Autor Wątek: nowe modele  (Przeczytany 28262 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MightyBaz

  • Gość
Odp: nowe modele
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 29, 2007, 13:27:35 »
niom...to mamy nowe zjawisko -  TARCIE PRÓŻNI -  :smitten: uwielbiam takie pomysly sa naprawde science fiction...


nie za bardzo załapałem o co chodzilo autorowi, mowiacemu o gestości w poblizu planet? hm...chodzi o gestość pola ?

dla fanatykow fizykow, polcam takie cwiczenie umyslowe -

1. co bedzie dzialo sie z metalowym pretem o nieskonczonej dlugosci, ktorego jeden z koncow bedzie rozpedzany do predkosci swiatla... :P - (dla ulatwienia dodam ze nie bierzmy pod uwage hipotezy o TARCIU PROZNI  :coolsmiley:)


2. jak bedzie wygladal shuttle w przestrzeni 4 wymiarowej? - to specjalne cwiczenie dla gejt camperow, ktorzy musza uciekac czasem do innego systemu :2funny:


za poprawne odpowiedzi bede rozdawane nagrody - fundatorow prosze o propozycje

« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2007, 13:31:47 wysłana przez Mighty Baz »

korpusz

  • Gość
Odp: nowe modele
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 29, 2007, 13:53:33 »
Baz
ad 1
Zniszczy świat, bo bez tarcia będzie się rozpędzał do nieskończonej prędkości co w końcu zachwieje równowagą pól magnetycznych trzymających wszystko w kupie :P

ad 2.
Będzie go słychać ??

PS. tak tylko spamuje ;)  :uglystupid2: :2funny: :D


Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: nowe modele
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 29, 2007, 14:07:55 »
W przozni nie ma tarcia, ale nikt nie mowil ze komos to idealna proznia :P
A statek lecacy z duza predkoscia spotyka na swojej drodze wiecej smiecia niz stojacy. A im szybciej leci to:
a} wiecej smieci spotyka
b} te smiecie leca z wieksza predkoscia wzgledem statku {lub mniejsza jesli leca w ta sama strone :P )
A przy ogromnych predkosciach to juz tem pare atomow wodoru ktore co sekunde uderzaja w statek generuje jakies tarcie. A jesli sa to juz gigantyczne obiekty typu 1 nm  to juz tarcie moze byc spore :P A zakladajac ze jest jakas bitwa to ilosc szmelcu odpadajaca ze statkow powoduje ze spotkanie z jakims fragmentem wraku staje sie rutynowa sprawa
A o gestosci materii w poblizu planet, to chodzi zapewne o to ze pole grawitacyjne planet sciaga do siebie smieci i spala w atmosferze  i teoretycznie tam gdzie pole jest silniejsze powinno byc mniej czostek. Imo to troche kiepskie zalozenie, bo pole grawitacyjne powinno zbierac smieci z okolicy i przez to wogkol planet powinno byc " gesciej"
Ale to tylko takie zgadywanie laika oczywiscie.

Ellaine

  • Gość
Odp: nowe modele
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 29, 2007, 14:11:58 »
Zapominacie ciagle, ze te statki oprocz warpa nie osiagaja predkosci relatywistycznych, wogole dosc wolno lataja.
A w warpie to nawet przelatujac przez srodek planety nie maja tarcia ;)

MightyBaz

  • Gość
Odp: nowe modele
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 29, 2007, 14:17:55 »

A o gestosci materii w poblizu planet, to chodzi zapewne o to ze pole grawitacyjne planet sciaga do siebie smieci i spala w atmosferze  i teoretycznie tam gdzie pole jest silniejsze powinno byc mniej czostek. Imo to troche kiepskie zalozenie, bo pole grawitacyjne powinno zbierac smieci z okolicy i przez to wogkol planet powinno byc " gesciej"
Ale to tylko takie zgadywanie laika oczywiscie.


niom to mamy jasnosc chodzilo pewnie o " gestość śmieci" wokół planety   :angel:

Baz
ad 1
Zniszczy świat, bo bez tarcia będzie się rozpędzał do nieskończonej prędkości co w końcu zachwieje równowagą pól magnetycznych trzymających wszystko w kupie :P
ad 2.
Będzie go słychać ??

ad 1
hm...moze ten pret bedzie mial jednak jakies parametry, z nieskonczonym jest latwiej...niom ale:

masa preta: 100 000 000 g
dlugosc preta 100 000 m
srednica preta 1m


ad2
niom jesli zalozysz ze 4 wymiarem jest fala mechaniczna, ktora jakos sie rozchodzi w prozni (mozemy zalozyc jakis materialny eter albo co) to masz racje

pytanie dotyczylo przestrzeni 4 wymiarowej, a nie dzwiekoprzestrzeni ...ale pomysl mi sie podoba, od razu widac brak sztampowego myslenia....


zeby nie bylo tak powaznie niejakiemu Max Karl Ernst Ludwig Planck'owi, jego stala Plancka przysnila sie w nocy :crazy2:



MightyBaz

  • Gość
Odp: nowe modele
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 29, 2007, 14:22:57 »

A w warpie to nawet przelatujac przez srodek planety nie maja tarcia ;)


jesli przelatuja przez planety, i nic sie dzieje, to moze oznaczac ze poruszaja sie w innej przestrzeni niz ta w ktorej sa planety...

Gacul

  • Gość
Odp: nowe modele
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 29, 2007, 14:27:40 »
Ten pręt straci cala mase czyli zniknie   :crazy2:

Ellaine

  • Gość
Odp: nowe modele
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 29, 2007, 14:28:33 »
Albo ze nabieraja cech neutrin.

A ten koniec preta to przyspiesza w kierunku do preta, od preta czy innym?
Jesli naprezenia go nie rozerwa, to chyba zachowa sie normalnie - bedzie sie zkracal i zwiekszal mase, ni? Chyba ze pytanie jest podchwytliwe, od tak dawna nie mialem stycznosci z fizyka, ze kazdy podchwyt mnie zazyje.

Fedajkin

  • Gość
Odp: nowe modele
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 29, 2007, 14:29:54 »
Tia... zakrzywiają kartkę, tak jak w Event Horyzont...  :uglystupid2:

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: nowe modele
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 29, 2007, 14:31:25 »
niom...to mamy nowe zjawisko -  TARCIE PRÓŻNI -  :smitten: uwielbiam takie pomysly sa naprawde science fiction...


nie za bardzo załapałem o co chodzilo autorowi, mowiacemu o gestości w poblizu planet? hm...chodzi o gestość pola ?
nie o gestosc pola, ale o "gestosc prozni"... a konkretnie o ilosc czastek wodoru/helu ktore sa sciagane przez pole grawitacyjne (jak i inne smieci mikrometeoryty itp. sciagane przez to pole)

Cytuj
dla fanatykow fizykow, polcam takie cwiczenie umyslowe -

1. co bedzie dzialo sie z metalowym pretem o nieskonczonej dlugosci, ktorego jeden z koncow bedzie rozpedzany do predkosci swiatla... :P - (dla ulatwienia dodam ze nie bierzmy pod uwage hipotezy o TARCIU PROZNI  :coolsmiley:)
zakladajac ze: a) pret nie jest nieskonczony, bo wtedy trudno mowic o jego koncach) i b) pret znajduje sie w prozni idealnej (czyli brak tarcia), to caly pret bedzie rozpedzany, a nie tylko jego jeden koniec... no chyba, zeby zalozyc, ze drugi koniec jest jakos "umocowany" w miejscu, to wtedy pret bedzie sie rozciagal :P

Cytuj
2. jak bedzie wygladal shuttle w przestrzeni 4 wymiarowej? - to specjalne cwiczenie dla gejt camperow, ktorzy musza uciekac czasem do innego systemu :2funny:
hmm... to zalezy od tego jak obserwator bedzie uplasowany w tej 4ro wymiarowej przestrzeni... :)

Cytuj
za poprawne odpowiedzi bede rozdawane nagrody - fundatorow prosze o propozycje
czy teraz wygram dziurki do durszlaka?  :2funny: :uglystupid2:

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: nowe modele
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 29, 2007, 14:33:55 »
Chwila moment, ale jeśli jest ośrodkowy układ współrzednych zawieszony w warunkach idealnych przy braku jakichkolwiek sił działających na niego, to nie będzie różnicy w jakiej odległości umieścisz silnik od środka masy gdyż ani tej masie ani ciągowi silników nie przeciwdziałają żadne siły...
Zacznijmy od tego, że warunki idealne istnieją jedynie na papierze. W jakiekolwiek przestrzeni znajdującej w naszym Wszchświecie na dowolny obiekt umieszczony w niej umieszczony działa szereg sił. Do najpoważniejszych z pewnością należy siła grawitacji.

ad 1
Zniszczy świat, bo bez tarcia będzie się rozpędzał do nieskończonej prędkości co w końcu zachwieje równowagą pól magnetycznych trzymających wszystko w kupie :P
ad 1
hm...moze ten pret bedzie mial jednak jakies parametry, z nieskonczonym jest latwiej...niom ale:
Nie ma nieskończonej prędkości, a w pytaniu było powiedziane wyraźnie o prędkości światła.
Co się będzie działo z prętem - to oczywiste, będzie podlegał efektom relatywistycznym, do jednego z nich będzie należało kumulowanie tym większej energii im bliżej prędkości światła się znadzie.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

MightyBaz

  • Gość
Odp: nowe modele
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 29, 2007, 14:41:54 »
mozecie przyjac zalozenia jakie chcecie, nie chce was oraniczac...w koncu mowimy o fizyce teoretycznej

podpowiem wam ze niektorzy dobrze kombinuja O0

Fizyk

  • Gość
Odp: nowe modele
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 29, 2007, 14:47:40 »
Kilka spraw.

Co do prenta jego masa się zmieni ( wzrośnie i to tylko w układach według kturych się porusza ) długość się nie zmieni a zmieni się jego średnica wzdłuż wektora prędkości. Czekam na prezent, pozwól że ja go sobie wybiorę, chcę abyś nie odzywał się na tematy o kturych nie masz pojęcia lub przynajmniej czytał ze zrozumieniem i nie wkładał ludziom tekstów o tarciu próżni.

Druga sprawa cały czas mowa jest o tym że próżnia nie jest próżnią doskonałą tylko próznią na miarę naszego wszechświata więc ma gęstość. Nasz wszechświat wypełnia promieniowanie, materia i inne pierdułki i każda z tych pierdułek wpływa na jego gęstość w każdym cm^3. Co do planet to oto własnie chodziło Kal i chyba jasno było to w kilku postach napisane. Pamiętajcie że większość systemów w tym świecie jest dosyc stara ma w pełni uformowane układy planet, księżyców dlatego troszkę lat juz mają dlatego wciągneły to co było w pobliżu ich ( mam na myśli orbity bliskie ich orbitom, żeby nie było niedomówień ) a zachowa się jedynie o co ma w miarę stabilne orbity choć na przykładzie naszego układu widać że w większości będą to orbity bardzo zewnętrzne ( okalające wszystkie większe planety ). Wszystko to co będzie bliżej gwiazd jest cholernie niestabilne i wcześniej czy póżniej wpadnie na zbyt bliski kurs względem jakiejś planety.

mały p.s. cały czas mam na myśli nie gaz atomowy ale twory raczej wielkocząsteczkowe - pyły, jakieś proste cząstki itp
 2. jak bedzie wygladal shuttle w przestrzeni 4 wymiarowej? - to specjalne cwiczenie dla gejt camperow, ktorzy musza uciekac czasem do innego systemu

Tego to już nie rozumiem ale jestem tylko astrofizykiem więc przepraszam. Choodzi ci o to że będzie czerwnoy nie zielony?

Jeśli szip przelatuje przez planetę tzn. że w EVce jeszcze długa droga do latania po planetach i nic więcej, jakieś inne przestrzenie to następne bzdury. Co to wogule znaczy inna przestrzeń, może miałobyć inny wymiar co też jest śmieszne

Pozdrawiam

buhaha niekturzy dobrz kombinuję mimo twojej bezczelności dziękuję z auznanie

MightyBaz

  • Gość
Odp: nowe modele
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 29, 2007, 14:55:29 »
Kilka spraw.
chcę abyś nie odzywał się na tematy o kturych nie masz pojęcia lub przynajmniej czytał ze zrozumieniem i nie wkładał ludziom tekstów o tarciu próżni.
Tego to już nie rozumiem ale jestem tylko astrofizykiem więc przepraszam.
Jeśli szip przelatuje przez planetę tzn. że w EVce jeszcze długa droga do latania po planetach i nic więcej, jakieś inne przestrzenie to następne bzdury. Co to wogule znaczy inna przestrzeń, może miałobyć inny wymiar co też jest śmieszne
buhaha niekturzy dobrz kombinuję mimo twojej bezczelności dziękuję z auznanie

sugerowalbym abys przeczytal jeszcze raz co napisales...a skad wiesz czym sie zajmuje?  :angel:

Fizyk

  • Gość
Odp: nowe modele
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 29, 2007, 15:27:25 »
I??

Takie życie Mighty, napisałem cos identyfikuję się z tym więc niedostrzegam być może błędu, popraw mnie jeśli się mylę. Wskaż przynajmniej gdzie co i jak, być może myślałem dobrze a źle napisałem i przez to namieszałem komuś w głowie ale fajnie byłoby wiedzieć co i jak.

Nie interesuje mnie kim jesteś co robisz i nie piszę o tym ( znowu brak umiejętności czytania ze zrozumieniem? ) ale zirytował mnie twój tekst o tym że ktoś tu tworzy tarcie próżni dla mnie osobiście taka teoria byłaby zaprzeczeniem mojego wykształcenia w zakresie szkoły podstawowej, więc nie lubię jak ktoś mi niesłusznie taki kretynizm przypisuje

MightyBaz

  • Gość
Odp: nowe modele
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 29, 2007, 17:02:06 »
I??

napisałem cos identyfikuję się z tym więc niedostrzegam być może błędu

hm...sorki , chyba bylem za delikatny ^-^,

co do preta , jest to nic innego jak tzw. "skrocenie Lorentza-Fitzgeralda" , ale mimo wszystko z tym "skróceniem w kierunku ruchu", to nie jest taka prosta sprawa, skrócenie zachodzi tylko w tym kierunku, w którym ciało przyspiesza. Tak więc dla tej samej prędkości względnej, skrócenie może wyglądać inaczej, w zależności od sposobu osiągnięcia tej prędkości..co do masy, ale relatywistycznej rosnie

iniside

  • Gość
Odp: nowe modele
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 29, 2007, 17:51:56 »
Cytuj
A jaki wpływ ma symetryczność w kosmosie? Fala uderzeniowa jak najbardziej ale nie dyskowa jak ma to miejsce a kulista...
Problem w tym ze w kosmosie fala uderzenieowa moze wystapic w kilku przypadkach:
a) obiekt zostanie zniszczony a szczatki ktore z niego zostana sa rozrzucane w wielu losowych kierunkach i tak powstaje fala uderzeniowa
b) rakieta/bomba/bla bla - posiada wystarczajaco duzo materiału aby powstała, fala uderzeniowa
Tak naprawde w kosmosie po zderzeniu obiektów i wybuchu powinien powstac przedewszystkim potezny rozblysk swiatla, a to nie jest to samo co fala uderzeniowa (;.
Cytuj
Chwila moment, ale jeśli jest ośrodkowy układ współrzednych zawieszony w warunkach idealnych przy braku jakichkolwiek sił działających na niego, to nie będzie różnicy w jakiej odległości umieścisz silnik od środka masy gdyż ani tej masie ani ciągowi silników nie przeciwdziałają żadne siły...
Legenda:
" - " montowanie silnika
S - silnik
Sx - x sila silnika
F- fregata :E

Mamy cos takiego
S1-F-S2
Pytanie co sie stanie jesli obydwa silniki wlaczymy na pelna moc ? Statek zacznie zakrecac w lewo, poniewaz silnik S2 ma wiekszy ciag o 1 od silnika S1.
S1-F--S2
Teraz zalozymy ze drugi silnik jest odpowiednio daleko od tego pierwszego. Teraz statek powinien poruszac sie w linii prostej. Jest to jakies rozwiazanie ale po co kombinować, skoro mozna dac dwa silniki o identycznej mocy, i miec symetryczny statek  ;D
Cytuj
A w warpie to nawet przelatujac przez srodek planety nie maja tarcia
Mozna to wytlumaczyc tym ze WARP praktycznie nie zakłada poruszania sie. Teoretycznie WARP to robienie z czasoprzestreni harmonijki (wachlarza takiego wiecie z papieru :E), w tedy odleglosci ulegaja znacznemu zmiejszeniu, i jest robiona dziura miedzy punktami, naped WARP nie jest w stanie zagiac dwoch bardzo odleglych punktow dlatego robi to z tymi ktore sa blisko siebie, przepycha statek przez szczeline i w momencie wyjscia laczy dwa nastepne punkty.

Dlatego mozna zalozyc ze algorytm obslugujacy WARP sprawdza trase i oblicza tak skoki aby nie natkanc sie na rzaden obiekt :E

Zasada działania bardzo podobna do Wormhole z tym ze:
a) Wormhole istnieja (bardzo nie wielkie, i bardzo nie stabline zdolne do przeslania co najwyzej atomów)
b) Wormhole bardziej przypomina natychmiastowy skok (jump-drive ?) niz przepychanie obiektu przez kolejne szczeliny.
Cytuj
jesli przelatuja przez planety, i nic sie dzieje, to moze oznaczac ze poruszaja sie w innej przestrzeni niz ta w ktorej sa planety...
W tedy to juz bylby naped Hiperprzestrzenny. to to jest wogóle ciekawe zagadnienie do wyjasnienia. Kiedys w ramach przyplywy weny tworczej myslalem o rozwijaniu dodatkowych sposrod 11-wymiarów. Cos jakby przeniesienie calego obiektu np w 6 wymiar aby wyminac ogranicznia 4 i 5 wymiaru, i w ten sposob osiagnac niemal nie ograniczona predks, z wlasciwie to nie predkosc tylko natychmiastowy skok 0_o.
Styaucja podobna jdo narysowanego kreda okregu. Ile czasu zajmie nam wejscie do niego ? 1s moze mniej. Wyjscie ? Tyle samo. Ale gdybysmy do okregu wsadzili plaszczaka (istote 2D) to pokonanie tej przeszkody byloby dla niej niemal nie mozliwe chyba ze dysponowała by Hyperdrive ktory moglby ja przeniesc czasowo do 3 wymiaru.. bla bla fantazjuje  :D

Cytuj
2. jak bedzie wygladal shuttle w przestrzeni 4 wymiarowej? - to specjalne cwiczenie dla gejt camperow, ktorzy musza uciekac czasem do innego systemu
Zacznijmy od tego ze nie potrafimy konstruowac 4-o wymiarowych obiektów. Dlaczego ? ponieważ czwarty wymiar to przeszlosc i przyszlosc.
Czlowiek nawet nie jest sobie w stanie wyobrazic w pelni cztero wymiarowej figury. A Tesserakt, to tylko rzut takiej figury na kartke papieru (;
Inna sprawa jest bezposrednie przeniesienie obiektu do 4 Wymiaru (hiper, sub space). A w tedy ogranicznie 3 wymiarowego swiata ludzkiego przestaja istniec.

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: nowe modele
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 29, 2007, 18:19:28 »

A w warpie to nawet przelatujac przez srodek planety nie maja tarcia ;)


jesli przelatuja przez planety, i nic sie dzieje, to moze oznaczac ze poruszaja sie w innej przestrzeni niz ta w ktorej sa planety...

Moze to tez oznaczac ze sie komus poszlo na latwizne :P

MightyBaz

  • Gość
Odp: nowe modele
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 29, 2007, 20:17:21 »
co do 4 wymiarowej przestrzeni,  :o

btw  nie zmieni sie, tylko bedzie widoczny z kazdej strony jednoczesnie

wuzel

  • Gość
Odp: nowe modele
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 29, 2007, 20:20:59 »
Co palicie? Podzielcie się :)
Ja kiedyś miałem taki fajny stuff, że kumplom tłumaczyłem jak wygląda przestrzeń szesnastowymiarowa  ;D

MightyBaz

  • Gość
Odp: nowe modele
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 29, 2007, 20:31:47 »
w 10 wymiarowej przestrzeni da sie unifikowac wszystkie oddzialywania...mam na mysli jednolita teorie pola - pewnien hindus , analfabeta napisal czesc matematyki do tego...wogle smieszna historia , bo tenze hindus sam sobie wymyslil rachunek rozniczkowo-calkowy, nie majac dostepu do zadnych podrecznikow...teraz siedzi w stanach i zarabia ciezkie pieniadze

btw wlasnie koncze 11 piwo...hm...nie widze czy to "harnas"?*$#^*&
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2007, 20:37:40 wysłana przez Mighty Baz »

Ellaine

  • Gość
Odp: nowe modele
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 29, 2007, 21:29:49 »
10-cio?
Poza tym to teza.

A modelować n-wymiarowe obiekty możemy. Bede mial kiedys czas to dokoncze swoje n-D studio ;)

manticore

  • Gość
Odp: nowe modele
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 29, 2007, 23:20:32 »
A dyskusja zaczęła się od tematu, a temat brzmi "nowe modele"  :2funny:

Fizyk

  • Gość
Odp: nowe modele
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 29, 2007, 23:24:12 »
Co do shuttla to fakt przeczytałem czterowymiarowej przestrzeni i zrozumiałem czasoprzestrzeni i z tąd moje co i ale, no cóż jak widać tez mam często problemy ze zrozumieniem tego co czytam. Tenże hindus nie był analfabetą i cóż z tego że wymyślił sobie rachunek różniczkowy przed nim kilka wieków wczesnie zrobił to ktoś inny i tu zagadka dla ciebie kto to był ( banał ) i nie natym polegał geniusz tego Hindusa. Co do unifikacji oddziaływań to wymaga ona MiNIMUM 10 wymiarowej przestrzeni a wszystko sprowadza się do możliwości znajdowania rozwiązań pewnych równań wielu zmiennych. A co to ma wspólnego z owym Hindusem?

Co do pręta to sprawa jest prosta, problem o którym piszesz jest jednym z pierwszych problemów rozwiązywanym na każdym wydziale fizyki w Polsce i jest dokładnie tak jak mówię więc nie powtarzaj mnie, nie  produkuj słówek i udziwnień tylko czekam na nagrodę

Xavier bardzo dobry tekst nie jestem po jedenastym piwie ale po którymś tam więc nie wiem jeszcze do końca o co biega ale na pierwszy żut oka mi się podoba

pozdrawiam

iniside

  • Gość
Odp: nowe modele
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 30, 2007, 00:29:01 »
Cytuj
co do 4 wymiarowej przestrzeni, 

btw  nie zmieni sie, tylko bedzie widoczny z kazdej strony jednoczesnie
Nie no, jak potrafisz sobie wyobrazic 4-o wymiarowa figure w pelni wymiarów, to napewno jesteś z innej planety  ;D
Cytuj
A modelować n-wymiarowe obiekty możemy. Bede mial kiedys czas to dokoncze swoje n-D studio
Jak ci sie uda dostaniesz Nobla  :D

Cytuj
10-cio?
Poza tym to teza.
No wiesz jakby nie tezy i teorie to bysmy teraz walili sie maczugami po lbie :D
Ale imho nie ma sie co klocic ile jest wymiarów. Teoria strun to jak narazie najbardziej rosadna i logiczna z posrod wszystkich prob unifikacji.
Cytuj
Xavier bardzo dobry tekst nie jestem po jedenastym piwie ale po którymś tam więc nie wiem jeszcze do końca o co biega ale na pierwszy żut oka mi się podoba
O dobry zart ;D ;D Nieno dzieki (;

Cytuj
A dyskusja zaczęła się od tematu, a temat brzmi "nowe modele" 
Rozamiwamy o nowych modelach. Tzn, o ich kwestiach technicznych :D

Fizyk

  • Gość
Odp: nowe modele
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 30, 2007, 01:42:59 »
A nasza dyskusja przypomina coś takiego:

http://www.youtube.com/watch?v=KFxPvd10Ikw

Pozdrawiam was Intelektualiści ;)

MightyBaz

  • Gość
Odp: nowe modele
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 30, 2007, 08:12:03 »

Pozdrawiam was Intelektualiści ;)

wyglada na to ze jestes miernym "astrofizykiem", ktory kurczowa trzyma sie pogladow ze "pulsar Panie to pulsar i juz", a pouczanie nas o tym co nalezy myslec o wspolczesnej fizyce pokazuje jakies twoje ukryte kompleksy...wiecej dystansu "uczony kolego"...

Michieru

  • Gość
Odp: nowe modele
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 30, 2007, 08:30:24 »
Kurwa, jak nie nastolatki, to domorośli pomyleni naukowcy. Naprawdę nie ma już gry bez dewiantów? :-/
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2007, 08:34:15 wysłana przez Michieru »

iniside

  • Gość
Odp: nowe modele
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 30, 2007, 09:25:47 »
Kurwa, jak nie nastolatki, to domorośli pomyleni naukowcy. Naprawdę nie ma już gry bez dewiantów? :-/
Lepsi domorosli fizycy z ktorymi mozna pogadac niz gief epax dzieciaki :E

Fizyk

  • Gość
Odp: nowe modele
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 30, 2007, 09:56:46 »
[supwyglada na to ze jestes miernym "astrofizykiem", ktory kurczowa trzyma sie pogladow ze "pulsar Panie to pulsar i juz", a pouczanie nas o tym co nalezy myslec o wspolczesnej fizyce pokazuje jakies twoje ukryte kompleksy...wiecej dystansu "uczony kolego"...][/sup]

Buhahaha. Po pierwsze z racji zawodu o tak zwanej współczesnej fizyce zdaje sie ze  wiem więcej od ciebie, po drugie w kturym momencie cię pouczałem, przedstawiłem ci jedynie jak sprawy wyglądają to tyle a do reszty się nie odniosę. Zapytam jeszcze o jedno czy opis zachowania pręta przy prędkościach relatywistycznych był zły?? Cały czas czekam na nagrodę

Assari

  • Gość
Odp: nowe modele
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 30, 2007, 10:40:40 »
A może by tak mały zwrot w kierunku związanym z tematem topicu ?
Mam taką propozycję, na luzie, bez nadymania się. Jak chcialibyśmy żeby wyglądały nowe modele shipów.
Sa na ten temat przecieki, jakies arty itd... możemy założyć że większość nowych modeli to będa po prostu lepiej oteksturowane stare modele + dołożone jakieś efekty graficzne typu bump mapping itd...
Ale może ktoś ma swoją wizję jakiegoś shipa. Wzorowaną na czym kolwiek, innym serialu/filmie s-f, jakims arcie znalezionym gdzieś/kiedyś w necie. A może sam we własnym notatniku ołóweczkiem sobie szkicował swój wysniony ship?

Np. Scorpion. W komiksach o Funky Kovalu był taki ship. Nie przypominam sobie jego nazwy ani rasy. ale był podobny do płaszczki z z długim, giętkim ogonem. Lekka modyfikacja i byłby z niego Scorpion jak się patrzy.

iniside

  • Gość
Odp: nowe modele
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 30, 2007, 10:48:03 »
Ja bym chcia; zeby shipy ca;ladari byly bardiej klasyczne (latajace klocki :e) w Stylu Wing Commander, Homeworld, SG: Atlantis (okret klassy Aurora).

Bow sumie w zyciu nie widziałem nic przydszego niz Caracal, Osprey, Raven.. eee

Dobra ladne statki Caldari to Rokh, Drake, Ferox. (;

Fedajkin

  • Gość
Odp: nowe modele
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 30, 2007, 11:25:15 »
Fizyk... pliz KTÓRY KTÓRY KTÓRY.... zapamiętaj KTÓRY, "ktury" jest be! KTÓRY!!!

[ontopic]na szczęście nie latam Caldari a te prosto spod zgniatarki złomu wzięte shipy jakoś bardzo mi nie przeszkadzają...[/ontopic]

korpusz

  • Gość
Odp: nowe modele
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 30, 2007, 12:10:10 »
ja bym chcial aby w grze byl ship z gry Nexus: The Jupiter Incident o nazwie Angelwing 8)

Kto gral ten wie o czym mowie, kto nie to niech sobie w google grafika wpisze nazwe gry.

albo http://www.youtube.com/watch?v=bhhnRXdNXCw

Voulture

  • Gość
Odp: nowe modele
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 30, 2007, 12:43:16 »
Cytuj
na szczęście nie latam Caldari a te prosto spod zgniatarki złomu wzięte shipy jakoś bardzo mi nie przeszkadzają...
Nie chcesz to nie jedz. :P

Każdy ma swoje upodobania i nic tego nie zmeni, do niektórych wyglądów mozna się przyzwyczaić, do pewnych nie. Nienawidzę za to bezmyślnego generalizowania i nie chodzi mi tu tylko o modele ale ta bezsensowną dyskusje wyżej. Podobnie ma się to z argumentami "nie zgadzasz się ze mna to jesteś głupi" i jakimiś ucieczkami personalnymi.