Autor Wątek: abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?  (Przeczytany 28485 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 27, 2005, 14:31:52 »
Cytat: "Viper"
Czy ja gdzie? powiedzia?em ?eby krad? ????


Twoj? poprzedni? wypowied? mo?na jednoznaczenie zinterpretowa? w ten w?a?nie sposób...

Cytat: "Viper"
A tak pyzatym to tylko sposób a nie namowa !!!!


Wskazywanie sposobów, jest pewn? form? namowy...

 8)  8)

Viper

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 27, 2005, 14:34:45 »
Ty ty to morze pójdziesz na psychologa policyjnego ????

Hall Underley

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 27, 2005, 14:42:15 »
Cytat: "Viper"
Ty ty to morze pójdziesz na psychologa policyjnego ????


W morzu to si? utopi? mo?na. A mo?e nie. zale?y czy si? potrafi p?ywa?.

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 27, 2005, 14:43:52 »
Cytat: "Viper"
Ty ty to morze pójdziesz na psychologa policyjnego ????


 :)  :o  :D  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :P  :P  8)  :twisted:  :twisted:

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 27, 2005, 14:45:32 »
Cytat: "ireul"
"morze" to jest niebieskie glebokie i szerokie

a ja bede nad nim laaataaal jak ptak  8)



Ireul... czy Ty sobie wziales moja rade do serca... i poszukales tych grzybkow????  :roll:  :wink:  :twisted:

rafaello

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 29, 2005, 18:23:53 »
Cytat: "zoekarl"
macie racje je?li mia?bym p?aci? to p?aciliby moi starsi. a teraz przedstawie wam fragment dialogu pomi?dzy mn? a moim starszym.
Ja: znalaz?em fajn? sieciówke tyle ?e granie kosztuje 60 z?oty miesi?cznie.
on: to niech se sami graj?


majac lat 1x latalem z wiadrem i mylem szyby samochodom pod hotelami, sprzedawalem bilety, roznosilem ulotki - sposobow na zarobienie jest masa nawet dla exxtremalnie nieletnich - nie ma ze sie nalezy - jak niektorzy ci sugeruja mozna tez z rodzicami ponegocjowac - cos za cos przehandluj - odkurzanie mieszkania 2 razy w tygodniu , codzienne wyrzucanie smieci i zmywanie naczyn ? - pomysly zostawie tobie ale jestem przekonany ze da sie znalesc jakis punky zaczepu

Cytat: "Viper"
Cz?owieku jest wiele sposobów
1. Babcie :)
2. Starsi wywalaj? ci? do sklepu to idziesz do takiego w którym paragonów nie daj? i doliczasz za transport itp.
3. Po?yczasz od starych (niekoniecznie musz? o tym wiedzie? :)) Jak starszy zapyta gdzie jego 60 z? to powiesz ?e by? w barze tak si? zala? ?e nawet o tym nie wie :)


nie tylko na to jest paragraf - rowniez za namawiaanie do tego... na glowe zes upadl ?

wogole majac na uwadze co sie stalo z tym tematem mocno sugeruje moderatorowi usuniecie go w trybie pilnym zanim zajrzy tu jakis prorok
[/i]

ADMIN EDIT: Ale dlaczego?

Azmar

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 29, 2005, 20:01:22 »
zawsze mozesz zaplacic 45zl jak zaplacisz za pol roku z gory. :)

poza tym w zwyklych grach za dodatki placisz, tutaj one nazywaja sie patch'ami i zazwyczaj wiele wnosza do gry (statki, itemy, skille, itp) i placisz za nie w abonamencie.

inna sprawa to taka ze zwykle gry niemilosiernie szybko sie nudza, i w praktyce kupujesz taka raz na miesiac za ok 80 do 200 zl,  (jak cie stac) czyli wychodzi drozej.

co do takiego polskiego serwera, to nie po to gram w mmorg po to zeby grac w w "mniejszym zbiorowisku" ludzi (w dodatku glownie polakow) ale po to zeby z calego swiata kolesi/kolezanki spotykac.

zaglosowalem na tak, bo rozumiem ze koszty utrzymania i rozwoju gry sa duze. 60zl miesiecznie to nie jest ani tak duzo, ani tak malo wiec mysle ze mogli by w eve zarabiac reklamami realnych firm, przy bramach i dzieki temu zmniejszyc troche koszty abonamentu. Anarchy online tak dziala i tam nie placi sie abonamentu, ale to z dupy gra.

rafaello

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 29, 2005, 20:26:45 »
Cytat: "ADMIN"


ADMIN EDIT: Ale dlaczego?


bo wlasciwie zostalo popelnione przestepstwo w swietle prawa a ja lubie to forum :)

pticu

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 29, 2005, 22:04:07 »
czy jak powiem "chodzcie ludzie, lecimy do FA zabijac" to tez lamie prawo?

partridge

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 30, 2005, 13:56:24 »
A ja wychodze z zalozenia ze nic nie jest za darmo tamci ludzie pisza gre ulepszajaja od dwoch lat i dlatego maja glodowac? Widzisz ja wole zaplacic za torcik niz jest gowno za darmo... To proste nie stac Cie nie grasz nikt Cie nie zmusza... a zydzenie dla samej idei jest po prostu denne ... chce miec troche zabawy w zyciu a nie patrzec za 20 lat kurwa czemu ja tego nie zrobilem.... Jak to mawia moja znajoma zbieraj hajc twoje dzieci sie za niego zabawia :P

zoekarl

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 30, 2005, 14:41:15 »
wpad? mi do g?owy pomys?
powiedzcie czy wykonalny:
za?o?yc konto, namówic kumpla, zrobic 2 postaci, jedna moja jedna kupmla i co miesi?c sk?ada? sie po 30pare z?oty na abonament.

pticu

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 30, 2005, 14:45:30 »
wykonalne, ale nieoplacalne, skilowanie trwaloby 2x dluzej, w jednym momencie skiluje 1 alt

harry

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 30, 2005, 14:45:48 »
Cytat: "zoekarl"
wpad? mi do g?owy pomys?
powiedzcie czy wykonalny:
za?o?yc konto, namówic kumpla, zrobic 2 postaci, jedna moja jedna kupmla i co miesi?c sk?ada? sie po 30pare z?oty na abonament.


Watpie czy to dobry pomysl :) Jak jedna postac skilluje to druga nie moze.

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 30, 2005, 14:46:37 »
Cytat: "zoekarl"
wpad? mi do g?owy pomys?
powiedzcie czy wykonalny:
za?o?yc konto, namówic kumpla, zrobic 2 postaci, jedna moja jedna kupmla i co miesi?c sk?ada? sie po 30pare z?oty na abonament.


Wykonalny ale nieoplacalny - w jednym momencie mo?esz gra? i szkoli? tylko jedn? posta?....
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

marcoos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 30, 2005, 14:50:14 »
Cytat: "zoekarl"
wpad? mi do g?owy pomys?
powiedzcie czy wykonalny:
za?o?yc konto, namówic kumpla, zrobic 2 postaci, jedna moja jedna kupmla i co miesi?c sk?ada? sie po 30pare z?oty na abonament.


To ja mam lepszy pomys? - p?acisz z góry za 3 miechy (w $) i wychodzi Ci ?rednio  ok. 44PLN/m-c
Bermuda Syndrome [BAS-3]

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 26, 2005, 12:54:01 »
Troch? odkopi? temat :P
Tak w?a?nie dyskutowa?em z kumlem (WoWomaniak), na temat p?atno?ci za MMO,  i si? zastanawiamy kiedy firmy wprowadz? reklamy np. w Evce na bilbordach przy gejtach, czy neony na stacjach ;)
Innym sposobem reklamy mog?aby by? mo?liwo?? in-game zamówienia np. pizzy (ju? gdzie? w jakiej? grze o tym s?ysza?em) czy tez wprowadzenie do ingamowego handlu itemów znanych z rl - np kokakolka zamiast quafa ;)

Teraz tylko pytanie czy gdyby do wyboru by?y p?atna wersja bez reklam, albo bezp?atna (lub duuuu?o ta?sza) z reklamami - to która by cieszy?a si? wi?kszym powodzeniem. I czy taki pomys? z reklamami przeszed?by w?ród graczy. Ja np. nie mia?bym nic przeciwko nienachalnym reklamom (takim jak pisa?em powy?ej), a ju? zamówienie pizzy in-game by?oby IMHO rewelacj?  :twisted:  :twisted:  :twisted: (pod warunkiem, ?e ta pizza nie jecha?aby do mnie z Islandii 8) )
Przedwieczny.

Sambor

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 26, 2005, 13:13:09 »
No gdybym jeszcze móg? wysla? maila, odla? si? i naje?? ingame to by?oby gites. Jeszcze chcia?bym te? ?one tam mie? :) Wole p?aci? tyle ile jest ni? p?aci? mniej i widzie? rekalmy Green Card, smiles i inne. Zdecydowanie za du?o reklam, zobacz Xar co si? dzieje, na ka?dym kroku otaczaj? nas reklamy.  Za jaki? czas pewnie p?aci?by? tyle samo za gre co teraz + upierdliwe reklamy.
Po pizze wole zadzwoni? (zazwyczaj sam robie w domu) Cole kupuje u te?ciów w sklepie.

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 26, 2005, 13:56:48 »
Cytat: "xarthias"
... kiedy firmy wprowadz? reklamy np. w Evce na bilbordach przy gejtach, czy neony na stacjach ;)


Takie cos juz bylo w Nokia-Game jakies 2 lata temu... co prawda malo tego tam bylo... ale mi nie przeszkadzalo...

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 26, 2005, 14:08:49 »
Cytat: ireul
.

Czasem sie zdarza przeleciec blisko takiej tablicy... to i sie czasem zerknie na to co tam narysowane :P
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2013, 18:33:46 wysłana przez Ireul Taar »

rbialo

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 26, 2005, 14:37:31 »
W AO wprowadzili jaki? - pono? rewolucyjny - system reklam RL w ?wiecie gry. Nie znam szczegó?ów, ale o ile dobrze ise ori?tuj?, to wy?wietlaj? si? dla tych, który graj? w darmow? wersj?, a Ci którzy p?ac? maj? opcj? wy??czenia reklam.

W temacie "a kto by na to patrzy??" - gdzie? mi si? obi?o o uszy, ?e patrzenie na reklamy (te w AO) czasowo zwi?ksza o kilka % wspó?czynniki gracza. Jest to jaka? zach?ta, nie?

P.S.
Pomys? z wysy?aniem maila przypomina mi gr? "Black & White", która mog?a pracowa? jako klient poczty przychodz?cej.

pticu

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 26, 2005, 17:36:53 »
tia, fajnie sie by gankowalo stado BS'ow przy bilbordzie :D

rbialo

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 26, 2005, 17:54:57 »
Tia...  :D
A co powiecie na np. dodatkowy dochód (w ISK) dla w?a?ciciela stacji za umieszczenie widocznej gdzie? w tle reklamy?

Pelias

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 12, 2005, 20:19:45 »
Tak, bo koniecznosc posiadania karty kredytowej zadziwiajaco skutecznie odfiltrowywuje debili.
Darmowe mmorpgi to skupowisko totalnych przegrancow, jedna, wielka, smiedzaca kupa gowna.

Co do reklam w mmorpgach, to ich najwiekszym atutem jest mozliwosc logowania zachowan graczy. Mozliwosc sprawdzenia, ilu ludzi, na jak dlugo i w jaki sposob przyciagnal twoj billboard to bezcenne narzedzie w dla marketingowcow.
System reklam w AO jast taki codowny nie dlatego ze potrafi dobierac reklamy tematycznie(bo nie potrafi), ale dlatego ze loguje nawet kat pod ktorym spojrzales na reklame:)

To z pizza to taki zart Blizzarda - 1 kwietnia oglosili, ze bedzie mozna zamowic w grze chinszczyzne i pizze:)

Ps. Tak, mam dysleksje, a co gorsza spellchecker w FF sie zepsul.

Yuri PRIME

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 06, 2005, 01:01:36 »
Przepraszam ?e tak wtr?c?... Bo ja rozumiem wszystkie kwestie tycz?ce si? abonamentów, naprawd? chcia?em gra? na oficjalnym serverze. No ale nie mam pieni?dzy. Ja si? zgadzam ?e p?aci? abonament trzeba(si? rozumie samo przez si?) no ale nie mam pieni?dzy, to jest ten szkopu?, ?e po prostu 60 z?, nie jestem w stanie wykrzesa?.

S?ysza?em tu wasze rady:
-To grajcie w gry na jakie was sta?, albo w co innego na przyk?ad Lineage.
Ale s?k w tym ?e ja nie chce ani w WoWa, ani to straszne dziadostwo jakim jest Lineage, tylko w?a?nie w Eve. Drug? spraw? jest to ?e w Eve, móg?bym gra?, je?li moja karta by?a by kart? kredytow?, a nie p?atnicz?(to s? dwie ró?ne rzeczy), Na kart? kredytow? mo?na na?o?y? debet, który bank odp?aca, a kart? p?atnicz?, mo?na co najwy?ej dokona? przelewu, i próbowa?em ju?, rozmawia?em ze specjalistami, t? kart? M-Banku, któr? posiadam, nie uruchomie takiej subskrypcji i ju?.

Dlatego b?agam, je?eli ktokolwiek zna jaki? darmowy server, tak tak piracki, prywatny NIELEGALNY, to i tak b?agam o linka... bo ja w?osy sobie z g?owy wyrywam, próbuj?c znale?? adres, kr??? pog?oski ?e takowe s?, ale znale?? nie mog?. Wszyscy swi? boj? podawa?, a jak linki s? podawane na forach, to i zaraz usuwane, przez administratorów.

Prosz? nie komentowa? mojej wypowiedzi, z punktu widzenia "To se znajd? pieni?dze/inn? gr?/sponsoring/zmie? konto/czy inne" tylko bardzo prosz? o pomoc i jaki? adres, by?bym naprawd? niezmiernie wdzi?czny.

pticu

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 06, 2005, 01:07:39 »
po raz ktorys na tym forum powiem, nie ma i nie bedzie darmowych/pirackich serwerow EVE

po prostu tzeba wykrzesac grosz i zaplacic

przy oplatach polrocznych i rocznych abonament znacznie sie obniza, ja za pol roku ostatnio placilem 280 zl

prelej mi kase na konto to ci oplace, puki euro tanie :]

klosiuu

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 06, 2005, 01:33:06 »
qrde jak ja nie lubie takiego biadolenia

ja tam fajki potrafie odstawic a na EVE mi starcza

wystarcza karta VISA ELECTRON z inteligo, wiem bo sam kozystam

w mBank eKarta jest potrzebna czy jakos tak

Selvin

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 06, 2005, 01:33:37 »
kiedy? za nekromancje palili na stosie ....

klosiuu

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 06, 2005, 01:36:13 »
selvin 3FA o zdanie nikt nie pytal  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:

pticu

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 06, 2005, 01:40:24 »
1 pivko dziennie to 3 zl, x30 dni to 90 zl, 50 placisz na abonament i 2x w miesiacu mozesz zaszalec z piciem :D

Selvin

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 06, 2005, 01:43:12 »
a to nie jest tak ze jedno dzienne a 6 w  weekendy ? :twisted:

pticu

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 06, 2005, 01:45:19 »
po pijaku szybko sie shipy traci :)

Yuri PRIME

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 06, 2005, 08:53:50 »
Dobra jeszcze jedno pytanie w kwestii organizacyjnej... Bop widzicie ja mam problem nast?puj?cy... Nie b?d? w stanie p?aci? z góry (je?li wogóle), od tak na kilka miechów, czy jest mo?liwo??, ?e w tym miesi?cu sobie pogram, a nast?pnego na przyk?ad poszcz?? Czy musz? p?aci? ca?y czas?
Bo kas? zawsz? mog? sk?d? wy?ebra?, ale b?dzie baaardzo ci??ko.

(Jestem cz?owiekiem który od pó? roku na koncie ma z?otówke)

Ooo albo prepaid... Jest w polsce do kupienia Prepaid do Eve?

Gwiazdka idzie, co? pieni?dzy si? sypnie.

[EDIT]

W?a?nie po d?ugich i mozolnych rozmowach uda?o mi si? skroi? 100 z?. z jak?e chwiejnego bud?etu. Có?... Kto? tu mówi? ?e mo?e pomóc z wp?atami, je?li to nadal aktualne to prosz? o kontakt.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 06, 2005, 09:02:23 »
Nie musisz p?aci? co 30 dni. P?acisz wtedy kiedy masz kase i wtedy odblokowuj? Ci konto na kolejne 30dni. Skille lec? nawet jak masz nieaktywnne konto, tylko zmienia? ich nie mo?esz.
PrePaidów czyli TimeCodów w Polsce raczej nie kupisz, chyba, ?e przez net, np. w sklepie na stronie oficjalnej czy w du?ych ksi?garniach internetowych, ale generalnie to wychodzi dro?ej ni? p?ac?c z konta.
Poza tym mo?esz obni?y? koszta p?ac?c w dolarach (poszukaj w?tku na forum jak) wtedy pierwszy abonament wychodzi oko?o 65z? a kolejne 40-45.
No i mo?esz sporo zaoszcz?dzi? p?ac?c za d?u?szy okres czasu.
Je?li nie masz karty któr? mo?esz p?aci? w necie znajd? w pobli?u kogo? kto ma i si? jako? umówcie.
Przedwieczny.

Yuri PRIME

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 06, 2005, 16:39:41 »
Ok nic nie by?o, ju? gram na oficjalu :D
Ale mówie wam takiego biadolenia jakie wystawi?em przed rodzicami, to by?cie sobie ?yliska podcieli

Jakby co Ivan Ibramovich

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 06, 2005, 16:42:54 »
Cytat: "Yuri PRIME"
Ok nic nie by?o, ju? gram na oficjalu :D
Ale mówie wam takiego biadolenia jakie wystawi?em przed rodzicami, to by?cie sobie ?yliska podcieli

Jakby co Ivan Ibramovich


Ciekaw jestem bardzo, czym ich przekonales?  :roll: