Autor Wątek: Gra na kilku kontach - lame?  (Przeczytany 21455 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Gra na kilku kontach - lame?
« dnia: Październik 31, 2006, 14:45:48 »
Od dawna dra?ni mnie sprawa grania na wi?cej ni? jednym koncie.
Zastanawiam si? o co tym ludziom chodzi. Nie potrafi? sobie poradzi? graj?c jedn? postaci?? Nie potrafi? ni? osi?gn?? swoich celów? Robi? to tylko dla funu? Czy oni wiedz? co to jest gra RPG?
Dla mnie to lamerzy, których konkurencji musz? stawi? czo?a graj?c jedn? postaci?. Maj? przewag?, co moim zdaniem jest niesprawiedliwe. Psuj? gr?.

(Mam tu na my?li kilka kont stworzonych po to, aby wykoksa? jedn?, g?ówn? posta?. Np. tworzenie sobie industrialistów/traderów, aby zarabia? nimi na gr? postaci? pvp. Nie tyczy si? to sytuacji, gdzie kto? gra dwoma postaciami zupe?nie niezale?nie i nie maj? one ze sob? zwi?zku.)


Jak wy uwa?acie?
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


redbart

  • Gość
Gra na kilku kontach - lame?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 31, 2006, 14:48:40 »
Voted

Aeon Horax

  • Gość
Gra na kilku kontach - lame?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 31, 2006, 15:04:15 »
voted  :P

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Gra na kilku kontach - lame?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 31, 2006, 15:14:22 »
E tam, ka?dy gra jak mu si? podoba...
Mi osobi?cie nie chce si? chrzani? z wi?cej ni? jedn? postaci?... Tak?e ze wzgl?dów RPGowych...

Mam tylko nadziej?, ?e b?dzie spokojnie i w?tek nie wyl?duje we flejmach  8)  :twisted:
Przedwieczny.

RIPsento

  • Gość
Gra na kilku kontach - lame?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 31, 2006, 15:32:44 »
Ja osobi?cie znam go?cia co ma 3 konta tylko do R&D. Mam nadzieje, ?? po 2 latach zbierania punkcików trafi mu si? jakie? badziewie za 1 bil :)

Aeon Horax

  • Gość
Gra na kilku kontach - lame?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 31, 2006, 15:35:33 »
A ja slyszalem ze niektorzy robia drugie konto na sprzedaz. Dobrze wyskilowana postac mozna sprzedac za kilka bilionow ISK :P

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Gra na kilku kontach - lame?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 31, 2006, 15:37:26 »
Cytat: "ireul"
eee.. jakies zale z dupy calkiem. nie przesadzaj.

Nie przesadzam, bo ziemia zmarzni?ta jest.

Mo?e jaka? opinia na temat, Ire?
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


Assari

  • Gość
Gra na kilku kontach - lame?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 31, 2006, 15:47:20 »
Cytat: "ireul"
eee.. jakies zale z dupy calkiem. nie przesadzaj.


W?a?nie Ire, nie przesadzaj. Ma sobie kole? 2 konta jednego u?ywa do PvP a na drugim ma Ravena do ratów/misji czy innego kopacza/producenta/handlarza.
I co? I tr?bi na lewo i prawo jaki to z niego PvP który si? kopaniem czy misjami nie skala? nigdy. Pewnie ?e nie bo z drugiego konta ma ?rodki, które pozwalaj? na podstawowym koncie (PvP) za?ata? dziur? bud?etow? po straconych shipach/ficie/itd.

Ale oczywi?cie nie psuje gry, ale nie..  :wink:

?eby by?a jasno??, to nie jest osobista wycieczka. Tylko opinia na temat psucia lub nie gry.

Ellaine

  • Gość
Gra na kilku kontach - lame?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 31, 2006, 16:08:10 »
Mi nie robi roznicy czy dane 6 kont nalezy do 6ciu kolegow z kafejki, szesciu braci mieszkajacych w chatce w tundrze za Uralem czy jeden przecietny amerykanin. Dla mnie jest to 6 kont. Jesli z 5cioma kumplami pokonujemy ich w jakiejs konkurencji, ambicjonalnie zaliczam to jako walke wygrana z wyrownanym (liczebnie) przeciwnikiem.

Voulture

  • Gość
Gra na kilku kontach - lame?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 31, 2006, 16:51:16 »
Zaglosowalem na "jest mi to obojetne" chociaz nie do konca sie tak czuje. Ogolnie nigdy nie zaczne grac na dwa konta, choc znam duzo osob ktore tak robi. Niektorzy szkola sobie postac pod dreada/carriera, niektorzy pod industry/miner. Znam nawet osobe ktora ma dwa konta, oba rozwiniete mocno, za to na kazdym z nich moze latac bsem i to robi :)
Nie wiem czy ze wzglednu na czynnik rpg, nigdy nad tym nie mysalem w ten psosob, i choc kase na to znalazlbym spokojnie, to nie zaczne nigdy grac na dwa konta. Jakos mi to po prostu nie odpowiada.

Vote:
U innych jest to mi obojetne/U mnie - odrzuca.

roofi

  • Gość
Gra na kilku kontach - lame?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 31, 2006, 19:19:58 »
a ja dzi? raz kolejny ci??ko pracuj?c pomy?la?em sobie ?e stworze sobie kolejn? posta?-kolejne pe?ne konto-bo mam tak? mo?liwo?? i moge sobie z niej sko?ysta? i mam super pomys? na t? now? posta? za moment zaczne :D

a sprawa marudzenia "bo on ma 2 konta" jest moim zdaniem tak samo lame jak standartowe polskie marudzenie: a ten to jest chooj bo ma 2 samochody i 3 zajebiste laski - chooj was to powinno interesowa? ile czego kto ma - MA  i koniec

eot


roofi

ps. raan no offence jak zawsze  8)

Mehriel

  • Gość
Gra na kilku kontach - lame?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 31, 2006, 19:39:38 »
Raan z calym szacuneczkiem, ale widze ze znasz sie na tym jak na hodowli jedwabników  :D   Ka?dy my?l?cy gracz zrobi sobie drugie konto. Bo jest ?atwiej, bo nie da rady skilowac wszystkich ras na raz, bo to sie poprostu op?aca. Kropka

vulor

  • Gość
Gra na kilku kontach - lame?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 31, 2006, 19:57:45 »
Cytat: "Mehriel"
Ka?dy my?l?cy gracz zrobi sobie drugie konto. Bo jest ?atwiej, bo nie da rady skilowac wszystkich ras na raz, bo to sie poprostu op?aca. Kropka

No tera to ju? troszk? kurwa przegi??e?.

Twierdzi?, ?e jak kto? NIE MA 2 kont to jest lame, to ju? jest przesada.

Id?c twoim tokiem rozumowania nied?ugo mo?esz doj?? do wniosku, ?e gracz, który zaczyna od pocz?tku, a nie kupi na ebay uber postaci z 20-30mln SP te? jest lam?.

Osobi?cie nie mam nic przeciwko osob? graj?cym na kilka kont lub kupuj?cym postaci z kupa SP. Sam mam 2 konta, bo jest ?atwiej, a kiedy? te? myslalem, czy nie kupi? sobie gotowej postaci, ale mój main sie ju? troch? podskillowal i narazie mi wystarczy. Zreszt? nie mam na r?ku kilku miliardów ISK na uber posta?.  :lol:  :lol:

przemas

  • Gość
Gra na kilku kontach - lame?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 31, 2006, 19:59:42 »
Cytat: "roofi"

a sprawa marudzenia "bo on ma 2 konta" jest moim zdaniem tak samo lame jak standartowe polskie marudzenie: a ten to jest chooj bo ma 2 samochody i 3 zajebiste laski - chooj was to powinno interesowa? ile czego kto ma - MA  i koniec


trafi?e? w sedno roofi
ale polak to polak niestety
no ofens jakby co :D

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Gra na kilku kontach - lame?
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 31, 2006, 20:06:04 »
Cytat: "przemas"
Cytat: "roofi"

a sprawa marudzenia "bo on ma 2 konta" jest moim zdaniem tak samo lame jak standartowe polskie marudzenie: a ten to jest chooj bo ma 2 samochody i 3 zajebiste laski - chooj was to powinno interesowa? ile czego kto ma - MA  i koniec


trafi?e? w sedno roofi
ale polak to polak niestety
no ofens jakby co :D


My?l? jednak, ?e Raanowi nie chodzi o to, ?e go nie sta? na dwa konta i raczej nie zazdro?ci innym z tego powodu... Jest po prostu RPGowym puryst? i dla niego granie na dwóch kontach to jak schizofrenia niemal?e :)

Aha, i to, ?e filtr j?zykowy jest wy??czony, nie znaczy, ?e mo?na rzuca? kurwami na prawo i lewo... Uprasza si? o kultur? wypowiedzi :P
Przedwieczny.

Mehriel

  • Gość
Gra na kilku kontach - lame?
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 31, 2006, 20:08:54 »
Czy ja powiedzialem ze ten kto nie ma 2 konta to lama ? We? vulor cie spoduje  :twisted:

vulor

  • Gość
Gra na kilku kontach - lame?
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 31, 2006, 20:21:52 »
Nie, napisa?e? tylko, ?e tacy gracze nie my?l?.

LosBekoczoS

  • Gość
Gra na kilku kontach - lame?
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 31, 2006, 20:42:01 »
Ehh ja niemam oficjalnie 2 kont ze kozystam z 4 raptem czasem naraz z 2 itp to nie zmienia faktu ze granie 2 kontami ma poprostu swoje +- i swojich zwolennikow i przeciwnikow.

To cos jak z WCS sa ludzie ktorzy sa przeciwni i ci ktorzy sa za ( dzieki bogu wcs udupili) :D

Ellaine

  • Gość
Gra na kilku kontach - lame?
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 31, 2006, 20:46:17 »
Ale wielu kont nie udupia, to tak jakby bar walczyl z pijanstwem i nie pozwalal wypic drugiego piwa.

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Gra na kilku kontach - lame?
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 31, 2006, 23:02:40 »
Cytat: "ireul"
Cytat: "xarthias"
Jest po prostu RPGowym puryst? i dla niego granie na dwóch kontach to jak schizofrenia niemal?e :)

rozumiem ze na papierowe rpg przeklada sie to w ten sposob ze sie ma jedna jedyna postac i nie gra nikim wiecej ;)


Bardzo blisko.
Jak napisa?em w pierwszym po?cie, nie widz? nic z?ego w graniu dwiema lub wi?cej postaciami, je?li ka?da z nich jest "pe?nowymiarow?" indywidualno?ci?. Rozmumiem przez to, ?e gracz potrafi si? w ka?d? z nich wczu? i zupe?nie ich ze sob? nie wi?za?. Ani ich charakterem, ani ich iskami itd.
To jest fajne, jednak tyle aktorstwa i czasu z siebie nie wycisn?. Poza tym przywi?za?em si? emocjonalnie do "Raan'a" i to by?oby jak zdrada hehe

Ire:
Cytuj
przyklad 1:
jest gosc, robi pvp - jumpclone - pyka misje/orze welda/raty na paskach - jumpclone - robi pvp.
przyklad 2:
jest gosc, robi pvp - relog na 2 konto - pyka misje/orze welda/raty na paskach - relog na 1 konto - robi pvp.


Jumpclony nie maj? osobnych SP ;) i jak chcesz by? dobry w pvp i w dajmy na to kopaniu to musisz po?wi?ci? "dwa razy tyle" czasu na rozwój postaci w porównaniu do gracza z dwoma kontami.

roofi:
Cytuj
a sprawa marudzenia "bo on ma 2 konta" jest moim zdaniem tak samo lame jak standartowe polskie marudzenie: a ten to jest chooj bo ma 2 samochody i 3 zajebiste laski - chooj was to powinno interesowa? ile czego kto ma - MA i koniec

To mo?e Ci co mog?, powinni pogada? dobrze ze znajomym GMem co bym im odpali? jaki? extra bonusik? Ot tak, bo mog?.
Gramy w jednej grze wed?ug ustalonych regu?. Dla wszystkich te regu?y powinny by? takie same i nie powinny mie? nic wspólnego z RL.

Mehriel:
Cytuj
Raan z calym szacuneczkiem, ale widze ze znasz sie na tym jak na hodowli jedwabników. Ka?dy my?l?cy gracz zrobi sobie drugie konto. Bo jest ?atwiej, bo nie da rady skilowac wszystkich ras na raz, bo to sie poprostu op?aca. Kropka

A co to jest, konto w banku, ?e ma si? op?aca?? Ma by? fun. Dla wszystkich ma by? fun. Nie tylko dla cwaniaków.
Podejrzewam, ?e ka?dy gracz jest my?l?cy. Niektórzy s? poprostu my?l?cy inaczej.

jak zwykle no offence :)
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


Aeon Horax

  • Gość
Gra na kilku kontach - lame?
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 31, 2006, 23:49:19 »
No to ladnie namieszalem poruszaj?c ten temat.

Mimo wszystko, mysle ze to dobry pomysl, co by miec dwa konta, jezeli kogos na to stac i nie ma moralnych obostrzen, czemu nie. Im wiecej postaci tym lepsza frajda z gry, a gra jest po to zeby miec frajde...

Ellaine

  • Gość
Gra na kilku kontach - lame?
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 01, 2006, 00:24:20 »
Z ta frajda to nie wiem.
Im wiecej postaci tym wiecej
"O rany, na swojej trzeciej postaci chyba nie zmienilem skilli, musze natychmiast sie zalogowac"
"Kurcze, place 50 zeta miesiecznie za konto, przydaloby sie je czasem wykorzystywac. Musze troche pokopac."

Im wiecej postaci tym bardziej gra ewoluuje w strone simsow, gdzie Twoim glownym zmartwieniem jest jednoczesne ogarniecie co robia i czego potrzebuja Twoje liczne ludziki, a mniej czasu masz na latanie i strzelanie do ludzi.
Jesli masz mnostwo czasu na gre i naprawde potrzebujesz robic mnostwo rzeczy naraz, albo wyciagac 250 milionow na godzine kopiac roidy, to spoko.

A satysfakcja i frajda moze rodzic sie na wiele sposobow;
-fajnie spedzasz czas i uczestniczysz w ciekawych wydarzeniach, zwiedzasz swiat, wyluzowujesz sie etc - alty Ci na grzyb
-chcesz pozabijac sobie ludzi - alt zarabiajacy jest bardzo wygodny, szczegolnie jesli zarabianie nie jest strona gry ktora Cie jara i chcesz miec to szybko za soba i nowego vegasa.
-nabijasz killsy, wallet, kolekcje statkow i chocby skaly sraly musisz miec koniecznie 1000 zabitych BSow na miesiac (kupienie altom tych BSow i ustawienie zeby stali jak do nich strzelasz wydaje sie super sposobem), cztery wlasne mothershipy, conajmniej 50 BPO T2, wlasny outpost. A juz napewno musisz miec wiecej niz kolega. Alty sa Ci niezbedne. Duzo. I lekaz.
-Chcesz zobaczyc rozne aspekty gry, raz popiracic, raz pokopac veld etc. Alty sa przaktycznym ale nie jedynym rozwiazaniem.
-Wyznaczasz sobie ambitne cele i masz satysfakcje z realizacji ich przy ustalonych srodkach. Realizacja ich przez zalozenie 10 altow, siedzenie 20 godzin na dobe na pasku albo kupowanie ISKow raczej zapsuje niz da satysfakcje w tym przypadku. (to ja). Tu radosc plynie z tego, ze udalo sie zakombinowac, wykazac sprytem, szczesciem i ralentem i cos osiagnac.

Tau

  • Gość
Gra na kilku kontach - lame?
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 01, 2006, 00:38:42 »
Niech ka?dy robi co uwa?a za stosowne i nie wpieprza si? na cudz? dzia?k? wrzeszcz?c "to lamerstwo! tak nie wolno!" i b?dzie wszystko jak byc powinno  :wink:

regis

  • Gość
Gra na kilku kontach - lame?
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 01, 2006, 08:08:39 »
Od zmieniania skili to jest EVE mon ;) pokazuje odpowiednio na ktorym charku kiedy konczy sie skill.

Dlugo bylem zwolennikiem jednego konta tylko i wylacznie, wyleczyly mnie wzgledy praktyczne i styl gry boba :P  Osobiscie wole miec duzo ISK i spokoj na glowie, niz jedno konto i marudzic ze "o! on ma dwa i jest lamer" . polecam sprobowac, nawet jezeli sie ma 2 postacie wyskilowane w rozych kierunkach, jest to fun.

Tynstar

  • Gość
Gra na kilku kontach - lame?
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 01, 2006, 09:50:34 »
Cytuj

a sprawa marudzenia "bo on ma 2 konta" jest moim zdaniem tak samo lame jak standartowe polskie marudzenie: a ten to jest chooj bo ma 2 samochody i 3 zajebiste laski - chooj was to powinno interesowa? ile czego kto ma - MA i koniec


brawo brawo brawo

nic wam do tego co kto ma i jak gra ;p

MMoroz

  • Gość
Re: Gra na kilku kontach - lame?
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 01, 2006, 11:02:24 »
Cytat: "influencer"
Od dawna dra?ni mnie sprawa grania na wi?cej ni? jednym koncie.
Zastanawiam si? o co tym ludziom chodzi. Nie potrafi? sobie poradzi? graj?c jedn? postaci?? Nie potrafi? ni? osi?gn?? swoich celów? Robi? to tylko dla funu? Czy oni wiedz? co to jest gra RPG?
Dla mnie to lamerzy, których konkurencji musz? stawi? czo?a graj?c jedn? postaci?. Maj? przewag?, co moim zdaniem jest niesprawiedliwe. Psuj? gr?.

(Mam tu na my?li kilka kont stworzonych po to, aby wykoksa? jedn?, g?ówn? posta?. Np. tworzenie sobie industrialistów/traderów, aby zarabia? nimi na gr? postaci? pvp. Nie tyczy si? to sytuacji, gdzie kto? gra dwoma postaciami zupe?nie niezale?nie i nie maj? one ze sob? zwi?zku.)


Jak wy uwa?acie?


Uwazam, ze masz prawo do wlasnego zdania - dla mnie glupiego ale to twoja sprawa.

Teraz wypunktowanie:
-jak psuja gre?
-jaka maja przewage - przeciez tez mozesz?

-zaczynasz od obrazania i to jest wedlug ciebie dobry sposob na dyskusje( zawsze myslalem ze w Eve graja osoby starsze ale moze polskie community ma inne statystyki i moze w tym wlasnie jest problem ) ? Poprzyj swoje zarzuty jakimis argumentami i tyle

-czesc osob wie co to jest RPG, po twoim poscie stwierdzam ze ty nie masz o tym pojecia, komputerowe RPG praktycznie nie istnieje( poza tekstowymi czatami), spotkalismy si juz kilka razy w grze i niespecjalnie odgrywales jakas postac itp. - dla ciebie jak gra ma statystyki to juz RPG eh.

- a to najlepszy punkt:  "Robi? to tylko dla funu?" wybierz mozliwa odpowiedz:
a) tak gramy w ta gre dla funu
b) pomagamy delfinom i fokom
c) lubimy seks grupowy
d) traktujemy to jako protest przeciwko wojnie w Wietnamie
....mam pisac dalej, czy mam pomoc i zaznaczyc wlasciwa odpowiedz

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Re: Gra na kilku kontach - lame?
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 01, 2006, 12:07:46 »
Cytat: "MMoroz"
Cytat: "influencer"
Od dawna dra?ni mnie sprawa grania na wi?cej ni? jednym koncie.
Zastanawiam si? o co tym ludziom chodzi. Nie potrafi? sobie poradzi? graj?c jedn? postaci?? Nie potrafi? ni? osi?gn?? swoich celów? Robi? to tylko dla funu? Czy oni wiedz? co to jest gra RPG?
Dla mnie to lamerzy, których konkurencji musz? stawi? czo?a graj?c jedn? postaci?. Maj? przewag?, co moim zdaniem jest niesprawiedliwe. Psuj? gr?.

(Mam tu na my?li kilka kont stworzonych po to, aby wykoksa? jedn?, g?ówn? posta?. Np. tworzenie sobie industrialistów/traderów, aby zarabia? nimi na gr? postaci? pvp. Nie tyczy si? to sytuacji, gdzie kto? gra dwoma postaciami zupe?nie niezale?nie i nie maj? one ze sob? zwi?zku.)


Jak wy uwa?acie?


Cytuj
-jak psuja gre?
-jaka maja przewage - przeciez tez mozesz?

Mog? ale nie chc?. Ze wzgl?du na w?asne upodobania i osobiste kwestie moralne ;)
Jak psuj? gr?? Przyk?ad:
Jest 10 osobowy korp A, który ma kilka posów. Zero altów. Obs?ug? zajmuj? si? mainy. Podzielili si? zadaniami i po dajmy na to miesi?cu maj? okre?lony zarobek do podzia?u na 10 osób.

W s?siedztwie jest podobny korp B, tyle ?e to tylko dwóch graczy, którzy  obs?uguj? posy 10 charami. Po tym samym miesi?cu maj? t? sam? kas? do podzia?u... ale ju? tylko na dwie osoby. To raz. Dwa, ?e produkuj?c to samo co wy?ej wspomniany korp, mog? da? du?o ni?sze ceny sprzeda?y produktów, bo mniej ludzi do nakarmienia i spokojnie mog? sobie uci?? z zysku jednostkowego, aby wyprze? konkurencj?.

Korp A po dwóch miesi?cach stwierdza, ?e si? im nie op?aca i sprzedaj? ca?? instalacj? po kosztach.

Dziesi?c osób rozczarowanych, dwie zadowolone.
Pomijam fakt, ?e te 10 osób musia?o po?wi?ci? czas skilowania maina na potrzeby postawienia i obs?ugi posa i handlu, wi?c b?d? s?absi w pvp.

To przejaskrawiony przyk?ad, ale chyba pokazuje jak ja to widze.

Cytuj
-zaczynasz od obrazania i to jest wedlug ciebie dobry sposob na dyskusje( zawsze myslalem ze w Eve graja osoby starsze ale moze polskie community ma inne statystyki i moze w tym wlasnie jest problem ) ? Poprzyj swoje zarzuty jakimis argumentami i tyle


Przekazuj? swoje przemy?lenia i odczucia. Nie zamierzam nikogo obra?a?. Jak kto? si? poczu? ura?ony to sorka :) Lamer, to faktycznie obra?liwe okre?lenie, ale mia?o na celu wywo?anie kontrowersyjnej dyskusji, a nie obra?anie nikogo konkretnego.

Cytuj
-czesc osob wie co to jest RPG, po twoim poscie stwierdzam ze ty nie masz o tym pojecia, komputerowe RPG praktycznie nie istnieje( poza tekstowymi czatami), spotkalismy si juz kilka razy w grze i niespecjalnie odgrywales jakas postac itp. - dla ciebie jak gra ma statystyki to juz RPG eh.

W relacjach z angloj?zycznymi graczami jeszcze nigdy nie powiedzia?em nic "out of character". Zawsze z klimatem i ludzie zawsze to pod?apuj?.
Co do naszych "spotka?" to nie wiem co masz na my?li. Oczekujesz, ?e jak rozmawiamy na localu o ewentualnym zlocie, to b?d? udawa?, ?e nie kumam? ;)

Cytuj
- a to najlepszy punkt:  "Robi? to tylko dla funu?" wybierz mozliwa odpowiedz:
a) tak gramy w ta gre dla funu
b) pomagamy delfinom i fokom
c) lubimy seks grupowy
d) traktujemy to jako protest przeciwko wojnie w Wietnamie
....mam pisac dalej, czy mam pomoc i zaznaczyc wlasciwa odpowiedz


Powtórz?.
Nie potraficie sobie poradzi? i osi?gn?? w?asnych celów graj?c tylko jedn? postaci? i to zmniejsza wam fun czy mo?e raczej macie dodatkowe konta tylko dla czystego funu?
To mnie ciekawi

?eby by?o jasne. Ja nie marudz?, bo mi wcale nie jest ?le. Spokojnie sobie daj? rad? jedn? postaci? i niczego mi nie brakuje. Dra?ni?ca jest poprostu ?wiadomo?? tego, ?e kto? idzie na skróty, omijaj?c nik?e niuanse poszczególnych dziedzin aby tylko dotrze? do celu. I ?e jest z tego dumny.

Pozdro
Raan
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


Keruli

  • Gość
Gra na kilku kontach - lame?
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 01, 2006, 12:32:01 »
Witam Wszystkich

poniewaz jestem nowym graczem w Swiecie Eve wypada sie przywitac :)

Zaczalem grac jakies poltoramiesiaca temu, zawsze sie interesowalem eve, pamietam jeszcze moje noce spedzone nad frontierem czy elite :)

i tak wkraczajac powoli w temat watku

- EVE jest przeogromny, tyle ras , tyle mozliwosci, tyle statkow- a przeciez to jest to co nas przyciagnelo przedewszystkim, prawda?? :)
mozliwosc polatania sobie w kosmosie pieknymi statkami, walka , gornictwo zwiedzanie, moze jakas obca cywilizacja kiedys,gdzies...

niestety nie da sie tego wszystkiego zwiedzic i wyprobowac jednym i tylko jednym Bohaterem- specjalnie nie uzywam slowa "konto", wiemy wszyscy jak dziala system rozwoju postaci,

jestem mlodym graczem - wprost uwielbiam Amarr, klimat, sliczne stateczki, ale jest jedno "ale", opisze to troche z punktu widzenia nooba , wiec wybaczcie :)

chcialbym zrobic czasami to, polatac tamtym statkiem-- oo wlasnie tamten , jak on sie nazywa?? wyglada inaczej i napewno fajnie to "cos" dziala, wyprobowac rakiet- ja mam latarki- pamietacie ? ;)
oo a tamto to co to jest?? jakie fajne stacje,

oo oni moga tak strzelac?? tyle kilometrow od siebie ?? niewiarygodne...

i jak szybko leci.. chociaz wyglada jak skrzyzowanie nozyczek z zyrandolem sklejone razem tasma samoprzylepna...

Kazdy mlody gracz- tak do tego podchodzi, kazdy Starszy gracz w pewnym momencie mysli- musze sprobowac tamtego statku, inny fit, inne skille, jasne - da sie zrobic postac umiejaca latac statkami powiedzmy 2 ras, ale zeby 4 ?? watpie -- ile to czasu zajmie??

kazdy na poczatku -- > gornictwo, gornictwo, tak jest jestem kretem, ryje i kopie i ryje i kopie zeby uzbierac swoj pierwzy milion, hura moge kupic 1/3 cruisera :) jeszcze tylo 2 tygodnie i bede mial calego a pozniej to sie rozwine :)
po pewnym czasie czlowiek stwierdzi ze gornictwo to nie wszystko- raczej predzej, jezeli zejdzie ponizej 0,5 ;)

Koledzy tutaj wspominali o RPG- jasne - mozna robic misje dla agentow swojego korpa tudziez rasy, ja dla przykladu zwiazalem sie mocno z rodzinka Tash- Murkon, i tu jest problem, przenioslem sie do regionu heimatar- korpowicze podpowiedzieli ze tam mozemy polatac razem i dupa zbita- nikt mnei nei kocha nikt nie lubi ;)
-mozna sie bylo tego spodziewac po zbieglych niewolnikach...

pozatym misje sa nudne szczerze powiedziawszy- ciagle sa takie same , jeden komplet powtarzajacych sie zdarzen, nie ma w tym RPG za grosz...a storaki?? tosz to zwykle misje , tyele ze tycke dluzsze i z owiele lepsza nagroda...

inna sprawa to wcielenie sie w postac- gram Amarrem, praworzadnym obywatelem imperium,gram tak krotko a juz jestem zwiazany mocno z bohaterem :) z jego rozwojem, planuje mu przyszlosc jak wlasnemu dziecku- teraz jeszcze tylko tydzien i barki, pozniej sie uczymy-learningi, pozniej poltora miesiaca poprawimy strzelnictwo, kolejny tydzien na podciagniecie zdolnosci lotniczych :)

 nigdy nieuzyje innych dzialek niz Laserowych na statkach amarru :)
tak wiem - bede kukla do bicia w pvp,

i tu dochodze do konca mojej pokretnej wypowiedzi :)

nie da sie zrobic wszystkiego w EVE jednym bohaterem...

teraz jestem nastawiony na maksa w gornictwo- lekko tylko poruszylem pvp, latam BC'm- Prophecy- taki ladny golabeczek :)

ale tak teraz mysle nad roznorodnoscia- chcialbym sprobowac innego bohatera- np skierowanego na produkcje- minsy bede kupowal z rynku ewentualnei jescze przemial wyskilluje, i produkcja/handelek, a co z pvp ??
a Co z tymi wszystkimi innymi rasami?? inne statki inne bronie?  
innymi punktami widzenia- inne standingi przeciez, inne podejscie do gry,  inna wogole psychologia grania- calmari win button przeciwko pve,
dronkowe statki galaretek, no mzoe jedyne co mnei nie pociaga to ten speed motorkowy :P chociaz kto wie po prezentacji statkow z kali cos mnei tak drgnelo ...

Keruli nie bedzie juz taki konkurencyjny w pvp - jasne moge probowac ale nigdy nie pokonam wiekszosci piratow czy w bitwach meidzy korpami nie bede zbytnio uzyteczny- kolejny frozencorpse...

NIe jestem wogole uprzedzony do altow, secondow i innych kont, daje to ludziom roznorodnosc, a ze sa z tego dodatkowe bonusy w stylu haulowania urobku z beltow... no coz...

narazie ogrom EVE mnie przytlacza, wszystko nowe, wszystko w stylu - a jak to dziala i do czego sluzy :)

cheers,
Keruli

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Gra na kilku kontach - lame?
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 01, 2006, 12:40:41 »
Po pierwsze primo co nie jest zabronione jest dozwolone :)
Po drugie primo kazdy gra jak lubi... A ?e kto? gra jak akurat ja nie lubi?... Có? - poda mu :)
Po trzecie primo ja te? chyba jestem puryst? rpgowym i dla tego mam jedno konto (z dwoma postaciami, ale nie mia?em co zrobi? z korpem i dlatego ;) ) a poza tym nie wyobra?am sobie sprzedania swojej postaci... Nie... Nie bedzie mi Niemiec (anglik, hamerkaniec, ktokolwiek) lata? moim Xarthiasikiem :D :D
A po czwarte primo witamy nowego forumowicza. Polecam zapoznanie si? z tym watkiem.
Przedwieczny.

Ellaine

  • Gość
Gra na kilku kontach - lame?
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 01, 2006, 12:54:24 »
Cytat: "ireul"
Cytat: "Ellaine"
Z ta frajda to nie wiem.
Im wiecej postaci tym wiecej
"O rany, na swojej trzeciej postaci chyba nie zmienilem skilli, musze natychmiast sie zalogowac"
"Kurcze, place 50 zeta miesiecznie za konto, przydaloby sie je czasem wykorzystywac. Musze troche pokopac."
ale to juz nie twoje zmartwienie, prawda? a jesli sprawa cie tak nurtuje - mamy evemon czy ecm wiec nie musisz sie o nas martwic ;)

Nie martwi mnie to wogole, jest to raczej uproszczona miara uzaleznienia. Tak zostalo po x-warsach i tego typu klikadlach. Ludzie robili sobie po pare kont i mieli coraz wiecej i wiecej klikania a gra coraz bardziej i bardziej stawala sie obowiazkiem i pochlaniala coraz wiecej i wiecej czasu. A potem zawalali jakis egzamin albo prace i robili sobie terapie szokowa i nie grali pare miesiecy wcale i w nic, a potem nowa gra...
Bedac podatnym na uzaleznienie od gier, musze pilnowac czy nie gram za duzo (nie, bo nie mam okazji ;), czy nie przedkladam rzeczy z gry nad rzeczy z RL (stad wypadanie offline/afk w srodku walki zeby wylaczyc zupe), i czy nie mam aby za duzo kont :)

vulor

  • Gość
Gra na kilku kontach - lame?
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 01, 2006, 16:39:09 »
Cytuj
Jest 10 osobowy korp A, który ma kilka posów. Zero altów. Obs?ug?
Cytuj

W s?siedztwie jest podobny korp B, tyle ?e to tylko dwóch graczy, którzy obs?uguj? posy 10 charami.

Cytuj
Pomijam fakt, ?e te 10 osób musia?o po?wi?ci? czas skilowania maina na potrzeby postawienia i obs?ugi posa i handlu, wi?c b?d? s?absi w pvp.

Te 10 osób w pvp powinno spokojnie pojechac 2 osoby graj?ce na 5 kont.
Nie s?dz?, ?eby kto? by? w stanie na 5 kontach jednocze?nie pvpowa?.

Z punktu widzenia RPG, poprzez tworzenie altów industrialnych powstaj? w eve bardzo dobrze zorganizowane i zgrane korporacje, w których ka?dy robi to, co do niego nale?y.
Tzn. TT kopie, buduje statki itp. a PvP walczy. Rzecz nieosi?galna, w przypadku, gdy dzia? TT nie sk?ada si? z altów.

Ellaine

  • Gość
Gra na kilku kontach - lame?
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 01, 2006, 17:13:03 »
Ja przez caly czas o sobie. To czy ktos inny gra za duzo jego wybor :)

Assari

  • Gość
Gra na kilku kontach - lame?
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 01, 2006, 17:23:32 »
Cytat: "vulor"
Cytuj

Z punktu widzenia RPG, poprzez tworzenie altów industrialnych powstaj? w eve bardzo dobrze zorganizowane i zgrane korporacje, w których ka?dy robi to, co do niego nale?y.
Tzn. TT kopie, buduje statki itp. a PvP walczy. Rzecz nieosi?galna, w przypadku, gdy dzia? TT nie sk?ada si? z altów.


Rzecz osi?galna Vulor, tylko trzeba sko?owa? ludzi którzy swoimi postaciami b?d? robi? za TT.

regis

  • Gość
Gra na kilku kontach - lame?
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 01, 2006, 17:33:36 »
rzecz przerabiana :P
sprawdza sie mniej wiecej w obrebie empire (1,0-0,9) :P

Ronin

  • Gość
Gra na kilku kontach - lame?
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 01, 2006, 17:37:19 »
Cytuj
chociaz wyglada jak skrzyzowanie nozyczek z zyrandolem sklejone razem tasma samoprzylepna...


Headshot!! Masz u mnie plusa stary :D nikt nigdy tak dobitnie nie scharakteryzowal minmatar :D ROTFL! :D