Autor Wątek: Skille, bonusy do modu?ów, neostrada 128 i EVE  (Przeczytany 6587 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Skille, bonusy do modu?ów, neostrada 128 i EVE
« dnia: Maj 13, 2005, 14:35:41 »
Cze??!

Mam kilka pytanek, jako, ?e moja przygoda z EVE dopiero si? zaczyna:

1) W SKILL'ach - co to jest RANK, a co to jest LEVEL? I która z tych warto?ci jest brana pod uwag?, gdy patrzy si? na wymagania poziomu umiej?tno?ci?

2) Znalazlem w kosmosie cialo (ang. Corpse) cz?owieka... Czy to mi si? do czego? przyda?

3) Kupi?em sobie wczoraj drugi statek (Probe), ale w innym systemie, ni? mój "domowy". Przylecia?em tym "nowym" do "mojego systemu gwiezdnego, ale chcia?bym równie? ?ci?gn?? tutaj mój poprzedni statek. Czy mo?na to zrobi?, a je?li tak, to w jaki sposób?

4) Czy przedmioty które zostawiam na stacji w hangarze b?d? tam bezpieczne (czy nikt inny ich nie mo?e zabra?)? A je?li mo?e, to jak si? przed tym zabezpieczy??

Pozdrawiam,
TOK

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Re: Kilka pyta? od noob'a
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2005, 15:36:13 »
Cytat: "tok_72"
Cze??!

Mam kilka pytanek, jako, ?e moja przygoda z EVE dopiero si? zaczyna:

1) W SKILL'ach - co to jest RANK, a co to jest LEVEL? I która z tych warto?ci jest brana pod uwag?, gdy patrzy si? na wymagania poziomu umiej?tno?ci?

2) Znalazlem w kosmosie cialo (ang. Corpse) cz?owieka... Czy to mi si? do czego? przyda?

3) Kupi?em sobie wczoraj drugi statek (Probe), ale w innym systemie, ni? mój "domowy". Przylecia?em tym "nowym" do "mojego systemu gwiezdnego, ale chcia?bym równie? ?ci?gn?? tutaj mój poprzedni statek. Czy mo?na to zrobi?, a je?li tak, to w jaki sposób?

4) Czy przedmioty które zostawiam na stacji w hangarze b?d? tam bezpieczne (czy nikt inny ich nie mo?e zabra?)? A je?li mo?e, to jak si? przed tym zabezpieczy??

Pozdrawiam,
TOK


AD 1) Je?li chodzi o skille to: je?eli chcesz czego? u?ywa? to masz tam dok?adnie podane ?e wymaga takiego a takiego skilla na takim a takim poziomie (lvl). Ogólnie za ka?dy poziom skilla masz bonus (jaki info na skillu)

Ad 2) Trudno powiedzie? mo?e tak mo?e nie

Ad 3) kup szutla, pole? po statek, zreprocesuj szutla i zabierz minsy z hangaru, wróc do swojej stacji

Ad4) S? bezpieczne
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

Amos Sommers

  • Gość
Skille, bonusy do modu?ów, neostrada 128 i EVE
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 13, 2005, 16:26:39 »
Co do pytania numer 1.

Level to poziom skilla (umiejetnosci) ktory masz - przedomity/statki/inne skille wymagaja skilli na odpowiednim poziomie zanim bedziesz mogl ich uzywac.

Rank to ranka skilla - chodzi tu o czas treningu. Rank 1 ma czasy bazowe (cos okolo 10-20 minut na pierwszy poziom od zera, zaleznie od atrybutow), Rank 8 trenowac sie bedzie osiem razy dluzej na ten sam poziom niz skill Rank 1 ktory uzywa tych samych atrybutow.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Skille, bonusy do modu?ów, neostrada 128 i EVE
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 13, 2005, 19:38:35 »
Po wi?cej pomocy mo?esz si? ingame zalogowa? na polskie kana?y np. "POLSKA" lub "NHUN CENTRALA".

Mo?esz si? te? do mnie zg?osi? (Ingame Xarthias) to pogadamy i pomog? na ile b?d? móg?.
Przedwieczny.

Gregu

  • Gość
Skille, bonusy do modu?ów, neostrada 128 i EVE
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 20, 2005, 07:47:40 »
to ja sie przy?acze do pytan

Jak sie liczy bonusy?

Np mam statek z PG 1000
Bonus postaci to 1.2 (1.25 soon)
bonus RCU (stuff) to 1.2

Czy to si? liczy 1000x1.4=1400MW, czy 1000x1.2=1200x1.2=1440MW???

Troche nubiarskie pytanie, ale jako? zawsze zapominam przetestowa?. Ale po to jest noobgarden:)

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Skille, bonusy do modu?ów, neostrada 128 i EVE
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 20, 2005, 08:58:49 »
Wg mnie to wzór jest: base+base*skill+base*module
Przynajmniej dla velocity wynik mam praktycznie taki jak ze wzoru.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

EverSin

  • Gość
Skille, bonusy do modu?ów, neostrada 128 i EVE
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 20, 2005, 09:00:35 »
Cytat: "Gregu"
to ja sie przy?acze do pytan

Jak sie liczy bonusy?

Np mam statek z PG 1000
Bonus postaci to 1.2 (1.25 soon)
bonus RCU (stuff) to 1.2

Czy to si? liczy 1000x1.4=1400MW, czy 1000x1.2=1200x1.2=1440MW???

Troche nubiarskie pytanie, ale jako? zawsze zapominam przetestowa?. Ale po to jest noobgarden:)


Zawsze jak liczylem bonusy to wychodzilo dobze wiec ta 2 opcja jest ok :]
znaczy: 1000*1.2*1.2 w twoim przypadku...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Skille, bonusy do modu?ów, neostrada 128 i EVE
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 20, 2005, 10:55:24 »
?adowno?? indusia si? w ten sposób liczy (expandery i skille), wi?c podejrzewam, ?e i wszystkie inne bonusy te?...
Przedwieczny.

Siratu

  • Gość
Skille, bonusy do modu?ów, neostrada 128 i EVE
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 30, 2005, 18:53:05 »
Nie chce robi? nowego topica, wi?c pisze tu

Szukam mi?ej gry, co b?dzie odskocznia od nieko?cz?cego bicia monstrekow w Lineage II :D, wybór pad? na EVE. Mam par? pyta? czy skromna neostrada 128? To jaki? k?opot? Nie przepadam za handlem, wi?c co mo?na tu jeszcze robi? ? :D Czy pilot siedzi w kokpicie czy ca?a gra dzieje si? z zewn?trz statku jak np. w spania?y, ale i pe?nym b??dów Nexus Jupiter Incydent.

Tadeus

  • Gość
Skille, bonusy do modu?ów, neostrada 128 i EVE
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 30, 2005, 19:15:29 »
Duzo pytan wymagajacych obszernych odpowiedzi... :>
- Gramy z perspektywy trzeciej osoby.. statkiem sterujemy klikajac na cele/miejsce docelowe itp. Na poczatku wydaje sie to nudne ale z czasem gdy potyczki staja sie bardziej zlozone i skomplikowane okazuje sie bardzo ciekawe i wciagajace. Szczegolnie gdy walczy sie u boku przyjaciol w wiekszych bitwach..
-Neostrada powinna wystarczyc.. sam ma stare dobre SDI i 90% czasu gra sie bardzo przyjemnie..
-Co mozna robic ? Handlowac, walczyc, piracic, kopac, produkowac, zajmowac sie wlasna stacja, przebijac sie transporterami z cennym towarem przez zasadzki wroga, szpiegowac, bawic sie w polityke, manipulowac rynkiem itp..
Ogolnie gowna zaleta EVE jest bardzo ciekawa rozgrywka w grupie.
Najwieksze zyski przynosi wspolpraca i zapewnia jednoczesnie najwieksza zabawe.
Tak wiec oplaca sie wstapic do korporacji i razem z innymi fajnymi ludzmi budowac swoja galaktyczna potege :>

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Skille, bonusy do modu?ów, neostrada 128 i EVE
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 31, 2005, 05:13:39 »
Na wi?kszo?? pyta? odpowiedzia? Ci Tadeus, wi?c ja tylko dodam, ?e na neo 128 bez problemu odpalam gr? na 2 czy 3 kontach... Problemem s? jedynie lagie jak robi si? do?? t?oczno, ale to ju? raczej wina serwera jest a nie po??czenia...
Przedwieczny.

dzikus

  • Gość
Skille, bonusy do modu?ów, neostrada 128 i EVE
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 31, 2005, 11:32:49 »
EVE jest bardzo oszcz?dna w ilo?ci przesy?anych danych, ale to dzi?ki mi?dzy innymi ma?ej mo?liwo?ci zmiany wygl?du statków. Oraz dzieki temu, ?e aby dok?d? dolecie? nie musisz trzyma? ca?y czas jednego klawisza, aby serwer wiedzia?, ?e lecisz do przodu. Wiem, ?e s? ludzie, którzy graj? w t? gr? z powodzeniem przez ??cze modemowe i lag tak naprawd? jest cz?sto albo spowodowany zapchaniem serwera albo klienta (grafika) a nie ilo?ci? przesy?anych danych przez sie?.

Co do tego co mo?na robi? - gra mo?e by? bardzo socjalna - jest tu olbrzymia warstwa polityczna, gdzie mo?na si? wykaza? bez robienia wielu rzeczy w grze. Poza tym tzw. grinding nie jest tu zwi?zany z rozwojem postaci - bo ta rozwija si? ca?y czas, nawet jak nie grasz, ale z zarabianem gotówki. W zwi?zku z tym, je?eli masz ju? tyle gotówki ile ci potrzeba, mo?esz si? bawi? w dowolny inny sposób bez potrzeby ci?g?ego wracania do tych samych zaj??.
A co mo?na robi?:
- kopa? (to jest nudna praca, ale niektórzy lubi? si? tak odstresowa?)
- polowa? - to takie zabijanie potworków
- handlowa?/produkowa? - im wi?ksza skala tym ciekawsze zaj?cie - ??cznie z manipulacjami rynku na skal? ca?ego regionu
- stawia? i utrzyma? stacj? kosmiczn? (POS)- du?o pracy - g?ównie przy wo?eniu paliwa i urobku - ale du?o kasy na starcie potrzeba, albo odpowiedni corp.
- robi? misje dla agentów - troszk? odpowiednik questów w grach fantasy - le?, zabij, przywie?, rozwie?, uratuj, zniszcz itp.
- odwiedza? kompleksy - to ju? na wy?szych poziomach zabawa grupowa - co? w rodzaju labiryntów z du?a ilo?ci? powi?zanych ze sob? przeciwników
- socjalizowa? si? - czyli gada? z lud?mi, pomaga? co? wozi? itp.
- PvP - to ca?kiem oddzielna kategoria, bardzo szeroka - mo?esz bi?, mozesz by? bity, mo?esz polowa? na innych graczy, mo?esz polowa? na piratów, mo?esz uczestniczy? w wojnie mi?dzy korporacjami/aliansami itp itd. Mo?na te? zdobywa? stacje przeciwników (tzw. conquerable) albo niszczy? (Player Owned Stations - POS).

Oczywi?cie im starsza posta? tym lepiej wykonujesz dane funkcje, ale poniewa? w EVE nie ma poziomów postaci, wi?c tak naprawd? nawet pocz?tkuj?ca posta? mo?e lata? ze starymi wyjadaczami, a nieco dofinansowana niewiele im ust?puje w mo?liwo?ciach (chocia? do?wiadczenie wyniesone z miesi?cy grania ma du?e znaczenie). Generalnie to ca?kiem inna rozrywka ni? Lineage/WoW/EQ itp.

adam000

  • Gość
Skille, bonusy do modu?ów, neostrada 128 i EVE
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 31, 2005, 12:01:59 »
Oczywi?cie okre?lenie "pocz?tkuj?ca posta?" rozci?ga si? na du?o d?ugich miesi?cy :D

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Skille, bonusy do modu?ów, neostrada 128 i EVE
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 03, 2005, 14:01:51 »
To znowu ja mam pytanie...

Gram w EVE od 23 dni, wiec jak sie latwo domyslic, nadal poruszam sie w niej czasem troche po omacku... Chcialbym (przynajmniej na razie) zajac sie wydobyciem(70%) i troche sobie rowniez postrzelac(30%)... Pewnie bede chcial kupic sobie w najblizszej przyszlosci Scythe - bo z tego co czytalem, to chyba bedzie sie nadawal do obydwu rzeczy...

Moje pytanie, dotyczy dalszego rozwoju skilli... co byscie radzili na najblizszy miesiac lub dwa?

Moje obecne skille sa dostepne TU.


Pozdrawiam,
TOK

dzikus

  • Gość
Skille, bonusy do modu?ów, neostrada 128 i EVE
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 03, 2005, 14:12:06 »
No wi?c zgodnie z twoimi planami:
- cruiser na poziom 3-4
- to co ci potrzebne, ?eby za?o?y? na niego rozs?dny sprz?t (nie lata?em wi?c nie wiem).
A przy okazji Scythe chyba ?rednio nadaje si? do strzelania, lepszy znacznie bedzie Rupture. Ale generalnie mimo, ?e Minmatarczykiem jestem, to nie znam sie na naszych statkach za dobrze.
- skille z gunnery - przydadz? ci si?: Motion Prediction, Weapon Upgrades, Gunnery, Medium Projectile itp.. (tam jest jeszcze kilka)
- skille z Electronics - Targeting, Long Range Targeting
- skille ogólne - Mechanics, Electronics, Engineering, Navigation, Starship Command, Drones itp.

I teraz uwaga - staraj si? nie podnosi? na razie niczego ponad poziom 4. Chyba ?e naprawd? musisz. Jak tylko ju? b?dziesz móg? sobie swobodnie lata? tym co tam wsadzisz na statek, podnie? sobie skille learing na 5. A potem skille advanced learning na 3-4 (ale to ju? jak b?dziesz mia? na nie kase). Potem zajmij si? podnoszeniem skilli na pi?tki.

Czyli w skrócie:
1) skille do zabawy najpierw - do poziomu niezb?dnego
2) skille learning a potem advanced learning
3) skille ponad poziom niezb?dny do zabawy

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Skille, bonusy do modu?ów, neostrada 128 i EVE
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 03, 2005, 14:48:43 »
Dzieki! Myslalem o podobnym zestawie... wiec chyba jednak zaczynam "dobrze" myslec :-)