Autor Wątek: EVE PL  (Przeczytany 47976 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PoCO

  • Gość
EVE PL
« dnia: Luty 20, 2006, 16:36:12 »
Witam wszystkich polkich graczy EVE. Chcia?em przeprowadzi? ma?? sond? wsród was. Otó? jakie mieliby?cie oczekiwania, wymagania i pro?by wzgl?dem Polskiego EVE?? Prosze tylko o powa?ne i sensowne propozycje. Nie pytajcie na razie o nic, wszystkiego dowiecie si? w swoim czasie... :wink:

P.S. Mia?bym pro?b? od podpi?cie tego tematu...

P.S.2 Dla tych którzy nei zrozumieli za bardzo, chodzi o polskie wydanie EVE Online  :roll:

pticu

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2006, 16:40:27 »
Po CO?

SkyCapitan

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2006, 16:40:35 »
Zeby mozna bylo nakladac wlasne znaki korporacyjne na statki...

Kamoris

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2006, 18:06:20 »
Akurat tej grze tlumaczenie by raczej zaszkodzilo. juz sobie wyobrazam latanie prorokiem i rzucanie sieci statycznej na wrogie statki  :lol:

PoCO

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2006, 18:18:44 »
No nie chodzi?o mi tu tylko o spolszczenie EVE, ale o polskie WYDANIE w stylu World of Warcraft  8)

Kamoris

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 20, 2006, 18:29:03 »
EE i co time cody tez by byly ?? Bo inaczej tego nie widze ? A wtedy czeka nas zalewe maloletnich milosnikow SF  8)

PoCO

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 20, 2006, 20:45:04 »
Sa tacy co wola miec w pude?ku (patrz pude?kowe wydania Halflife2). Oczywi?cie lwia cz??? ceby to by by?a op?ata aktywacyjna.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
EVE PL
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 20, 2006, 20:55:02 »
Bleh.
Imho szkoda zachodu. Nie b?dzie na tyle wielu nabywców, ?eby to si? op?aca?o.
Ale jak ju?, to dobry poradnik "po naszemu" w ?rodku. Mo?e by? nawet ten ze stron RaveTechu.
Przedwieczny.

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
EVE PL
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 21, 2006, 11:51:32 »
I jak zwykle odezwal sie tlum malkontentów z wiadomymi osobami na czele  :roll:
Ja uwazam temat za bardzo dobry i chwala temu komu uda sie cos takiego przeprowadzic.  8)
Mysle ze bylaby to naprawde niezla gratka dla kolekcjonerów  8)
Co do moich oczekiwan to przede wszystkim estetyczny i atrakcyjny wyglad. Tak jak Xart napisal jakis poradnik w j. polskim bylby dobrym dodatkiem. Moze jakies ladne opowiadanko i krótkie wprowadzenie do swiata po polsku tez by mogly byc  :)

PoCO

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 21, 2006, 12:29:37 »
Oooooo, w ko?cu jaka? sensowna odpowied?!  :D Poprosz? o wi?cej takich  :!:

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
EVE PL
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2006, 13:15:43 »
Moim zdaniem tlumaczenie samej gry, by ja zabilo... gdyz doprowadziloby do tworzenia sie skupisk ludzi mowiacych tylko w jednym jezyku... a stad juz tylko jeden krok do tworzenia osobnych serwerow i rozpad calej spolecznosci. Osobicie jestem przeciwny tlumaczeniu samej gry, natomiast pomysl z zalaczeniem "instrukcji obslugi" i pewnego "wprowadzenia" do gry w j.pol. jest do zaakceptowania, choc nie sadze, aby wiele sie tego sprzedalo... skoro i tak wszelkich informacji mozna zasiegnac na kanalach w grze, oraz np. tutaj...

Rhovana

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 21, 2006, 13:18:42 »
Ja tam kolekcjonerem nie jestem:P jak na mój gust to Kamoris ma racj?. Niczego tak sie nie boj? jak hordy 13-latków graj?cych w EVE.

Na pewno nie by?o by z kim pogada? na polskim kanale i po?mia? si? z mniej lub bardziej finezyjnych dowcipów. Poza tym zaleje gre fala sufiksów "-PL". Dzieki:/

A poza tym z tego co wiem EVE ma wydanie p?ytowe, tylko nie wiem czy jest dost?pne w Polsce

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
EVE PL
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 21, 2006, 13:19:52 »
Cytat: "Rhovana"

A poza tym z tego co wiem EVE ma wydanie p?ytowe, tylko nie wiem czy jest dost?pne w Polsce


Jest. Posiadam takie.

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
EVE PL
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 21, 2006, 13:22:17 »
Cytat: "tok_72"
Cytat: "Rhovana"

A poza tym z tego co wiem EVE ma wydanie p?ytowe, tylko nie wiem czy jest dost?pne w Polsce


Jest. Posiadam takie.


A ja sie jeszcze na swoje nie doczekalem a to juz prawie rok od zlozenia zamówienia  :(
Tylko ze to nie ja zamawialem tylko Ermen w moim imieniu  :?

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
EVE PL
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 21, 2006, 13:23:16 »
trza bylo samemu zamowic :P

Rhovana

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 21, 2006, 13:26:37 »
Je?li jest no to chyba koniec problemu:) Opowiadania s? pot?umaczone na stronie wiec chyba wszystko:)

ale ja chyba zbyt pragmatyczny na takie klimaty jestem:P

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
EVE PL
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 21, 2006, 13:26:41 »
Cytat: "tok_72"
trza bylo samemu zamowic :P


No tak tylko ze wtedy to ja bylem jeszce strasznym noobem i nie wiedzialem co i jak a Ermen juz od nich zamawial i mial konto klienckie, pozatym zamawial tez dla siebie to taniej za przesylke mialo wyjsc 8)

PoCO

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 21, 2006, 13:40:24 »
Niby sk?d? Zamówione z zagranicy sie nie liczy...

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
EVE PL
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 21, 2006, 13:42:05 »
Cytat: "PoCO"
Niby sk?d? Zamówione z zagranicy sie nie liczy...


No wlasnie z zagranicy  :arrow: zamówic mozna tylko na oficjalnej stronie EVE  8)

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
EVE PL
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 21, 2006, 13:49:30 »
Cytat: "PoCO"
Niby sk?d? Zamówione z zagranicy sie nie liczy...


Z oficjalnej strony EVE... tam gdzie placisz za gre...
Nie widze roznicy pomiedzy placenie za gre "za granica" jak to napisales, a zamowieniem tam plyty :P

Nie zyjemy juz w kraju za zelazna brama, itp... jestesmy czlonkiem Unii Europejskiej... gdybys o tym nie wiedzial...  :D  :D  :twisted:

Pozatym, nie jestem pewien, czy bylbys w stanie cenowo przebic to co CCP wysyla... bo od nich plyta kosztuje tylko 1EUR + przesylka (lacznie 10EUR) ... przynajmniej jak ja zamawialem, to tyle kosztowalo.

PoCO

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 21, 2006, 14:33:58 »
Nadal nie rozumiem, co to ma wspólnego z polskim WYDANIEM?? I nie chodzi mi tu TYLKO o przet?umaczenie gry, dzizas... :roll:


EDIT/*&^%*&$#*@&^$

Rhovana

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 21, 2006, 14:36:05 »
hmmm to ty chcesz mie? pude?ko z polskimi napisami tylko??:)

moge Ci zrobi?:)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
EVE PL
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 21, 2006, 14:45:09 »
Cytat: "PoCO"
Nadal nie rozumiem, co to ma wspólnego z polskim WYDANIEM?? I nie chodzi mi tu o przet?umaczenie gry, dzizas... :roll:


Ale o co Tobie chodzi? O to, ?eby w empiku mo?na by?o kupi? pude?ko z evk???? A po jak? choler?? Eve z za?o?enia jest gr? ?ci?gan? z sieci i przy tempie zmian które w niej zachodz? takie wydanie na p?ycie b?dzie nieaktualne w momencie trafienia na pó?ki... A po pó? roku wszelkie poradniki te? trzeba by uaktualnia?. I nie ?ebym by? malkontentem, bo fajnie by by?o zobaczy? co? takiego w sklepie, kupi? sobie... Ale z powodu specyfiki gry i dynamizmu jej rozwoju (?e o aspekcie ekonomicznym tego przedsi?wzi?cia nie wspomn?) takie rozwi?zanie nie ma wi?kszego sensu.
Je?li ju?, to mog?yby by? sprzedawane w polsce time cody, wraz z jakim? niewielkim poradnikiem, bo w tym przypadku uaktualnianie tego? poradnika co kilka miesi?cy nie by?oby a? takim problemem. A je?li chcesz rozpropagowa? Evke w Polsce to mo?e raczej zwró? si? ku "bran?owym" pismom typ Cdaction czy co tam jeszcze... Klient Evki na p?ytce do??czonej do numeru, poradnik w ?rodku, jaki? plakat etc...
Przedwieczny.

PoCO

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 21, 2006, 15:06:22 »
No popatrz.... Ciekawe czemu co pare miesi?cy nie wychodzi nowy Battlefield2, przecie? tam ci?gle jakie? nowe ?atki si? pojawiaj?... Hmmm, poradnik, tak... dla pocz?tkuj?cego gracza... te? wypuszcza? co pare miesi?cy, ciekawe... To w to si? zaczyna za ka?dym razem inaczej?  :lol:

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
EVE PL
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 21, 2006, 15:14:14 »
Cytat: "PoCO"
No popatrz.... Ciekawe czemu co pare miesi?cy nie wychodzi nowy Battlefield2, przecie? tam ci?gle jakie? nowe ?atki si? pojawiaj?... Hmmm, poradnik, tak... dla pocz?tkuj?cego gracza... te? wypuszcza? co pare miesi?cy, ciekawe... To w to si? zaczyna za ka?dym razem inaczej?  :lol:


Grasz/gra?e? w Evk?? Ile czasu? Je?li mo?na wiedzie??
I tak, przy ka?dym du?ym patchu (ostatnio ?rednio co pó? roku) zmienia si? tak wiele, ?e po?owe takiego poradnika nale?a?oby uaktualnia?... Mo?e nie pisa? od nowa, ale naprawd? sporo poprawia?...
Przedwieczny.

PoCO

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 21, 2006, 15:22:37 »
No dobra ju? dobra. I w?a?cie dlatego prosi?em was o opinie, ?eby pozna? jak najlepiej aspekty tej gry, ja sam dopiero zacz??em gra?. A te szczegó?y przydadz? mi si? coby lepiej si? z developerem dogada?  :wink:

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
EVE PL
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 21, 2006, 15:25:17 »
Cytat: "PoCO"
coby lepiej si? z developerem dogada?  :wink:


To jak si? ju? dogadasz to ja poprosz? ?adny plakat z Megathronem albo Morosem :P :P :P  :lol:  :lol:  :lol:
Przedwieczny.

PoCO

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 21, 2006, 20:10:34 »
Nie b?de spe?ania? waszych prywatnych zachcianek. Chcia?em po prostu, ?eby EVE w Polsce by?o jak najlepiej dostosowane do potrzeb graczy, no ale je?li was to nie interesuje...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
EVE PL
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 21, 2006, 20:12:40 »
Lol... kolejny bez poczucia humoru :P :P :P :P :P
A powiedz Ty mi, w jaki sposób ma by? najlepiej dostosowane do potrzeb graczy?
Najwi?ksz? potrzeb? graczy w Eve w Polsce jest potrzeba ?atwiejszego p?acenia za gr? czyli TimeCody... Jeszcze mam to powtórzy? z 10 razy?
Nic innego nie dostosujesz bo Ci CCP nie pozwoli. Mo?esz co najwy?ej mie? polskie napisy na pude?ku i do?o?y? ten nieszcz?sny wspomiany wcze?niej poradnik. Co jeszcze chcesz wiedzie?? Bo tak tylko kr?cisz co? i jak odpowiadamy to narzekasz, ?e nie chcemy Ci pomóc... Pytanie czy Ty wiesz jak trzeba Ci pomóc? :roll:

 :lol:  :lol:  :lol:
Przedwieczny.

PoCO

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 21, 2006, 20:17:04 »
No tak, chcia?em zna? opinie polskich graczy w tym temacie, a nie 3 kolesi, którzy wyk?ócaj? si? nawzajem, jakie to bedzie gówno. A o Time cody sie nie martw, pomy?la?em o tym zanim ty jeszcze zobaczy?e? ten topic  :wink:

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
EVE PL
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 21, 2006, 20:19:48 »
Kto si? wyk?óca?
I wcale nie mówimy, ?e gówno, tylko ?e to b?dzie raczej marketingowy niewypa? :P
Chcia?es pozna? opinie to pozna?e? :) :) :) :)

A jak chcesz konkretniejszej pomocy, to te? musisz konkretniej si? wyra?a?.
My pomo?emy bardzo ch?tnie :P
Przedwieczny.

Radix_s

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 21, 2006, 20:23:12 »
Polskie wydanie to bardzo dobry pomysl.

Zagladajac do menu gry (po nacisnieciu esc) mamy opcje wybrania jezykow. Nie korzystalem z tego bo nie ma tam polskiego, ale sadze ze chodzi tutaj o podmiane jezyka UI i rozmaitych menu w eve na jezyk ojczysty.
Argumenty za polska wersja:

- wspanialy "bajer" i wiecej mozliwosci dostosowania gry do wlasnych mozliwosci. Niektorzy nie wladaja zbyt dobrze (zamiast tego znaja np niemiecki albo francuski) angielskim i na dzien dzisiejszy raczej ich eve nie przyciagnie,
- polska instrukcja/poradnik - nawet nie zdajecie sobie sprawy ile rzeczy jeszcze nie wiecie o uniwersum eve a to z powodu przeoczania niektorych faktow czytajac cos w obcym jezyku. Do tego to czysta frajda miec wlasna instrukcje,
- wiele osob (wlacznie ze mna) lubi miec gry w wersjach pudelkowych, a nie tylko w postaci instalki na dysku. Czy to z powodu proznosci, romantycznego ducha, z aspektow dekoracyjnych - nie wazne. Dobrze jest czasem miec pudelko (apel do wszystkich by nie pierdzieli na ten temat - mozna nie chciec wersji pudelkowej ale to nie powod by od razu wysmiewac tych co tak lubia - jak moj dzidek mowi "jedni lubia czyste skarpetki, a drudzy jak im nogi smierdza" :P hehe)
- wieksza dostepnosc. Nie kazdy ma mozliwosc sciagniecia sobie eve (co jak co 500MB) z serwera. Niektorzy mieszkaja w akademikach/maja sieci osiedlowe, albo po prostu cienkie lacze lub cienkie limity transferowe. Takim osobom wydanie pudelkowe bylo by darem z niebios.
- wyjscie i sukces wersji pudelkowej moze moglby pociagnac za soba wyjscie kart do zasilania konta. Wyobrazcie sobie sytuacje jak kupujecie karte do simplusa w kiosku - tak samo mozna robic z eve (to znaczy bylo by pieknie - mysle jednak ze karty takie dostepne by byly tylko w empikach),
- bardzo pozytywnym bajerem uatrakcyjniajacym polskie wydanie byloby dodanie czegos ekstra jak np. kolka na klucze z metalowym symbolem ktorejs z frakcji (wymagaloby 4 wersji - z kazde z innym symbolem), albo jakis mala metalowa figurka takiego tristana/merlina :)
- nastepne udoskonalenie naszej wspanialej gry! Robiac sie bardziej uniwersalna jest jeszcze wiecej warta (i nie chodzi tutaj o cene) i szanowana. Do tego dochodzi swego rodzaju prestiz i duma ze mamy swoja wersje jezykowa, nawet jesli wolimy grac po staremu po angielsku.

Ktos powiedzial ze polska wersja przyciagnela by gofniarzy do gry. :/ . Jesli nawet - w co watpie gdyz eve wymaga troche wiecej zasobow sprzetowych w glowie niz zwykle mmorpegi i raczej jest nieatrakcyjna dla niedojrzalego gofniarza - to co sie przejmujecie - bedzie wiecej ofiar do polowania muehehehe (nowe i niewymagajace rynki zbytu na produkcja/raj dla piratow itd). Poza tym przeciez nikt nie musi sie zadawac z osoba ktora okaze sie niedojrzala...

P.S. - wersja pudelkowa to bardzo dobry prezent pod choinke :)
P.S2 - jak jest mozliwosc to ja zapisuje sie na pre-order :)

Radix

Kamoris

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 21, 2006, 20:33:46 »
Problem bedzie jeden kto sie znajdzie chetny do kupienia wersji pudelkowej ??
Eve to nie WoW i nie przyciagnie tak duzej rzeszy graczy poprostu. Takze wersja pudelkowa moze byc i fajna ale jej sprzedaz moze byc juz nie taka fajna

PoCO

  • Gość
EVE PL
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 21, 2006, 20:35:26 »
No prosz?, w ko?cu ktos napisa? co? sensownego  :) Dzi?ki za opinie Radix, takich w?a?nie mi trzeba.

Kamoris---> wersja pude?kowa b?dzie przeznaczona przede wszystkim dla nowych graczy, którzy dopiero co zaczynaj? gra?. W cen? b?dzie wliczona op?ata za pierwszy miesi?c, pami?tajcie, ?e przy zakupie karty, jesli zak?ada si? dopiero konto, odliczane jest bodaj?e 10 dni, wi?c jak kto? kupi kart? na 30 dni, to grac bedzi? tylko 20...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
EVE PL
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 21, 2006, 20:37:21 »
Cytat: "Radix_s"
Polskie wydanie to bardzo dobry pomysl.

Zagladajac do menu gry (po nacisnieciu esc) mamy opcje wybrania jezykow. Nie korzystalem z tego bo nie ma tam polskiego, ale sadze ze chodzi tutaj o podmiane jezyka UI i rozmaitych menu w eve na jezyk ojczysty.

Polskie UI (czy jakiekolwiek inne - a s? tylko takie, które u?ywaj? innych ni? ?aci?skie znaków diakrytycznych (czyt. literek)) sprowadza?oby si? do przet?umaczenia menu opcji, opisów 10 czy 15 ikonek interfejsu i w?a?ciwie niczego wi?cej. Nazw i opisów modu?ów, statków, briefingów misji nie przet?umaczysz bo ccp nie pozwoli w obawie o integralno?? danych na serwerze. IMHO. A do tego ilu tych graczy w Polsce jest? 500? Nie s?dz?. Gra jest na tyle specyficzna i wymagaj?ca, ?e nie przyci?gnie takiej ilo?ci graczy, ?eby devsi brali cho? co? takiego pod uwag?.

Cytuj
Argumenty za polska wersja:
- wspanialy "bajer" i wiecej mozliwosci dostosowania gry do wlasnych mozliwosci. Niektorzy nie wladaja zbyt dobrze (zamiast tego znaja np niemiecki albo francuski) angielskim i na dzien dzisiejszy raczej ich eve nie przyciagnie,

Wystarcza znajomo?? j?zyka na naprawd? podstawowym poziomie, lub dobry s?ownik. Poza tym patrz wy?ej. IMHO nierealne - nie ?ebym nie chcia?, ale trzeba spojrze? obiektywnie...

Cytuj
- polska instrukcja/poradnik - nawet nie zdajecie sobie sprawy ile rzeczy jeszcze nie wiecie o uniwersum eve a to z powodu przeoczania niektorych faktow czytajac cos w obcym jezyku. Do tego to czysta frajda miec wlasna instrukcje,

Tutaj popieram.

Cytuj
- wiele osob (wlacznie ze mna) lubi miec gry w wersjach pudelkowych, a nie tylko w postaci instalki na dysku. Czy to z powodu proznosci, romantycznego ducha, z aspektow dekoracyjnych - nie wazne. Dobrze jest czasem miec pudelko (apel do wszystkich by nie pierdzieli na ten temat - mozna nie chciec wersji pudelkowej ale to nie powod by od razu wysmiewac tych co tak lubia - jak moj dzidek mowi "jedni lubia czyste skarpetki, a drudzy jak im nogi smierdza" :P hehe)
- wieksza dostepnosc. Nie kazdy ma mozliwosc sciagniecia sobie eve (co jak co 500MB) z serwera. Niektorzy mieszkaja w akademikach/maja sieci osiedlowe, albo po prostu cienkie lacze lub cienkie limity transferowe. Takim osobom wydanie pudelkowe bylo by darem z niebios.

Z pud?em do kolekcji si? zgodz?, natomiast argument o problemie ?ci?gni?cia... To jest gra ONLINE. Jak masz zamiar gra? jak nie jeste? w stanie jej ?ci?gn???
Cytuj
- wyjscie i sukces wersji pudelkowej moze moglby pociagnac za soba wyjscie kart do zasilania konta. Wyobrazcie sobie sytuacje jak kupujecie karte do simplusa w kiosku - tak samo mozna robic z eve (to znaczy bylo by pieknie - mysle jednak ze karty takie dostepne by byly tylko w empikach),

za wydaniem w Polsce TC jestem jak najbardziej za

Cytuj
- bardzo pozytywnym bajerem uatrakcyjniajacym polskie wydanie byloby dodanie czegos ekstra jak np. kolka na klucze z metalowym symbolem ktorejs z frakcji (wymagaloby 4 wersji - z kazde z innym symbolem), albo jakis mala metalowa figurka takiego tristana/merlina :)

Tak jak wspomia?em wcze?niej - gra nie znajdzie niestety a? tylu nabywców ?eby to by?o op?acalne. I tak jak te? wcze?niej wspomia?em - realniejszym pomys?em by?oby zrobienie wersji "czasopismowej" z jakim? plakatem czy czym? w tym rodzaju.

Cytuj
Ktos powiedzial ze polska wersja przyciagnela by gofniarzy do gry. :/ . Jesli nawet - w co watpie gdyz eve wymaga troche wiecej zasobow sprzetowych w glowie niz zwykle mmorpegi i raczej jest nieatrakcyjna dla niedojrzalego gofniarza - to co sie przejmujecie - bedzie wiecej ofiar do polowania muehehehe (nowe i niewymagajace rynki zbytu na produkcja/raj dla piratow itd). Poza tym przeciez nikt nie musi sie zadawac z osoba ktora okaze sie niedojrzala...
Radix


Ró?nie z tymi ma?olatami mo?e by? (Mieciu nie bij :P ), dla mnie osobi?cie nie jest to argument przeciw wi?c nie komentuje.


Na koniec dodam jeszcze, ?e wszystko ?adnie pi?knie, warto pomarzy?. Tylko nie zapominajmy, ?e nikt tego za darmo nie zrobi - a ja nie przewiduj? a? takiego boomu na kupno Evki, ?eby to przynios?o jakikolwiek zysk - a to w dzisiejszych czasach podstawa wydania czegokolwiek. Niestety.


PoCO - a wcze?niej pisali?my bez sensu? :)
W tym momencie to wygl?da tak: kto? Ci przyklaskuje - super jest, napisa? sensownie. Kto? Ci? krytykuje - dupa, bez sensu itp...
A ja my?la?em, ?e to my jako "fanatycy" tej gry jeste?my nieobiektywni. :P :P :P
Przedwieczny.