Autor Wątek: Dylematy mentalno, morlalno, czyli come or not to back  (Przeczytany 9031 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

redbart

  • Gość
Dylematy mentalno, morlalno, czyli come or not to back
« dnia: Sierpień 01, 2006, 08:10:21 »
Pisze sobie, bo mam m?tlik my?li L(, powoli mam ochote wrocic do eve (zacz??em czyta? forum ponownie itp :), tylko w sierpniu sie przeprowadze do nowego lokum w Lodzi, ale jak sobie mysle o tych straconych 3 miesiacach bez skillowania to mnie szlag trafia, bardzo ostry szlag mnie trafia :( i jestem na siebie zly ze przerwalem skillowanie - choc placenie za 3 miesiace bez gry, za samo tylko skillowanie nie wiem czy bylo oplacalne.

Zastanawiam si? jak wyrobie si? z czasem, jak nawet nie dokonczylem tego co obiecalem ludziom bo jestem zbyt zdechniety, ale eve to nie dalsza praca a fun...

Wiec z jednej strony zaluje ze przerwalem, a z drugiej chyba nastawiam sie na powrot - moja postac grala 4 miechy, teraz sie zastanawiam czy sie za bardzo nie pownerwiam jak zobacze czym chlopaki lataja, a ja wci?? moj? lokomotyw?. Ehhhh...

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Dylematy mentalno, morlalno, czyli come or not to back
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 01, 2006, 09:26:16 »
Nie marudz, tylko wracaj :!:  :D

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Re: Dylematy mentalno, morlalno, czyli come or not to back
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 01, 2006, 09:48:51 »
Cytat: "redbart"

(...) i jestem na siebie zly ze przerwalem skillowanie - choc placenie za 3 miesiace bez gry, za samo tylko skillowanie nie wiem czy bylo oplacalne.

Op?acalne. Najlepiej robi? przerwy oko?o miesi?czne. Jest sporo skilli, których lvl5 zajmuje oko?o 1 miesi?ca. Wi?c p?acisz niejako tylko za 1 miesi?c a masz skillowanie podtrzymane na 2...

Cytat: "redbart"

Wiec z jednej strony zaluje ze przerwalem, a z drugiej chyba nastawiam sie na powrot - moja postac grala 4 miechy, teraz sie zastanawiam czy sie za bardzo nie pownerwiam jak zobacze czym chlopaki lataja, a ja wci?? moj? lokomotyw?. Ehhhh...

Z pewno?ci? za bardzo si? podenerwowa?e?... Ja sobie ostatnio policzy?em ile kasy i czasu potrzeba ?eby lata? carrierem... za?ama?em si?... 214 dni (lvl1 w wymaganych + towarzysz?ce) + 1114mln ISK (same ksi??ki)...
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Dylematy mentalno, morlalno, czyli come or not to back
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 01, 2006, 09:58:42 »
Cytat: "tok_72"
Nie marudz, tylko wracaj :!:  :D


No!!
Przedwieczny.

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Dylematy mentalno, morlalno, czyli come or not to back
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 01, 2006, 10:49:29 »
Wol? eve czy chi?czyka... wol? eve czy chi?czyka... bierki?!

W?tpliwo?ci przy eve? To? to obelga!  :twisted:
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


redbart

  • Gość
Re: Dylematy mentalno, morlalno, czyli come or not to back
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 01, 2006, 11:12:22 »
Cytat: "Dormio"

Z pewno?ci? za bardzo si? podenerwowa?e?... Ja sobie ostatnio policzy?em ile kasy i czasu potrzeba ?eby lata? carrierem... za?ama?em si?... 214 dni (lvl1 w wymaganych + towarzysz?ce) + 1114mln ISK (same ksi??ki)...


Czyli zmarnowalem polowe czasu na latanie carrierem = 90 dni :), super  :evil:

Sir Falo

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sir Falo
  • Korporacja: Exterminatus
  • Sojusz: Nulli Secunda
Re: Dylematy mentalno, morlalno, czyli come or not to back
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 01, 2006, 11:18:29 »
Cytat: "Dormio"
Ja sobie ostatnio policzy?em ile kasy i czasu potrzeba ?eby lata? carrierem... za?ama?em si?... 214 dni (lvl1 w wymaganych + towarzysz?ce) + 1114mln ISK (same ksi??ki)...


H?y h?y h?y, no co racja to racja, skilowania jest od cholery, bo tez bez sensu miec carriera na skilu 1, a do tego dochodzi jeszcze jump drive calibration, advanced drone interfacing, minimum na 4 :) Ale wiesz jaka zabawa fajna? :> Przewozisz towary sobie szybko, kill maile tylko rosn?, pi?kne campy mozna robic. No a to,ze kosztuje to inna sprawa...

Xyl, a Ty musisz od nowa petycje o przyj?cie napisa?, bo poszed?e? bez pa pa i sie ani razu nie odezwa?e? :P

Kitten

  • Gość
Re: Dylematy mentalno, morlalno, czyli come or not to back
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 01, 2006, 12:11:29 »
Xyl niezastanawiaj sie nad powrotem tylko rusz swój ty?ek i wró? do EVE bo z twego d?ugiego my?lenia nigdy nic dobrego niewychodzi :P, a mi brakuje twego ci?g?ego marudzenia  :P

Cytat: "Sir Falo"
Xyl, a Ty musisz od nowa petycje o przyj?cie napisa?, bo poszed?e? bez pa pa i sie ani razu nie odezwa?e? :P

niemartw sie Xyl, w FWR znajdzie sie spowrotem miejsce dla ciebie :P

Cytat: "Dormio"
Ja sobie ostatnio policzy?em ile kasy i czasu potrzeba ?eby lata? carrierem... za?ama?em si?... 214 dni (lvl1 w wymaganych + towarzysz?ce) + 1114mln ISK (same ksi??ki)...

eee.... 214dni? czy ty nowego alta do tego carriera trenujesz? wg moich oblicze? skillowanie powinno mi zaj?? tylko 114dni i jestem ju? w 1/3 drogi a gram krócej...
1114mln???... kur... mi wychodzilo ok 650mln , Edowi wysz?o ok 800mln... sk?d tobie wysz?o a? tyle? ech... jak wróce do gry jak sko?czy sie bs na lvl5 b?de musia? znów to policzy?, je?li twoje obliczenia s? poprawne to b?de ca?kowicie sp?ukany a mia?em ju? oszczedza? na Nyxa po zakupie thanatosa :D

Sir Falo

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sir Falo
  • Korporacja: Exterminatus
  • Sojusz: Nulli Secunda
Dylematy mentalno, morlalno, czyli come or not to back
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 01, 2006, 12:22:30 »
Hehe, no ja nie mówie, ?e nie ma miejsca, bo jest :) Poza tym racja, jak nikt nie marudzi to czego? brakuje w korpie ;) Ale Xyl jest pocieszny i te? na niego czekamy z powrotem :) Tylko za tyle czasu przerwy bez informacji najpierw mu PODa sprzedam :>

Rhovana

  • Gość
Re: Dylematy mentalno, morlalno, czyli come or not to back
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 01, 2006, 12:29:02 »
Cytat: "redbart"
...ale jak sobie mysle o tych straconych 3 miesiacach bez skillowania to mnie szlag trafia, bardzo ostry szlag mnie trafia ...

... a z drugiej chyba nastawiam sie na powrot - moja postac grala 4 miechy, teraz sie zastanawiam czy sie za bardzo nie pownerwiam jak zobacze czym chlopaki lataja, a ja wci?? moj? lokomotyw?. Ehhhh...


Nie marudz ja te? przerwa?em na trzy miechy wróci?em,  w?ciekam sie ale gram cholera, bo trzeba ch?opaków dogania? bo sie za bardzo rozbestwi? :lol:  :lol:

Poza tym nie mo?na zostawi? spamowania tu tylko Xartowi bo za miesi?c bedzie mia? z 5k postów :D

Droga jedynie s?uszna to powrót cholero jedna :D

regis

  • Gość
Dylematy mentalno, morlalno, czyli come or not to back
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 01, 2006, 13:49:47 »
w morde, spamerzy wracaja :P a tak bylo spokojnie ;)

pc5

  • Gość
Dylematy mentalno, morlalno, czyli come or not to back
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 01, 2006, 15:48:57 »
Cytat: "xarthias"
Cytat: "tok_72"
Nie marudz, tylko wracaj :!:  :D


No!!


Noooo! A Ty co, bierz przyk?ad z kolegi!

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Dylematy mentalno, morlalno, czyli come or not to back
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 01, 2006, 15:50:59 »
PC5 bardzo ch?tnie, ale nie do ko?ca ode mnie to zale?y niestety :(
Przedwieczny.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Re: Dylematy mentalno, morlalno, czyli come or not to back
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 03, 2006, 12:28:49 »
Cytat: "Kitten"

eee.... 214dni? czy ty nowego alta do tego carriera trenujesz? wg moich oblicze? skillowanie powinno mi zaj?? tylko 114dni i jestem ju? w 1/3 drogi a gram krócej...
1114mln???... kur... mi wychodzilo ok 650mln , Edowi wysz?o ok 800mln... sk?d tobie wysz?o a? tyle? ech... jak wróce do gry jak sko?czy sie bs na lvl5 b?de musia? znów to policzy?, je?li twoje obliczenia s? poprawne to b?de ca?kowicie sp?ukany a mia?em ju? oszczedza? na Nyxa po zakupie thanatosa :D

Policzy?em dok?adnie.
Moje atrybuty i skille mo?esz sprawdzi? klikaj?c na mój nick w stopce... ale ju? Ci podpowiem, ?e do samego latania to mi wystarczy raptem 56 dni.
Problem w tym, ?e ani Fighterów nie b?d? móg? u?ywa?, ani przemie?ci? si? poza system, ani odpowiednio go sfitowa?...

To tak jak powiedzie?, ?e shutle to doskona?y statek bojowy, bo robi za rewelacyjny cel ?wiczebny... lata? do boju przecie? niby mo?e.

Lista potrzebnych Skill Booków:
Carrier (Gallente)
a) podstawowe:
- Advanced Spaceship Command - 50mln
- Capital Ships - 400mln
- Gallente Carrier - 500mln
b) dodatkowe:
- Cynosular Field Theory - 10mln
- Fighters - 50mln
- Capital Repair System - 17.5mln
- Capital Remote Armor Repair System - 10mln
- Capital Shield Operation - 25mln
- Capital Energy Emission System - 10mln
- Capital Shield Emission System - 10mln
- Jump Drive Operation - 10mln
- Jump Fuel Conservation - 20mln
- Jump Drive Calibration - 30mln

Policz sobie ile Tobie zajmie zrobienie ich na lvl1.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

redbart

  • Gość
Dylematy mentalno, morlalno, czyli come or not to back
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 04, 2006, 08:43:31 »
Jestem pocieszny  :shock:  :P  :oops:

Hmm.... a jaka jest obecnie sytuacja polityczna Huzzah?

Hmm... kurcze znow bede latal moim wrednym battlecruiserem :)... nyaha :)


Tylko pomysle o bloodzie i innych co byli prawie na rowni ze mn?, to teraz jestem dwa lata z atymi murzynami :)...

Ehh ?ezka si? w oku kr?ci... Slime Andrew - wspolne misje, Kitten - pomoc przy Tech Secrets part II, Blood - wspolne kopanie, Kealis - pogaduchy na gg, Sir Falo - moj wielki wspanialy CEO (chyba, bo dokladne nie pamietam :P)  , Los - moj rekrutator, i prowodyr do wlecenia w 0.0, a tak sie balem :)...z reszta wszyscy ;).. nawet PC5 i jego marudzenie na privie...

jak zaczalem wspominac lezka mi sie zakrecila w oku, jesli obejrze dzis losta to dzis wracam do eve (choc mam jeszcze TDZ, Sg1, the4400 i SGA nowe odcinki do obejrzenia). Kupie se na miesiac bo kaski nie mam, i zaczynam sie skillowac, dojde do bsa pierw aby moc na ratach poarabiac, potem  do Jaguara, i jazda :).....

Kitten

  • Gość
Dylematy mentalno, morlalno, czyli come or not to back
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 04, 2006, 16:50:29 »
Cytat: "redbart"
Jestem pocieszny  :shock:  :P  :oops:
...
Kitten - pomoc przy Tech Secrets part II
...

hehe a no jeste? pocieszny i niedaj sobie wmówi? ?e jest inaczej, w ko?cu korpowa maskotka musi by? pocieszna bo inaczej na co komu ona :P

taaa... 'pomoc' ma?o ci dupy nieodstrzeli?em heretyku, bo lata?e? takim samym z?omem jak minmatarzy do których strzela?em, zamiast porz?dnym amarrskim statkiem  :P
Cytat: "Dormio"
Lista potrzebnych Skill Booków:
Carrier (Gallente)
a) podstawowe:
- Advanced Spaceship Command - 50mln
- Capital Ships - 400mln
- Gallente Carrier - 500mln
b) dodatkowe:
- Cynosular Field Theory - 10mln
- Fighters - 50mln
- Capital Repair System - 17.5mln
- Capital Remote Armor Repair System - 10mln
- Capital Shield Operation - 25mln
- Capital Energy Emission System - 10mln
- Capital Shield Emission System - 10mln
- Jump Drive Operation - 10mln
- Jump Fuel Conservation - 20mln
- Jump Drive Calibration - 30mln

no tak... zapomnia?em o jednym ma?ym skillu :oops: ...capital ships...

a co do dodatkowych skilli:
powinienes doliczy? adv. drone interfacing - 15m
capital remote armor repair i shield/energy emisions systems imho niepotrzebne bo hi-sloty zajm? ci drone control units  :P
capital shield operation te? niepotrzebne chyba ze skillujesz na caldari carriera  :P

pozatym ceny skilli chyba bra?es ze stronki bo w grze s? 10% ta?sze, przynajmniej w wielkim i wspania?ym imperium Amarr :)

pc5

  • Gość
Dylematy mentalno, morlalno, czyli come or not to back
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 05, 2006, 22:13:00 »
Cytat: "redbart"
.. nawet PC5 i jego marudzenie na privie...


ke?

redbart

  • Gość
Dylematy mentalno, morlalno, czyli come or not to back
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 07, 2006, 08:32:46 »
No zle sie wyrazilem, moje jemu zamiast jego - skrót my?lowy.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Dylematy mentalno, morlalno, czyli come or not to back
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 10, 2006, 10:11:38 »
Cytat: "Kitten"

powinienes doliczy? adv. drone interfacing - 15m
capital remote armor repair i shield/energy emisions systems imho niepotrzebne bo hi-sloty zajm? ci drone control units  :P
capital shield operation te? niepotrzebne chyba ze skillujesz na caldari carriera  :P

ADI - o ile wiem jest obecnie niedost?pny, ale mo?e si? zmieni?o i ju? go na rynek zapodali i mo?na naby?...
CRAR raczej wskazany - trza czym? naprawia? albo os?on? (BSy) albo fighters...
EES - niekoniecznie jest potrzebny, ale podobnie jak CRAR si? przydaje w pewnych specyficznych sytuacjach...
Cytat: "Kitten"

pozatym ceny skilli chyba bra?es ze stronki bo w grze s? 10% ta?sze, przynajmniej w wielkim i wspania?ym imperium Amarr :)

Chodzi o rz?d wielko?ci. To, ?e ceny obecnie s? ta?sze w Amarr nic nie znaczy - 6 miesi?cy temu ceny na szpile by?y o 100% mniejsze w ca?ej EVE i co z tego ?
Nie wiem co b?dzie za 6 miesi?cy wi?c podawa?em ceny nominalne. Je?li  nie zrozumia?e?, ?e pokazywa?em pewnien obraz (rz?d wielko?ci pozostanie ten sam niezale?nie czy co? b?dzie o 10% ta?sze, czy 5% dro?sze) to ju? nie moje zmartwienie. Nie zamierzam dyskutowa? o tym, ?e co? jest gdzie? ta?sze bo nie ma popytu... postaraj si? sam doj?? jak dzia?a rynek.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Ellaine

  • Gość
Dylematy mentalno, morlalno, czyli come or not to back
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 10, 2006, 11:26:57 »
To nie jest kwestia popytu, skille sa poprostu sprzedawane przez NPCe za 90% base price, tak dziala mechanika rynku NPCowych produktow (cena spada do danego minimum jak nie ma wystarczajaco duzo zakupow, a w przypadku skilli, BPO czy czesci POSow, nigdy nie bedzie wystarczajaco duzo zakupow, bo nie ma tylu graczy zeby codziennie ludzie kupowali po 40 tys sztuk advanced drone interfacing na kazdej ze 120 stacji ktore ten skill sprzedaja)

No ale te 90% rzeczywiscie nie wnosi nic do sprawy rzedu wielkosci inwestycji.

Goomich

  • Gość
Dylematy mentalno, morlalno, czyli come or not to back
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 10, 2006, 12:20:23 »
Cytat: "Dormio"

ADI - o ile wiem jest obecnie niedost?pny, ale mo?e si? zmieni?o i ju? go na rynek zapodali i mo?na naby?...


Od dawna jest.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Dylematy mentalno, morlalno, czyli come or not to back
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 11, 2006, 13:13:05 »
Cytat: "Ellaine"
To nie jest kwestia popytu, skille sa poprostu sprzedawane przez NPCe za 90% base price, tak dziala mechanika rynku NPCowych produktow (cena spada do danego minimum jak nie ma wystarczajaco duzo zakupow, a w przypadku skilli, BPO czy czesci POSow, nigdy nie bedzie wystarczajaco duzo zakupow, bo nie ma tylu graczy zeby codziennie ludzie kupowali po 40 tys sztuk advanced drone interfacing na kazdej ze 120 stacji ktore ten skill sprzedaja)

Zasadniczo jestem uparty...  
Zasadniczo masz racj? - rzeczywi?cie popyt na skille jest na tyle ma?y, ?e nie powinien mie? wp?ywu na ich cen?... ale jednak ma - sprawdzi?em. Co prawda nie jest to 10%...  :twisted:

Cytat: "Goomich"
Cytat: "Dormio"

ADI - o ile wiem jest obecnie niedost?pny (...)

Od dawna jest.

To tym lepiej, bo jeszcze podwy?sza kwot? i d?ugo?? czasu potrzebne na wyskillowanie.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...