Autor Wątek: Eksploracja  (Przeczytany 8997 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

seba656

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ApacheRin
Eksploracja
« dnia: Wrzesień 29, 2020, 09:12:45 »
Siema,
jestem nowy gram postacią która stworzyłem rok temu i grałem 2 tygodnie.
Chciałbym zajmować się skanowaniem sygnatur a dokładniej relic i data sitami.
Mam taki problem, że w hi-secu (okolice Jita IV lokacji początkowej Caldari, w promieniu 10 jumpów) nic nie potrafię znaleźć tylko wormhole.
Latam Heronem z takim fitem: https://www.eveworkbench.com/fitting/heron/e53e3fd6-4d43-485c-f2bf-08d813cd442c
Dwa razy wszedłem do wormholu i za każdym razem zginąłem od statków NPC które latały wokół relic i data sitów.
Ogólnie to chciałbym prowadzić eksploracje w wormholach, jaki fit się do tego nadaje i jak zdobyć trochę hajsu w bezpieczny sposób.
Gdzie prowadzić eksploracje?
Proszę o rady.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Eksploracja
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 29, 2020, 11:36:06 »
Pierwsza rzecz - w high zignoruj relici - sam się trochę bawię eksploracją i nie są one warte czasu. Jeden na 20 da loot lepszy niż za 0,5 miliona.
W okolicy Jita i na głównych trasach między Hubami bardzo trudno trafić cokolwiek wartościowego, a jesli już znajdziesz to albo nie bedziesz na saicie pierwszy albo w trakcie ktoś przyleci i pozbawi Cię części lootu
Do skanowania poszukaj sobie terenu na którym jest relatywnie mało ludzi - możesz popatrzeć na dotlanie, albo samemu polatać - zapomnij o 10j od jita, nastaw się raczej na 20-30, może 10-20
o skanowaniu w wh nie powiem Ci nic - sam w to sie pobawiłem zaraz jak WH weszły a wtedy to wyglądało zupełnie inaczej, nie mam pojęcia jak jest teraz, wiem tylko że w miare popularny sprzęt w wh to astero (drogie) i magneta (mozliwości tankowania)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ket0na1

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ket0na1
  • Korporacja: Akademia CBC
  • Sojusz: Mostly Newbies
Odp: Eksploracja
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2020, 22:44:35 »
Dzień dobry :P
Widzę, że kolega nie narzeka na nadmiar podpowiedzi więc pozwolę sobie podzielić się odrobiną mojego skromnego ok. dwumiesięcznego stażu w grze/eksploracji ;)
Po pierwsze i chyba najważniejsze - podaruj sobie skanowanie data i relic w hi-secu. Może to i relatywnie bezpieczne ale zarobek gorzej niż nędzny. Jak masz skanować data i relic w hi-sec to już lepiej rób misje dla npc. Więcej zarobisz. Skanowanie w low-sec to też lipa. Nie dość że latasz za friko to jeszcze ubiją.
Jeśli chcesz pobawić się w relic & data to od razu nastaw się na zwiedzanie WH i nulla. Ćwicz na czymś tanim, np. Probe a w międzyczasie rób skille pod skanowanie i COVERT OPSA. CO to absolutna konieczność jeśli chcesz skanować w miarę komfortowych warunkach. Bez tego to rosyjska ruletka.
Jak już podbijesz skille by skanowanie nie trwało pół nocy na jednego WH, gdy już zrobisz Coverta i będziesz mógł latać czymś co może go używać, od razu wal do WH.
Tu uwaga. Podaruj sobie wchodzenie do WH z jakiegokolwiek HiSec a już z np. Amarru czy Jita to w ogóle zapomnij. W hi-secu po obu stronach WH czają się całe stada takich co za darmo sobie zielone na zkillbordzie robią. Wejdziesz do WH i czapa zaraz po wyjściu z kloka.
Do dziury najlepiej wchodzić z low sec i najlepiej takiego głębszego gdzie często nie ma nikogo na gridzie i spokojnie wyskanujesz co trzeba i wlecisz do dziury. Tak lecąc często trafisz już na pierwszego wormhola gdzie będzie sporo data i relic do zaorania.
Przy okazji - omijaj UNSECURED DATA SITE i FORGOTTEN RELIC SITE. To miejsca strzeżone przez bardzo silne raty i nawet Astero raczej sobie z tym nie poradzi. Data & Relic 1 i 2 levelu to pewniaki. Możesz wbijać i skanować. Level trzeci to już bardzo często właśnie unsecured i forgotten których nie ruszaj. No chyba że przylecisz z kolegami którzy Ci raty wybiją albo dorobisz się otankowanego Stratiosa. Wtedy śmiało :P Oczywiście na levelu trzecim będzie miał też miejscówki bez czerwonych ale to juz trzeba mieć odrobinę farta. Zwracja uwagę na nazwy. Dokładny name pojawia się po wyskanowaniu pięćdziesięciu kilku procent sygnatury.
Dobrym sposobem na spory zarobek w WH to latanie z WH do następnego WH. W nomenklaturze gry nazywają to chyba chainem. Lecąc w ten sposób, bardzo często natrafisz na Wormhole wręcz dziewicze gdzie łupy nietknięte a i o towarzystwo innych graczy dosyć trudno. W ogóle WH to relatywnie bezpieczne miejsce jeśli wciskasz dscan co 3 sekundy i potrafisz ogarniać 3-4 rzeczy jednocześnie :P
A jeśli będziesz miał szczęście to wyskanujesz sobie drogę do nulla. A to już dojna krowa dla eksploratora jeśli takową krowę wydoic potrafisz.
Zaletą latania do nulla przez wh jest między innymi to, że wyrzuca Cię praktycznie zawsze w czarnej dupie czyli daleko od tras przelotowych do low & hisec gdzie lepiej się nie zapuszczać. Zaiste im większe zadupie w nullsecu tym eksploracja przyjemniejsza bo o fajne daty i relic (i często!) łatwo no i od razu widzisz czy sam na gridzie jesteś więc dscan wciskach już tylko co 5 sekund :P
I to wstępnie tyle.
Jedynie co pozostaje na wstępie dodać to być zawsze zapisał sobie lokację po wbiciu do WH (wsteczne bramy w nullu też), probów nie zostawił (bierz 16!!!) i modlił się o to by przy robieniu chaina żaden WH się za Tobą nie zamknął.
I takim oto sposobem zarobisz sobie po kilkadziesiąt baniek przez 2-3 godziny eksploracji :D
Dokuję, fituję, łorpuję... :P

[NAUKE] Son of Rainbow

  • NAUKE
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Son of Rainbow
  • Korporacja: Nauka o EVE
  • Sojusz: Caldari Armed Forces.
Odp: Eksploracja
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2020, 19:32:21 »
Kiedyś napisałem poradnik o zarabianiu w low. To tyczy się też hi i nulla w dużej mierze. Może znajdziesz jakąś podpowiedź https://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=13283.0

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Eksploracja
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 19, 2020, 17:48:19 »
Przejrzałem na szybko Twój poradnik. W kilku miejscach przydałoby się go zaktualizować

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

[NAUKE] Son of Rainbow

  • NAUKE
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Son of Rainbow
  • Korporacja: Nauka o EVE
  • Sojusz: Caldari Armed Forces.
Odp: Eksploracja
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 20, 2020, 12:57:31 »
Przejrzałem na szybko Twój poradnik. W kilku miejscach przydałoby się go zaktualizować

Zgadza się. Tyle tylko, że poradniki tekstowe odeszły do lamusa tak samo jak radia internetowe. Nagram w przyszłości kilka filmików.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Eksploracja
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 20, 2020, 13:02:05 »
Cóż w takim razie ja Ci go poprawiłem

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Eksploracja
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 21, 2020, 17:25:34 »
Tyle tylko, że poradniki tekstowe odeszły do lamusa tak samo jak radia internetowe. Nagram w przyszłości kilka filmików.

A potem jak ktoś chce znaleźć coś co można sobie poczytać na spokojnie to nigdzie nic nie ma. Rozumiem, że umiejętność czytania zanika, ale fajnie by było wierzyć, że jeszcze jest nadzieja
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Ket0na1

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ket0na1
  • Korporacja: Akademia CBC
  • Sojusz: Mostly Newbies
Odp: Eksploracja
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 21, 2020, 22:16:55 »
A potem jak ktoś chce znaleźć coś co można sobie poczytać na spokojnie to nigdzie nic nie ma. Rozumiem, że umiejętność czytania zanika, ale fajnie by było wierzyć, że jeszcze jest nadzieja

I tu popieram szanownego kolegę. Poradników pisanych nie ma zbyt wiele (szczególnie po polsku) a jak już są, brak dokładnego tłumaczenia co robić krok po kroku a 2/3 kontentu jest pisane językiem którego i po roku grania nie idzie do końca ogarnąć.
Zauważyłem, że nawet jak ktoś chce pomóc i coś napisze to i tak im dalej w tekst tym większe pokłady zajebistości a mniejsze wykładania tematu jak krowie na miedzy.
To samo dotyczy szkolenia w ramach sojuszu w samej grze. Niby coś ktoś tłumaczy i pokazuje ale by go zrozumieć to trzeba by zadawać mu pytanie średnio co piąty wyraz.
Czasami już lepiej samodzielnie sprawdzić i może nawet coś na tym stracić ale nie narażać się na pełne sarkazmu ponowne tłumaczenia.
Zaiste Ewka to osobliwy twór. Zwłaszcza pod względem zaludniającego grę community.
Dokuję, fituję, łorpuję... :P

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Eksploracja
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 21, 2020, 22:37:37 »
Ogólnie zgadzam się z Tloluvinem i Ket0na1
ALE
Akurat robienie poradników krok po kroku to w eve krzyż pański.
Narobisz się jak głupi generując 10 stron dokumentu, a CCP miesiąc później wywali daną mechanikę do góry nogami ;)
Ale wiesz dobre pozyskiwanie wyjaśnień to też umiejętność zadawania pytań.
Jest kilka odpowiedzi więc teraz pytający jesli ma jeszcze jakieś pytania, musi je zadać żebyśmy wiedzieli co trzeba dodatkowo tłumaczyć, lub podrzucić link do gotowego tekstu jesli się jakiś uchował w sensie że jest aktualny

Któryś stary polski korp (BuFu?) kiedyś już na etapie posta rekrutacyjnego miał wpisane coś co w Eve jest cholernie przydatne - "nie ma głupich pytań, tak długo jak pytanie zadałeś po raz pierwszy"

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Eksploracja
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 22, 2020, 07:11:21 »
Doom przestań, bo jeszcze się okaże, że te nasze kolegi co były przed nami, mogły nie być wcale takie głupie za jakich ich teraz uwazamy: ].

btw, jeśli chodzi o poradniki to moje postrzeganie tego tematu jest raczej w strone dedykowania. Tzn nie ma sensu marnować pary na ludzi, którym WSZYSTKO jak krowie na rowie trzeba tłumaczyć, bo po pierwsze i tak pewnie nie załapią, a po 2 prędziej kolega odparuje i znudzi się po 2 tygodniach, niż ccccp zdąży nawet tą mechanike wybebeszyć. Tak jak Doom napisał, spoko można pogadać lub coś pokazać, raz. Potem to już udręka, ciągłe wałkowanie od nowa tego samego tematu. Nawet my mieliśmy zasady, w sumie to nadal mamy. żę nie przypierdalamy się do ludzi co ledwo przyszli. Albo jak były prowadzone floty dla nowych. Nikt nie ma oczekiwań, że świerzak będzie wszystko ogarniał, więc tempo floty jak i komendy są dostosowane do odbiorców, aby każdy coś z tego wyjął dla siebie pozytywnego. No ale, jeśli problemy się powtarzają, a latamy już z sobą ponad miesiąć... to wiedz, że czeka na Ciebie soczysty opierdol: ]
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Ket0na1

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ket0na1
  • Korporacja: Akademia CBC
  • Sojusz: Mostly Newbies
Odp: Eksploracja
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 22, 2020, 18:21:33 »
Karas, ale nie chodzi o to by tłuc jeden temat kilkadziesiąt razy tej samej osobie.
Chodzi mnie Panie o takie coś, by wytłumaczyć raz a dobrze, powoli, dogłębnie i w języku zrozumiałym nie tylko dla kogoś kto już podczas logowania zmienił fita trzy razy.
Jak dziś pamiętam jedną z moich pierwszych wizyt na forum. Właśnie chciałem spokojnie i na luzie pozgłębiać tajniki Evki a tu nagle:

"Zajebiste są te filamenty, wystarczy się kręcić gdzieś w okolicy gdzie coś się dzieje. Takie gangi nastawione są na pew pew, więc chętnie podejmują walkę. Już 4 takie bitwy mieliśmy i jest zajebiscie. Najlepszy feature jaki ccccp w swojej bezgranicznej głupocie stworzyło.
Jak do tej pory wszystkie walki walki były niemal do końca. Bo nawet jak zostanie 2-3 to i tak nie chce im się wracać gównostatkami. Więc albo zostają na gridzie do końca, albo selfestruct.

Na nagraniu troche zjebałem, tzn po prostu zjebałem. Skończył mi się cap, liczyłem, że uda mi się zrobić jeszcze 1 cykl MWD, ale nie starczyło i wyłapałem scrambla, na szczęscie chłopaki ogarneli i udało nam się kolesia ubić zanim ja zdedałem. źle też oceniłem sytuacje gdy już wyjebali na słońce. ZAWSZE za targetem leci się na 50. ZAWSZE. Bo wtedy potencjalnie największa jest szansa złapania. Dobrze że Colonel na tyle ogarnął, że po pierwsze warpnął 50 a potem od razu przepałka. N1."

Zanim trafiłem do Centrali, dosyć konsekwentnie obczajałem Sześcienną Geometrię na YT. Coś tam już kumałem ale z Twojego posta zrozumiałem tylko, że byłeś na jakimś PVP i zjebałeś.

Wiem, wiem. Nie do takich jak ja ten post był kierowany. Ale wiesz o co chodzi  ;)
Dokuję, fituję, łorpuję... :P

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Eksploracja
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 23, 2020, 07:21:17 »
hehe, w sumie tak z perspektywy czasu. Spoko opis. wszystko clear. : ]. JEŚLI się jest w temacie.
Tzn rozumiem o co Ci chodzi. Ale przykro mi, ode mnie tego nie dostaniesz, może się trafi znów jakaś dobra duszyczka która chciała by się babrać w szkoleniówki itp itd.
Wydaje mi się, że każda gra i różne community mają swojego rodzaju endgame i porozumiewa się slangiem który jest zrozumiały w danym gronie potencjalnych odbiorców.
Nie chce mi się i nie mam sił ani nawet chęci na spróbowanie aby pokazywać eve dla ludzi z zewnątrz. Tak samo powtarzam tym co do nas przychodzą, nie jesteśmy szkoleniówką. WYmagamy odrobiny ogaru, choć nie ukrywam, że mamy osoby które NICHUJA NIC, TOTALNIE NIC. Ale mają na tyle twardą psyche, że nie dają się wyjebać pod ciągłym parciem szydery: ].
Wracając do problemu, wydaje mi się... tzn problem jest taki. Być może są grupy które nie są jeszcze zbyt hmmm głęboko osadzone w realiach gry, tzn nie są to grupy starych chujków. Tylko takie casualowe, jakieś zbieraniny stosunkowo młodych stażem graczy, być może są one bardziej strawne i otwarte na nowy narybek, który się dopiero wdraża, ale nie znam takich grup. Tzn one się pojawiają i zaraz znikają. Wydaje mi się, że włąśnie dlatego, że nie są to grupy hard. Nawet jeśli są duże chęci, to chłopaki się wypalają. Tzn każda grupa w eve opiera się na 1 lub kilku tak zwanych "content generatorów", można ich nazwać wodzirejami. bez których grupa nie ma szans przetrwać. Więc wystarcza, że w takiej luźnej grupie otwartch chłopaczków, ktoś istotny przestaje logować i nara, DEDUWA. Im grupa jest starsza, bardziej zakorzeniona, a przez to i trudniejsza dla nowych. Choćby z tego co opisałeś, przez bariere wiedzy i slangu. Tym łatwiej im przetrwać

Powodzenia w szukaniu szczęścia w eve: ]
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Eksploracja
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 23, 2020, 14:02:56 »
[admin]Przypominam szanownym trollom ze jesteśmy w Noobgarten i obowiązują tu ostrzejsze zasady związane z trolingiem, flamem i offtopikiem. Wasza dyskusja mimo ze ciekawa i całkiem merytoryczna, nie jest dyskusją na temat tego wątku więc jak chcecie dalej gadać to ją wydzielę[/admin]

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

[WILD5] Gagat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 582
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gagatek Bimbrownik
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Eksploracja
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 24, 2020, 19:10:54 »
na szczęście zawsze istnieje jakaś grupa, która przyjmuje młodych i nawet twierdzi, że się będzie nimi zajmować i pomagać. Różnie to później wychodzi w praktyce, ale teoretycznie takie grupy są ;]. Wystarczy poszukać ;]

[NAUKE] Son of Rainbow

  • NAUKE
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Son of Rainbow
  • Korporacja: Nauka o EVE
  • Sojusz: Caldari Armed Forces.
Odp: Eksploracja
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 25, 2020, 12:16:42 »
Skoro jednak starzy boomerzy twierdzą, że poradnik by się przydał to treść gotowa jest w jakichś 70% chociaż cały czas przychodzą mi do głowy nowe wątki i pomysły. Na sam koniec poprawki tak by było zdatne do przeczytania. Oczywiście poradnik traktuje o eksploracji oraz rzeczach blisko powiązanych z tym zagadnieniem.

Vurionek

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Vurionek
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: The Minions. /Ruski
Odp: Eksploracja
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 29, 2020, 12:28:03 »
Ja chętnie wytłumaczę większość rzeczy związanej z gra, można napisać do mnie maila w grze i umówimy się na team speaku i pogadamy.