Autor Wątek: Problem z po??czeniem (neostrada 512+router speedtouch510)  (Przeczytany 5888 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pietia

  • Gość
Problem z po??czeniem (neostrada 512+router speedtouch510)
« dnia: Marzec 23, 2006, 16:06:52 »
Odpalam EVE i w ekranie do logowania pod wyborem serwera pisze "Unable to connect to 87.237.38.200 on port 26000" po kliknieciu na connect wyskkuje komunikat "unable to connect to the selected server. Please check      the address and try again." Na routerze przekierowalem porty w firewallu rowniez udostepni?em port 26000 i nic. Mam konto trail. :( z serwerem laczylem sie w roznych porach takze watpie iz zawsze jak probowalem sie laczyc to serwer byl down.

Jesli ktos napisal posta odnoszacego sie do tego to przepraszam. Przegladalem posty ale nic nie znalazlem na ten temat.

marcoos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Re: Problem z po??czeniem (neostrada 512+router speedtouch51
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2006, 19:05:04 »
Cytat: "Pietia"
Odpalam EVE i w ekranie do logowania pod wyborem serwera pisze "Unable to connect to 87.237.38.200 on port 26000" po kliknieciu na connect wyskkuje komunikat "unable to connect to the selected server. Please check      the address and try again." Na routerze przekierowalem porty w firewallu rowniez udostepni?em port 26000 i nic. Mam konto trail. :( z serwerem laczylem sie w roznych porach takze watpie iz zawsze jak probowalem sie laczyc to serwer byl down.

Jesli ktos napisal posta odnoszacego sie do tego to przepraszam. Przegladalem posty ale nic nie znalazlem na ten temat.


Pewnie masz jaki? firewall w??czony przez TPSA (dodatkowy pakiet ochronny?) - z tego co pami?tam, wtedy przepuszcza ruch tylko na port 80 i te od maili - trzeba wej?? na swoj? stron? ustawie? i wy??czy? blokad? portów.
Bermuda Syndrome [BAS-3]

Pietia

  • Gość
Problem z po??czeniem (neostrada 512+router speedtouch510)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2006, 19:17:27 »
Raczej watpie, ze tak jest bardzo rzadko ale jednak uzywam programow p2p i jakos z nimi nie mam problemow. A przy ustawianiu ich tez musialem udostepniac porty.

marcoos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Problem z po??czeniem (neostrada 512+router speedtouch510)
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2006, 21:44:53 »
Cytat: "Pietia"
Raczej watpie, ze tak jest bardzo rzadko ale jednak uzywam programow p2p i jakos z nimi nie mam problemow. A przy ustawianiu ich tez musialem udostepniac porty.


Wina jest ewidentnie po stronie Twojej sieci - musisz znale??, co blokuje Ci port 26000.
Bermuda Syndrome [BAS-3]

Kamoris

  • Gość
Problem z po??czeniem (neostrada 512+router speedtouch510)
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2006, 21:52:59 »
no chyba ze sie probowlaes polaczyc po 12 akuart jak jest downtime  :twisted:

Pietia

  • Gość
Problem z po??czeniem (neostrada 512+router speedtouch510)
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 23, 2006, 22:41:52 »
downtime odpada bo probowalem o roznych porach dnia. zastanawia mnie jedna rzecz w jednym topicu byla taka odpowiedz na posta



"Tremayne wrote:
Witam, mam problem, bo nie potrafie znale?? ani na guglu ani na stronce oficjalnej na jakich portach ?miga EVE. A jest mi to potrzebne, bo admin robi priorytety na porty i nie moge si? w ogóle po??czy? z EVE.

Z góry dzi?kuje, za wszelk? pomoc.


26000

"If you are connecting from behind a corporate or personal firewall, you will need to enter the server's IP address into your firewall configuration, which is 157.157.139.10 port 26000 when using TCP/IP.
You can verify that you are getting a clear signal to the sever by doing the following: Selectstart->run and type in "cmd". Once you get the command prompt write "telnet 157.157.139.10 26000" and hit enter. If the messages "Connecting To 157.157.139.10...Could not open a connection to host on port 26000 : Connect failed" come up you are not getting through to the server for some reason."

wchodzilem do "cmd" pisywalem to co jest powyzej i wyskakiwalo mi "nie mozna nawiazac polaczenia z hostem na porcie 26000. zadany dostawca uslug nie zostal zaladowany"

Nie wiem czy to co napisalem cos pomoze ale mam nadzieje ze tak bedzie

WolfSimon

  • Gość
Problem z po??czeniem (neostrada 512+router speedtouch510)
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 23, 2006, 23:52:51 »
Kiedy? z ciekawo?ci przekierowa?em sobie port 2600 na swego kompa na routerze i ... evka przesta?a dzia?a? :). Troch? bez sensu, ale taki by? efekt, wi?c zdje?em przekierowanie i znów ruszy?a. Mo?e spróbuj? :)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Problem z po??czeniem (neostrada 512+router speedtouch510)
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 24, 2006, 07:12:51 »
Cytat: "Pietia"
(...)Once you get the command prompt write "telnet 157.157.139.10 26000" and hit enter. (...)


Podsta ip 87.237.38.200 (zamiast 157.157.139.10)  bo w mi?dzyczasie si? zmieni? serwer i jego adres... Je?li dalej nie b?dzie dzia?a?o, to tak jak wolf mówi - wywal przekierowanie, u mnie zarówno w pracy jak i w domu na routerach Evka ??czy si? bez przekierowa?.
Przedwieczny.

Pietia

  • Gość
Problem z po??czeniem (neostrada 512+router speedtouch510)
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 24, 2006, 09:17:33 »
hmmm..... :? wylaczylem softowego firewalla co nie pomoglo usunolem przekierowania na routerze i dalej nic caly czas to samo  :?  wchodzilem do "cmd" wpisujac "telnet <obecny nr IP serwera> <port> i taki sam komunikat wyskakuje jak wczesniej opisalem zarowno przy przekierowanym porcie jak i bez przekierowania :-/ jeszcze sprobuje zainstalowac EVE na kompie siostry i zobaczymy jesli tak odpali to chyba odtworze beckup swierzego systemu i tyle :-/ a jesli to nie pomoze to bede instalowal system od nowa a jesli to nie pomoze to wracam do "X2 the threat" i do "Masters Of Orion III" szkoda ze zadna z tych pozycji nie ma opcji multiplier :-/ coz takie zycie :?

Pietia

  • Gość
Problem z po??czeniem (neostrada 512+router speedtouch510)
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 24, 2006, 13:17:51 »
Wina routere to napewno nie jest zainstalowalem EVE na kompie siostry i tam  smiga. Czyli cos jest nie tak z moim kompem :-/ tylko co moze blokowac ten port? firewall wylaczony (softowy jak i ten badziew windowsowski)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Problem z po??czeniem (neostrada 512+router speedtouch510)
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 24, 2006, 13:19:28 »
Reinstalnij winde, powinno ruszy?, bo pewnie masz jaki? badziew zainstalowany który te? wykorzystuje lub blokuje ten port...
Przedwieczny.

Shkeec Umbra

  • Gość
Problem z po??czeniem (neostrada 512+router speedtouch510)
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 24, 2006, 13:41:06 »
S?ysza?em ró?ne opinie na temat firewalla w WXP service pack2, jedna z nich jest taka ?e nawet gdy go wy??czysz , winda blokuje niektóre porty.

Na moim XP SP1 , neo i  routerze pentagrama ?miga bez dodatkowego ustawiania .

Pietia

  • Gość
Problem z po??czeniem (neostrada 512+router speedtouch510)
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 24, 2006, 13:54:06 »
No chyba nic innego nie pozostaje jak reinstalka.

(mam SP1 :P)

Pietia

  • Gość
Problem z po??czeniem (neostrada 512+router speedtouch510)
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 28, 2006, 17:51:35 »
Jak powiedzia?em tak te? uczyni?em :D  ale niestety i to nie pomog?o wi?c albo jestem ?lepy i nie dorozwini?ty albo nie wiem o co chodzi  :?