Autor Wątek: deep safespot  (Przeczytany 9065 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vulor

  • Gość
deep safespot
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 17, 2006, 01:46:28 »
Cytat: "jarecki"
Cytat: "vulor"
Cytat: "jarecki"

Systemy planetarne maja  o?, nazywana plaszczyzna


:D :D

BP, NMSP :P


drobna pomylka, pisalem tekst na szybko :-) Moze ty przetlumaczysz co napisales ? :P


Bardzo Przepraszam, Nie Mog?em Si? Powstrzyma?

jarecki

  • Gość
deep safespot
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 17, 2006, 01:49:18 »
Cytat: "Goomich"


Ci??kie pierwiaski powstaj? nie w wyniku wybuchów, ale w wyniku reakcji termoj?drowej zachodz?cej w gwiazdach. Supernowe je tylko rozrzucaj? po okolicy.

A starych gwiazd, z 2, czy 3 generacji jest troch? w halo galaktyki.


Pozwole sie nie zgodzic. Pierwiastki do zelaza (na tablicy okresowej) powstaja w trakcie normalnego cyklu ewolucji gwiazdy, jednakze te powyzej,  powstaja w trakcie wybuchu supernowej kiedy to pierwotna faza implozji, tuz przed eksplozja powoduje sciskanie jader atomowych i powstawanie ciezkich pierwiastkow.

Tigivo Eckhart

  • Gość
deep safespot
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 17, 2006, 09:55:49 »
pozwolisz ze uzupelnie skad sie ten 'scisk' bierze.

Wybuch supernowej jest podwojny. na zewnatrz mamy normlana eksplozje, jednak wewnatrz gwiazdy nastepuje implozja.

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
deep safespot
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 17, 2006, 13:51:12 »
Cytat: "Tigivo Eckhart"
a w sprawie SS 1m km w gory/dol to troche ciezko zdazyc kliknac P&P i dodac BMe podczas logowania.... ja jak sie loguje to najczesciej juz jestem w warpie zanim cokolwiek moge zrobic.
Po prostu przed wylogowaniem, zostaw okno P&P otwarte. Tuz po zalogowaniu, od razu wciskasz AddBookmark i ENTER. Juz masz SS'a "powyzej/ponizej"... moze nie 1M ale spory kawalek, nastepnie lecisz do niego, logout/login i od poczatku... jest szansa, ze kolejny SS bedzie jeszcze dalej niz poprzedni :P

Ale ja i tak jestem zwolennikiem robienia 2-3 (normalnych) SS'ow w systemie i skakania miedzy nimi co 1-2 minuty.

hallor

  • Gość
deep safespot
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 17, 2006, 20:57:00 »
tok dobry zwyczaj, tez tak robie, ale takie uber spoty tez maja swoje zalety, chodzby jak czyms wolnym latasz co moze nie zdazyc przez zadany czas wyleciec. pozatym taktyki mozna polaczyc, tak zebys byl daleko (poza skanerami), a zarazem wyzej ;)


H, co dzis mial robic porjekty a nie robil

vulor

  • Gość
deep safespot
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 28, 2006, 00:53:12 »
CCP co? kombinuje z probami w Kail1.
Mo?liwe, ?e ju? nie b?d? dzia?a?y tylko w 2D.

Devblog:
http://myeve.eve-online.com/devblog.asp?a=blog&bid=347

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
deep safespot
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 28, 2006, 09:27:48 »
Cytat: "adam000"

ciekawe, pewenie w naszej galaktyce nie ma ju? od dawna ?adnej "pierwotnej" gwiazdy, wszystkie s? pewnie "z drugiego (lub kojenych) rzutu".

Owszem istniej? i nale?? do tzw. halo galaktycznego jest ich bardzo, bardzo ma?o i rzeczywi?cie wi?kszo?? nale?y do drugiego pokolenia. Nale?y pami?ta?, ?e im gwiazda mniejsza tym spokojniej si? wypala. Najstarsze licz? oko?o 14.3mld lat i s? obserwacyjnym potwierdzeniem minimalnego wieku Wszech?wiata. Wi?kszo?? gwiazd pierwszego pokolenia zosta?a najpierw zaobserwowana w pobliskich Drodze Mlecznej galaktykach.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...