Autor Wątek: Polskie korporacje - struktrury i formy zarzadzania.  (Przeczytany 7174 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

redbart

  • Gość
Polskie korporacje - struktrury i formy zarzadzania.
« dnia: Kwiecień 13, 2006, 21:38:13 »
W?a?nie ostatnio d?ugo konwersowa?em na temat systemów politycznych i sprawpwania w?adzy. Przejrza?em te? panele/fora korporacji i nigdzie nie by?o organizacji korporacji w formie : ?cis?a  / lu?na, zamordyzm, rozkazy podzia? na dywizjony, podzia? na grupy wypadowe itp. Np 3 grupy alpha beta gamma, chroni?ce granice po?udniowe/ pó?nocne itp. Dowodzenie wojskowe w formie hierarchi, demokracja i co jaki? czas wybory w korpie czy po prostu republika kolesi - ludzie lataj?cy lu?no.

Przynam si?, ?e mi troche brakuje ?cis?ego dowodzenia, ?e np wy w 5 lecicie na poatrol do Ab-29c, tamci strzeg? czego?, tymczasem grupa lambda wydobywa ice do posa... Chociaz jest coraz lepiej :), bo dzi?ki sprecyzowanym rozkaz? dosta?em info jak dosta? si? do 0.0 i si? dosta?em i sobie chwale :P

Wi?c tak, jak ma si? organizacja, jakie ma struktury i jak jest zarz?dzana wasza korporacja. Mo?e to zbierzemy wraz z shipami i zrobimy artykulik w Pticowni (tzn. Eve-Centrala) i nowi b?d? wiedzie? co im pasuje ze wgl?du na styl gry?

pc5

  • Gość
Polskie korporacje - struktrury i formy zarzadzania.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 14, 2006, 02:18:20 »
Oj redbart, powrócisz do tych postów za rok mo?e dwa i pogadamy :D

Ogólnie ja to widz? tak - jest zapotrzebowanie i odgórne polecenie to wykonujemy. A czy to jest polecenie "morduj" czy "kop velda do rana i dwa dni d?u?ej" to zale?y od w?a?nie w?adzy. Tutaj wystarczy paru ludzi, którzy poprowadz? reszt?, w ko?cu leadera gangu kto? musi mie? :D

Asmodeus

  • Gość
Polskie korporacje - struktrury i formy zarzadzania.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 03, 2006, 04:01:14 »
Jak to powiedzieli u nas na alliance chat: musi byc dyktatura (po 1 osobie z kazdego corpa + szef odgorny) - inaczej robi sie burdel.

500 osob = 500 zdan na ten sam temat. Jesli redukujemy liczbe osob do 5 da sie jakos jeszcze to dogadac - a to juz ich sprawa aby pozostale 495 osob bylo happy. Jak na razie to dziala.

Ellaine

  • Gość
Polskie korporacje - struktrury i formy zarzadzania.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 03, 2006, 09:40:32 »
Moj niepolski, produkcyjny korp dziala na zasadzie projektow.

Zainteresowany zglasza "biznes plan", np mop, inwestycja w BPO, eskorta, complexik, klepanie misji lvl 4, whatever.
Dobry projekt jest tak skonstruowany, zeby dawac organizatorowi zyski i rozrywke i byc oplacalnym i zabawnym dla uczestnikow, a do tego odbywac sie w godzniach kiedy moga oni byc online (zdaza sie okolo raz na 2 tygodnie ze jest powyzej 3 aktywnych osob i wtedy robimy akcje).
Ludzie sie zapisuja na akcje (lub wysylaja kase na inwestycje etc), ew podpisuja wewnatrzkorporacyjne kontrakty i zobowiazania i w ustalonym terminie prjekt zostaje odpalony.
Potem zainteresowani dostaja podzielone wedlug wczesniejszych deklaracji zyski, albo wyplaty za godzine, albo procent od inwestycji etc.

System sprawdza sie rewelacyjnie, nie jest domekratyczny wiec stado nie narzuca mi sie ze swoja wola.

Asmodeus

  • Gość
Polskie korporacje - struktrury i formy zarzadzania.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 03, 2006, 13:49:41 »
Cytuj
(zdaza sie okolo raz na 2 tygodnie ze jest powyzej 3 aktywnych osob i wtedy robimy akcje).


Ouch. Przy takiej ilosci spedzanego czasu to mozna i w demokracje sie bawic. Ja mialem na mysli 500 wyglodnialych osob co siedza codziennie i domagaja sie non-stop akcji  :shock:

pc5

  • Gość
Polskie korporacje - struktrury i formy zarzadzania.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 03, 2006, 15:20:32 »
Cytat: "Asmodeus"
Cytuj
(zdaza sie okolo raz na 2 tygodnie ze jest powyzej 3 aktywnych osob i wtedy robimy akcje).


Ouch. Przy takiej ilosci spedzanego czasu to mozna i w demokracje sie bawic. Ja mialem na mysli 500 wyglodnialych osob co siedza codziennie i domagaja sie non-stop akcji  :shock:


Tak to tylko w GoonFleet...

Ja tam wole dyktature. Jest dowódca, CEO, gangleader, comander czy kto tam jeszcze to si? spraw? za?atwia szybko i sprawnie bez takiej zabawy. No chyba, ?e kto? lubi takie zabawy w sejm, senat, konstytucje i [duzy czerwony] wie co jeszcze. Lecimy mordowa?? 10 za 11 przeciw i ju? jest jadka :D

Asmodeus

  • Gość
Polskie korporacje - struktrury i formy zarzadzania.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 03, 2006, 16:08:55 »
U nas wyglada to tak:
zamiast "lecimy mordowac?" jest pytanie "gdzie jest gang?" - bo na pewno cos juz lata :)

5 minut po downtime juz byly 2 gangi w drodze :)

Ellaine

  • Gość
Polskie korporacje - struktrury i formy zarzadzania.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 03, 2006, 21:57:35 »
No my nie mamy tylu graczy. Mamy w sumie 2 rodzaje graczy w korporacji;
1.Gracze ktorzy loguja sie raz na kilka dni.
2.Gracze, ktorzy sa zalogowani non stop, ale raz na kilka dni nie sa AFK :)

korpusz

  • Gość
Polskie korporacje - struktrury i formy zarzadzania.
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 11, 2006, 02:14:06 »
z doswiadczenia wiem ze w wiekszosci wypadkow demokracja sie nie sprawdza w grach mmo ;) najlepszym rozwiazaniem jest jak ktos wyzyej pisal np 5 osobowa rada plus 1 glowno dowodzacy. Ta piatka jest wlasnie po to aby to nie byla totalna dyktatura jednej osoby,przynajmniej z punktu widzenia zwyklego, majacego malo do powiedzenia gracza. Przewaznie te 6 osob to sa dosc dobrzy znajomi ktorych zdanie bardzo zadko sie rozni.

Innym problem powstaje gdy malo osob ma czas na gre lub organizacja jest rozproszona po swiecie i gra w bardzo roznych godzinach, w takim wypadku przedstawiony przez Ellaine system projektow jest bardzo ciekawym rozwiazaniem bo daje nam pewnosc, ze bedzie kto mial brac udzial w zabawie oraz beda w niej braly udzial tylko osoby chcace to robic.

Kromeq

  • Gość
Polskie korporacje - struktrury i formy zarzadzania.
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 11, 2006, 09:42:17 »
Nie wiem jak to jest w zagranicznych organziacjach graczy ale w "polskich" relaiach demokracja sie nie sprawdza.
Generalnie jak poprzednik napisal, zamordyzm - ofc kulturalny - bardzo dobrze sie sprawdza w MOO. Inaczej kazdy lata gdzie chce i nic nigdy nie wychodzi.

Ellaine

  • Gość
Polskie korporacje - struktrury i formy zarzadzania.
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 11, 2006, 10:21:02 »
Hmm.
Minelo pare miesiecy i najpierw moja korporacja wyewoluowala z imperialnych misiow rozproszonych po galaktyce do grupki maniakalnych mordercow w 0.0, a potem rozpadla sie bo wszyscy chcieli do wiekszych korpow, zeby latwiej bylo o corpowy gang, tyle ze chcieli do roznych.

Teraz jestem w korporacji zyjacej w 0.0 od lat, doskonale sobie radzacej, zarabiajacej pindzyliony kasy i latajacej calymi dniami na wojny z ruskimi. W przeciwienstwie do poprzedniej, Ell nie jest tu dyrektorem ale malym zuczkiem powoli ciulajacym na swojego carriera do korporacyjnej floty capital shipow (wcale przyzwoitej na taka raczej srednich rozmiarow korporacje).
Tak czy siak, jesli chodzi o zarzadzania, to panuje totalny pierdolnik i samowolka. Kazdy robi co chce w zupelnie przypadkowy sposob. Nikt nikomu niczego nie karze. Dyrektorzy zamiast wydawac polecenia sami wszystko robia a reszta sie obija. Kiedy sie zglaszam ze chce zrobic cos dla korpa, mowia mi "a daj se spokoj, korp ma xyz miliardow korpowej kasy i nie ma co z tym robic". Co raz dyrektorzy pytaja czy ktos nie chce aby darmowego corpowego battleshipa, bo produkcja na uzytek wewnetrzny powaznie przekracza straty. Kiedy tylko jest jakies naparzanko albo korpowe zarabianko, albo trzeba kogos poeskortowac z kolejnym POSem z imperium, to cale stada corp-matow rzucaja sie do pomocy. Jednym slowem, anarchia utopijna :)

Kromeq

  • Gość
Polskie korporacje - struktrury i formy zarzadzania.
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 12, 2006, 09:25:47 »
Zapomnialas dodac ze nie grasz w polskim korpie tylko w multi.
Ja akurat lubie grac z polakami i generalnie w RAV jest luzik i spoko. Ale jak sobie przypomne swoje gildie z innych mmo (polskie) i widze teraz qmpla ktory zostral i poszedl do multi, to to poprostu niebo a ziemia...

LosBekoczoS

  • Gość
Polskie korporacje - struktrury i formy zarzadzania.
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 12, 2006, 10:14:51 »
Niebo u polakow ziemia u multi czy w druga strone sory ze sie dopytuje ale poniekad moze z zaspania nie rozumiem gdzie co :D

Ellaine

  • Gość
Polskie korporacje - struktrury i formy zarzadzania.
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 12, 2006, 10:50:13 »
U nas teraz jest trzech Polakow :)

Kromeq

  • Gość
Polskie korporacje - struktrury i formy zarzadzania.
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 12, 2006, 11:12:24 »
Los powiem tylko ze nie mam za dobrego zdania o polskich gildiach. POprostu za duzo razy sprawdzilem empirycznie ze gdzie 2 polakow tam 3 rozne zdania.

LosBekoczoS

  • Gość
Polskie korporacje - struktrury i formy zarzadzania.
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 12, 2006, 15:08:57 »
Niekoniecznie mielismy pl wspolnego corpa i jakos problemow zyciowych nie bylo, bylo zabawnie itp itd. To ze zmienilismy corpa ( wielki merge corpow w hf) to wynikalo z tego ze chcielismy zobaczyc cos nowego itp itd,gdyby istnial taki corp polski z checia bym do niego poszedl. Lecz w obecnych realiach niema szans na 250+ osobowy corp z 20+ aktywnych w kazdej chwili dnia i nocy.

roofi

  • Gość
Polskie korporacje - struktrury i formy zarzadzania.
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 12, 2006, 16:15:56 »
Bekocz Ty wiesz  8)