Autor Wątek: Eve pod Linuxem?  (Przeczytany 48013 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pietia

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 12, 2008, 11:26:59 »
właśnie działam na wersji 32 bitowej :)

Snusmumriken Shamploo

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 12, 2008, 13:20:57 »
Czy to nie jest jakieś distro 64-bitowe? Jeżeli tak to zapomnij o Wine - trzeba albo bawić się w dodawanie bibliotek 32bitowych na tym co masz albo przejście na 32 bity...

btw... w paczce na stronie eve jest cedega included ;]

ja mam gentoo x64 i cala instalacja zajela kilka minut...
dziala dobrze, dostatecznie  :P
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2008, 13:22:59 wysłana przez Snusmumriken Shamploo »

MightyBaz

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 12, 2008, 13:56:34 »
sciagnalem  eve clienta Unbuntu, jakos malo wazy 800k

marcoos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 12, 2008, 14:28:27 »
btw... w paczce na stronie eve jest cedega included ;]

ja mam gentoo x64 i cala instalacja zajela kilka minut...
dziala dobrze, dostatecznie  :P

Tak - w eve dla linuxa scalili cedegę (specjalną edycję - normalnie cedega jest płatna). Sama Cedega wywodzi się z Wine, które jak na razie występuje tylko w wersji 32-bitowej. Różne distro linuxa w wersjach 64-bitowych zawierają gotowe paczki bibliotek 32-bitowych, które umożliwiają pracę wine/cedega na 64-bitach - jak widać w gentoo też tak jest :)

Ja osobiście żałuje, że ccp poszło "na łatwiznę" i wolało bawić się emulacje klienta windowsowego, a nie zrobili porządnego portu na Open GL - ale i tak dobrze, że cokolwiek zrobili - przecież nie musieli ;)
Bermuda Syndrome [BAS-3]

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 13, 2008, 09:42:11 »
sciagnalem  eve clienta Unbuntu, jakos malo wazy 800k

Po uruchomieniu dociągnie resztę. Przygotuj się jednak na rozczarowanie. Na moim GeForce 7950GT miałem dość brzydkie artefakty. Niby grać się dało ale po paru minutach zrezygnowałem. Prawdopodobnie jest to wina sterowników linuksowych jednak ponieważ nie korzystam z linuksa na codzień więc nie drążyłem tematu.

litestep

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 13, 2008, 21:55:15 »
"Oficjalnego" klienta nie udało mi się zmusić do działania. Wine za to radzi sobie całkiem dobrze, nie licząc pewnych drobnych przekłamań grafiki,  nie za dużej ilości klatek i braku możliwości zmiany wielkości okna :) Ze stabilnością nie zauważyłem problemów, także jak byłem gankowany w lowsecu ;)

pticu

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 23, 2008, 08:36:06 »
odpalal ktos eve pod debianem? bo mi nie dziala ani na wine ani w cededze :/

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 23, 2008, 08:39:10 »
Ja na ubuntu odpaliłem ale mam problemy z grafika. ATI ssie tutaj strasznie  :grr: >:(

Chociaż wiedziałem w co się ładuje bo CCP napisało że klient tylko na nvidii działa dobrze.
Odpalałem normalnie klienta linuksowego z paczki pod ubuntu.

Liczyłem że jakoś stabilniej bedzie działać bo mi się windowsowy klient wysypuje jak na 2 albo 3 gram w oknach a tu lipa :(
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2008, 08:45:25 wysłana przez Yogos »

Zaafiel

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 23, 2008, 12:59:36 »
Ja ostatnio przesiadłem się na Ubuntu 7.10 i windowsowy klient pod Wine działa gorzej, grafa sie tnie choć jest na tych samych ustawieniach jak przy 7.04. Troche lepiej jest gdy uruchamiam grę z fluxbox'a ale to zaledwie kilka procent ledwo zauważalnej poprawy wydajności.

Dzis dostałem za to XP'ka w prezencie więcv wieczorem zabieram się za nalozenie dwoch systemów, windowsa na EVE i Hożą Hawajkę. przy odrobinie szczęscia wieczorem pierwsza odsłona klienta premium :)

myst1q

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 23, 2008, 22:29:20 »
mi sie eve sypie pod ubuntu, lecz mysle, ze to wina sterownikow graficznych... dzwieku takze nie mam ;/

litestep

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 04, 2008, 20:46:07 »
CCp najwyraziściej uznało ze eve pod wine chodzi zbyt dobrze- http://myeve.eve-online.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=886237 obejście problemu jest delikatnie do dupy - na dobrą sprawę traci się fullscreen.

litestep

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 09, 2009, 09:27:21 »
http://myeve.eve-online.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=993361
CCP zauważyło,  że zapomnieli powiedzieć, że nie tylko classic idzie do piachu :P
A z tego co pisze osoba która ściągnęła patcha do sisi, nie tylko eve nie działa przez wine, wywalając się na jakiejś inicjalizacji Shaderów, ale nawet sam patch nie chce dać się odpalić. Sweet.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2009, 09:36:12 wysłana przez Vril Ya »

Ellaine

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 09, 2009, 10:14:23 »
Toż dostałem w mailu jako użytkownik wersji oficjalnej na lina (a może wsyscy dostali?). Trzeba będzie się naklikać albo przeprosić Viśtę na kompie w pracy :(

Greyer

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 09, 2009, 11:33:54 »
Ja też dostałem ładnego maila, że niestety ale z powodu małego zainteresowania eve pod linuxem wsparcie dla takowego zniknie wraz z apocryphą ;-(

NeX

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 09, 2009, 15:55:49 »
  Wsparcie! Jakie kurde wsparcie. Wpakowanie emulatora do instalki.
Engin dx9 nie chciał automagicznie dać się emulować, bo w odróżnieniu od dx7 classica większość funkcji odnosi się do karty graficznej, a nie procesora. No to olali sprawę skoro za półdarmo nie da się więcej zarobić.  >:(

Ellaine

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 09, 2009, 16:17:28 »
Wersja linuxowa działała mi "sama". Teraz będę musiał skonfigurować sobie Wine. Jakoś to przeżyję ;)

amra

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 10, 2009, 00:30:40 »
Własnie CCP rozysła info ze od 10th marca nie bedzie wiecej suppor-u dla "linux client".
W zamian karmia linkiami jak odpalic na linuxie wersje window.
Wine
Link : http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=9971

Fedajkin

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 10, 2009, 07:19:07 »
Takie głupie pytanie z mojej strony... dlaczego męczycie się pod Wine, nie lepiej zarzucić Cedega?

litestep

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 10, 2009, 09:10:30 »
Cedega praktycznie jest martwa - tak przynajmniej wygląda jeśli sięspojrzy na transgaming. "Oficjalny klient" by CCP to właśnie klient windziany + Cedega. Jak wiadomo ten duet nie obsługiwał nawet zwykłego premium, możliwe że nie tylko względy finansowe spowodowały że ccp to olało, może Transgaming nie potrafi zmusić nowego dodatku do działania  :P.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 10, 2009, 09:16:37 »
Transgaming skupia się obecnie chyba głównie na Macach. Przecież Macowy klient też jest od nich afaik.
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2009, 09:18:38 wysłana przez Khobba »

Fedajkin

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #90 dnia: Luty 11, 2009, 11:47:38 »
No kurcze właśnie nie sprawdzałem czy QR pójdzie pod cedegą, ale nie omieszkam to zrobić w ciągu paru dni, niech tylko sprzęt dojdzie...

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #91 dnia: Luty 11, 2009, 14:07:31 »
Ja z kolei przyszłościowo wychrzaniłem już cedegę z kompa z linuchem. Klient Premium na wine działa out of the box bez większych problemów (drobne problemy z hdr, ale to pewnie muszę jeszcze trochę w ustawieniach wine'a pogrzebać). Mam Debiana unstable. Problemy różnorakie jakie miałem wcześniej z cedegą to wielki syf w porównaniu z tym jak elegancko działa teraz :)

Fedajkin

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #92 dnia: Luty 12, 2009, 07:48:26 »
No to ciekawe bo 2 lata temu ostro latałem na cededze i było ok... żadnych problemów, a wręcz lepiej chodziło niż na windzie. Eh... no to misterny plan szlak trafił.

litestep

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #93 dnia: Maj 14, 2009, 17:42:44 »
http://www.eveonline.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=1072034&page=1#1
Nie wiedzieć czemu odbieram treść tego psota tak:
"Pewnie nie zauważyliście ale po tym drobnym patchu z 1.1 na 1.2 EvE nie działa już poprzez Wine. Przypominam że już nas to nie obchodzi. A piszę to specjalnie po to żeby żeby was wkurzyć/ponabijać się z was"
:P
[tin foil hat mode]
Ciekawe dlaczego EvE zaczęło nagle wymagać usługi "Terminal Services" zapewniajacej m. in. zdalny dostep do komputera?
[/tin foil hat mode]
Fix: http://ccp.vo.llnwd.net/o2/evepremiumpatch88517-88737_m.exe
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2009, 18:10:12 wysłana przez Vril Ya »

k_pax

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #94 dnia: Luty 13, 2011, 12:10:32 »
Zzzera mnie ciekawosc jak teraz chodzi EVE pod linuxem ? Po slawnym patchu z SSE2 i nowymi wypasionymi facjatami daje sie to cos jeszcze odpalic pod WINE ? :P (dla maniakow prosze podajcie konfiguracje sprzetowa i ile FPS w porownaniu z Winzgroza)

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #95 dnia: Luty 13, 2011, 22:52:16 »
u mnie całkiem nieźle. Mam aktualnie fedorę 14 na swoim kompie i jakieśtam ubuntu na lapku żony i na obu chodzi przyzwoicie. Oba kompy mają dystrybucje 64 bitowe, oba mają karty nvidii. Problemów nie mam żadnych, ale fpsów nigdy nie sprawdzałem, ani nie porównywałem z niczym. Ogólnie EVE ma poziom wsparcia "Gold", więc chodzi praktycznie doskonale.

KennethWolf

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 21, 2011, 19:15:06 »
jestem świeżym posiadaczem linuxa (ubuntu 10.10) wszystko byłoby fajnie, eve mi się zainstalowało ale dotarłem do EULA i zonk, musze zainstalować winetricks, no i zamiast szybkiego odpalenia eve i powrotu do rozgrywki czeka mnie nauka trybu tekstowego ehh nie ma jakiejś opcji instalacji tego bez zaglądania tam? pożegnałem się z trybem tekstowym w chwili kiedy DOSa zastąpił mi win95 :( (do windowsa wracać nie będe póki co, ubu mi pasuje)

Ranshe

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 21, 2011, 21:30:24 »
Ale co to za problem odpalić konsolę i przekleić jedną komendę ze strony po czym wcisnąć enter. ;P

Z tego co widzę na www to ubuntu winetricks ma od razu instalowane, więc tylko 'sh winetricks corefonts' i po kłopocie.

Konsola nie gryzie. ;)

KennethWolf

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 21, 2011, 21:45:18 »
już sobie z konsolą poradziłem(coś musiałem źle wpisywać na początku, czegoś nie kopiować bo mi nie chciało odpalać tej komendy), ale teraz nawet mi EVE się nie odpala, wyskakuje błąd programu...

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 22, 2011, 08:19:58 »
masz system x86_64? jesli tak, to musisz doinstalowac 32bitowe biblioteki openGL. niestety, z glowy Ci nie powiem dokladnej nazwy pakietow, ale pewnie google pomoga ;) pewnie beda to libGl, libGlu i jakies XRendery... jak dojade do roboty i usiade przy normalnym kompie to Ci tego poszukam

Trefnis

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Trefnis
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Amarr Empire
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 22, 2011, 11:15:29 »
u mnie ubuntu 10.10 i okolo 70fps w stacji 50 w space na malych detalach
komp to, c2d 3ghz, 4gb ram i gf 240 gt

dla porownania identyczne fps jest pod windowsem

problem z instalka eve nie mialem, jedyne co zrobilem to z tego tutoriala skorzystalem http://www.eveonline.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=1139274
i ustawilem alias do startu w osobnym desktopie
alias eve='wine explorer /desktop=0,1680x1050 "/home/user/Gry/EVE/bin/ExeFile.exe"'

pamietam ze musialem oprocz tego co w tutorialu (podmiana tych dll graficznych) dodac z windowsa czcionki poniewaz winetricks tego nie chcial mi zrobic

poza tym odpalam teraz sobie na dziolonych monitorach 3-4 klientow i dziala bezblednie
no i szybciej bo zamiast 2 monitorow mam 2x2 monitorki na eve, (zmiana desktopow skrotem klawiszowym)
niedlugo bedzie upgrade kompa i powiem co dalej
jeden problem jaki mialem na na innym kompie z karta ati, mialem artefakty w grafice w eve i nie chcialo mi sie bawic sterownikami wiec sobie odpuscilem

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 22, 2011, 13:41:31 »
Kurcze, ja mam jeszcze sprawnego porta EVE dla linucha (choć był do Quantum Rise 72253) :p


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 22, 2011, 15:11:15 »
Kurcze, ja mam jeszcze sprawnego porta EVE dla linucha (choć był do Quantum Rise 72253) :p
to nie był port, tylko customizowana wersja WINE'a przygotowana przez Cedegę specjalnie do odpalania evki.

KennethWolf

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 23, 2011, 22:56:42 »
masz system x86_64? jesli tak, to musisz doinstalowac 32bitowe biblioteki openGL. niestety, z glowy Ci nie powiem dokladnej nazwy pakietow, ale pewnie google pomoga ;) pewnie beda to libGl, libGlu i jakies XRendery... jak dojade do roboty i usiade przy normalnym kompie to Ci tego poszukam
tak system 64bitowy. Poszukam tych bibliotek.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 24, 2011, 07:07:50 »
tak system 64bitowy. Poszukam tych bibliotek.
a ja w miedzyczasie doczytałem - potrzebujesz nie bibliotek, a 32-bitowych sterów do karty (odpowiednie biblioteki doinstalują się same jako zależności)