Autor Wątek: P?atno?? Kart? Visa Electron (Inteligo)  (Przeczytany 5196 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Owee

  • Gość
P?atno?? Kart? Visa Electron (Inteligo)
« dnia: Grudzień 20, 2005, 22:42:07 »
Witam - odby??m ju? swój "trening" w 14 trialu (sko?czy? si? w maju tego roku) i chcia?bym zacz?? gra? p?ac?c ju? normalnie.

Mam konto w inteligo i kart? Visa Electron. Zaznaczam od zaru na wst?pie ?e na koncie mam ca?e 2 PLN ale nie o tym chc? gada? tylko o tym w jaki sposób (kiedy i jak i jak to w ogóle si? odbywa) p?aci si? z takiego konta za czas w EVE.

Otó? wype?ni?em pole szczegó?ow adresu i karty kredytowej - ale (moje podej?enie jest takie ?e jest to spowodowane brakiem ?rodków na koncie) - po wej?ciu w:

 My Account » Subscription Details

Na dole widnieje taki komunikat - i o wyja?nienie go chcia?bym was koledzy i kole?anki prosi? jako ?e jestem noobem i jeszcze nigdy kart? za MMO nie p?aci?em...

Oto tre?? komunikatu:

Subscription Status:   Suspended
Reactivate
Credit card issuer rejected card on renewal
20/12/2005 06:12:00

Co dok??dnie oznacza 3 linijka i czy mam racj? my?l?c ?e jest to spowodowane brakiem szmalcu na koncie ?

A je?li tak to dlaczego po przej?ciu do:

My Account » Subscription Details » Credit Card Details » Edit Credit Card Details

mam wyczyszczone pole numeru karty kredytowej oraz numeru weryfikacji karty ?

Z góry dzi?ki az wszelkie wyja?nienia !  :D

I czy dobrze zrozumia?em czytaj?c wasz FAQ dla noobów - ?e przyk?adowo maj?c szmal na koncie i np: wybieraj?c subskrypcje na 1 miesi?c to kasa bedzie odci?gana z konta co miesi?c (czyli najpierw te 19.95 a potem co miesi?c 14.95) a? do wyczerpania ?rodków na koncie lub zawieszenia gry/konta/wzi?cia "urlopu" od gry w EVE ??)

klosiuu

  • Gość
P?atno?? Kart? Visa Electron (Inteligo)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2005, 23:29:08 »
tak, nie masz kaski na kacie i dlatego nie przedluza subskrybcji

tak, subskrybcja jest kontynuowana, chyba ze ja anulujesz

pozdro

Anonymous

  • Gość
P?atno?? Kart? Visa Electron (Inteligo)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2005, 01:16:57 »
No, to si? nazywa rzeczowa odpowied? :)

jeszcze dwa pytanka i jestem happy :)

1. Jak si? ma sprawa z prowizj? za kas? któr? sci?ga EVE ? Czy Inteligo co? ze mnie zdziera ? Czy w ogóle jest jaka? prowizja ? Bo w ko?cu to EVE ze mnie ?ci?gaj? kask? a nie ja im wysy?am (bo w t? stron? zwykle p?aci si? prowizj?) ?

2. Je?li b?d? mia? ?rodki na koncie - to czy ?ci?gn? je natychmiast jak na nowo wpisze adres karty i kod zabezpieczaj?cy karty czy musz? odczeka? np: 24h (operacje bankowe) ?

pticu

  • Gość
P?atno?? Kart? Visa Electron (Inteligo)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 21, 2005, 02:45:38 »
ad 1.: nie ma prowizji

ad 2 : momentalnie :)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
P?atno?? Kart? Visa Electron (Inteligo)
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 21, 2005, 08:04:00 »
O nie pticu :)
1) pobieraj? prowizj? za przewalutowanie ?rodków (ka?dy bank ma tak samo, w praktyce wygl?da, jakby mieli odrobin? gorszy kurs euro/dolara)
2) jak wp?ynie ci kasa na konto, to musisz jeszcze raz wpisac wszystkie dane i zatwierdzic, potem automatycznie ?rodki z konta s? zdejmowane pod warunkiem ze na tym koncie s?, jesli nie, subskrypcja jest automatycznie zawieszana i musisz wznawia? r?cznie.
Przedwieczny.

Anonymous

  • Gość
P?atno?? Kart? Visa Electron (Inteligo)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 21, 2005, 17:59:01 »
OK - skoro jest prowizja to powiedzmy ile mnie wyjdzie przyk?adowo 1 pierwszy miesi?c (19.95) w EVE przy p?atno?ci w Euro (powiedzmy po kursie 3.8PLN? + prowizja ?  Chodzi mi ile ze mnie ostatecznie i w sumie sci?gn? ?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
P?atno?? Kart? Visa Electron (Inteligo)
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 21, 2005, 18:13:39 »
Pierwsza p?atno?? oko?o 80z?, nawet mniej, kolejne to oko?o 60z?, przy p?aceniu za 30 dni w euro. Dok?adniej trudno wyliczy?, ale mo?esz spokojnie przyj?? 80-82z? za górn? granic?. Jak euro kosztowa?o nieco ponad 4z? op?ata startowa wynios?a 85z?, wi?c teraz odpowiednio mniej.
No i jeszcze zale?y od banku, bo np. mBank z?otówki przewalutowywuje na dolary, a dopiero $ na euro, czyli bierze podwójn? op?at? za przewalutowanie. Jak jest w innych bankach nie wiem, a podane powy?ej warto?ci dotycz? mBanku w?a?nie.
Aha, i zapraszamy do zarejestrowania si? na forum :P
Przedwieczny.

Szakal

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 763
  • 16 lat z EvE. Kupa czasu ;] Date of Birth 2004
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Szakal
  • Korporacja: Caldari Provisions
P?atno?? Kart? Visa Electron (Inteligo)
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 21, 2005, 18:18:21 »
2.  w inteligo niema prowizji bo jak ostatni raz placile mto mi zciagli dokladnie tyle po ile byl kurd euro w danej chwili

WolfSimon

  • Gość
P?atno?? Kart? Visa Electron (Inteligo)
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 22, 2005, 09:44:47 »
Z ciekawostek odno?cie tego jak?e zaje*istego konta... :/
P?aci?em braciakowi za WoWa i z ciekawo?ci wpisa?em jedynie poprawny numer karty, reszta danych i, co wa?ne, wpisa?em z?y numer weryfikuj?cy (3 cyfry na odwrocie karty) bez którego to podobno nie da si? zap?aci? w necie.
Jakie? by?o moje zdziwienie gdy dosta?em SMSa z Inteligo informuj?cego mnie o pobraniu nale?no?ci. Zg?osi?em oczywi?cie reklamacj?, po tygodniu otrzyma?em pismo, ?e Inteligo dzi?kuje za wszystkie uwagli, ale oni uwa?aj? ?e p?acenie za pomoc? ich karty jest niezwykle bezpieczne a ja jestem bucem co si? nie zna...
Dlatego te? ostrzegam przed udost?pnianiem osobom postronnym nawet numeru karty, bo mo?na obudzi? si? z r?k? w nocniku.
Dalsze ?ledztwo wykaza?o, ?e numer weryfikacyjny to lipa, bo za weryfikacj? odpowiada odpowiedni algorytm, wi?c mo?na wpisa? odpowiedni? kombinacj? innych 3 cyfr i te? zadzia?a. Tych pasuj?cych kombinacji wbrew pozorom jest ca?kiem sporo do ka?dej karty...
Jednym s?owem LIPA...

kerisso

  • Gość
P?atno?? Kart? Visa Electron (Inteligo)
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 22, 2005, 10:27:26 »
Wolf niestety ma RACJE.
I to juz od dawna...kiedys placac komus za konto, blednie wpisalem numer identyfikacyjny....i poszlo.

 :?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
P?atno?? Kart? Visa Electron (Inteligo)
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 22, 2005, 12:05:12 »
Heh, i dlatego uwa?am, ?e eKarta z mBanku jest bezpieczniejsza, bo nie ?ci?gaj? kasy bezpo?rednio z konta, tylko z niej, a jak nie ma na niej ?rodków, to system jej po prostu nie widzi...
Fakt, p?acenie za eve wynosi oko?o z?otówki dro?ej ni? w intelligo, ale...
Przedwieczny.

klosiuu

  • Gość
P?atno?? Kart? Visa Electron (Inteligo)
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 22, 2005, 12:16:14 »
Ja tam od jakiego? czasu nie p?ace za EVE karta, TC jest du?o wygodniejsze, szczególnie jesli kupuje sie je za ISK a nie RL kaske  8)  8)  8)  8)

Co do nr weryfikacyjnego karty, u mnie jesty wymagany. P?aci?em Visa Electron z Inteligo za WoW'a i EVE i w obydwu przypadkach bez niego odrzuca?o karte.

marcoos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
P?atno?? Kart? Visa Electron (Inteligo)
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 22, 2005, 12:47:44 »
Cytat: "klosiuu"

Co do nr weryfikacyjnego karty, u mnie jesty wymagany. P?aci?em Visa Electron z Inteligo za WoW'a i EVE i w obydwu przypadkach bez niego odrzuca?o karte.


Nikt nie napisa?, ?e ten numer weryfikacyjny nie by? wymagany - tylko, ?e wpisywano nie taki jak trzeba, a mimo wszystko transakcja odby?a si? :)
Zreszt? je?eli mamy 3-cyfrow? liczb? i pewnie jaki? prosty algorytm sumy kontrolnej to staje si? jasne, ?e nie jest to praktycznie ?adne zabezpieczenie.

Poza tym, z tego co doczyta?em, to czy nr. weryfikuj?cy jest sprawdzany czy nie zale?y od danego podmiotu/sklepu w którym robimy zakupy - a, ?e jest to raczej utrudnienie dla ?ci?gni?cia kasy ni? co?, co zwi?kszy?o by obroty - wi?c du?o sklepów olewa weryfikacje tego numerka :)
Bermuda Syndrome [BAS-3]

Owee

  • Gość
P?atno?? Kart? Visa Electron (Inteligo)
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 23, 2005, 22:31:49 »
czy w Polsce mo?na kupi? Time Codes ? Je?li tak to gdzie ?

jarecki

  • Gość
P?atno?? Kart? Visa Electron (Inteligo)
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 24, 2005, 13:48:21 »
zaden sklep w polsce z tego co wiem nie sprowadza time codes.

pc5

  • Gość
P?atno?? Kart? Visa Electron (Inteligo)
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 24, 2005, 14:00:17 »
Pyta?em w Empiku w Krakowie i nie maj?, w ogóle nie prowadz? sprzeda?y takich kart.