Autor Wątek: Infinity Battlescape - po 15 latach zapowiedzi można już grać  (Przeczytany 4520 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Infinity Battlescape - po 15 latach zapowiedzi można już grać
« dnia: Wrzesień 28, 2019, 12:28:27 »
27.09.2019 czyli wczoraj zadebiutowała na Steam zapowiadana od 2004 roku gra "Infinity: Battlescape". Pierwsze opinie są dobre, jest 79% pozytywnych komentarzy.

Jest to gra MMO podobno oferująca bitwy w kosmosie na dużą skalę z udziałem setek graczy. Do dyspozycji graczy oddano wiele typów statków kosmocznych od małych myśliwców po ogromne krążowniki.

Trailer:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uZpWUzJ3USA[/youtube]

Ciekawi mnie ta produkcja. Ktoś grał, warto?

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Infinity Battlescape - po 15 latach zapowiedzi można już grać
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 28, 2019, 14:57:59 »
Zgudi, czekamy na Ciebie ;)
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Infinity Battlescape - po 15 latach zapowiedzi można już grać
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 28, 2019, 21:01:38 »
Już sprawdziłem.

Zalety:
1. Świetna grafika, statki są szczegółowe, wybuchy ładne, a planety wręcz powalają ilością detali.
2. Świetna optymalizacja, na ustawieniach graficznych "extreme" mam 50-100 FPS i całe 0 lagów.
3. Statkiem lata się bardzo przyjemnie, a przeżycie na polu bitwy wymaga pomyślunku i zręczności.
4. Brak instancji i bardzo płynne podróżowanie pomiędzy lokacjami w których bije się wielu graczy.

Podsumowując od strony technicznej gra jest na 4+/5

Wady:
1. Mało statków do wyboru, ściślej mówiąc jest ich tylko 6 lub 7, przez co gra może szybko nudzić.
2. Skromna ilość misji do wyboru, a właściwie tylko dwie: broń posterunku albo przejmij posterunek.
3. Tylko jeden system słoneczny, podobno ma być ich dużo, ale jak narezie wygląda to jak demo.
4. Żadnej produkcji, handlu, czy fitowania statków czyli albo lecisz się strzelać albo nuuuuuuudaaa...

Podsumowując pod względem ilości contentu to tylko 2/5

Całość to demo w early access a nie pełnoprawna gra. Podobno pracowali nad tym bardzo długo ale jak widać contentu jest mało. Gdyby ta gierka posiadała chociaż te skromne 100 systemów, 30 różnych statków, oraz inne mechaniki jak produkcja czy handel to pewnie osiągnęłaby spory sukces. To jest taki Elite Dangerous z lepszą grafiką i tym czego Elitce zawsze brakowało czyli pełnokrwista nawalanka wielu graczy jednocześnie w systemie w skali 1:1 bez żadnych instancji. Ale niestety trochę mało contentu. Może kiedyś coś z tego się urodzi...

Tu kilka screenów które sam zrobiłem dziś w trakcie latania w poszukiwaniu guza. Rozdzielczość 2560×1440p:

















Gra ma ogromny potencjał i silnik najwyższa klasa, więc mam nadzieję, że nie odpuszczą sobie tej gierki w takim stanie jak teraz tylko będą dodawać nowe rzeczy.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2019, 02:37:30 wysłana przez Zgudi »

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Infinity Battlescape - po 15 latach zapowiedzi można już grać
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 29, 2019, 14:07:04 »
Ciekawie się prezentuje ale obawiam się, że na mojej padace by nie poszło.

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Infinity Battlescape - po 15 latach zapowiedzi można już grać
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 29, 2019, 14:15:57 »
Wow, grafika świetna aż chce się usiąść w kokpicie.
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Infinity Battlescape - po 15 latach zapowiedzi można już grać
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 05, 2019, 21:13:24 »
Zgudi, zapomniałeś dodać że w przeciwieństwie do Elitki jest jeszcze "Atmospheric Landings" :P


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681