Autor Wątek: Problem z wydajno?ci?.  (Przeczytany 6056 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Problem z wydajno?ci?.
« dnia: Październik 23, 2006, 16:53:12 »
Kurde, ju? normalnie mnie trafia.
Komp niby dobry: P4 3,06HT, 512 ddr 400, Radeon 9200 (najs?absze ogniwo) p?yta w miar? dobra, nowe stery, a dzia?a jakby chcia? a nie móg?.
?wie?o instalni?te WinXP i w stacji w Evce osi?gam jakie? 10FPS :/
O szybko?ci reakcji na mysz czy klawiatur? przez lito?? nie wpomn?...
Co tu mo?e by? nie tak?
I zna kto? jaki? soft diagnozuj?cy dobry?
Dodam, ?e mia?em athlona 2600+ (1,75GHz) z tak? sam? graf?, i p?yt? tej samej klasy i Evka ?miga?a a? mi?o...
Aha, dodam, ?e nie tylko evka dzia?a tragicznie...
Przedwieczny.

Aeon Horax

  • Gość
Problem z wydajno?ci?.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2006, 16:57:41 »
IMHO, Moze stery do chipsetu...Albo optymalizacja pamieci w biosie

hmmm

edycja: aha a nowe stery to niekoniecznie sa najlepsze

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Problem z wydajno?ci?.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2006, 17:00:00 »
Ja ostatnio tez mialem problemy z wydajnoscia (piatek i sobota), ale teraz wszystko wrocilo do normy....
W tym "zlym" okresie FPS'y mi spadaly z 50-70 do.... 1.4 :(  :!:
Nic sie nie przegrzewalo, procesor nie byl przeciazony...
...a sam efekt po prostu sie rozwial...

Czy ktos jeszcze moze mial takie problemy ostatnio? Bo jesli tak, to moze cos "dziwnego" sie dzialo na sieci... jakies wirusiki moze, albo co...

marioosh

  • Gość
Problem z wydajno?ci?.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2006, 20:45:12 »
nom, sprawd? twardziela, Evka tworzy du?y cache, nawet jak masz w choler? RAM'u to wymiana plików jest spora, zobacz czy masz du?o miejsca wolnego na pami?? virtualn? i defragment...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Problem z wydajno?ci?.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 23, 2006, 21:13:03 »
Sterów sprawdza?em trzy komplety (starsze i nowsze)...
Dzieje si? tak od dawna na tym kompie (sprz?t mojej kobiety).
Na twardzielu 30GB wolnego - chyba wystarczaj?co.
 :roll:
Przedwieczny.

pc5

  • Gość
Problem z wydajno?ci?.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 23, 2006, 21:49:33 »
A mo?e to z HT ma co? wspólnego? Na dual core Athlonie s? problemy. Mo?e wy??cz HT?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Problem z wydajno?ci?.
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 23, 2006, 21:54:29 »
Cytat: "pc5"
A mo?e to z HT ma co? wspólnego? Na dual core Athlonie s? problemy. Mo?e wy??cz HT?


Te? ju? sprawdza?em :(
I tak jak mówi?, nie tylko w Evce...
Jedyny program który mi dobrze chodzi to Maxon i rendering 3D - czyli procesor jest w porz?dku...
Przedwieczny.

Goomich

  • Gość
Problem z wydajno?ci?.
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 24, 2006, 01:19:39 »
Cytat: "pc5"
A mo?e to z HT ma co? wspólnego? Na dual core Athlonie s? problemy.


Nie ma. :P

Goomich

  • Gość
Problem z wydajno?ci?.
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 24, 2006, 01:24:54 »
Cytat: "xarthias"

Jedyny program który mi dobrze chodzi to Maxon i rendering 3D - czyli procesor jest w porz?dku...


Czyli ?le jest w grach?
MO?e to w takim razie stery do grafiki, ewentualnie brak aktualnego DirectXa?

LosBekoczoS

  • Gość
Problem z wydajno?ci?.
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 24, 2006, 08:31:37 »
HT niema nic wspolnego i prosze nie porownywac mi tu AMD z Intelami Mkey ?:D

wracajac do sprawy Xart sprawdz moze agp masz zapuszczone na x1 no i przypinam sie do teori Goomicha moze to direc X jakis pierdykniety ?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Problem z wydajno?ci?.
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 24, 2006, 09:04:00 »
Cytat: "Goomich"
Cytat: "xarthias"

Jedyny program który mi dobrze chodzi to Maxon i rendering 3D - czyli procesor jest w porz?dku...


Czyli ?le jest w grach?
MO?e to w takim razie stery do grafiki, ewentualnie brak aktualnego DirectXa?


Nie tylko w grach.
Corel lekko muli, Photoshop muli, kilka innych dziwnych programów chodzi znacznie wolniej ni? na moim starym, s?abszym kompie.
DXa w?a?nie na wszelki przeinstalowa?em - zero rezultatu, agp w biosie ustawione na x4 - te? bez rezultatu.
Podejrzewam, ?e to co? z p?yt? lub dyskiem - i potrzebuj? jakiego? narz?dzia diagnostycznego. Pami?? ju? sprawdzi?em memtestem i jest ok.
Przedwieczny.

Sir Falo

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sir Falo
  • Korporacja: Exterminatus
  • Sojusz: Nulli Secunda
Problem z wydajno?ci?.
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 24, 2006, 12:00:16 »
Proponuje nie u?ywa? programów pod windows do sprawdzania RAMu (bo memtest jest jak pami?tam pod winde, ale tak mo?e sie nazywa? jakis inny prog te? pewno).
Do stabilno?ci polecam (jak gdzie? pisa?em ju?) "stabtest". Generalnie jak co? nie dzia?a to sie programik wywala. Zalecane 24h testu. Tutaj wychodz? b?edy przy obliczeniach i transmisji (chyba :D ).
A do samego procka Prime95 albo CPUburn, podobno OK.

I na koniec, mo?e to durne, ale w niektórych biosach mo?na by?o wy??czy? cache L1 i L2 :) Raczej w to nie wierze, bo to by wp?ywa?o na wszystko, aaale...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Problem z wydajno?ci?.
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 24, 2006, 12:17:16 »
Dzi?ki Falo, tego stabtesta b?d? musia? spróbowa?.
A mema nie testowa?em spod windy - p?yta startowa z tym programem.
Przedwieczny.

Sir Falo

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sir Falo
  • Korporacja: Exterminatus
  • Sojusz: Nulli Secunda
Problem z wydajno?ci?.
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 24, 2006, 13:31:27 »
Wiem, ?e stabtest nie jest rewelacyjny, ale mog?em sprawdzi?, ?e pomimo dobrej pami?ci, sama ?le dzia?a?a u znajomego w banku 2. Komp dzia?a? dziwnie, chwile normalnie, chwile wolno, tu sie program zawiesi? itd. Ten programik sie wywala? po paru minutach max. Zmiana pami?tki do bank 2 zpodowa?a problem i test przelecia? 18h (po czym uzna?em, ?e jest OK). Uzytkownik od 2 miesi?cy zadowolony :)

Darhon77

  • Gość
Problem z wydajno?ci?.
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 26, 2006, 22:30:23 »
Zeby nie zasmiecac forum spytam sie w tym watku. Mam C1,7, Radeon 9550, 512RAM (pamiec kombinowana 256 (266Mhz) i druga 256 jeszcze mniejsze taktowanie ;/) Abit BD7II (niestety AGP tylko x4) win XP

zasadnicze pytanie
Czy ktos gral w Evke na podobnym sprzecie i ile wyciagal fps?

(dodam ze skonczylem triala i w tym czasie zmienilem Gf2 mx400 na tego radka, liczylem ze osiagne choc stabilne 20-25fps tu lipa) w zasadze to samo co na gf2 czyli kolo 7-10 fps (i mniej jak siakas akcja, czasem tylko w porywach przez chwile bylo 15-18fps przeloty w warp, 40-55 w stacjach).

Jedyne co mi przychodzi do glowy to to ze fpsy w EVE sa dosc mocno uzaleznione od pinga, pl i oblozenia okolicy ludzmi (niektore gry tak maja) no i pamiec jeszcze raz dobra pamiec do tej gry. Chyba jedyne co moge jeszcze zrobic to zdefragmentowac dysk, bo pewnie jest kaszanka, tyle ze narazie jest full bo duzo rzeczy czeka na zgranie.

Przeczytalem caly kilkunastostronicowy topik na forum EVE jak mozna troche podgonic fpsy i zastosowalem pare porad. Tylko przez chwile poczulem ze cos drgnelo gdy ma MXie zaczalem miec przez jakis czas 15-18fps, pozniej znow wszystko pospadalo.

EVE chyba potrzebny jest dobry lifting w optymalizacji grafiki i sprzetu jaki maja gracze (ilosc dostepnych opcji nawet po rozszerzeniu jest co by nie mowic zenujaco uboga). Albo cos dam rade jeszcze z tym zrobic albo moja przygoda z EVE skonczy sie na trialu, bo musialbym chyba nowego kompa kupic zeby spokojnie zagrac.

Ps. Pytania dodatkowe jak uruchomic EVE w rozdzialce 800x600 (wpisywalem do configa w cache ale cos nie chce zajarzyc)
Pytanko 2, czy da sie w jakikolwiek sposob wylaczyc okno z chatem (skilowac totalnie), o ile pamietam EVE zaczelo mi mulic z chwila gdy w tutorialu uruchomilem to okno wczesniej bylo jako tako). Z gory dzieki za odpowiedzi i sorki dla autora tematu ze sie tu podpinam ;)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Problem z wydajno?ci?.
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 26, 2006, 22:50:16 »
Powinno Ci ?miga? bez problemu. Dobrze by by?o co prawda dorzuci? jeszcze z pó? giga ramu, ale ja gra?em na athlonie 1gh+radek9200+756mb ramu i ?miga?o bez problemu w rozdzia?ce 1280*960 (w oknie) tyle, ?e przy zredukowanych efektach.
Natomiast przy du?ej akcji (na pleksie np) we wspomianej rozdzia?ce, tyle ?e na p4 core duo 3ghz, 1gb ramu 533 i gf7600gt fps spada? do 10 :)
??cze tu nie ma za du?o do gadania, raczej konfiguracja kompa (spróbuj reinstaln?? winde). Wy??cz d?wi?k. Wy??cz przezroczysto?? menusów i okien. Zrób wi?cej miejsca na dysku i defragnij go. Ustaw swapa na innym dysku, albo instalnij evke na innym dysku (fizycznym nie partycji) je?li masz tak? mo?liwo??. I nie ?am si?, ja mam ciut lepszy sprz?t, a chodzi mi w tej chwili jeszcze gorzej ;)
Lifting jest planowany ;)
W 800x600 nie da si? odpali?, a okna z chatem (na szcz??cie) nie da si? zamkn?? i do wydajno?ci nie ma on za wiele.
Przedwieczny.

pc5

  • Gość
Problem z wydajno?ci?.
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 26, 2006, 23:32:13 »
Na AMD 2800+ 1gb ram, Radeon 9250 128mb odpalam max 4 klienty (dla mnie 3 to norma) i wtedy dopiero spada mi wydajno?? poni?ej 10 klatek. Reklamacja?

Darhon77

  • Gość
Problem z wydajno?ci?.
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 27, 2006, 22:03:24 »
xarthias problem jest taki, ze mam totalnie wszystko powylaczane ;D, dzwieki nie dzwieki, przejrzystosci, efety zredukowane do minimum, swap osobna partycja, w zasadzie wszystko sprzyja temu zeby jednak sie dalo zagrac, a tu lipa ;]

Z tym pingiem to nie wiem czy nie ma nic wspolnego, nawet tu na forum jest jeden temat w ktorym ktos pisal do CPP z jakims problemem i tam jest napomkniete w odpowiedzi cos o realcji ping/wydajnosc.

Z naglym pogorszeniem sie wydajnosci po wlaczeniu okna chatu, tez znalazlem posta na forum EVE.

Ogolnie obraz z tematu o podnoszeniu fps w EVE wylania sie taki , jesli masz pecha to zebys mial niewiadomo jaki wypasiony sprzet to bedziesz mial to 8-10fps i niewiele pomaga na ten stan ;].

Sproboje jeszcze z tym dyskiem i zmienic stery w radeonie z Omeg na WarCaty i przeczyscic system to jedyne co moge na ta chwile zrobic. Reinstalka wina narazie nie wchodzi w gre.
Moze jeszcze dam rade zrobic na dniach lepsze chlodzenie na proca bo sie grzeje i z pamiecia pokombnowac. To trzeba miec pecha okrutnika tyle lat szukac giery w ktorej lacza sie mozliwosci Freelancera z epickim rozmachem Freespace i nie moc sobie w to ustrojstwo teraz pograc ;p

pticu

  • Gość
Problem z wydajno?ci?.
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 28, 2006, 12:15:37 »
mialem podobny problem, na zlozonym kompie - cel 2.4 , 5200fx, 512 ram, odpalam eve i 5 fps, ki chuj, nawet kopac sie nie da przy takiej predkosci, no ale jak wylaczylem AA i anizo to zaczelo dzialac normalnie, szybkosc rzedu 20-30 fps, zobacz czy karta nie ma defaulta z wlaczonym aa i anizo.

Darhon77

  • Gość
Problem z wydajno?ci?.
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 29, 2006, 16:09:04 »
Zmienilem stery na WarCaty, powylaczalem anizo itd. ustawilem wszystko na performance. Narazie efekt jest zachecajacy fps czasem idzie w przestrzeni do 34fps srednio ok 20-23 ale wciaz mu sie zdarza opadac czasem do 10. Ale to moze byc juz efekt systemowy. Zobacze za pare dni jak go troche przeczyszcze. Stabilne 20fps powinno wystarczyc zeby sobei choc pograc dla relaksu. No i zawsze mam rezerwe bo karta jest bez OC.