakies 60 czy 80km i zawraca  - to sciema ze oni gdzies podrozuja, poprostu nikt procz mnie nie mial cierpliwosci zaczekac az wroca ;)
W cargo meili jakies zalosne ilosci beznadziejnych smieci.

Konwojne na beltach to wlasnie te NPCe w 0.0 ktorymi sie nie interesujesz. Dropuja duze ilosci niskopoziomowych mineralow (np 15 milionow tritanium).

spike

  • Gość
Odp: NPC konwoje
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2006, 11:04:24 »
Nie tylko niskopoziomowych, zalezy od real sec status systemu - im blizej -1 tym wieksza szansa na lepsze minsy.

DragLord

  • Gość
Odp: NPC konwoje
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2006, 10:47:13 »
Jeżeli chodzi o konwoje w hi secu to żeby go przy stacji zestrzelić muszą być spełnione warunki:
- konwój musi być innej rasy niż stacja
- konwój musi lecieć w kierunku stacji
Concord nie przyleci a sentry zaczną strzelać tylko jeżeli nie jest spełniony jeden z powyższych warunków

W takich konwojach można trafić nawet BPO na sprzęt T1

EDIT: hrhr jestem po ciężkim weekendzie  już poprawione ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2006, 12:15:50 wysłana przez DragLord »

Assari

  • Gość
Odp: NPC konwoje
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 27, 2006, 11:30:05 »
Jeżeli chodzi o konwoje w hi secu to żeby go przy stacji zestrzelić muszą być spełnione warunki:
- konwój nie musi być innej rasy niż stacja
- konwój musi lecieć w kierunku stacji
Concord nie przyleci a sentry zaczną strzelać tylko jeżeli nie jest spełniony jeden z powyższych warunków

W takich konwojach można trafić nawet BPO na sprzęt T1

Ja wiem, ze jest poniedziałek itd... ale pliss napisz to jeszcze raz albo przeredaguj bo za nic nei mogę się zorientować jak to z tymi warunkami jest  ???
Kiedy można a kiedy nie można zestrzelić taki konwój ?!?! :-\
"- konwój nie musi być innej rasy niż stacja" ?!?!? ???

marioosh

  • Gość
Odp: NPC konwoje
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 27, 2006, 14:55:30 »
popieram... wypadł mi kiedyś BPO na Thoraxa. z 15 BPO na shuttle i 1 na jakąś matarską frygę.
Problem w tym, że atak na konwój powoduje otratę 0.2 standingu do corpa, do którego konwój należał.. sorki.. ale kufa trochę dużo, bo właściwie 98% to szmelc - przynajmniej w takich ilościach w jakich to wypada..

Generalnie trochę spędziłem czasu na biciu konwoi - jedna konkluzja: najpierw skanuj cargo, bo nie warto tracić standu dla jakiegoś chłamu.
pozdro.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: NPC konwoje
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 06, 2006, 10:11:18 »
Cytat: DragLord
- konwój musi lecieć w kierunku stacji
Nie musi. Można spokojnie zestrzelić tego odlatującego od stacji, ale trzeba się spieszyć, bo może "zniknąć" (wyjdzie poza grid ?).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

marioosh

  • Gość
Odp: NPC konwoje
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 06, 2006, 11:03:47 »
Cytuj
Nie musi. Można spokojnie zestrzelić tego odlatującego od stacji, ale trzeba się spieszyć, bo może "zniknąć" (wyjdzie poza grid ?).

tak, ale w tym przypadku musisz mieć dobry tank, a ja wolę atakować konwój bez ryzyka, że cię sentry skubną. przeważnie poluję Atronem czyli najtańszą frygą gallente :)

Assari

  • Gość
Odp: NPC konwoje
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 06, 2006, 14:48:33 »
TO ja chyba mam pecha albo mało cierpliwości.  :(
Kiedy tylko mam venę na ustrzelenie konwoju to zawsze jest to konwój tej samej rasy co stacji i nici z polowania  :( Jeszcze nie spotkałem konwoju lecącego do stacji czy z niej wylatującego innej rasy niż sama stacja  :'(

marioosh

  • Gość
Odp: NPC konwoje
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 06, 2006, 14:56:49 »
w sumie nie chodzi o rasę tylko corporcje....

znajdź sobie system gdzie są dwie stacje, każda innej korporacji i każdy dolatujący konwój będzie dobry... wal śmiało nikt ci nic nie zrobi.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: NPC konwoje
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 06, 2006, 15:28:37 »
w sumie nie chodzi o rasę tylko corporcje....

znajdź sobie system gdzie są dwie stacje, każda innej korporacji i każdy dolatujący konwój będzie dobry... wal śmiało nikt ci nic nie zrobi.
Tylko uważaj potem na sentry przy bramie, bo jak w przestrzeni Gallente rozwalisz konwój gallentyjski to zaczną strzelać (15 minut akurat zajmie slavage).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Rhovana

  • Gość
Odp: NPC konwoje
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 03, 2007, 11:00:55 »
Jeżeli chodzi o konwoje w hi secu to żeby go przy stacji zestrzelić muszą być spełnione warunki:
- konwój musi być innej rasy niż stacja
- konwój musi lecieć w kierunku stacji

Wnioskuje z  punktu pierwszego mam rozumieć że jak stacja amarr to amarrskich indyków nie atakować. Tylko.. może mam pecha, ale pod matarskimi stacjami widze tylko matarskie, caldaryjskimi caldaryjskie itd.

Odnośnie punktu 2, ostatnio oglądałem amarrski konwój i każdy z indyków był skierowany w inną strone :o :o :o co wtedy?  :-\

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: NPC konwoje
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 04, 2007, 11:25:59 »
A doczytałeś dalej ?
- konwój musi lecieć w kierunku stacji
Concord nie przyleci a sentry zaczną strzelać tylko jeżeli nie jest spełniony jeden z powyższych warunków
Generalnie to najlepiej po prostu sprawdzić cargo scannerem co przewozi i jak coś cennego to atakować (oczywiście te co lecą w kierunku stacji lub są innej rasy niż stacja).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...