Autor Wątek: Nic nie pomaga (tipsy na forum)  (Przeczytany 7240 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kongod

  • Gość
Nic nie pomaga (tipsy na forum)
« dnia: Październik 15, 2006, 13:58:24 »
Witam. A wi?c próbowa?em wszystkiego co jest napisane na forum. Reinstalowa?em klienta 10 razy(?ci?ga?em nowego) instalowa?em najnowsze catalisty, starsze catalisty, najstarsze catalisty, najnowsze omegi , najstarsze omegi, tunelowa?em porty ,reinstalowa?em windowa, updeatowa?em windowa ,ustawia?em MTU, directx-y zmienia?em,,dzwi?k wy?ancza?em,
Kasowa?em rejestr, wy??cza?em firewalla , antywirusa, zmienia?em biosa w karcie graficznej, formatowa?em dysk i na czystego k?mpa próbowa?em .Monitowa?em temperatury wszystkich
 podzespo?ów ,P?ywa?em kajakiem w wzd?u? i w szerz,   je?dzi?em na ?osiach ,gra?em w karty z jeleniami, spa?em z bobrami
JA MAM TO JU? WSZYSTKO OPCYKANE!
Zawsze przy „entering to game as JA” wiecha i lipa. Cho? 2 razy uda?o mi si? wej?? ale przy tutorialu zawsze PYK i do wina! Pomocy.

Mój sprz?cior: winXP sp2.
1 ghz proc
radon 9600se
ram 640 ddr
pozdrawiam i prosz? o pomoc.
neostrada livebox 640

pticu

  • Gość
Nic nie pomaga (tipsy na forum)
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2006, 15:13:17 »
uwalone pamieci na 99%

kongod

  • Gość
Nic nie pomaga (tipsy na forum)
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2006, 16:04:07 »
A czym to oprucz tej gry mo?e sie jeszcze objawia??
moge zdiagnozowa? pami?? jakim? softem,a je? li nie to?--bo inne gierki mi ?migaj? bez niczego.

a cha to sprawdze inaczej:-mam 2 ko?ci ramu tak? wyci?gne jedn? 128 np. i sprawdze czy chodzi na pozosta?ej--bo przecie nie uwali?o 2uch ko?ci naraz :)
gorzej jak t? 512.

GumisPLL

  • Gość
Nic nie pomaga (tipsy na forum)
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2006, 17:47:47 »
Wywal ta 128smke MB
Kosci pamieci Ram musza byc takie same .Niewolna mieszac ich !!!!

kongod

  • Gość
Nic nie pomaga (tipsy na forum)
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 15, 2006, 18:12:10 »
ok. jutro dam odp. co i jak bo diagnozowanie "flaków" strasznie d?ugo trwa(pozostawie na noc) co do karty w?tpie ze to jej wina bo w?a?ciwie kiedy? mi sie grza?a to kupi?em  i zamontowa?em radiatorki na pami?? karty-wi?c karte napewno wykluczam.. Kiedy?  bardzo dawno temu kto? mi powiedzia? ?e " niewszystkie gry chodza poprostu na ka?dym kompie i nic nato nieporadzisz" by? mo?e odnosi sie to przy tej grze do mojego kompa akurat i lipa na ca?ej lini.a p?yty g? z prockiem nie zmnienie bo wiadomo ?e to koszta.Ale jestem dobrej my?li -zobaczymy jak sie sytuacja rozwinie.
Ja tej gry nieodpuszcze bo to jest  pozycja na któr? czeka?em ok 10 lat i tak ?atwo sie niepoddam by w ni? nie zagra?!Pozdrawiam

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Nic nie pomaga (tipsy na forum)
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 15, 2006, 18:34:06 »
Cytat: "GumisPLL"
Wywal ta 128smke MB
Kosci pamieci Ram musza byc takie same .Niewolna mieszac ich !!!!

A to co za herezje? Czemu niby?
Nie wolno to nie u?ywa? czego? do sprawdzania pisowni i nie wolno wali? tylu b??dów... I to si? dotyczy te? autora w?tku.
Dzi?kuj? za uwag? i wpadn? znowu za jaki? tydzie? :lol:
Przedwieczny.

kongod

  • Gość
Nic nie pomaga (tipsy na forum)
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 15, 2006, 18:45:49 »
sorki jestem dys-ortografem i mam na to papiery.Poprostu nieu?y?em worda.
Dajcie mi zielone ?wiat?o na b??dy w ortografii.B?de sie stara? nierazi?.Pozdrawiam

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Nic nie pomaga (tipsy na forum)
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 15, 2006, 18:59:50 »
Cytat: "kongod"
sorki jestem dys-ortografem i mam na to papiery.Poprostu nieu?y?em worda.
Dajcie mi zielone ?wiat?o na b??dy w ortografii.B?de sie stara? nierazi?.Pozdrawiam


Sorki, ale to nie jest usprawiedliwienie tylko lenistwo.
Znam kilka osób (tak?e na tym forum), które maj? dysortografi?, ale jako? dzi?ki odrobinie pracy nad sob? wcale tego nie pokazuj?.
A tekst - sorki, jestem dysmózgiem i mam na to papier i chuj mnie to obchodzi co dalej tylko ?wiadcz? o wypowiadaj?cym je. I to wcale nie ?wiadcz? dobrze.
I nie, nie ma zielonego ?wiat?a na b??dy. Nie przepraszaj tylko po?wi?? dodatkow? minut? podczas pisania postu na sprawdzenie b??dów.
Pozdrawiam i no offence, ale takie teksty to dla mnie jak czerwona p?achta dla byka...
Przedwieczny.

kongod

  • Gość
Nic nie pomaga (tipsy na forum)
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 15, 2006, 19:09:40 »
Nasz dialog tylko dezorientuje  tych którzy w przysz?o?ci chcieli by sie co? dowiedzie? pomocnego  z tego w?tku. Dlatego proponuje ju? tego nie dr??y? . Postaram si? poprawi?.

hallor

  • Gość
Nic nie pomaga (tipsy na forum)
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 15, 2006, 22:02:30 »
Bez obrazy ale moze za duzo zamotales i spsules bardziej niz bylo? ;)

A pomysl z pamiecia brzmi racjonalnie, chodz nie podoba mi sie kwestia "zmienialem biosa w karcie graf" ;)

H.

Tigivo Eckhart

  • Gość
Nic nie pomaga (tipsy na forum)
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 15, 2006, 22:36:42 »
Cytuj
Sorki, ale to nie jest usprawiedliwienie tylko lenistwo.
Znam kilka osób (tak?e na tym forum), które maj? dysortografi?, ale jako? dzi?ki odrobinie pracy nad sob? wcale tego nie pokazuj?.
A tekst - sorki, jestem dysmózgiem i mam na to papier i chuj mnie to obchodzi co dalej tylko ?wiadcz? o wypowiadaj?cym je. I to wcale nie ?wiadcz? dobrze.
I nie, nie ma zielonego ?wiat?a na b??dy. Nie przepraszaj tylko po?wi?? dodatkow? minut? podczas pisania postu na sprawdzenie b??dów.
Pozdrawiam i no offence, ale takie teksty to dla mnie jak czerwona p?achta dla byka...


Sorki Xarth ale po takim poscie to moge napisac tylko jedno: Sorki ale jestes kretynem. i nie chce tu zaczynac jakiegos flame ani nic ale po sposobie w jaki podchodzisz do sprawy to zalosc bierze.

Voulture

  • Gość
Nic nie pomaga (tipsy na forum)
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 15, 2006, 23:02:41 »
Rownie dobrze mozesz sprawdzic zasilacz ;]

~

Tutaj mozesz sobie, zamiast rozpieprzac temat, poczytac sobie argumenty ludzi (polecam te LordJohny'ego szczegolnie) na temat ortografi i roznych dys~.

Zreszta nie wiem po co wogole to pisales - skoro post Xarthiasa odnosil sie do kongod'a. Nie mozna bylo napisac tego via pm, skoro temat i tak Cie nie dotyczy? :)

~

(Dobry start, prawda? Niby na temat i to dwukrotnie... ;p )

Darhon77

  • Gość
Nic nie pomaga (tipsy na forum)
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 16, 2006, 00:48:02 »
kongod sproboj ruszyc EVE bez tej 128-mki ramu. Biorac pod uwage to co napisales, ta 128-mke to masz jeszcze z bardzo starych czasow i pewnie jest duza roznica w taktowaniu jej i 512-stki. Sam morduje teraz EVE z problemami przez zrypana pamiec i dosc czesto zdarza mi sie ladowac w windzie;/. Ta gra jest chyba bardzo delikatna pod tym wzgledem jesli jest cos nie tak z pamiecia. (zostaje jezcze mozliwosc ze kiedys cie napadlo i gmyrals cos w biosie kompa odnoscie grafy lub pamieci lub masz jakas grafe/plyte glowna dziwnej produkcji;] to najczestrze przyczyny wywalania sie gier do windy)

GumisPLL

  • Gość
Nic nie pomaga (tipsy na forum)
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 16, 2006, 03:05:24 »
Cytuj
ok. jutro dam odp. co i jak bo diagnozowanie "flaków" strasznie d?ugo trwa(pozostawie na noc) co do karty w?tpie ze to jej wina bo w?a?ciwie kiedy? mi sie grza?a to kupi?em i zamontowa?em radiatorki na pami?? karty-wi?c karte napewno wykluczam.. Kiedy? bardzo dawno temu kto? mi powiedzia? ?e " niewszystkie gry chodza poprostu na ka?dym kompie i nic nato nieporadzisz" by? mo?e odnosi sie to przy tej grze do mojego kompa akurat i lipa na ca?ej lini.a p?yty g? z prockiem nie zmnienie bo wiadomo ?e to koszta.Ale jestem dobrej my?li -zobaczymy jak sie sytuacja rozwinie.
Ja tej gry nieodpuszcze bo to jest pozycja na któr? czeka?em ok 10 lat i tak ?atwo sie niepoddam by w ni? nie zagra?!Pozdrawiam



Dobrze zlozony komp pusci wszystko,,jedynie co go moze ograniczac to brak nowinek technicznych.

Co do karty uszkodzic mozna przy samym wkladaniu nawet.Nie wiesz ile awari jest spowodowanych przez nieumyslne instalacje.

Codo radiatorkow trzeba je delikatnie obkleiac i sprawdzac szczegolowo zeby niedotykala laminatu lub jakichs kondensatorkow.Pamiec jest bardzo krucha i czula i kazdy blad spowoduje przegrzanie i nieprawidlowa jej prace na amen .
Najlepsze do takich testow  sa benchmarki ale ja bym sprawdzil RAM i karte graf w innym kompie a potem szukal przyczyny ,





Cytat: "xarthias"
Cytat: "GumisPLL"
Wywal ta 128smke MB
Kosci pamieci Ram musza byc takie same .Niewolna mieszac ich !!!!

A to co za herezje? Czemu niby?


Herezja jest to zeby zadawac takie pytania.

1 Kazda firma produkujaca swoja kosc jest ustawiona pod swoje pamieci.
2.Roznica czestotliwosci  taktowania.Przy mieszance zawsze powoduje spadek wydajnosci
3.Kosci nie markowych firm potrafia sie przegrzewac co w takim wypadku wyklucza prawidlowa prace.
4.Przegrzewanie i zmiany taktowania moga powodowac rozne bledy ze wzgledu na nieprawidlowa prace kosci ,poczym zdarzaja sie dziwne zwiechy i inne stworzenia

Dlatego sie sprzedaje albo 1 kosc albo po 2 ale tej samej firmy i nigdy sie nie miesza !!!!

Sir Falo

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sir Falo
  • Korporacja: Exterminatus
  • Sojusz: Nulli Secunda
Nic nie pomaga (tipsy na forum)
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 16, 2006, 08:42:58 »
Cytat: "GumisPLL"

Herezja jest to zeby zadawac takie pytania.

1 Kazda firma produkujaca swoja kosc jest ustawiona pod swoje pamieci.
2.Roznica czestotliwosci  taktowania.Przy mieszance zawsze powoduje spadek wydajnosci
3.Kosci nie markowych firm potrafia sie przegrzewac co w takim wypadku wyklucza prawidlowa prace.
4.Przegrzewanie i zmiany taktowania moga powodowac rozne bledy ze wzgledu na nieprawidlowa prace kosci ,poczym zdarzaja sie dziwne zwiechy i inne stworzenia

Dlatego sie sprzedaje albo 1 kosc albo po 2 ale tej samej firmy i nigdy sie nie miesza !!!!


Ale to si? tylko tyczy DUALa, a nie systemu starszego - w ko?cu kontroler pami?ci dobiera parametry transmisji do pami?ci wedle najs?abszej/najwolniejszej. Szybszej to ró?nicy nie zrobi w ko?cu. Ale nie zmienia to faktu o jakim piszesz, ?e taka mieszanka psuje wydajno?? nieraz - czyli ten najwolniejszy zabiera wszystko. Ja mia?em kiedy? mega mix 512+256+128 i sz?o stabilnie. Tylko czy szybko to juz inna sprawa. Z punktu widzenia elektroniki cyfrowej to nie ma znaczenia jakie ko?ci s?, tj. wielko?? konkretnej, ale parametry ich to ju? sprawa analogówki wi?c... :> (zawsze ta analogówka mnie wnerwia)

P.S.
Dobrze prawi, 1 albo 2 ko?ci si? sprzedaje w jednym pude?ku - tymbardziej, ?e w dualu to i partia produkcyjna si? liczy - mie? pami?tki z tego samego plastra krzemu wyci?te chyba daje najlepsze efekty - w teori :D

GumisPLL

  • Gość
Nic nie pomaga (tipsy na forum)
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 16, 2006, 11:21:27 »
Z reguly sa 4 banki na pamieci 2 na dual i 2 zwykle.Jak wlozysz DDR 333 z DDR 400 to obydwie pamieci beda chodzic na 333.Kazdy mix bedzie powodowal spadek a wprzypadku slabych pamieci rozne dziwne rzeczy.
Jak ktos torche ma pojecie o overlockingu bedzie wiedzial oco loto.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Nic nie pomaga (tipsy na forum)
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 16, 2006, 13:08:43 »
Gumi?, a Ty przeczyta?e? jaki on ma sprz?t?
Na bank nie ma 4 banków :P tylko trzy i ?adnego duala. I prawie na pewno pami?ci PC133 wi?c tam nie ma co zwalnia?. To co piszesz mo?e i ma zastosowanie ale w nieco nowszych sprz?tach. A takich o jakich pisze tutaj kolega nawet gdyby jedna pami?? by?a wolniejsza to spadek wydajno?ci by?by rz?du 1-2% a wi?c ca?kowicie pomijalny...
A overloking moim zdaniem to to samo co car tuning (czyt. doklejanie plastikowych spojlerów do sejczento)  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Cytat: "Tigivo Eckhart"
Sorki Xarth ale po takim poscie to moge napisac tylko jedno: Sorki ale jestes kretynem. i nie chce tu zaczynac jakiegos flame ani nic ale po sposobie w jaki podchodzisz do sprawy to zalosc bierze.

To znaczy jak podchodz??
Tak, ?e dysco?tam to nie jest nieuleczalna choroba, a wr?cz przeciwnie? ?e poza nielicznymi przypadkami przy pomocy logopedy mo?na si? tego pozby?? (a mam wystarczaj?co wielu logopedów w rodzinie, ?eby to wiedzie?)
?e lenistwem jest napisanie "sorki mam dys" i to niby wszystko za?atwia?
?e znam dysortografów którzy robi? mniej b??dów ode mnie? Bo uznali, ?e to nie jest wymówka ?eby nad sob? nie pracowa??
Móg?bym tak jeszcze d?ugo...
I mo?e jestem kretynem, ale przynajmniej wiem o czym mówi?. W przeciwie?stwie do co poniektórych.
 :lol:  :lol:  :lol:
Przedwieczny.

pc5

  • Gość
Nic nie pomaga (tipsy na forum)
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 16, 2006, 17:22:14 »
FLAAAAAAAAAAMMMMMMEEE!!!!111 :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:

kongod

  • Gość
Nic nie pomaga (tipsy na forum)
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 16, 2006, 18:56:01 »
Witam. a wi?c zauwa?y?em ?e ta ko?c 128 w ogóle mi niedzia?a?a!!!
Natychmiast wywali?em i zostawi?em 512stke.ok gra ruszy?a,ucieszy?em sie bo wylecia?em w kosmos .I tak latam sobie latam po kosmosie i nagle BACH Winda jak dawniej(kilka razy).Postanowi?em sie zastanowic dlaczego mi ta 128 niedzia?a?a-Zamieni?em ko?ci miejscami (mam 2 sloty) i Co sie okaza?o??
I? ta 512 na "nowym" slocie normalnie chodzi, a 128mka te? po prze?o?eniu "o?y?a"! iWi?c by?em prawie pewny ?e ta niestabilno?c by?a z jakich? wzgl?dów w?a?nie tym spowodowana,i mo?e jeszcze mniejsz? ilo?ci? ramu ,To odpali?em Eve i musze przyznac  ?e pogra?em tak d?ugo jak nigdy-czyli jakie? 15 min.:) Po czym znowu Bach i winda(i tak co 10 min).Ju? niewiem o co chodzi.masakra.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Nic nie pomaga (tipsy na forum)
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 16, 2006, 19:05:52 »
Wy??cz d?wi?k.
Przedwieczny.

kongod

  • Gość
Nic nie pomaga (tipsy na forum)
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 16, 2006, 19:13:18 »
ok.jak sprawdze to dam znac co i jak.

kongod

  • Gość
Nic nie pomaga (tipsy na forum)
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 16, 2006, 19:48:46 »
Wi?c dalej to samo.Wywala i tyle(z dzwi?kiem czy bez)

MMoroz

  • Gość
Nic nie pomaga (tipsy na forum)
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 16, 2006, 22:06:24 »
Nie wiesz o co chodzi?

Maly hincik - raz ci kosci dzialaja, a raz nie, moze cos jest tu nie tak.

 :wink: to bylo tak sarkastycznie, ogolnie objawy ktore masz to( i nie powiem ci nic nowego):
a) albo pamiec - to moga byc same kosc albo cos tam na plycie( cokolwiek tam jest co tym zarzadza )
b)albo cos sie grzeje
c)masz badziewny zasilacz( to potrafi prowadzic do bardzo dziwnych rzeczy)

Temat grzania juz sprawdzales podobno - ale czy ten Radeon ma miernik temperatury??

Sciagnij programy do testowania stabilnosci procka( na stronach o overclockingu sa ) i odpal. Przenies kosci na inna plyte i sprawdz czy evk-a ruszy.

A najlepiej to zmien sprzet  :lol:

kongod

  • Gość
Nic nie pomaga (tipsy na forum)
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 16, 2006, 22:54:35 »
Ok. w?tek mo?na zamkn?c narazie.Nied?ugo mo?e kupie p?yte z prockiem to odezwe sie co i jak ruszy?o.Wszystkim dzi?kuje za pr.pomocy i pozdrawiam.
ps:(mój Radek niema czujnika temperatury niestety).Pozdro

Sir Falo

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sir Falo
  • Korporacja: Exterminatus
  • Sojusz: Nulli Secunda
Nic nie pomaga (tipsy na forum)
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 17, 2006, 08:59:54 »
Jako moj? ma?? przygod? podam, ?e mia?em radka, który nie mia? czujnika temp. Dzia?a? godnie, ale w którym? momencie okaza?o si?, ?e ?apa? zwiechy, szczególnie po wyj?ciu z u?pienia (chyba nawet o tym pisa?em). A to tylko przy AGPx8, bo na x4 dzia?a?o spokojnie. Co si? okaza?o, grafa zosta?a w jaki? magiczny sposób uszkodzona, najpewniej w?a?nie z powodu przegrzania, gdy? w normalnych warunkach by?a gor?ca na maxa, a gdy ciep?o w pokoju to nawet nie sprawdza?em...

Do sprawdzania stabilno?ci jest ca?kiem OK programik STABTEST (chyba tak to sie pisa?o). Natomiast do sprawdzania pami?ci sens maj? programiki pod DOSa, a nie winde.

przemas

  • Gość
Nic nie pomaga (tipsy na forum)
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 17, 2006, 09:31:32 »
mi sie te? evka wywala?a tylko ?e przez sblive.
wywali?em karte i wszystko ?miga (jedyny plus to ?e wymieni?em sobie pamieci na 1GB dual :D, my?la?em ?e mam uszkodzone)
aha i to wywalanie z evki zacz??o sie po jakims paczu wcze?niej wszystko dzia?a?o jak trzeba nawet z sblive wiec co? ccp zwali?o.

redbart

  • Gość
Nic nie pomaga (tipsy na forum)
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 17, 2006, 10:19:58 »
SB Live! nie ma wspracia technicznego sterowników pod Win Xp Sp2, wi?c wszystko idzie softwarowo, mixowanie, niemixowane. Zero hardwaru... ;)