Autor Wątek: EVE PL  (Przeczytany 47968 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tea Spoon

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 22, 2006, 23:56:33 »
a propo tematu...
primo =] ccp nie zgodzi sie na inna wersje jezykowa, bo nie mialoby to sensu... jezykow sie uczyc po prostu. glowne zalozenie ccp to wspolpraca graczy bez wzgledu na pochodzenie.
po drugie, wrzucic eve na cd z magazynem jakims to pomysl kapitalny, ale kto za to zaplaci ? i watpie, zeby ccp chcialo to wprowadzic na ryneku akurat polski

dlaczego ?

no i tu dochodzimy do pkt 3
ilosc polskich graczy jest niewielka. wystarczy wziasc polskie korpy, policzyc ludzi w nich bedacych, a cala reszta to margines. nasza koalicja ma np. okolo 500 osob,a  polakow jest w niej az dwoch (ja i moj brat =]).
i dlatego ccp predzej taka plytke wrzucilo by do magazynu w takim uk np. gdzie graczy jest multum cale a oplaty za eve w tutejszych warunkach sa rownowazne mniej wiecej paczce papierosow -> stad wiecej potencjalnych klientow.

PoCO

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 23, 2006, 09:11:20 »
Postaram si? dowiedziec w CCP ile jest polskich graczy w EVE.  :wink: W sumie te? chcia?bym wiedzie? dok?adnie

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
EVE PL
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 23, 2006, 09:27:47 »
Cytat: "PoCO"
Postaram si? dowiedziec w CCP ile jest polskich graczy w EVE.  :wink: W sumie te? chcia?bym wiedzie? dok?adnie


Ty nam chyba o czyms nie mówisz co?  :roll:
Musisz miec chyab jakies dobre dojscie do CCP albo straszny z ciebie optymista  :wink:

Co do zamieszczenia w magazynie to nie widze problemu dla którego CCp mialo by tego nie przeprowadzic tez w innych krajach. A pozatym to sledzi ktos na tyle zachodnia prase o grach ze jest pewien ze nic takiego nie bylo?  :?
Moze trzeba im po prostu taki pomysl podsunac albo pomóc to zorganizowac?  8)

Polskich graczy w obcojezycznych korpach jest naprawde sporo, zwlaszcza tych którzy w EVE sa juz dlugo. Wiekszosc nie pisze wogóle na forach polskojezycznych i nie siedzi na PL kanalach.  :(
CCP nie moze znac liczby takich graczy bo przynajmniej ja za Polaków uznaje ludzi nie mieszkajacych w naszym kraju a mówiacych w jezyku polskim. Takich ludzi po adresie ani po karcie kredytowej nie rozpoznaja  8)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
EVE PL
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 23, 2006, 10:50:44 »
Cytat: "blaster"
Co do zamieszczenia w magazynie to nie widze problemu dla którego CCp mialo by tego nie przeprowadzic tez w innych krajach. A pozatym to sledzi ktos na tyle zachodnia prase o grach ze jest pewien ze nic takiego nie bylo?  :?
Moze trzeba im po prostu taki pomysl podsunac albo pomóc to zorganizowac?  8)


E viva Espania :P
Z tego co wiem, to w którym? z hiszpa?skich magazynów komputerowych by? na p?ytce klient, kod na 7-dniowego triala (jak nie by?o jeszcze na oficjalnej tych 14-dniowych) i plakacik.
Przedwieczny.

PoCO

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 03, 2006, 16:00:12 »
W przysz?ym tygodniu dowecie sie ju? wszystkiego ;)

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
EVE PL
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 03, 2006, 17:48:39 »
Brzmi tajemniczo :)
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


StellarSheep

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GwiezdnaOfca
  • Korporacja: SzacherMacher!
  • Sojusz: CzeszeBerete!
EVE PL
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 03, 2006, 20:07:17 »
Niezla beka ;)




WANT PIE NOW!!!!!

rafaello

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 04, 2006, 15:14:49 »
szczerze ?
polska wersja eve ?
we wszystkich slownikach bluzgów zabraknie mi s?ów ktorymi chce w tym momencie obdarzyc pomys?odawce a na ?wiecie nie istnieje tyle bólu ktorym chcia?bym obdarzyc wykonawce...

nic bardziej skurwia?ego od 10 lat nie s?ysza?em
[/url]

Cytat: "PoCO"

.....

Czy uwa?acie, ?e wydanie EVE w Polsce, z Mo?liwo?ci? gry po Polsku, Polskim poradnikiem dla pocz?tkuj?cych, op?at? za pierwszy miesi?c w cenie, w pude?ku etc. pomog?o by polskim graczom, ew. zwi?kszy?o by popularno?? tej gry w Polsce? Wed?ug mnie tak, powody s? oczywiste.

Czy uwa?acie ?e wydanie pude?kowe ala Deluxe, bez abonamentu, ale za to z jakim? gad?etem np. plakatem zdoby?oby popularno??? Tego ju? nie wiem i wydaje mi si?, ?e trzebaby by?o troche z tym poczeka?.

Co o tym s?dzicie?


wydanie eve w pude?ku: eve jest wydane w pude?ku

wydanie wersji spolszczonej: czyli filtr na debili odpadnie i mo?emy si? jako spo?eczno?? spodziewa? nap?ywu debili - teraz pomimo dzia??nia dwóch filtrów na debila (j?zyk i karta kredytowa) zda?a sie trafiac na bejowe przedszkole...
strach pomy?le? co bedzie jak filtry poznikaj?

wersja polska: patrz wy?ej

co bym ja chcia? zobaczyc ? timekody do eve w empikach - mog? by? w wersji pl nawet ;)
sprzeda? eve bez pierwszego tygodnia/miesi?ca - LOL! - nie przejdzie przez cpp chyba
chyba ze b?d? obecne 2 tygodnie uznane jako dzia?aj?ce
pozatym obecnie klijent jest za free - po co to kufa wogóle stawiac na pólke.... - ok moze dotrze wieksza ilo?? klientów
tyle ze ja mam wrazenie ze nam jako obecnej spo?ecznosci ci klienci chyba mog? mniej odpowiadac...

oczywi?cie mog? nie mie? racji :D

mówi?c otwarcie pomys? absolutnie mi si? nie podoba z bardzo samolubnych podbudek :D

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
EVE PL
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 04, 2006, 19:09:20 »
Raf, a czyta?e? ca?y w?tek? :P :P :P
Przedwieczny.

pc5

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 04, 2006, 21:23:39 »
Cytat: "xarthias"
Raf, a czyta?e? ca?y w?tek? :P :P :P


Ja nie czyta?em, nie chce mi si? :P Ale dorzuce moje 2 grosze i pare buraków.

Otó? skoro istnieje mo?liwo?? spolszczenia EVE to czemu nie? Co w tym z?ego? IMHO NIC. S? ludzie, którzy nie znaj? angielskiego, a maj? ?adne parena?cie m sp. Nawet na forum kto? pisa?, ?e dwa dni przechodzi? tutoriala ze s?ownikiem. Respect. Skoro eve mo?e by? po chi?sku, japo?sku, hiszpa?sku, turecku, to czemu nie mo?e by? i po polsku? J?zyków trzeba si? uczy?, ale niektórzy pr?dzej hemoroidów (hemorphitu, lol) si? nabawi? nim zrozumeiej? o co chodzi w danym okienku, które w?a?nie wyskoczy?o. Pe?na lokalizacja to inna sprawa. Jestem za, powodzenia!

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
EVE PL
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 04, 2006, 21:48:55 »
Cytat: "pc5"
Cytat: "xarthias"
Raf, a czyta?e? ca?y w?tek? :P :P :P


Ja nie czyta?em, nie chce mi si? :P Ale dorzuce moje 2 grosze i pare buraków.


To przeczytaj, ?eby te twoje dwa grosze co? wnosi?y do dyskusji...  :roll:
Przytoczone zosta?o mnóstwo argumentów za i przeciw. I gdzie ty znalaz?e? eve po hiszpa?sku? A dwa, jak kto? nie potrafi zrozumie? (ze s?ownikiem czy bez) prostych jedno czy dwuzdaniowych opisów to niech zostanie przy saperze...

Sorry za z?o?liwo??, ale powy?ej 39 stopni gor?czki wy??cza mi si? dobry humor...
Przedwieczny.

Kamoris

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 04, 2006, 22:20:36 »
najsmiesniesze jest to ze tu wcale nie chodzi o spolszczenie evki do ktorego z takim maniackim uporem pijecie ale whatever jak ktos leniwy i sie czytac mu nie chce

pc5

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 05, 2006, 00:10:18 »
Cytat: "xarthias"
Cytat: "pc5"
Cytat: "xarthias"
Raf, a czyta?e? ca?y w?tek? :P :P :P


Ja nie czyta?em, nie chce mi si? :P Ale dorzuce moje 2 grosze i pare buraków.


To przeczytaj, ?eby te twoje dwa grosze co? wnosi?y do dyskusji...  :roll:
Przytoczone zosta?o mnóstwo argumentów za i przeciw. I gdzie ty znalaz?e? eve po hiszpa?sku? A dwa, jak kto? nie potrafi zrozumie? (ze s?ownikiem czy bez) prostych jedno czy dwuzdaniowych opisów to niech zostanie przy saperze...

Sorry za z?o?liwo??, ale powy?ej 39 stopni gor?czki wy??cza mi si? dobry humor...


Dobra, troch? ?le to ujo?em, bardzo ?le. Chodzi?o mi o spolonizowanie GUI, zosta?o o tym ju? wspomniane co nieco. A j?zyk hiszpa?ski i inne dost?pny jest, jak wiadomo, w sub-menu 'language' w menu EVE. Takie spolszczenie jest OK wg mnie. Mo?na wybra? sobie jaki chce si? j?zyk. Co do wersji pude?kowej i ca?kowitego spolszczenia EVE, które jest IMO baaaaardzo trudne (?eby nie powiedzie?, ?e niemo?liwe), ciemno to widz?. Mamy w korpie dyrektora prawdziwej polskiej firmy zajmuj?cej si? lokalizacj? (w ró?nym stopniu z te go co wiem) ró?nych zagranicznych gier. Je?eli b?dzie trzeba poprosz? go ?eby zagl?dno? do tego topicu.

Xart, zdrowiej! :)

rafaello

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 05, 2006, 08:12:55 »
spolonizowanie gui - sprzeciw :)
brak ujednolicenia + slownik angielskiego w reku oznacza ze ktos ma pare zwoi wiecej co obniza ryzyko trafienia idiotów

pozatym nie chce mi sie zastanawiac tlumaczac cos komus jak to jest po polsku

eve ma swoj smaczek dla mnie miedzy innymi dlatego ze jest po angielsku

obiema rekoma  o obydwwoma rekami :!:  jestem na NIE

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
EVE PL
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 05, 2006, 10:40:22 »
PC a sprawdza?e? co daje to prze??czenie na hiszpa?ski?
NIC.
Co najwy?ej mo?liwo?? u?ywania nie-unikodowych znaczków hiszpa?skich i to, ?e info o dt si? pokazuje po hiszpa?sku...
Przez pó? godziny gry, nie zauwa?y?em ?adnej innej zmiany (no, mo?e poza problemami z zalogowaniem si? i pisaniem na polskich kana?ach)...
Przedwieczny.

pc5

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 05, 2006, 12:04:27 »
Cytat: "xarthias"
PC a sprawdza?e? co daje to prze??czenie na hiszpa?ski?
NIC.
Co najwy?ej mo?liwo?? u?ywania nie-unikodowych znaczków hiszpa?skich i to, ?e info o dt si? pokazuje po hiszpa?sku...
Przez pó? godziny gry, nie zauwa?y?em ?adnej innej zmiany (no, mo?e poza problemami z zalogowaniem si? i pisaniem na polskich kana?ach)...


Nie sprawdza?em. A my?la?em, ?e dzia?a to tak jak w innych grach gdzie prze??cza si? language. Kolejna niespodzianka ze strony EVE, tym razem niemi?a. W takim razie cofam co mówi?em, o d... rozbi? tak? lokalizacj?.

Co do klimatu 'angielskiej' evki, to jest on specyficzny i 'mocny'. Gra?em jaki? z wy?aczonym d?wi?kiem, u?ywa?o si? troche TSa, ale po paru miesi?cach, gdy w??czy?em d?wi?k znowu, wbi?o mnie w siedzenie 'warp drive active', 'Aproaching to stargate', muzyczka, odg?osy klików itd itp. Od razu przypomnia?y si? noobowate pocz?tki, gdzie to lata?o si? bez BMek, kopalo si? Velda, siedzia?o si? w empire... Niewyobra?am sobie gry z polskim g?osem "Nap?d nadprzestrzenny aktywny"... hmm, a mo?e jednak... Ciekawi mnie jak wygl?da?oby polskie EVE.

rafaello

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 05, 2006, 19:54:27 »
ma?o ?e mnie nie ciekawi to jestem mocno przekonany ?e bardzo nie chce si? przekona?
po co psu? co? co jest dobre - po co wpuszcza? setkami 12 latków z przerostem ambicji - ju? oczyma wyobra?ni widze jak poziom dyskusji spada...
ju? dzis pomimo wysokiej sredniej wieku gracza pl w eve potrafi byc dennie  - na szczescie nieczesto - pomy?lcie jak to si? sko?czy - bo gdzie? pod skór? czuje ze kto? se zrobi kawa?ek interesu na eve z którego my jako community ma?o ?e nic nie zyskamy to du?o stracimy przez fale nap?ywaj?cych ma?olatów którym tatu?/ mamusia kupili eve bo dziecko mia?o focha i mu si? ok?adka spodoba?a - pomy?lcie jak odbieraj? polaków teraz w eve i jak mo?e  to si? zmieni? - szczególnie jak wpadnie masa ludzi co nie zna nawet j?zyka...

imho dla nas to b?dzie pora?ka - je?eli nast?pi lokalizacja to jestem bardzo mocno pewien ze b?dzie denna i popsuje nam cz??? zabawy, nast?pna cz??ci? któr? mo?emy utracic jest samo community PL - teraz s? tarcia - jak b?dzie nas 2x wi?cej i ?rednia wieku si? obin?y do tego masa ludzi nie b?dzie mia?a potrzeby u?ywania angielskiego  to b?dzie syf

ju? raz trafilem na nacjonaliste na kanale polska chyba - mia?em z?y dzie? to se po nim poje?dzi?em - w sumie ?aden wyczyn..  dostarczyl mi ten  koles takiej dawki kretynizmu ?e nie mia??m potrzeby dowarto?ciowywa? si? przez nast?pne pol roku :D

jak juz pisa??m - jestem zdecydowanie na NIE dla jakiejkolwiek próby najmiejszej lokalizacji w kierunku PL czy wydawania tego w pude?ku na naszym rynku z instrukcj? obs?ugi

mi osobi?cie zale?y ?eby od eve trafiali inteligentni ludzie - obecnie sposób w jaki trzeba przebrn?? do 3 miesi?ca gry w wysokim stopniu eleminuje wi?kszo?? oszo?omów i ?ycz? sobie i wam ?eby tak pozosta?o

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
EVE PL
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 06, 2006, 11:11:44 »
Dawno mnie tu nie by?o ale te? wtr?c? swoje dwa grosze.

Pomys? jako taki uwa?am za denny i na dobr? spraw? prowadz?cy do izolacji polskich graczy. Bo ograniczy?by mo?liwo?ci polskiego gracza tylko do polskich korporacji, albo grania samemu. I to tylko z powodu niekompatybilno?ci poj??. Korpy mi?dzynarodowe po prostu by nie chcia?y mie? graczy którzy nie potrafi? wykona? najprostrzej komendy bo jej nie rozumiej?, albo nie potrafi? sfitowa? statku zgodnie z wymogami bo nie znaj? poj??.
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

surt

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 06, 2006, 11:25:31 »
ale pojawienie sie pudelkowej wersji eve z poradnikiem i opisem gry (w wersji angielskej gui). pozwolilo by na zwiekszenie popularnosci tej gry w Polsce a co za tym idzie wielu ciekawych graczy by sie moglo pojawic.
EVE nie jest rozreklamowana gra i naprawde nie wiele osob w polsce wie jak i gdzie szukac tego typu gier. A moze by ich wciagnela jak by ja zobaczyli i grali w nia.

RIPsento

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 06, 2006, 11:46:39 »
Dobrze jest jak jest i po co to zmienia?.

surt

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 06, 2006, 12:37:58 »
Moze po to by nas bylo wiecej ??

Idac za przykladem dobrze jest po co cos zmieniac mieli bysmy teraz raj i adama i ewe ;P (wersja dla katolikow)
Lub jak kto woli bysmy piramidy budowali ;) (jak i tamte czasy nei bylyby az za bardzo rozbudowane ;P )

PoCO

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 06, 2006, 12:45:25 »
To teraz ja sie wypowiem. W kwestiach polonizacji w pe?ni si? z wami zgadzam. Ja te? wole jak jest po angielsku. Jest tylko jedno "ale". To CCP jest zainteresowane spolszczeniem gry(tak!!) i trzeba b?dzie jako? t? spraw? rozwi?za?. Mo?na by by?o np. przet?umaczyc tylko opisy na polski. Przecie? wiadomo ?e nikt nie bedzie t?umaczy? nazw statków/modu?ów w grze MMO bo wtedy to ju? nikt sie nie dogada  :roll:

surt

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 06, 2006, 12:50:13 »
Moze mieli duzo petycji wynikajacychh z niezrozumienia opisu modulow ;) badz jakiejs misji ;) ktos nie wiedzial jak ma ja zrobic ;)

pticu

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 06, 2006, 13:08:12 »
odpadnie nam kanal TRADE :) wyobrazcie sobei WTS- CHS? (chce sprzedac) kto to skuma? np 10mn MWD - wszyscy wiedza o co chodzi, a po polsku? 10 ?? naped swietlny mikro? chyba sie posikam :D

redbart

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 06, 2006, 13:18:12 »
Cytat: "pticu"
np 10mn MWD - wszyscy wiedza o co chodzi, a po polsku? 10 ?? naped swietlny mikro? chyba sie posikam :D


Nie wiem, ale w Treku nadal mówi si? warp 9 i koniec. wi?c by?by to najwy?e NMW - Nap?d mikro-warp.


Btw: kiedy? próbowano na Polonii1 spolonizowa? Wszystko, wysz?o:

Scotty przenergetyzuj mnie na Przedsi?biorczo?c - Kirk ;)

rafaello

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 06, 2006, 17:16:37 »
Cytat: "gosiek"
Dawno mnie tu nie by?o ale te? wtr?c? swoje dwa grosze.

Pomys? jako taki uwa?am za denny i na dobr? spraw? prowadz?cy do izolacji polskich graczy. Bo ograniczy?by mo?liwo?ci polskiego gracza tylko do polskich korporacji, albo grania samemu. I to tylko z powodu niekompatybilno?ci poj??. Korpy mi?dzynarodowe po prostu by nie chcia?y mie? graczy którzy nie potrafi? wykona? najprostrzej komendy bo jej nie rozumiej?, albo nie potrafi? sfitowa? statku zgodnie z wymogami bo nie znaj? poj??.


ca?kowicie zgadzam sie z moj? przedmówczyni?

Cytat: "surt"
ale pojawienie sie pudelkowej wersji eve z poradnikiem i opisem gry (w wersji angielskej gui). pozwolilo by na zwiekszenie popularnosci tej gry w Polsce a co za tym idzie wielu ciekawych graczy by sie moglo pojawic.
EVE nie jest rozreklamowana gra i naprawde nie wiele osob w polsce wie jak i gdzie szukac tego typu gier. A moze by ich wciagnela jak by ja zobaczyli i grali w nia.


za pojawieniem si? wi?kszej ilo?ci graczy pl - jestem za !
moje obawy budzi tylko brzydko mówi?c jako?? tych graczy która mo?e wyp?yn?? z masowego uderzenia po polonizacji ...

i nadewszystko przyznaje ze czuje to co mówie g?ównie z osobistych pobudek - w szczególno?ci po trafieniu na typa który przebil o eony do?wiadczenia s?ynnnego szlafroka w jedyne 5 minut ...
po protu boje sie nap?ywu oszo?omów ;) i cenie obecn? polsk? obsade gracze w eve nawet je?eli z niektórymi si? nie zgadzam - wi?kszo?? moich  rozmówców wykazzuje si? najnormalniej inteligencj? nawet gdy maj? inne pogl?dy

ale nam?czy?em ;)
over
(for now)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
EVE PL
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 06, 2006, 17:27:13 »
Cytat: "rafaello"
w szczególno?ci po trafieniu na typa który przebil o eony do?wiadczenia s?ynnnego szlafroka w jedyne 5 minut ...

Podziel si? z nami swoimi prze?yciami  ;) ;) ;) :)

Cytuj
wi?kszo?? moich  rozmówców wykazzuje si? najnormalniej inteligencj? nawet gdy maj? inne pogl?dy


(wszyscy razem)
DZI? KU JE MY
 :lol:  :lol:  :lol:
Przedwieczny.

rafaello

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 06, 2006, 17:35:06 »
Cytat: "xarthias"
Cytat: "rafaello"
w szczególno?ci po trafieniu na typa który przebil o eony do?wiadczenia s?ynnnego szlafroka w jedyne 5 minut ...

Podziel si? z nami swoimi prze?yciami  ;) ;) ;) :)


troche osób widzia?o rozmowe  - wszedl jakis rosjanin pogadac - wszyscy go ciep?o przyjeli - rozmowa na polskim kanale przeplatana angielskim az tu nagle jeden zdenerwowany rokad kazal mu sierdalac z kanalu bo jest rusk? ?wini? i mowi po aangielsku czego owy polak nie rozumial..

a ?e mia?em nienalepszy dzie? za sob? to troche sie na o?le w do?? nieelegancki sposób powy?ywa??m ku uciesze coponiektórych s?uchaj?cych poniek?d ;)

a ze "dyskusja" by?a beznadziejnie g?upia (i równie? ja do tego r?k? niestety do?o?y?em) to nawet nie chce mi sie tego po logach szuka?... (shame on you)

RIPsento

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 07, 2006, 07:59:11 »
Wi?cej graczy - no dobrze ale czy zostanie jeden serwer ? W niesko?czono?? nie da si? powi?ksza? mocy obliczeniowej, w ko?cu ich to wyko?czy i ?atwiej b?dzie zrobi? dwa serwery.
Co do spolszczenia jestem ca?kowicie przeciwny. Pami?tam ile mia?em problemów graj?c w Diablo II, ?eby przet?umaczy? nazw? tak jak jest w wersji angielskiej i jeszcze ?eby znajomi wpadli o co mi chodzi mija?o jakie? 5 minut.
Po dugie jak ma przyj?? m?odzie? to niech si? we?mie za nauk? j?zyków. Ja si? na angielskich grach wychowa?em i nie wysz?o mi to na z?e, a s?ownik mam do dzisiaj przy komputerze. Jak przet?umacz? to b?dziemy odci?ci od wszystkiego. Niech najwy?ej dadz? polsk? instrukcj? w sieci i tyle.

Conradus

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 07, 2006, 08:13:47 »
przepraszam ze zejde z tematu. Naprawde jeste? z Leszczyn w woj. ?l?skim?

P.S. Super t?o na avatarku.

redbart

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 07, 2006, 08:26:05 »
Z tego co wiem, obecnie Tranqulity to kilkanascie serwerów IBM i kilka innych, które obs?uguj? ró?ne cz??ci galaktyki. Zauwa?y?e? pewnie, ?e czasem restartuje si? pojedynczy system, co powoduje wyrzucenie Cie z gry z odpowiednim komunikatem o restarcie systemu.

RIPsento

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 07, 2006, 11:56:17 »
Cytat: "Conradus"
przepraszam ze zejde z tematu. Naprawde jeste? z Leszczyn w woj. ?l?skim?


Naprawd?. Jakie? 35km na po?udnie od Katowic.  :lol:

Cytat: "redbart"
Z tego co wiem, obecnie Tranqulity to kilkanascie serwerów IBM i kilka innych, które obs?uguj? ró?ne cz??ci galaktyki. Zauwa?y?e? pewnie, ?e czasem restartuje si? pojedynczy system, co powoduje wyrzucenie Cie z gry z odpowiednim komunikatem o restarcie systemu.


Tego nie wiedzia?em. A z regu?y siedze w jednym systemie i w ?yciu mnie nie wyrzuci?o przynajmniej nie pami?tam. No ale jak technicznie jest to mo?liwe to w sumie czemu nie ale musi zosta? po ang.

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
EVE PL
« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 07, 2006, 12:48:29 »
Mi tam jest obojetne w jakim jezyku beda komunikaty o ile nazw wlasnych nikt "polska reka" tykac nie bedzie   8)
Jezeli natomiast CCP zdecyduje sie na lokalizacje EVE to powinni do tej roboty zatrudnic fanów tej gry.
Tak jak bylo to w przypadku X2 gdzie tlumacze nie zwiazani z tematem zrobili straszna kiche, która musieli (harytatywnie) poprawiac gracze.  :?

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
EVE PL
« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 07, 2006, 12:59:27 »
Cytat: "blaster"
Mi tam jest obojetne w jakim jezyku beda komunikaty o ile nazw wlasnych nikt "polska reka" tykac nie bedzie   8)
Jezeli natomiast CCP zdecyduje sie na lokalizacje EVE to powinni do tej roboty zatrudnic fanów tej gry.
Tak jak bylo to w przypadku X2 gdzie tlumacze nie zwiazani z tematem zrobili straszna kiche, która musieli (harytatywnie) poprawiac gracze.  :?

Tylko w przypadku X2 sytuacja wygl?da?a inaczej... (pocz?tkowo by?em w zespole t?umacz?cym -> graczy), bo w?a?nie nasz dystrybutor narzuci? w?asny zespó? t?umacz?cy. Egosoft jak zacz?? pracowa? nad X2 rozes?a? do zarejestrowanych "u?ytkowników" propozycj? wej?cia do zespo?u t?umacz?cego. W efekcie prace nad t?umaczeniem zacz??y si? zanim pojawi?a si? mo?liwo?? wydania gry w Polsce. Jak potem to wysz?o to do?? ?atwo mo?na sprawdzi?. Generalnie je?li chodzi o JAKIEKOLWIEK gry to jestem zdania, ?e nie powinno si? ich t?umaczy? na Polski (zw?aszcza tych dziej?cych si? w kosmosie). Wyj?tek móg?bym zrobi? dla przygodówek...

Najlepiej by by?o ?eby w?a?nie zespó? graczy wspólnie z CCP charytatywnie popracowa? nad "spolszczeniem" EVE... ale jedynie w zakresie TUTORIALA  :!: Wielu nowych graczy nie robi go w?a?nie bo ma problem ze zrozumieniem ossssoooochoooci...
Inne miejsce gdzie mo?naby si? pokusi? o odrobin? t?umaczenia to opisy* ale tu naprawd? to w zasadzie jest zb?dne - cz??ci zwi?zanej z charakterystyk? i tak nie trzeba t?umaczy?.

*TYLKO je?li mia?oby to s?u?y? naprawieniu b??dów jakie samo CCP pope?nia w tworzeniu opisów...
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
EVE PL
« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 07, 2006, 13:01:31 »
Aaaaa.... i jeszcze:
- jestem za rozpropagowaniem EVE w Polsce...
- jestem za jak najwi?ksz? ilo?ci? graczy...
- jestem za... MODEROWANIEM jak nasi gracze b?d? si? zachowywali w grze  :!:

To my b?d?my filtrem który odsieje tych najgorszych !
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...