Autor Wątek: Eve si? wiesza  (Przeczytany 5889 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mc_gort

  • Gość
Eve si? wiesza
« dnia: Styczeń 07, 2006, 23:53:44 »
Witam mam taki bardzo w@#!$%@cy k?opocik z Eve. W??czam i wszystko jest ok. Gram i wszystko jest spoko. Po mniej wi?cej godzinie grania, mo?e dwóch nagle zaczynaj? si? dzia? jaja. Dyski w kompie pracuj? jak szalone a eve poprostu staje. Oczywi?cie w tym czasie na serwerze akcja idzie dalej. W?a?nie dzi? straci?em w ten sposób nowiutk? fregat? i zaliczy?em obsuwe na oko?o 400 000 isków. Godzina t?uczenia piratów po ?bach na marne. Z ?adnymi innymi grami nie mia?em takich k?opotów w tym z grami sieciowymi. Mo?e kto? ju? mia? takie k?opoty wsze?nieji wie co z tym pocz??.

pozdrawiam

ps.
Sprzecior taki
sempron 2800
GF FX5500
512 mb ram
plik wymiany 2gb

jamiro

  • Gość
Eve si? wiesza
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2006, 00:18:42 »
no jak mi sie eve wieszalo to z powodu temperatury na procku, zobacz ile masz stopni, moze ci sie przegrzewa i doda termiczna wylacza/wstrzymuje procesy. Drugie wyjscie to np zasilacz ktory nie wyrabia

LosBekoczoS

  • Gość
Eve si? wiesza
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2006, 00:56:03 »
Zdaza sie zwieksz wielkosc cache na dysku dla pamieci i w najblizszym czasie pomysl o 1 gb ramu.... tez tak mam wlasnie pomoglo zwiekszenie cache ale dalej zdazaja sie 1 min przerwy.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Eve si? wiesza
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2006, 01:42:29 »
Co? chyba ostatnio ch?opaki zmienili bo mi dzi? wyskoczy? komunikat o za ma?ej ilo?ci pami?ci wirtualnej (sic !)... gdzie na dysku mam 20GB wolnego... a swap startuje z rozmiarem 1,5GB (756MB RAM)...
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

adam000

  • Gość
Eve si? wiesza
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2006, 12:32:34 »
Na formach eve pojawialy sie wzmianki o "wycieku pamieci" w kliencie, mo?e to ci? dotkn??o - ludzie którzy maj? po 1GB ramu mog? tego nie zauwa?y? :) Oczywi?cie to wina CPP i pewnie zostanie to naprawione w najbli?szym patchu.

mc_gort

  • Gość
Eve si? wiesza
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2006, 16:20:30 »
Mam nadziej? bo zabija to ca?? przyjemno?? z gry :(

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
Eve si? wiesza
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 08, 2006, 20:49:17 »
Tez ostatnio (od jakis 1,5-2 miechów) mam ten problem. Gram juz od ponad roku i wczesniej takie akcje mi sie nie zdarzaly  :?
A co do starat to stracilem juz przez "to" 1 BSa (60 mln), 1 cruza (10 mln) i jedna assault fregate (12 mln) i mialem juz kilka razy niezly poziom adrenaliny jak wisialem 2 min na bramie w systemie 0.0 mój komp mielil dyskiem a wszystko na serwarze lecialo swoim torem  :evil:
Na szczescie mialem farta  :roll:

Ja podejrzewam ze przyczyna problemu moze byc zapchany system i cholerna fragmentacje dysku. Juz od jakiegos czasu nosze sie z zamiarem formatu dysku i jak go w koncu zrobie to dam znac czy pomoglo.  8)

A tak BTW to gram na AMD Athlon 1700+, 256 DDR i GF4 MX 64ram i komp sie wiesza a w pracy próbowalem na P4 1.7, 512 DDR i jakiejs zintegrowanej grafie (pamiec brana z ram) i nigdy nie mialem tego problemu  :?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Eve si? wiesza
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2006, 21:06:23 »
Mi si? tak pare razy zrobi?o, ale jak do?o?y?em pami?ci do 1GB to przesta?o... Nawet mi si? nieco lag zmiejszy?...
Aha, pomaga wyczyszczenie cache gry i ustawienie pliku wymiany na innym dysku fizycznym (nie partycji). No i wywalenie jak najwi?kszej ilo?ci dzia?aj?cych w tle programików.
Przedwieczny.

klosiuu

  • Gość
Eve si? wiesza
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 09, 2006, 00:47:15 »
u mnie eve sie zaczela chaczyc z 3 dni temu, jak zmienilem plyte g?ówna, procka i ram

na celku 1,2GHz i 256 sdram gra dzialala piekielnie wolno ale dzialala

teraz ma 2,8XP athlona i 640Mb ddr i mam cuda na kiju

objawy sa takie, ze jak siedze w stacji to jest wszystko ok, ale jak wydokuje i zaczynam latac to po kilku minutach wyskakuje bluescreen i reste kompa automatycznie

Konrad

  • Gość
Eve si? wiesza
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 09, 2006, 03:45:17 »
klient ma tzw "wyciek pamieci", fakt, nawet doswiadczylem kilku nieciekawych efektow ubocznych (np nadpisywanie pamieci w ktorej sa przechowywane niektore czcionki - np ta w ktorej sa wyswietlane nazy regionow na mapie)
zazwyczaj nadpisywanie pamieci konczy sie zawieszeniem eve w chwile potem

wyciek mozna poznac po tym ze klient zaczyna zjadac zasoby - proces zaczyna zajmowac coraz wiecej i wiecej pamieci ram.

problem z "zaiweszaniem" sie klienta i brakiem reakcji na wszystko oprocz atl-ctrl-del gdy akcja na serverze dziaje sie dalej (jestes zalogowany jakby nigdy nic) zdarzyla mi sie kilkanascie(dziesiat) razy, zawsze wystepuje (prawdopodobienstwo jest nickie ale jak sie postarasz to po kilkunastu probach sie wywali) gdy wyciszasz dzwieki gry(skrotem klaw.) podczas warpowania (na poczatku) i przywracasz przed zakonczeniem warpowania, problem wystepuje rzadziej w rmr ale nadal zlapalem go przynajmiej raz po patchu (od tamtego razu nie wyciszam eve)

pozatym eve miewa problemy z emulowanymi kartami dziwiekowymi itp (np wiekszosc zintegrowanego audio na plytach glownych)
mialem komputer na ktorym nie dalo sie grac dluzej niz 30 minut bo sie resetowal (caly komputer) - i nie byl to problem temperatury jak podejzewalem na poczatku - dzialal stabilnie dopiero po wylaczeniu sterownika w biosie lub wylaczeniu sterownika jakims programem narzedziowym (np dxdiag)
na soundblasterach chodzi ok

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Eve si? wiesza
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 09, 2006, 10:25:59 »
Cytuj
pozatym eve miewa problemy z emulowanymi kartami dziwiekowymi itp (np wiekszosc zintegrowanego audio na plytach glownych)
mialem komputer na ktorym nie dalo sie grac dluzej niz 30 minut bo sie resetowal (caly komputer) - i nie byl to problem temperatury jak podejzewalem na poczatku - dzialal stabilnie dopiero po wylaczeniu sterownika w biosie lub wylaczeniu sterownika jakims programem narzedziowym (np dxdiag)
na soundblasterach chodzi ok

No i w ko?cu wiem o co chodzi :)
W domu mam audigy i ?miga mi bez zarzutu. Za to w robocie (heheheheh) karta jest zintegrowana i raz na jaki? czas si? resetuje ca?y komp. Dopiero sobie przypomnia?em, ?e w ogóle jak tylko zainstalowa?em eve to reset robi? si? ju? na ekranie logowania i dopiero zainstalowanie w systemie karty d?wi?kowej mi pomog?o (wcze?nie w ogóle pracowa?em bez d?wi?ku) i eve w ko?cu si? odpali?o. Tak czy inaczej... nadal si? co jaki? czas resetuje.
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


mc_gort

  • Gość
Eve si? wiesza
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 09, 2006, 10:39:57 »
Uwaga! Spiesz? donie?? ?e od kiedy wy??czy?em w kochanym XP opcj? hibernacji systemu, zawiechy z powodu wycieku pami?ci przesta?y mnie n?ka?. Ale od tamtej pory tylko raz naprawd? d?ugo mia?em w??czonego eve wi?c mo?e si? jeszcze co? przytrafi?. Jednak wcze?niej mia?em k?opoty za ka?dym razem.

Browa28

  • Gość
Eve si? wiesza
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 18, 2006, 00:42:51 »
Cytat: "mc_gort"
Uwaga! Spiesz? donie?? ?e od kiedy wy??czy?em w kochanym XP opcj? hibernacji systemu, zawiechy z powodu wycieku pami?ci przesta?y mnie n?ka?. Ale od tamtej pory tylko raz naprawd? d?ugo mia?em w??czonego eve wi?c mo?e si? jeszcze co? przytrafi?. Jednak wcze?niej mia?em k?opoty za ka?dym razem.


A jak i gdzie wy?aczyc ta hibernacje bo mam ten sam problem z EVE.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Eve si? wiesza
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 18, 2006, 08:10:38 »
O ile dobrze pami?tam to w opcjach zasilania....  :?:
Przedwieczny.

mc_gort

  • Gość
Eve si? wiesza
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 18, 2006, 17:47:56 »
Cytuj
A jak i gdzie wy?aczyc ta hibernacje bo mam ten sam problem z EVE.


Wygaszacz ekranu/zasilanie monitora/zak?adka hibernacja

od kiedy wy??czy?em nie mam zaciachów a mialem juz sesyjki po 9 godzin grania non stop.