Autor Wątek: 4 d?ugie pytania :)  (Przeczytany 4430 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kooboo

  • Gość
4 d?ugie pytania :)
« dnia: Październik 25, 2006, 15:30:07 »
Pyta? kilka n00bka ?wirka :P

- Kupi?em sobie Caldari Condora, troch? polata?em, pow?óczy?em si? w poszukiwaniu jaki? zno?nych piratów na mój niski poziom (w sektorach 0.9-0.8 ), nikogo nie znalaz?em, polecia?em do 0.6, na szcz??cie losowo i troch? panicznie wybrany bookmark i warp mnie uratowa? :P .
W ka?dym razie, z powodu braku piratów i przyp?ywu gotówki, zrobi?em podej?cie nr 2 do miningu (pierwsze wra?enie by?o okropne - nuuuda). Kupi?em Bantham'a, troch? wydoby?em Viscous Peroxco?tam :P (zarobi?em naprawd? nie?le, troch? mi przesz?o na mining :D )... i mam problem - mam teraz 3 statki - w trzech ró?nych miejscach. Jak je, ?e tak powiem, zebra? do kupy, ?eby nie by?y porozrzucane po ca?ym ?wiecie?
- Jak skuteczniej szuka? piratów i to takich, którzy nie b?d? lata? od razu dwójkami, trójkami i wali? po 5 rakiet na raz oraz artyleri? pok?adow? dwoma salwami moj? tarcz? redukowa? do zera :) .
- We wszystkich poradnikach jest opisane jak utraci? sec status i jakie s? tego konsekwencje. A jak go zyska?? Albo zreperowa? chocia? :) .
- I jeszcze pytanie odno?nie lootowania. Kiedy wiadomo, ?e cel który ostrzeliwuj? i ja i kto? inny, b?dzie mój? Czy decyduje tu kto pierwszy strzeli?, kto zada? wi?cej obra?e?, a mo?e kto wykona? strza? który zniszczy? cel? Czy mo?e jeszcze jako? inaczej. Bo mam wra?enie, ?e zosta? mi zninjowany par? razy mój cel (nie puszka z lootem, jeszcze jak ?y? mój przeciwnik).

edit:
jeszcze jedno mi si? przypomnia?o :P . Czy jak robicie zakupy jakie?, np. wyrzutnia rakiet, rakiety, amunicja, jakie? dzia?o, jaki? modu?, to te? potem musicie lata? po ca?ej galaktyce czy te? mo?e jest na to jaki? sposób i tylko ja latam jak kot z p?cherzem :P (zamiast np polowa?, co mi si? w tej grze podoba :) )

Aeon Horax

  • Gość
4 d?ugie pytania :)
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2006, 15:44:27 »
Odp od innego noobka :P

Co do shipow caladari to nic nie wiem.
Cytuj
(w sektorach 0.9-0.8 ), nikogo nie znalaz?em, polecia?em do 0.6, na szcz??cie losowo i troch? panicznie wybrany bookmark i warp mnie uratowa? Razz

Piratow mozesz znalezc dopiero od sec 0.7 w dol.

Cytuj
w trzech ró?nych miejscach. Jak je, ?e tak powiem, zebra? do kupy, ?eby nie by?y porozrzucane po ca?ym ?wiecie?


Najlepiej uzyc rookieship lub shuttle, kupujesz takie tanie cacko lecisz do miejsca gdzie zostawiles, podmieniasz i zapominasz o rookieshipie albo go sprzedajesz jak sie da albo reprocess i z bani.
Ale radze poczekac z tym bo jak w koncu wybierzesz korpa to i tak sie bedziesz przeprowadzal, a przeprowadzka to pain in the ass.

Cytuj
I jeszcze pytanie odno?nie lootowania. Kiedy wiadomo, ?e cel który ostrzeliwuj? i ja i kto? inny, b?dzie mój? Czy decyduje tu kto pierwszy strzeli?, kto zada? wi?cej obra?e?, a mo?e kto wykona? strza? który zniszczy? cel? Czy mo?e jeszcze jako? inaczej. Bo mam wra?enie, ?e zosta? mi zninjowany par? razy mój cel (nie puszka z lootem, jeszcze jak ?y? mój przeciwnik).


Prawo do lootu ma ten kto zadal ostateczny cios, z tego co sie orientuje, jesli latasz w gangu to gang...

Pozdrawiam

p.s. jak sie myle to prosze o korekte :)

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
4 d?ugie pytania :)
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2006, 16:07:01 »
Na wiekszosc pytan odpowiedzi byly juz niejednokrotnie na Centrali, czyli opcja Search .... na prawde POLECAM!

Ale tak w skrocie:

1) "piraci" NPC wystepuja wszedzie... choc w Empire (czyli rejonie gdzie rozpoczyna sie gre) jest taka konkurencja, ze ciezko bedzie znalezc jakichkolwiek. Oczywiscie im nizszy SS systemu, tym "grozniejsze" NPC'e lataja... ale i wiecej sa warte (Bounty) i lepszy loot z nich wypada. Nie ma zadnej metody na znalezienie NPC poza uzywaniem skanera i/lub skakaniem na paski/planety (przy czym na planetach b.rzadko wystepuja).

2) Security Status odzyskujesz zestrzeliwujac NPC'e.

3) Jesli chodzi o NPCe to puszka jest tego kto strzelil jako ostatni (przynajmniej tak zawsze ja mialem), natomiast struktury w plex'ach jak pekaja, to puszki po nich sa tego kto zadal najwiecej obrazen.

4) Zakupy. To co kupujesz laduje w twoim prywatnym hangarze w stacji na ktorej przedmiot/statek byl Sprzedawany. Musisz po to tam poleciec. Mozesz tez komus zlecic, zeby Ci to cos przywiozl (Escrow/Courier Missions).

5) Przewoz statkow. Kupujesz szufle (Shuttle), lecisz po statek.  Przesiadasz sie w niego. Sprzedajesz/Reprocesujesz szufle. Wracasz statkiem "wlasciwym". Ew. jesli bedziesz juz umial latac haulerami, frachtowcami lub czyms rownie duzym (z duzym cargo bay), to bedziesz mogl spakowane statki przewozic.

Ellaine

  • Gość
4 d?ugie pytania :)
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2006, 22:14:44 »
A wogole to kup sobie kestrela albo ew merlina jesli lubisz dzialka miast rakiet :)
A woole jesli uwazasz ze mining jest nudny, to sie nie znasz. Gornictwo jest super fajne i arcy ciekawe. Porownaj z misjami albo zabijanie ratow na paskach - to sa dopiero powalajaco nudne prace. Tymczasem gornictwo ma w sobie cos - organizacja konwojow, zabezpieczenia, transport, poszukiwanie zasobow, organizacja rafinerii, balansowanie inwestycji w koparki z ryzykiem na wykopkach.
Tylko dochod zniecheca, jak po godzinie kopania koncze z walletem tylko o 30 milionow grubszym, to mi sie odechciewa.

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
4 d?ugie pytania :)
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 25, 2006, 22:40:38 »
Ellaine znowu w formie :P
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


Venzon 2003

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 893
  • Mistrz Nekromancji
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Venzon 2003
  • Korporacja: BUFU
  • Sojusz: CartelDOTpr0
4 d?ugie pytania :)
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 26, 2006, 04:11:35 »
najlepiej to sie przylacz so Shocky, oni maja tam u siebie sporo piratow ostatnio  :twisted:
While i fully endorse this plan i somehow feel that beach-bunnys wont tremble of fear^^

Kooboo

  • Gość
4 d?ugie pytania :)
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 26, 2006, 11:55:12 »
Dzi?kuj? wszystkim za odpowied? :) .

Cytat: "Ellaine"
A wogole to kup sobie kestrela albo ew merlina jesli lubisz dzialka miast rakiet :)

W ogóle to zrobi?em reroll postaci*, teraz latam sobie w barwach Amarru i ich?e statkami :) . I tak, dzia?ka s? fajne :) .
* a propos reroll, to niez?e jaja, bo poprzednim razem mia?em oko?o 57tys. punktów, nowa posta? ma 300tys. Dobrze wybieraj?c punkty mo?na sobie widz?, troch? czasu gry przyoszcz?dzi? :P .

Cytat: "Ellaine"
A woole jesli uwazasz ze mining jest nudny, to sie nie znasz. Gornictwo jest super fajne i arcy ciekawe. (...) Tymczasem gornictwo ma w sobie cos - organizacja konwojow, zabezpieczenia, transport, poszukiwanie zasobow, organizacja rafinerii, balansowanie inwestycji w koparki z ryzykiem na wykopkach.


Oczywi?cie, ?e si? nie znam, mam t? gr? od osza?amiaj?cych 3 dni w tym 24 godziny sp?dzi?em w pracy i oko?o tyle samo ?pi?c, reszta powiedzmy graj?c ;) . Póki co, w moich systemach o bezpiecze?stwie 0,9-0,7 (w 1,0 jest nudno :P ) mining wygl?da tak: warp na pasek, mining, warp do stacji... koniec. Zieeeew. Walka o wiele ciekawsza by?a, znalaz?em sobie jaki? deadspace complex (tak to si? nazywa?) i troch? paskudników wyt?uk?em, nawet jakiego? oficera, który by? wart ponad 10 razy tyle co jego koledzy. Ból jest taki, ?e gram póki co w triala i albo co? jest zabugowane albo niedost?pne, bo jak wlatuj? w taki kompleks, to mi si? jaki? message pojawia ale nie zawiera on nic. Mog? si? tylko domy?la? o co chodzi.
Cytat: "Ellaine"
Tylko dochod zniecheca, jak po godzinie kopania koncze z walletem tylko o 30 milionow grubszym, to mi sie odechciewa.

Znów wychodzi nieznastwo, bo nawet nie jestem w stanie oceni? czy to jest ironia czy prawdziwy ?al :D .

Cytat: "Lukis"
(...)oni maja tam u siebie sporo piratow ostatnio

Znaczy si? jestem potencjalny materia? na pirata rozumiem? ;) . Bo mining mi nie le?y i ju? zaczynam polowa?? Czy ?e jak? Do mnie póki co trzeba du?ymi literami mówi? (nie koniecznie capslockami :) ).

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
4 d?ugie pytania :)
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 26, 2006, 12:56:14 »
Shocky ma wydzielon? ekip? normalnych inaczej, co si? zajmuj? piractwem, wi?c po jakim? tam czasie wchodzi to u nas w gr?.
Przede wszystkim jednak SHCK jest korpem industrialnym.

Zaprosi?bym Ci? do nas, bo SHCK jest najbardziej przyjaznym korpem dla noobów w polskim community, ale niestety ten Pan nad Tob? razem ze swoim korpem wypowiedzia? nam wojn? i rekrutacj? mamy wstrzyman? :P
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
4 d?ugie pytania :)
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 26, 2006, 12:58:07 »
Cytat: "influencer"
Zaprosi?bym Ci? do nas, bo SHCK jest najbardziej przyjaznym korpem dla noobów w polskim community, ale niestety ten Pan nad Tob? razem ze swoim korpem wypowiedzia? nam wojn? i rekrutacj? mamy wstrzyman? :P


Jak niewinnie napisane :lol:  :lol:  :lol:  8)

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
4 d?ugie pytania :)
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 26, 2006, 13:01:06 »
Jestem winny gwa?tu na naszej sekretarce. Kradzie?y pieni?dzy z korpowego walleta. Zmuszania cz?onków SHCK do niewolniczej pracy za darmo i wiele innych... ale napewno nie tej wojny :P
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
4 d?ugie pytania :)
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 26, 2006, 13:02:46 »
Cytat: "influencer"
Jestem winny gwa?tu na naszej sekretarce.


Pamietaj, ze po pijaku sie nie liczy  :wink:  :roll:

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
4 d?ugie pytania :)
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 26, 2006, 13:56:47 »
Cygarem podobno te? nie  8)
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Ellaine

  • Gość
4 d?ugie pytania :)
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 26, 2006, 14:00:53 »
Wy ta sekretarke to obracacie na punkty rankingowe czy dla radosci? :)

WolfSimon

  • Gość
4 d?ugie pytania :)
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 26, 2006, 14:06:06 »
Pono? maj? BANG list? w kuchni w HQ, ale kto ma najwi?cej "zestrzele?" to ju? nie wiem  :twisted:


Dzieci, prosz? nie odbiega? od tematu za mocno... Bo was przenios? :P
A kolega za?o?yciel tematu móg?by nieco ruszy? g?ow? i u?y? funkcji Szukaj - to nie boli. X.