Autor Wątek: Eve pod Linuxem?  (Przeczytany 48279 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Eve pod Linuxem?
« dnia: Marzec 16, 2006, 17:53:45 »
Podobno dzi?ki platformie Cedega pozwalaj?cej uruchamia? windowsowe gry pon linuxem jest to mo?liwe. Najnowsza wersja Cedegi jest kompatybilna z Eve wi?c...

http://myeve.eve-online.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=309045&page=1#1
Przedwieczny.

redbart

  • Gość
Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2006, 18:04:20 »
Taa, pierw nale?y Kupi? ceneg? ;/, to ja ju? wole kupi? windowsa :]

Kamoris

  • Gość
Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2006, 18:06:10 »
Ech tam kupic na linuxa ??? Az sie nie chce wierzyc. Jest jeszcze taki programik point2play(chyba). Swego czasu odpalalem need for speed na linuxie i smiaglo to evka tez powinna bez problemu

pticu

  • Gość
Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2006, 18:28:12 »
kamor, przetestuj :) i daj pelna nazwe :) ja siedze na UBUNTU i walcze z eve

Kamoris

  • Gość
Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 16, 2006, 19:21:44 »
Wlasnie scigama linuxa, zainsyaluje odpale i pwoiem jak i co. ZAinstaluje na Mandrivie bo to przyjazne dla ludzi, taki windows :P

Viper

  • Gość
Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 16, 2006, 20:11:40 »
To ja mam pytanko co do eve ... czy jest mozliwosc odpalic ja na mac osx ??

Koori

  • Gość
Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 16, 2006, 21:19:51 »
Cytat: "Viper"
To ja mam pytanko co do eve ... czy jest mozliwosc odpalic ja na mac osx ??

Nope. Na razie nie ma takiej mo?liwo?ci. Z tego co wiem nawet ?aden emulator ani nic w tym stylu nie lapie :(

Viper

  • Gość
Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 17, 2006, 06:47:04 »
Buuuto co ja w szkole robic bende ?  :evil:

marcoos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 17, 2006, 07:59:45 »
Cytat: "redbart"
Taa, pierw nale?y Kupi? ceneg? ;/, to ja ju? wole kupi? windowsa :]


Nie trzeba kupowa? - mo?na wykorzysta? wersje free z CVS (s? do tego odpowiednie skrypty i tutoriale - np. http://gry.linux.pl/wydruk.php?wydruk=310&show=artykul  :)
Bermuda Syndrome [BAS-3]

hallor

  • Gość
Hm..
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 17, 2006, 10:59:53 »
pod cedega  5.0.1 nie dzialalo, zobacze nowa jak zacznie dzialac to kupuje :D

Jak chodzi o cvs'owego - to nie jest tak rozowo, ani razu nie udalo mi sie tego porzadnie skompilowac a probowalem - pozatym brakuje paru rzeczy ktore normalna cedega ma..


H.

Mick

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mick Tyxx
  • Korporacja: Defekt Muzgu
Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 22, 2006, 14:23:10 »
Dzia?a?o pi?kniie pod cedeg? ;) . Jako? ostatnio wysz?a nowa wersja, która supportuje evke w pe?ni.
Mick Tyxx
niezrzeszony

hallor

  • Gość
Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 22, 2006, 14:36:51 »
Cytat: "meen"
Dzia?a?o pi?kniie pod cedeg? ;)


Nie zartuj..

Dzialalo wystarczajaco zeby w stacji siedziec i cos robic, po wydokowaniu gra albo sie wieszala albo chodzila tak wolno ze duzo sie zrobic nie dalo.
No i ctd czeste.
+bledne wyswietlanie wszystkich liczb :P

F3d4jk1n

  • Gość
Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 03, 2006, 10:25:59 »
Czy kto? próbowa? instalowa? EVE-trial? Bo u mnie jako? wywala si? przy który? teksturach i si?, ?e tak delikatnie powiem, troch? denerwuj?... :(

WolfSimon

  • Gość
Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 04, 2006, 12:07:06 »
Eeee? Nie ma czego? takiego jak EVE trial do instalacji. Jest po prostu klient EVE i ju?, a czy grasz na trialu czy na pe?nym koncie to ryba.
Masz ?le ?ci?gni?tego klienta najprawdopodobniej. ?ci?gnij jeszcze az (tak, wiem, to 400MB czy tam ju? wi?cej :D)

F3d4jk1n

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 21, 2006, 07:44:28 »
Eh... no to znaczy, że mam jebniętego klienta i muszę zassać od nowa. Czy ktoś kto instalował EVE pod linuksem i mu się udało bez błędnie zainstalować, mógłby podać  mi sumy kontrolne pliku?

F3d4jk1n

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 16, 2006, 21:03:42 »
pierona, dodałem port 26000 udp/tcp i 26001 udp do firewalla i nadal połączyć się nie mogę spod cedegi, ktoś ma jakiś pomysł?

Edited: Cedega 5.2.8 i wszystko jasne :D
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2006, 21:28:34 wysłana przez Laira Ohtar »

Ichneumon

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 16, 2006, 21:46:15 »
ja poprostu zainstalowalem evke pod cedegą i gram w nia tez pod cedegą , jedyne co mi nie dziala to polskich fontów w ogole nie ma

F3d4jk1n

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 18, 2006, 07:36:48 »
No u mnie jak miałem na cededze stary silnik 5.2.0 to tylko słyszałem Connecting... i znikał pasek postępu i nic się nie działo. Teraz zrobiłem UPDATE i ładnie poszło, a z polskimi znakami nie mam żadnych problemów, pamiętam, że musiałem zmienić sposób kodowania znaków, gdyż nawet w FireFox nie miałem polskich literek...

Kamoris

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 01, 2007, 17:38:32 »
A ma ktos pomysl co moze byc nie tak. Uruchamiam evke pod cedega pojawia sie ekran startujacy evke. Potem zamiast ekranu logowania black screen i nic sie nie dzieje. Probowalem z virtual pulpitem i efekt taki sam. Silniczek cedegi 5.2.10. POd crossoveroffice dziala normalnie ale strasznie zmula :(

Ichneumon

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 01, 2007, 20:25:31 »
ten black screen masz na akceptacji eula  w prefs.ini  eulaagreed=-1237658275
jesli potem przy logowaniu nie bedziesz mogl nic wpisac do katalogu z gra (efekty ostatniego patcha) musisz przekopiowac font arial.tff do katalogu windows/fonts w katalogu cedegi , ja przekopiowalem caly katalog fonts na wszelki wypadek.

Kamoris

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 01, 2007, 23:01:17 »
A jest jakis sposob na porawienie grafiki itp. ??? Udalo mi sie odpalic ale dziala toto jak na geforcie2mx. Czyli zupelnie rozjechane wszystko lacznie z czcionka.

NeX

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 02, 2007, 01:02:07 »
Jeszcze niedawno rozmawialem z gosciem, który gra na linuxie. Oglądałem też jego screeny. On uważał, że grafa pod linem wygląda wręcz lepiej niż na standardowych ustawieniach sterownikow w Windows. Być moze opinia subiektywna. Jam mam maksymalnie wyśrubowane stery nVidii i nie zauważyłem aby jego shoty z gry były lepsze, albo gorsze, więc przynajmniej na serii kart GF7 grafika jest taka sama pod oboma systemami. Zresztą przecież działa pod DX, więc co ma ją odróżniać.
IMO problemów należy szukać w konfiguracji i sterownikach.

Zaafiel

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 26, 2007, 20:13:26 »
Po pierwsze witam wszystkich serdecznie ::)
nie mam jeszcze postaci ale mam zamiar zmienic to w niedługim czasie, zresztą wraz z paroma znajomymi, jako ze jest to jedna z niewielu gier mmorpg z klientem pod linuksa a i w klimacie sie odnajdziemy, tak mi sie wydaje  :P
No prosze pierwszy post a juz bawie sie w archeologa, ehhh no trudno, zatem moje pytanie brzmi, bo czytałem cos o zwolnionym działaniu pod cedega, ale to bylo dawno, ktos zatem wie jak w tej chwili dziala EVE na linuksie?
chodzi o to ze jeden ze znajomych ma sprzet zblizony do minimalnych wymagan i rowniez linuksa, czy zatem da rade grac czy nie warto sciagac klienta? pozdrawiam i prosze o konkretne odpowiedzi ;)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 26, 2007, 20:18:42 »
Eve na Linuxie (w zasadzie na Cededze) ma już oficjalny support. Polecam zapoznać się z info tutaj: http://www.eve-online.com/download/linux.asp
oraz tutaj: http://myeve.eve-online.com/ingameboard.asp?a=channel&channelID=630463
Przedwieczny.

Fedajkin

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 27, 2007, 07:49:27 »
Zaafiel, kolega ów niech zasysa klienta i sam sprawdzi.... toć macie możliwość rejestracji trial i potestowania gry przez 2 tygodnie... przez ten czas może postarać się tak zopytmalizować linucha, żeby chodziło jak w zegarku szwajcarskim. Problem jednak może być jeżeli będzie chciał wybrać się do Jita na zakupy (Jita to taki duuuży system, rodzaj naszego rynku/bazaru).

Zaafiel

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 27, 2007, 08:44:03 »
Cytuj
Cedega 5.2.10 + Latest Ubuntu = Eve works perfectly

chyba znalazlem swoja odpowiedz, wielkie dzieki, downloading client... :P

Fedajkin

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 27, 2007, 09:27:54 »
hmmm... Cedega 5.2.10  + Fedora Core 6/7 - Eve działa bez zarzutu... nadal kuleje brak Ventrilo :(

Goomich

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 27, 2007, 10:51:18 »
A to ten klient pod Linuksa nie działa?

Zaafiel

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 27, 2007, 10:56:22 »
no vent niestety... juz od jakiegos czasu zagladam na oficjalna strone i ciagle to samo w zakładce download

Cytuj
Linux - In development

ciekawe jak długo...
no nic narazie dzieki za info, pewnie niedługo odezwe się w NoobGarten  :P  ;)


rck19

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 03, 2007, 11:10:10 »
Witam,

@Zaafiel: Dzis zagladalem na stronke i w downloadzie jest juz "natywny" klient dla linuksow (przynajmniej paczka dla Ubuntu). Sprawdz!



Przeczytalem watek i widze, ze wszyscy odpalacie EVE z Cedegi. Czy ktos probowal z Wine? Na stronce projektu mozna znalezc info o roznych distro linuksa i Wine, pod ktorymi EVE niby dziala "bez problemu", np. tu: http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=8291. Wiadomo co prawda, ze "bez problemu" w przypadku Wine nie istnieje, ale moze ktos z was ma juz z tym jakies doswiadczenia? Bo chce instalowac i nie wiem, czy wybrac Ubuntu 7.04 i Wine 0.9.46, czy tego niby "natywnego" klienta.

Pozdrawiam

marcoos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 03, 2007, 11:14:58 »
Przeczytalem watek i widze, ze wszyscy odpalacie EVE z Cedegi. Czy ktos probowal z Wine? Na stronce projektu mozna znalezc info o roznych distro linuksa i Wine, pod ktorymi EVE niby dziala "bez problemu", np. tu: http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=8291. Wiadomo co prawda, ze "bez problemu" w przypadku Wine nie istnieje, ale moze ktos z was ma juz z tym jakies doswiadczenia? Bo chce instalowac i nie wiem, czy wybrac Ubuntu 7.04 i Wine 0.9.46, czy tego niby "natywnego" klienta.

Pozdrawiam

Z tego co zrozumiałem, to klient pod linuxa zawiera już odpowiednie biblioteki cedegi (która sama w sobie jest płatna). Osobiście myślałem kiedyś, że devsi pójdą w stronę rozwijania klienta pod OpenGL - ale wybrali jednak drogę męczenia się pod dx-em :)
Bermuda Syndrome [BAS-3]

misao

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 05, 2007, 07:13:21 »
eve dogadalo sie z cedega, i zrobili "natwnego klinta" hardkodujac cedege do eve..... aczkolwiek cedega w kliencei eve jest ukryta i wykastrowana zeby dzialala tylko z eve

rck19

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 05, 2007, 08:42:01 »
Hm, podzielę się dotychczasowymi doświadczeniami.
Distro: Ubuntu 6.10
Wine 0.9.49

1. "Natywny" klient instaluje się bardzo ładnie, jednak - niestety - na instalacji się u mnie skończyło. Po screenie tytułowym zamiast licencji wyświetla mi się brązowo-pomarańczowy ekran z paskami zamiast tekstu. W configu instalującym się wraz z klientem odpaliłem testy grafiki i wyszło mi na to, że nie mam włączonej akceleracji 3D, tylko że... mam włączoną akcelerację 3D, bo:

glxinfo | grep direct
wypluwa mi:

Direct rendering: Yes
Z resztą nie wiem, czy to tu leży problem. Być może winę ponosi moje distro linuchy, bo oficjalnie wspierane wersje to Ubuntu od Feisty w górę. Jak coś wymyślę, to dam znać. Może ktoś z Was wie, jak to rozwiązać?

2. Lekko rozdrażniony porażką z "natywnym" (sic!) klientem zainstalowałem sobie klienta windowsowego w Wine i ekran logowania odpalił bez problemu. No, prawie bez problemu, bo musiałem zrobić ten numer ze skopiowaniem arial.ttf do Wine (opisane na stronce, którą cytowałem parę postów wyżej). Teraz tylko muszę zdobyć triala i testować w grze :) Mam nadzieję, że pójdzie bez zarzutu.

Pozdro

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 05, 2007, 09:49:02 »
Klient pod linuksa suportuje tylko nVidie bodajże.

Masz może Radeona?

Andrew Slime

  • Gość
Odp: Eve pod Linuxem?
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 05, 2007, 11:09:28 »
Korzystam z najnowszej wersji ubuntu i natywnego klienta który niedawno wyszedł - nie mam najmniejszych problemów z nim  ;)