Autor Wątek: ATI czy NVIDIA?  (Przeczytany 7830 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sir Falo

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sir Falo
  • Korporacja: Exterminatus
  • Sojusz: Nulli Secunda
ATI czy NVIDIA?
« dnia: Wrzesień 04, 2006, 07:57:45 »
No w?a?nie, to co jest w ko?cu do EVE lepsze? :>

Mam 9800pro, ale kusi mnie my?l nad zakupem GF7900, tylko nie wiem jakie rzeczywiste korzy?ci mi z tego przyjd?. Ktosik ma co? konkretnego do doradzenia??

Assari

  • Gość
Re: ATI czy NVIDIA?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 04, 2006, 08:35:03 »
Cytat: "Sir Falo"
No w?a?nie, to co jest w ko?cu do EVE lepsze? :>

Mam 9800pro, ale kusi mnie my?l nad zakupem GF7900, tylko nie wiem jakie rzeczywiste korzy?ci mi z tego przyjd?. Ktosik ma co? konkretnego do doradzenia??


Konkretnego to raczej nie mam  :lol: Tylko rozwa?ania teoretyczne  8)
Sam mam ATI X800 i bodaj raz widzia??m jak?? stacj? na której textury chyba - z naciskiem na chyba - wygl?da?y nie ca?kiem tak jak to sobie autorzy zaplanowali. Poza tym wszystko jest OK! Na pewno EVE b?dzie chodzi? p?ynniej i by? mo?e nie b?dziesz musia? - o ile teraz to robisz - wy??cza? efektów graficznych podczas walk. Jednak ze s?yszenia i do?wiadczenia zw?aszcza w systemie JITA wiem, ?e to serwery EVE nie wyrabiaj? si? i s? cz??ciej przyczyn? lagów ni? karta graficzna w kompie gracza. Mo?e i szybsze ??cze co? by tu da?o, tego nei wiem bo nie mam mo?liwo?ci organoleptycznego porównania ró?nych ??cz.

PnPride

  • Gość
ATI czy NVIDIA?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 04, 2006, 08:46:04 »
Ja mam 7600 GT i wszystko mi chodzi dobrze ;) zawsze by?em zwolenikiem kart nVidii zwa?ywszy ?e maja wiecej lepszych technologi ni? ATI .;)

marioosh

  • Gość
ATI czy NVIDIA?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 04, 2006, 08:58:56 »
mia?em  Ati, mam Nvidia - nie widze ró?nicy. Dopiero przy WIN VISTA i DX10 mo?e by? widoczna, bo jak wiadomo Microsoft jako? bardziej polubi? NVidi? i te technologie sie lepiej w Dx'ach czuj?.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
ATI czy NVIDIA?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 04, 2006, 09:02:29 »
Mia?em ATI 9550, przerzuci?em si? na nVidi? 7600 GT i poprawa jest znaczna (g?ownie pewnie dlatego, ?e karta o klas? lepsza). Na ati potrafi?o troch? krzaczy?, na nVidii nie mia?em jeszcze ?adnych problemów.
Przedwieczny.

Assari

  • Gość
ATI czy NVIDIA?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 04, 2006, 09:38:48 »
Cytat: "PnPride"
Ja mam 7600 GT i wszystko mi chodzi dobrze ;) zawsze by?em zwolenikiem kart nVidii zwa?ywszy ?e maja wiecej lepszych technologi ni? ATI .;)


Sorry za malutki offtopic ale nie mog?em si? powstrzyma?. Gdzie te lepsze technologie? Popatrz jak spada wydajno?? w kartach Nvidii po w??czeniu FASA i AA w wysokich rozdzielczo?ciach 1280 i wi?cej.
A mo?e masz na my?li FASA i HDR któr? to kombinacj? na ATI da si? w??czy? równocze?nie a na Nvidii albo to albo tamto  8)

PnPride

  • Gość
ATI czy NVIDIA?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 04, 2006, 10:34:24 »
ok przyznaje racje co do gubienia klatek i niemozliwosc wlaczenia hdr i fsaa jednosczesnie;) ALE zapomniales o np CineFX albo ultrashadow bo i ile sie neiemyle czegos takiego nie ma w ATI:P no chyba ze nie jestem na bierzaco :) jak tak to sorry :D

redbart

  • Gość
ATI czy NVIDIA?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 04, 2006, 10:38:35 »
Jesli chodzi o karty, to polecam mala pewna firme ktora zyskuje miano dobrych u graczy, niestety narazie nie znalazlem informacjij narazie jaka, a nie pamietam.

http://www.tomshardware.pl/graphic/20041110/index.html

Sir Falo

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sir Falo
  • Korporacja: Exterminatus
  • Sojusz: Nulli Secunda
ATI czy NVIDIA?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 04, 2006, 11:58:53 »
Xyl, zwróc uwag? jak bardzo przeterminowany jest ten post. Polski THG jest w ostatnich dwóch latach strasnzie w plecy i pojawia sie z 10% artyku?ów i to jeszcze po pó? roku...

A tak powa?nie, obecnie w zasadzie mam na 1280x1024 na mojej karcie zale?nie od miejsca, ale tak ?rednio z 30-40fps (no nieraz nawet i do 100 dojdzie, ale to wyj?tkowe sytuacje). I nie u?ywam ?adnych upgradów typu Anizot. czy FFSA czy kij jak sie to nazywa?o. ??cze raczej dobre dsl6mb wi?c tylko komp trzeba rozbudowa?. Problem w tym, ?e obecnie musze u?yaw? AGPx4 bez fastwrite, bo inaczej mam krzaki wi?c grafa i tak do zmiany. Tylko w?a?nie, s?ysza?em opinie, ?e na NVIDIA po prostu EVE lepiej ?miga, a dodatkowo ATI nie wypu?ci?o odpowiednika 7900 (to jest co prawda nazwane 7800gs ale to 7900gt wg. tego co pisz? na stronce, bo ma 24 potoki pixeli i 8 vertex shaderów, i daje te cudowne 2xDVI, a na tym mi zale?y) na AGP. Tylko ta cena zaporowa troche...330€...

Tak dla zainteresowanych o jakiego grafika chodzi.
http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/416638_-bliss-geforce-7800-gs-512mb-silent-golden-sample-plus-ba7800gs-512-gs-plus-tv-dvi-gainward.html
Je?li kto? wie co? wi?cej konkretnego czy warto to dajcie info pls.

Goomich

  • Gość
ATI czy NVIDIA?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 04, 2006, 11:59:36 »
Cytat: "marioosh"
Dopiero przy WIN VISTA i DX10 mo?e by? widoczna, bo jak wiadomo Microsoft jako? bardziej polubi? NVidi?


I dlatego w nowym Xboksie teraz chip ATi siedzi, a u konkurencji Nvidia?

Cytat: "marioosh"
i te technologie sie lepiej w Dx'ach czuj?.


Odwrotnie, to na DXach lepiej ATi siedzi, a Nvidia w OpenGL.

pc5

  • Gość
ATI czy NVIDIA?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 04, 2006, 12:05:11 »
Wole szybszy procesor ni? lepsz? kart? graficzn? do EVE.

PnPride

  • Gość
ATI czy NVIDIA?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 04, 2006, 12:21:06 »
ale wazniejsza jest karta graf od procka :P procek dodaje stabilnosci itp i daltego najwiekszy skok zaowazysz przy dopiero zmianie grafiki ;)

Sir Falo

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sir Falo
  • Korporacja: Exterminatus
  • Sojusz: Nulli Secunda
ATI czy NVIDIA?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 04, 2006, 12:27:03 »
Nie ?ebym narzeka?, ale nie zrobi? przypadkiem osobnego tematu na temat wy?szo?ci procka nad graf?? :D

hallor

  • Gość
ATI czy NVIDIA?
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 04, 2006, 13:17:19 »
Falo jasne zakladaj.

Niesetty eve jest tak napisane ze to nie grafa jest waskim gardlem a procek... przynajmniej w moim odczuciu tak to wyglada:/

H.

Sir Falo

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sir Falo
  • Korporacja: Exterminatus
  • Sojusz: Nulli Secunda
ATI czy NVIDIA?
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 04, 2006, 13:21:42 »
No to hmm.. dziwne, bo mam w sumie amd 3000+ 64bit w dualu 1gb to powinno fajnie chodzi? :/ Ostatnio jak ogl?da?em ponownie "Multilations" i by?o wida? ró?nic? w p?ynno?ci dwóch cz??ci filmików (ten sam mowie, dwie osoby sobie nakr?ca?y) to po prostu wymi?k?em...

pc5

  • Gość
ATI czy NVIDIA?
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 04, 2006, 21:29:29 »
Cytat: "Sir Falo"
No to hmm.. dziwne, bo mam w sumie amd 3000+ 64bit w dualu 1gb to powinno fajnie chodzi? :/ Ostatnio jak ogl?da?em ponownie "Multilations" i by?o wida? ró?nic? w p?ynno?ci dwóch cz??ci filmików (ten sam mowie, dwie osoby sobie nakr?ca?y) to po prostu wymi?k?em...


Ale na czym polega?a ta ró?nica? Osoba nr1 mia?a szybszy procesor/grafike?

Cytat: "PnPride"
ale wazniejsza jest karta graf od procka Razz procek dodaje stabilnosci itp i daltego najwiekszy skok zaowazysz przy dopiero zmianie grafiki Wink


Patrze na to troszke inaczej. Sami autorzy gry podkreslali ze silnik graficzny tworzony byl bodajze na DirectX 8.x. Jest on juz stary, dlatego CCP pracuje nad nowym od jakiegos czasu. Raczej w EVE 'odczuwam' duzo wiecej obliczen wykonywanych przez procesor niz karte grafiki. Przykladem moga byc bitwy flot. Powiedzmy osoba A ma sprzet 2 razy wojniejszy od osoby B a i tak ma 3-4 klatki na sekunde. Ale nie chce mi sie o tym pisac juz, temat pewnie walkowany 1000 razy.

Level

  • Gość
ATI czy NVIDIA?
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 04, 2006, 21:39:29 »
Mam GeForce 7900 GT Gainward Bliss PCX 256MB (PCI-E) i powiem tak: do gier w tym przedziale cenowym chyba najlepszy wybór...w eve wszystko pi?knie dzia?a, na ustawieniach systemowych: wyg?adzanie kraw?dzi x4
Anizotropia x16, wysoka jako??-EVe wygl?da cudnie. Nawet nie mam tego b??du co mia?em wczesniej z texturami na stacjach ammar :)  (chyba, ?e to usun?li, nie jestem na bie??co z poprawkami-nie czytam)
A do tego mam: Intel Core Duo 6300, 2x512 MB DDR2 Geil 667Mhz Ultra o ile to ma znaczenie.

Goomich

  • Gość
ATI czy NVIDIA?
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 04, 2006, 22:01:50 »
Cytat: "pc5"

Patrze na to troszke inaczej. Sami autorzy gry podkreslali ze silnik graficzny tworzony byl bodajze na DirectX 8.x.


W wymaganiach jest: 32 MB 3D graphics card with Hardware Transform and Lighting, such as NVIDIA® GeForce™ 2 class card or above, czyli DX6, mo?e 7.

GumisPLL

  • Gość
ATI czy NVIDIA?
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 05, 2006, 13:16:32 »
Ja mam x800 GTO 2 lekko po tuningu i wszystko chodzi miodzio.

Wedlug mnie ATI jest lepsze od NVIDI proponuje poczytac servis int"tweak"

pozdr

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
ATI czy NVIDIA?
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 05, 2006, 16:17:11 »
A wg mnie Wielkanoc jest fajniejsza od Bo?ego Narodzenia, bo zazwyczaj ju? ?niegu nie ma :P
Dajcie se siana z tym tematem...
Ja ju? przerabia?em i wy?szo?? AMD nad Intelem (b?d? odwrotnie w zale?no?ci od punktu siedzenia - czyli tego co kto akurat mia? w kompie), i ATI vs nVidia i Amiga vs PC vs Atari vs Amstrad (oj, to dawno by?o), z innych dziedzin to np Canon vs Nikon czy Flip kontra Flap :P
Ta dyskusja jest imho bezproduktywna wi?c dajcie sobie siana :P
Przedwieczny.

PnPride

  • Gość
ATI czy NVIDIA?
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 05, 2006, 18:48:26 »
zgadzam sie z moim przed mowca w calej rosciaglosci  :D

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
ATI czy NVIDIA?
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 05, 2006, 22:25:14 »
Canon!
:P
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


Kamoris

  • Gość
ATI czy NVIDIA?
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 05, 2006, 22:27:54 »
Hehe kiedys kupilem Nvidie tylko dlatego ze na rynku rzadzilo Voodoo. Potem Ati bo nvidia sie zaczela panoszyc :P
A teraz hmm w sumei jakosciowo karty sa podobne, cenowo moze byc roznie.
A po ostatnich bojach z ati pod linuchem wzialbym nvidie, tylko po ty sprawdzic jak dziala pod linuxem   :)

Perenor

  • Gość
ATI czy NVIDIA?
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 06, 2006, 01:06:53 »
a ja mam 9800pro 2x512 ramu dual i procek 2500+ mobile i ?miga mi pi?knie bez redukcji efektów na 1680x1050 ;)
guild wars tez idzie na max detalach z tylko wylaczonym antyaliasingiem pod t? sam? rozdzielczo?ci?... odpalilem natomiast oblivion i tragedia... nie wiem jak oni to napisali, ?e na nizszych rozdzielczosciach i tak wyglada okropnie ;|

redbart

  • Gość
ATI czy NVIDIA?
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 06, 2006, 08:41:38 »
Xarthias, Atari vs. Commodore, nie amstrad!!! :)

i wygyrwa Commodore, sorry ale Giana Sisters roxx i nie porownuje sie do gierek na 65XE :)

Ehh 5 lat z poczciwym Commodorkiem... to by?y za czasy ;(

Sir Falo

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sir Falo
  • Korporacja: Exterminatus
  • Sojusz: Nulli Secunda
ATI czy NVIDIA?
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 06, 2006, 11:07:09 »
No póki co nikt nie poda? konkretnych przyk?adów i podstaw technicznych co warto badziej - wniosek z tego taki, ?e nie ma ró?nic :) A jednya ró?nica, ?e ATI nie ma porównywalnej karty do NVidia 7900GS na AGP, bo uznali, ?e "po co" skoro PCI-E jest do tego good. A NVidia sobie wykorzysta?a swój mostek AGP-PCI-E i teraz maj? the best karte na AGP i tyle.
A ja chce mie? po prostu w 1280x1024 te 50-75FPS nie tylko w stacji czy w warpie... Ath.3000+64b i te? dual 2x512mb - jako? nie ma czego? takieg. Swoj? drog?, wspomina?em jako wskazówk?, ?e 2 monitory musza by? u?ywane?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
ATI czy NVIDIA?
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 06, 2006, 13:54:36 »
Cytat: "influencer"
Canon!
:P


Raan, ja wole Nikona  :lol:  :lol:  :lol:
Chcesz to przedyskutowa??

X. ju? nied?ugo mieszkaniec Trójmiasta :P
Przedwieczny.

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
ATI czy NVIDIA?
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 06, 2006, 16:37:29 »
Cytat: "xarthias"
Raan, ja wole Nikona  :lol:  :lol:  :lol:
Chcesz to przedyskutowa??

X. ju? nied?ugo mieszkaniec Trójmiasta :P


No, no. Wst?p do Shocky to si? na wutke ustawimy jak przyjedziesz hehehe ;)

... i jak si? chwila znajdzie to i Canonach si? pogada ;)

EOOT (end of offtopic?)
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


Sir Falo

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sir Falo
  • Korporacja: Exterminatus
  • Sojusz: Nulli Secunda
ATI czy NVIDIA?
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 06, 2006, 17:03:57 »
Prosze o moderatora o zamkni?cie topicu, gdy? pytanie nie dotyczy?o wcale na temat aparatów ani gdzie kto mieszka. Skoro wszyscy si? ju? wypowiedzieli, no to dzi?kuj? :)