Autor Wątek: Reaktywacja COVENU  (Przeczytany 106743 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zack

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zack Hekk
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #315 dnia: Listopad 23, 2020, 01:16:44 »
Ciekawa lektura!

Jak dla mnie opcja polskiego ally jest spoko, chętnie dołączyłbym.
A może podejść do tematu na chłodno, bardziej analitycznie, zastanowić się, a nawet zapytać ludzi, jakie są potrzeby i ustalić, czy jest możliwe, żeby spełnić te oczekiwania?

Piszę teraz do tych, którzy chcieliby polskiego ally w grze - chociaż na tyle, żeby poświęcić chwilę i pogadać merytorycznie o konkretach, czyli spróbować odpowiedzieć na pytania, jak:

-co konkretnie miałoby dać polskie ally, żeby być ciekawą propozycją dla graczy i korporacji?

-co musiałoby zostać zrobione, żeby spełnić te oczekiwania?

-czy jest to możliwe?

-jak można spróbować to zrobić?



I niżej piszę moje luźne, może naiwne przemyślenia, subiektywnie, także bez hejtu proszę.


CO MIAŁOBY DAĆ POLSKIE ALLY?


1.
W sferze praktycznej - po pierwsze chyba conajmniej wszystko to, co oferują sojusze międzynarodowe, czyli:

Z poziomu graczy - możliwość rozwoju w każdej profesji dostępnej w grze.

Z poziomu graczy oraz korporacji:

-Dostęp do infrastruktury i rynku.
-Dostęp do community, kontakty, zasoby ludzkie.
-Dostęp do wiedzy, informacji.
-Wzajemna ochrona.
-Podatki na akceptowalnym poziomie.
-Obowiązki względem sojuszu na akceptowalnym poziomie.
-Zrozumiałe zasady funkcjonowania.
-Zaufanie do szefostwa.

2.
Po drugie chyba przydałoby się coś więcej - wszystko co wyżej już jest gdzie indziej.
Trzeba by się zastanowić w czym konkretnie polskie ally miałoby być lepsze niż inne?


Ja może pokusiłbym się o taką luźną propozycję - do rozważenia:

-Możliwość wpływu na sojusz.

Przez coroczne głosowanie na władze sojuszu i w kluczowych sprawach.
Przez możliwość kandydowania do władz sojuszu.

Na pewno tu przydałyby się pomysły.

I wiadomo, można też próbować trochę konkurować tym, że niższe podatki i tak dalej - ale w praktyce nie wiem, na ile to jest wykonalne.

3.
Po trzecie- sama "polskość" dla wielu pewnie byłaby in plus.



CO MUSAIŁOBY ZOSTAĆ ZROBIONE, ŻEBY SPEŁNIĆ TE OCZEKIWANIA?

Po pierwsze chyba conajmniej dwie polskie korporacje stanowiące sojusz - nie wiem, na początek w lowsecu?
I patrząc realnie - chyba, żeby wskoczyć na wyższe obroty i do nulla chyba trzeba by podpiąć się z tym pod dany powerblock.
Tą drogą można dać szybki dostęp do wszystkich opcji z pkt 1. na podstawowym poziomie nie mając na starcie prawie nic - nie wspominając o sovie, tylko korzystać z tego co byłoby udostępnione.
Zakładając, że ally rozwijałoby się - z czasem gracze zamiast na przykład latać w danym sigu nadrzędnego ally międzynarodowego mieliby w polskim ally polską korporację pvp?
Do tego rozbudowywanie własnych struktur i narzędzi wewnątrz polskiego ally - częściowo przez adaptację rozwiązań stosowanych w sojuszu międzynarodowym.

CZY JEST TO MOŻLIWE?


Nie wiem, może, ja nie potrafię ocenić.


JAK MOŻNA SPRÓBOWAĆ TO ZROBIĆ?


Może postawić na informację zwrotną?

Można by sklecić mini ankietę, która zostanie wysłana mailem do maksymalnej ilości polskich graczy.

Informacja, że polski ally jest w przygotowaniu.
Pytania, żeby dowiedzieć się, czy jest w ogóle jakieś zainteresowanie - może jest ale uwarunkowane czymś, dowiedzieć się, jakie warunki musiałyby być spełnione, żeby gracz chciał dołączyć, np. czy rozważyłby dołączenie gdyby podatki były niższe niż ma aktualne.

Ogólnie na tym etapie można pytać samych graczy co myślą, nawet np. czy chętniej dołączyliby do c0venu czy innego, nowego ally?
Bez informacji zwrotnej od graczy chyba nie da się ustalić czy praca nad tym ma jakiś sens?

Nie wiem, piszcie co myślicie, jakby co to jeden chętny już jest.

pozdro

[WILD5] Gagat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 582
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gagatek Bimbrownik
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #316 dnia: Listopad 23, 2020, 07:26:08 »
teraz gdy umiera goonowo, ccp wywraca farme w 00 do góry nogami, jest bardzo dobry moment do stworzenia takiego alliancu. Jeśli ktoś ma ochotę żyć w 00, uczestniczyć we wszystkich związanych z tym aktywnościach itd, to na pewno da się to zrobić. Trzeba tylko chcieć, no i oczywiście znaleźć sobie kontent generatorów, co by te ally, nie zdechło w miesiąc ;]. Należy pamiętać, że alliance żeby farmić musi też być mocno aktywny pvp w swoim regionie, więc to kolejny powód, bo wszelkie rent, bot, odizolowane stricte farmerskie korpy, co się brzydzą strzelaniem, będą sobie musiały znaleźć alternatywę, inaczej zdechną. Nie sądziłem, że doczekam się takiego kroku od ccp, że zmusi krabów do pvp w jakikolwiek sposób ;]

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #317 dnia: Listopad 23, 2020, 11:55:40 »
Nigdy nie zapomnę cytatu, chociaż już nie pamiętam czyja to myśl, że nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko nieopłacalne. Tak więc powiedziałbym, że Polski sojusz możliwy jest. Pozostaje kwestia opłacalności czyli w realiach EVE ustalenie celu takiego sojuszu i drogi jego osiągnięcia, które będą atrakcyjne dla wszystkich, bo to że będzie to sojusz Polski to jednak trochę za mało.
IMO żeby coś takiego zrobić trzeba by zebrać do kupy władze Polskich korporacji i zrobić burzę mózgów żeby sprawdzić czy są jakieś wspólne cele i jakieś pole do współpracy.
Najtrudniejszą IMO rzeczą do ogarnięcia będzie wyważenie interesów nolajfów i casuali oraz mordulców i kerbirów.
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Zack

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zack Hekk
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #318 dnia: Listopad 23, 2020, 17:54:00 »
Gagat, ja obserwuję z zainteresowaniem to co się dzieje na południu. I moment jest wyjątkowy na pewno.

Jeśli wszystkie znaki będą wskazywać, że wojna skończy się wyprowadzką goonowa do low (na dłużej) to pewnie faktycznie będzie dobry moment na szybkie rozmowy i decyzje po stronie polskich korpów.

Ale na razie jeszcze nie jest to wcale takie pewne. Jest wiele różnych, często sprzecznych informacji, wiadomo - wojna, propaganda każdej strony, ale są pewne głosy - i to nie po stronie goonowa, że może takiej zupełnej anihilacji to jednak nie będzie.
Chyba nie da się wykluczyć takiego scenariusza, że prędzej czy później goonowo wróci do normalnego funkcjonowania, zubożone i zdewastowane, ale nadal żywe. Nawet tak jak Inici. Pożyjemy - zobaczymy :)

No a ccp to się udało, chwilami nie poznaję tej gry ostatnio ;]

Zastanawia mnie to co napisałeś o kontencie - ja chyba myślę, że kontent może być zawsze taki sam i pewnie po zmianie sojuszu aż tak sie to nie zmieni? Może po dołączeniu do danego powerblocku będzie można (albo trzeba hehe) latać na strat opy.

A może powinno być tak, że korporacja lubiąca kontent w low nadal będzie sobie latać w low ale z pełnym dostępem do całego zaplecza w nullu. Do tego jescze jakby była korporacja mieszkająca w WH - tak samo. Mogłoby być ciekawie - i na pewno ciekawie dla graczy bo mogliby będąc w tym ally iść w dowolną stronę, poznać to i tamto, różnych ludzi, style, korporacje.


Tloluvin, właśnie ja chyba dokładnie też tak myślę co do założeń. Czyli, że po pierwsze - bycie w tym ally ma się opłacać.
Trzeba chyba zacząć zastanawiać się jakie są warunki w innych sojuszach i jakie warunki w jaki sposób (i u czyjego boku) można zapewnić i imo doprecyzować - dowiedzieć się co to dokładnie znaczy, że taki sojusz będzie atrakcyjnym dla różnego pokroju graczy.

W kwestii wyważenia interesów nolajfów i casuali oraz mordulców i kerbirów - to jest jakiś temat do przegadania też. Ogólnie myślę, że wszechstronność sojuszu ma wiele zalet - nawet czysto ekonomicznych - w sensie dostępu do zaprzyjaźnionych producentów itd. Też dostęp do większej bazy ludzi.
Kilka korporacji o różnym profilu byłoby bardzo fajną opcją pod wieloma względami.
Byłyby pewnie też problemy do rozwiązania - np. korp pvp zkillboard care niekoniecznie może chcieć dzielić alliansowy zkillboard z pvp noobami. Ale tak naprawdę już nie takie rzeczy były - tak zrobili pandemicy: legion sobie a horda sobie. Formalnie oddzielnie ale standingi + wspólne dostępy do kilku rzeczy.


Z tym, że jest polski - pewnie można przypuszczać, że dla większości faktycznie to za mało. Ale nie jest tak, że to nic nie znaczy dla nikogo.
Na przykład ja - gdybym wybierał między podobnymi sojuszami - poleciałbym na to, że ten jest jedyny polski. Oczywiście - jeśli ktoś chce szlifować angielski będzie to wadą :)
Ale c0ven miał taką trochę legendarność, która przyciągała - na pewno w oczach nowych polskich graczy, którzy czytali o c0venie w internetach itp. Gdyby nie był polski - nie byłoby tego, a to jest coś.

Edycja, bo zapomniałem o czymś.
Ja nie wiem jak to tak na serio jest z tymi celami. Tzn poza tym, żeby mieć możliwość dobrze się bawić, tak jak kto lubi. Myślę, że gdyby zapytać szefów korporacji mogliby mieć kłopot w określeniu, jakie są ich cele. No bo co więcej? Przetrwać i nie stracić dopływu isków?  :D
Wiadomo, że celem wielkiej Lechii musi być podbój całego wszechświata, ale no wiadomo jak jest. Trochę jesteśmy w D. Ale no kto wie.

Jeszcze jedna edycja
Gagat sorki, dopiero zauważyłem, że napisałeś o kontent generatorach, a ja odpisałem coś o kontenci ogólnie, bo nie skumałem. Czas na mocniejsze szkła  8)
Musieliby być, podobnie jak fc i chętni do innych funkcji. Ale chyba ktoś by się znalazł w imię wielkiej lechii.

« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2020, 01:13:06 wysłana przez Zack »

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #319 dnia: Listopad 23, 2020, 20:50:30 »
@Zack
Wybacz, że bez cytatów, ale na na małym ekranie to upierdliwe.
Mając do wyboru Polski sojusz, a nie Polski o podobnej atrakcyjności wiele osób wybierze Polski. Dla osób ze słabym angielskim też raczej będzie to plus, ale niewiele osób wybierze sojusz tylko dlatego, że jest Polski. Dlatego można to traktować jako pewien bonus. Może coś co zaciekawi i przyciągnie uwagę, ale nie coś co spowoduje, że ludzie przyjdą.

To co pisałeś o różnych korpach żyjących w różnych miejscach, to jest to o czym myślałem. Było już jednak sporo prób nawiązania takiej współpracy i generalnie sprowadzały się do tego, że to bez sensu bo każdemu dobrze gdzie jest. Dla mordulców głównym problemem było ograniczenie terenów łowieckich. Z kerbirami różnie. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że największym problemem była niechęć do współpracy z kimś, kto traktuje cię na codzień jak gówno na podeszwie buta tylko dlatego, że co innego sprawia ci frajdę. Oczywiście mogę się tu mylić, ale zbyt dużo dram widziałem żeby to całkiem zignorować. To też trochę prowadzi do czegoś takiego jak często wspominani kreatorzy contentu. Dla wielu osób, zwłaszcza mordulców jest to inne określenie aktywnego, ogarniętego FC. Tyle, że EVE to nie WoT. Zapytaj jednak co z ludźmi dla których ciekawa część gry kończy się z chwilą wydokowania to zaraz w mniej lub bardziej uprzejmy sposób (raczej mniej) dostaniesz listę powodów dla których są oni zbędni, bo równie dobrze altów można użyć.

Cel żeby przetrwać i mieć stały dopływ isków ma swoje zalety, chociaż mordulce z miejsca, przynajmniej publicznie go wyśmieją. Jeżeli jednak nie chcesz ograniczać się do ludzi płacących za suba i statki realną kasą to trzeba go uwzględnić żeby ludzie mieli kasę na plexy i statki. Takie rzeczy jak cytadela czy BPO też kosztują. Poza tym jednak musi być jednak coś do czego sojusz będzie dążyć. Może niekoniecznie podbój całego wszechświata, ale np wykrojenie sobie gdzieś jakieś konstelacji albo kilku czemu nie. Podejrzewam, że w czasach rosnącej awersji do ryzyka może to być łatwiejsze niż się niektórym wydaje.

No i na koniec jest kwestia zaufania. Każdy kto gra przynajmniej te kilka lat przeszedł jakąś dramę po której corp czy sojusz się rozpadł przeważnie w mało przyjemnej atmosferze. I jak ci ludzie mają potem znowu razem być w jednym sojuszu? Chociaż z drugiej strony część z takich osób przestała już grać, a na ich miejsce przyszli nowi.

W każdym razie życzę powodzenia w projekcie. Miałoby było zobaczyć Polską flagę na mapie
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Zack

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zack Hekk
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #320 dnia: Listopad 23, 2020, 21:26:16 »
Spoko. No tak, pełna zgoda, ta polskość to właśnie taki dodatkowy bonus - i w dodatku pewnie nie dla wszystkich, tylko dla jakiejś tam może i większej a może nie części. Dlatego umieściłem to na końcu listy cech, które na moje ogólnikowe oko powinien spełniać ten sojusz, w pkt 3. Dwa wcześniejsze są o tych bardziej praktycznych aspektach: po pierwsze - wszystko to co dają inne sojusze, po drugie - "coś więcej" (w sensie kilka fajnych usprawnień - np. jak w mojej propozycji - więcej "demokracji" hehe jakkolwiek strasznie to brzmi), dopiero po trzecie - ta polskość. Wydaje mi się, że właśnie jakoś w takich proporcjach.
Także w kwestii tej polskości piszemy o tym samym, to dość prosta sprawa.

I z całą resztą tego co piszesz trudno polemizować.

Ja tylko mam taką wątpliwość - czy nie podjąć jeszcze trochę wysiłku, żeby naszkicować tak jak jesteśmy w stanie w warunkach jakie są, kilka konceptów takiego ally i z tymi konkretniejszymi planami pójść bezpośrednio do ludzi i do szefów korporacji też - ale jeśli oni będą niechętni nawet rozmawiać po prostu chyba powysyłałbym maile z ankietą schludnie i logicznie przygotowaną do z grubsza wszystkich. Tylko i wyłącznie po to, żeby wiedzieć, że to co w najlepszym wypadku byłoby możliwe do zrobienia np. wszyscy mają gdzieś i tak. Albo, żeby okazało się, że jakaś część graczy odpowie, że ok ale inaczej bo to tamto. Albo że spoko. Ale chodzi o to, żeby dowiedzieć się. Ale spokojnie, nie pali się. Mam świadomość, że mała szansa ogólnie, ale kto wie, może okazać się, że niewielkim wysiłkiem jednak coś by drgnęło.



Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #321 dnia: Listopad 23, 2020, 21:54:16 »
Więcej demokracji to nie koniecznie musi być plus. I to nie tylko dlatego, że może wyjść z tego anarchia. Za dużo demokracji rozmywa też odpowiedzialność.
IMO naszkicowanie kilku wariantów to dobry pomysł. Możesz wtedy szybko przekonać się jakie będą największe problemy. No i przynajmniej będziesz wiedział jakie jest potencjalne zainteresowanie
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Zack

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zack Hekk
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #322 dnia: Listopad 23, 2020, 22:27:10 »
Możesz mieć rację. Ogólnie, co do "demokracji" - to znowu na pewno jest też kwestia co rozumiemy pod danymi pojęciami, skrótami.
A właściwie doprecyzowania, czy próby ustalenia co byłoby najmniej dysfunkcyjne.

Pisałem o wybieraniu szefostwa co rok - to oczywiście taka luźno rzucona myśl - ale wg. mnie nie do końca pozbawiona sensu - poszedłem takim kluczem, że jest bardzo możliwe, że z różnych przyczyn po prostu nie ma takiej możliwości, żeby dwie a w dłuższej perspektywie więcej korporacji zaakceptowało nieograniczone rządy tej samej osoby.
Nie wiem, czy jest jedna korporacja, która zgodzi się na sojusz z drugą korporacją, której szef będzie rządził tym sojuszem. Mogę się mylić - ale myślę, że ta jedna kwestia przesądza o niewykonalności jakiegokolwiek sojuszu.

I tak kombinowałem, bo niespecjalnie się temu dziwię, co mogłoby zadziałać i pierwszym skojarzeniem była możliwość wybierania kto rządzi przez najbliższą kadencję przez głosowanie.

Oczywiście z tym wiązałoby się też wiele problemów, nie jest to idealne, ale może miałoby szansę pokonać tą barierę, której może w żaden inny sposób pokonać się nie da?

Ja w wolnej chwili (nie mam pojęcia kiedy to będzie, może jutro może za rok) postaram się naszkicować taką grubo ciosaną koncepcję i nie opartą o żadne personalia, po prostu sam model. Jeśli kiedykolwiek to zrobię - wrzucę ją wtedy tutaj i poproszę o opinię czy jest to w miarę dobre narzędzie do dalszej rozmowy.


Niezależnie od tego jeśli ktoś ma przemyślenia, sugestie, pomysły, uwagi to proszę piszcie.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #323 dnia: Listopad 23, 2020, 22:58:13 »
Jak zakładasz zmianę władzy to przydałaby się procedura jej przekazania. No i ustalenie kto trzyma kasę.

Tak mi się przypomniała też strona mapująca WH. Jeżeli to jeszcze istnieje może warto by było się zastanowić nad dostępem dla całej społeczności. Nikomu chyba szkody to nie przyniesie, a mapa połączeń WH każdemu może się przydać. Zwłaszcza, że im więcej osób tym mapa aktualniejsza
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Vurionek

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Vurionek
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: The Minions. /Ruski
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #324 dnia: Listopad 25, 2020, 16:20:10 »
To kiedy zaczynamy? Cenę juz znacie, lekka rewaluacja i jedziemy!

Zack

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zack Hekk
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #325 dnia: Listopad 25, 2020, 18:11:15 »
To kiedy zaczynamy? Cenę juz znacie, lekka rewaluacja i jedziemy!

Teraz! Tyle że nie jedziemy a lecimy  :D

Dredoviking

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dredoviking
  • Korporacja: Apollo 14
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #326 dnia: Listopad 27, 2020, 12:02:16 »
Triglav space to ciekawy kierunek rozwoju i warty przemyślenia, szczególnie że ccp daje coraz więcej kontentu właśnie w tym kierunku. Coś dla wormholla coś dla nulla, farma jest, pewne przygotowanie też jest wymagane.

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #327 dnia: Kwiecień 18, 2021, 00:47:28 »
Yo.

Trochę necropostingu, sam też z zaświatów piszę.

Pozdro dla wszystkich tu obecnych, połowę jeszcze z C0ven kojarzę (i Karasia :) )

Czy coś wyszło z reaktywacji, czy nadal sentymentalne smuty? :)

Z moich doświadczeń jeszcze z LFN demokratyczne wybory były początkiem upadku korpa, jeden z kandydatów pozapraszał w ciągu kilku tygodni dość nowych graczy aby zapewnić sobie zwycięstwo z sensownym konkurentem popieranym przez większość dotychczasowej ekipy. A dalej już były skandale, dramy, kupowanie kont pod bocenie, isk reselling, banowanie kont (w tym mojego, na szczęście CCP się zorientowało że nie mam nic wspólnego z tym), próba kradzieży aliansowych dreadów i w końcu odejście LFN z C0ven do AAA. Tak więc demokracja w EVE to zło :)
Cała prawda o moim graniu...


CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #328 dnia: Kwiecień 18, 2021, 11:37:51 »
Czesc Skeer!

C0venu nie da sie tak po prostu reaktywowac. Nawet gdyby sie znalezli ludzie, to mieli by zupelnie inny poziom zaangazowania, gra tez sie zmienila, wiec bylo by to jak naklejenie starego szyldu na zupelnie nowa organizacje. Moim zdaniem nie ma to zadnego sensu, nie da sie dwa razy wejsc do tej samej rzeki, bo za drugim razem bedziesz moczyl nogi w zupelnie innej wodzie.

Fajnie czasem powspominac, ale to wszystko. Pamietasz na przyklad, jak kiedys sie bilismy miesiacami z AAA o szpilke stagingowa, ciagle stawialismy ja na nowo i kampilismy im caly region altami w cynocloakach, i  za ktoryms razem jak znowu przylecieli ja rutynowo zreinforcowac, to zalozylismy z Voltem i Tolene flote altem szpiegowskim w Red Alliance, zebralismy chyba 80 osob i spuscilismy im wpierdol, powodujac powazny intergalaktyczny kryzys dyplomatyczny? Dodam tylko, ze oba te alianse byly w sojuszu :P Smiesznie sie czytalo ich fora, jak nie mozgli zajarzyc, o co chodzi, kto wlasciwie zalozyl ta flote, i jak to sie stalo ze kazali im strzelac do blue :> Coven Inteligence Agency Strong!
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #329 dnia: Kwiecień 20, 2021, 20:56:48 »
Haha, te akcje CIA to czasem były na takim genialnym poziomie, że nawet ja słysząc o nich miałem taką myśl: YOU.. DID... WHAT???  :D
Cała prawda o moim graniu...


Lukas Grey

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lukas Grey
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: Ferrata Victrix
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #330 dnia: Kwiecień 21, 2021, 10:31:16 »
Tak więc demokracja w EVE to zło :)

Wypraszam sobie u nas od lat panuje jej wirtualna forma i wszystko działa jak trzeba ;)

Pozdro Skeer :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2021, 14:56:14 wysłana przez Lukas Grey »

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #331 dnia: Kwiecień 21, 2021, 23:41:38 »
Haha, te akcje CIA to czasem były na takim genialnym poziomie, że nawet ja słysząc o nich miałem taką myśl: YOU.. DID... WHAT???  :D

Albo jak kiedys Zakalve wrzucil alta do korpa logistycznego TEST ALLIANCE, najprostszym sposobem - napisal "jestem altem tego i tego, prosze o przyjecie i nadanie rol" - ukradlismy im wszystkie kontrakty kurierskie, i wnioskujac z objetosci lupu w metrach szesciennych, myslelismy, ze bedziemy mieli zlote zniwa... Jakie bylo nasze zaskoczenie, kiedy po rozpakowaniu okazalo sie, ze jest tam 400 hullow Drake ^^ Byly to czasy tzw. Drake wars... Skutkiem ubocznym bylo, ze niechcacy opoznilismy ich inwazje na nas o caly tydzien do nastepnego weekendu, bo nie mieli czym przyleciec ^^ Pamietam, ze trollowalem ich potem na aliansowym 24h/dobe, oferujac swoje usulgi kurierskie - wtedy nie mozna bylo nikogo wywalic z korpa, jak byl zalogowany do gry, wiec zostawialem kompa wlaczonego na noc i logowalem zaraz po downtime, az w koncu ich CEO zaraportowal mnie do CCP za spamowanie czatu, mam jeszcze gdzies logi do dzisiaj :P to byly czasy
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #332 dnia: Kwiecień 21, 2021, 23:54:54 »
Albo jak kiedys sie bilismy z Nulli Secunda o Paragon Soul, i jakos nam sie udalo dostac admina u nich na Team Speaku... Wskakuja na grid, ich FC zaczyna wyczytwac primary, sescondary, - pyk, mute/ban. Nastepny przejmuje, zaczyna wyczytywac cele - pyk, mute/ban :P Znowu cisza, nastepny zaczyna primarowac, pyk zmutowany ^^ Skonczylo sie tak, ze gineli w absolutnej ciszy mimo przewagi liczebnej, bo ktokowliek probowal przejac kontrole zostawal wywalony. Pamietam, ze i tak wtedy przegralismy, ale na koniec w wakcie desperacji zaprosilem siebie samego altem w ich flocie na squad komandera, i udalo mi sie warpnac trzy sklady na naszego ostatniego w systemie, uzbrojonego po zeby death stara, zanim sie zorientowali i wyrzucili mnie z floty:P Straszny mieli bol dupy o nasz niehonorowy styl walki, ale trzeba bylo nie przylatywac do Stain, nie?  :)
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #333 dnia: Kwiecień 25, 2021, 00:05:33 »
Ja ze swoich doświadczeń pamiętam taki moment, gdy C0ven zdobywał z SE Catch. Trochę już wtedy latałem z VIDE (megaspoko korpik), ale będąc jeszcze w poprzednim korpie. Mamy małą flotkę VIDE do zdobywania stacji, carriery, dready (być może matki, nie pamiętam już tak szczegółów), ja jeden z LFN w malutkim BSie. No i zgadnijcie kto walnął final blowa...?  ::)

Odkręcanie tego chwilę zajęło.
Cała prawda o moim graniu...


Lukas Grey

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lukas Grey
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: Ferrata Victrix
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #334 dnia: Kwiecień 25, 2021, 16:49:25 »
Ja ze swoich doświadczeń pamiętam taki moment, gdy C0ven zdobywał z SE Catch. Trochę już wtedy latałem z VIDE (megaspoko korpik), ale będąc jeszcze w poprzednim korpie. Mamy małą flotkę VIDE do zdobywania stacji, carriery, dready (być może matki, nie pamiętam już tak szczegółów), ja jeden z LFN w malutkim BSie. No i zgadnijcie kto walnął final blowa...?  ::)

Odkręcanie tego chwilę zajęło.

Była  z tego jakaś gównoburza swoją drogą, bo Ozzy coś  nie chciał oddać stacji ;) Ale to były zabawne czasy :).

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #335 dnia: Maj 09, 2021, 15:17:29 »
Łezka się w oku kręci...  8) 8)

Ale w pełni zgoda to se ne wrati

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #336 dnia: Maj 12, 2021, 22:52:54 »
Łezka się w oku kręci...  8) 8)

Ale w pełni zgoda to se ne wrati

Albo pamietacie, jak kiedys juz po odebraniu nam Period Basis przez Nulli Secunde, urzadzili sobie tam tereny raciarskie? Naprzyjmowali jakichs lol aliansow z calego swiata i obiecali im zlote gory, w zwiazku z czym Zakalve wzial sie za cwiczenia jezykow obcych, i wrzucal im srednio 2-3 alty dziennie, slodko sie tlumaczac, ze "ja tylko pomagam im polepszyc standardy rekrutacji" :P W koncu zabraklo nam slotow na kontach aliansowych, prywatnych i wszystkich mozliwych, wiec zaczelismy palic awoxerow na wszystkim co sie rusza, typu Dominixy T1 na paskach itp ^^ Doszlo do tego, ze jak tylko sie pojawial samotny Cynabal/Vaga z Covenu na intelu, to szedl komunikat "UWAGA MOZLIWY AWOXER" i zaczynalo sie dokowanie na stacjach i lawina wzajemnych oskarzen i przepytywan typu "A TY CZYIM JESTES ALTEM I CO TU ROBISZ?" Poziom nieufnosci wzrosl do tego poziomu, ze zaczely sie dramy typu friendly fire, obrazanie sie na forach i rage quitujace korpy - wspaniale ich wtedy rozpierdolilismy psychologicznie :) az w koncu poszedl pamietny e-mail od CEO, ze jezeli tylko pojawi ktokolwiek z COVEN w odleglosci ilus tam jumpow, to wszyscy maja natychmiast dokowac niezaleaznie od tego, w czym lataja, pod grozba kar finasowych. Podnieslismy sztuke proxy war do najwyzszego poziomu, i nikt nam tego nie odbierze.
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #337 dnia: Maj 12, 2021, 22:56:51 »
A do tego ktos, nie pamietam juz kto, trzymal alta handlowego z ich glownej bazie w 1-NJLK i notorycznie jak tylko szlo info na ich forum jaki setup na flote zbieraja, to wykupywal wszytskie moduly do fitow i wystawial z 3x przebitka :P Boze, jak oni musieli nas nienawidzic.
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

WhiteCat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 782
  • Meow
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: WhiteCat Lavartega
  • Korporacja: Polaris Rising
  • Sojusz: The Bastion
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #338 dnia: Maj 13, 2021, 19:29:35 »
A do tego ktos, nie pamietam juz kto, trzymal alta handlowego z ich glownej bazie w 1-NJLK i notorycznie jak tylko szlo info na ich forum jaki setup na flote zbieraja, to wykupywal wszytskie moduly do fitow i wystawial z 3x przebitka :P Boze, jak oni musieli nas nienawidzic.
Isen?

I to były Tribale i Zombie coś tam, fajnie się ich farmiło  8)
PvPerzy – gracze którzy przyszli z Counter Strike'a i nikt im nie powiedział, że Eve jest grą ekonomiczną. Są nieco podobni do dresiarzy i kiboli, z tą różnicą, że użycie klawiszy F1-F8 jest jeszcze prostsze niż sztachet

Pimpeck

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Pimpeck
  • Korporacja: ~
  • Sojusz: ~
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #339 dnia: Wrzesień 07, 2021, 21:46:36 »
Łezka się w oku kręci...  8) 8)

Ale w pełni zgoda to se ne wrati


Atam ... nie będę płakal :)

Zack

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zack Hekk
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #340 dnia: Wrzesień 09, 2021, 23:57:33 »
Siema, taka ciekawostka dla zapaleńców, którzy chcieliby spróbować zrekrutować trochę nowych polskich graczy do Eve.
W sierpniu swoją przygodę z Eve zaczął Arasz - youtuber, który wrzuca filmiki o grach, na dole link do jego ostatniego materiału o Eve, gdzie opowiada o Judgement Day i że uczy się górnictwa, prawie 300000 wyświetleń.

Może ktoś mógłby i chciałby się z nim skontaktować? Kto wie - może jeśli gra mu się spodoba, co jak sądzę zależy od tego, żeby trafił na dobre towarzystwo, to mógłby nagrać coś fajnego, opowiedzieć o swoich przygodach i w ten sposób skłonić trochę ludzi do spróbowania.

Nick w grze: Arasz

https://www.youtube.com/watch?v=yLYux9JSkbw

Zack

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zack Hekk
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #341 dnia: Listopad 07, 2021, 22:47:42 »
Siema. Doszedłem do wniosku, że raczej historia się już nie powtórzy i chyba już nie wierzę, że mógłby powstać jakiś większy polski sojusz, nie mówiąc nawet o czymś na kształt c0venu. Chyba już nie te czasy dla Eve. Zresztą, nawet ja już sam nie bardzo mam czas i serce do tej gry.

Ale obiecałem kiedyś, że coś napiszę - jeśli już to tak sobie myślę, gdyby The Minions. chcieli ogrzać innych w blasku swojej sławy i skilli i sova i zrobili drugi alians dla normalsów i innych, coś na zasadzie jak Pandemic Legion i Horda w mikro skali.
Nie zepsuliby sobie statusu elite pvp, a kilka (drobnych, niestety nawet chyba bardzo) korzyści chyba by mieli: trochę mięsa armatniego pod ręką, więcej kontentu na miejscu no i jakieś tam podatki, zawsze to coś, chociaż pewnie to nie byłoby dla TM. interesujące, nie wiem.
A korzyści dla ludzi, którzy chcieliby się dołączyć - wiadomo, móc czasem polecieć na flotę po polsku z ludźmi, którzy znają się na rzeczy, być w polskim sojuszu w nullu, itd.
Jeśli podatki nie byłyby o wiele większe niż gdzie indziej, to kto wie.
W dodatku niedaleko jest Virtual Democracy w swoim sojuszu. Może udałoby się dogadać jakoś, jeśli to byłoby potrzebne. No i są polskie ekipy w WH.

Sorry, że tak sobie rzucam nazwami Waszych korpów i sojuszy, i jeszcze piszę, że możecie się dogadać, bez urazy, to takie teoretyczne bla bla.

Oczywiście patrząc realistycznie - duża szansa, że np. zgłosi się tylko kilka osób, zupełnie początkujących, wtedy może i to mija się z celem.
W każdym razie wydaje mi się, że jakiś układ oparty na TM. + takim ich dodatkowym sojuszu + w jakiś sposób Virtual Democracy może mógłby mieć jakieś tam minimalne szanse powodzenia. A prawdopodobnie może to raczej jest zupełnie bez sensu.

A przy okazji gratulacje dla TM. za udział w AT. Klasa. Nie wiem, czy jest jakiś mniejszy sojusz, który tak pocisnął, pewnie nie.
Mecz z TAPI chyba najbardziej dramatyczny z całej imprezy i w ogóle dużo by pisać. A z The Ancients dzisiaj pełna profeska.
Mega fajnie było Was oglądać wśród tych wszystkich topowych sojuszy.

Lukas Grey

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lukas Grey
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: Ferrata Victrix
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #342 dnia: Listopad 17, 2021, 13:48:46 »

Sorry, że tak sobie rzucam nazwami Waszych korpów i sojuszy, i jeszcze piszę, że możecie się dogadać, bez urazy, to takie teoretyczne bla bla.


No offense taken :).

Jeśli poza nami znajdziesz 2-3 aktywne Polskie korpy, które zdecydują się zamieszkać w Stain, to założymy sojusz.

Zack

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zack Hekk
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #343 dnia: Listopad 19, 2021, 22:34:46 »
O to już coś pozytywnego :) Ja pewnie sam nie będę szukał, bo nie wydaje mi się, żebym mógł coś w tej materii zdziałać, ale będę Wam kibicował na pewno.

A ogólnie w temacie sojuszu polskiego to można zrobić niezależnie jeszcze inaczej coś dosyć prostego, bez wielkich ambicji i bez sova.
Czasem jak latam po różnych miejscach to trafiam na takie polskie mini korporacje albo jednoosobowe i jest masa polskich pilotów w różnych jakby trochę randomowych korporacjach.

Potrzebny jest sojusz, który polega na tym, że przyjmuje wszystkie polskie korporacje, w tym jednoosobowe i alt korpy, ma totalne zero zobowiązań, zero podatków, zero przymusowego logowania na ts-a, zero strat-opów itd.
I żadnych dyktatorów, którzy narzucają cokolwiek. Jedynie ochotnicy admini od najprostszych rzeczy.
Wszystko na zasadzie, że nic nie musisz, tylko jak chcesz to możesz się angażować.
A korzyści dla wszystkich uczestników takie, że zawsze jak ktoś chce to może wbić na discorda, na czata, pogadać, zapytać, dowiedzieć się poznać ludzi, sprzedać, kupić, polecieć na flotę, zaprosić na flotę, nawiazać współpracę, rekrutować, dołączyć do korpa, no i mieć trochę ludzi z pozytywnym standingiem w różnych częściach mapy, bo każdy żyłby sobie gdzie chce, mogłyby więc być niebieskie korporacje w każdym typie przestrzeni, różnych regionach.
Czyli zarządzanie byłoby tylko na poziomie korporacji, a szefowie korporacji nie mieliby nikogo nad sobą, tylko pełną niezależność.

Trzeba tylko discorda, zrobić coś prostego w wordpressie i zapraszać wszystkich polskobrzmiących na localu i gdzie popadnie.

Kwestie, gdzie trzeba by podjąć jakieś dotyczące sojuszu decyzje powinny być na zasadzie głosowania chętnych.
Np. nazwa - każdy może zaproponować i każdy moze oddać głos. To co pasuje chętnej większości wygrywa i już. Logo? To samo.

Coś takiego może funkcjonować mając dwa trzy mini korpy a może mieć i 15 i może mieć możliwości współpracy w taki czy inny sposób z większymi, poważniejszymi korpami jak Wasz.
Np. Wam przydało by się 10 typa więcej na flocie a ochotnikom z takiego sojuszu "zbieraniny" chciało by się polecieć z Wami na flotę i czegoś nauczyć. Win-win.

Oczywiście musiałaby obowiązywać jakaś zasada ograniczonego zaufania, ale nie sądzę, żeby wiele osób w dzisiejszych czasach zniżało się do takiego poziomu, żeby robić tam alty i wystawiać sojuszników swoim korporacjom w goonswarmie czy gdzie indziej.
To byłby chyba wstyd trochę przy takiej inicjatywie, szczególnie, że polskich sojuszy za bardzo nie ma, więc fajnie byłoby raczej podać rękę niż gnębić kogoś.
Może kwestia ESI w jakiejś minimalnej formie miałaby zastosowanie w jakiś sposób, nie wiem, to rzecz do przemyślenia.

I jeśli coś takiego funkcjonowałoby, rekrutacja by się kręciła, mogłoby stać się czymś w rodzaju centralnego huba, czy bramy do Eve dla początkujących. No i teoretycznie sky is no limit.

Także tak, podrzucam pomysł, niech ktokolwiek coś takiego zrobi, jak ktoś się będzie nudził.

Edycja: w sumie w kwestii bezpieczeństwa chyba wystarczyłoby ustawić dla sojuszu standing na 5 a nie na 10 jak dla swojego korpa i po problemie. Korpo niebieskie, sojusz zielony na localu.

Fajne byłoby to, że te wszystkie korporacje wzajemnie by się pozycjonowały i rosły w ten sposób.
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2021, 22:52:21 wysłana przez Zack »

Elitarny CRAB

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: KRAB
  • Korporacja: Polish Combat Organization
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #344 dnia: Listopad 21, 2021, 00:28:58 »
coven nie miał dyktatora.... mówię tu o xeo i samowola źle się odbiła < np przyjmowanie crapu jakim było shck, zaniżając tym wszelakie standardy jakie panowały - historia pokazała ze to był błąd>

Nowy/stary coven potrzebuje dyktatora ! cos jak prezesa :D

 a tak wgl Zack the minnions nie oglądałem meczy... ale jak słyszę z kim wygrali a z kim przegrali to raczej sporo poniżej ich mniemania o sobie/ oczekiwań i " sławy "

ps. fajnie się to czyta :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2021, 00:53:16 wysłana przez Elitarny CRAB »

Betonowy

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Betonowy
  • Korporacja: LOST IDEA
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #345 dnia: Listopad 21, 2021, 00:52:43 »
Niech ktoś, niech ktoś COVEN!

Dobra, a tak na poważnie, to patrząc po tym jak ta gra wygląda obecnie nie ma tutaj miejsca na jakiekolwiek polskie ally null-sec sov na zasadach innych niż rentierka. Jesteśmy jako społeczność tak bardzo rozproszeni i skonfliktowani ze sobą że nie ma szans na jakiekolwiek zjednoczenie. Przynajmniej ja takiej opcji nie widzę.

Zack, fajne przemyślenia ale kompletnie odklejone od realiów tej gry.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2021, 01:07:11 wysłana przez [I-DEA] Betonowy »
  • C0VEN. Pamiętamy.
  • LOST IDEA. Pamiętamy.

Ustawiłem sobie kiedyś na tym forum Jana Pawła 2 na awatarze, ale administracja go skasowała.

WhiteCat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 782
  • Meow
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: WhiteCat Lavartega
  • Korporacja: Polaris Rising
  • Sojusz: The Bastion
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #346 dnia: Listopad 21, 2021, 05:38:32 »
[...]
Potrzebny jest sojusz, który polega na tym, że przyjmuje wszystkie polskie korporacje, w tym jednoosobowe i alt korpy, ma totalne zero zobowiązań, zero podatków, zero przymusowego logowania na ts-a, zero strat-opów itd.
I żadnych dyktatorów, którzy narzucają cokolwiek. Jedynie ochotnicy admini od najprostszych rzeczy.
Wszystko na zasadzie, że nic nie musisz, tylko jak chcesz to możesz się angażować.
[...]

Wtedy nie ma za bardzo sensu tworzyć aliansu. Jako sojusz warto mieć określony cel, to o czym mówisz to bardziej pasuje do flot NPSI.
Zresztą jeżeli ktoś chciałby polatać w polskiej flotce - zapraszamy do Stain, w VIDE dość regularnie odwiedzamy naszych sąsiadów, jeżeli standy nie będą kolidować z naszymi celami to nie widzę przeszkód żeby polecieć razem.
PvPerzy – gracze którzy przyszli z Counter Strike'a i nikt im nie powiedział, że Eve jest grą ekonomiczną. Są nieco podobni do dresiarzy i kiboli, z tą różnicą, że użycie klawiszy F1-F8 jest jeszcze prostsze niż sztachet

Zack

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zack Hekk
Odp: Reaktywacja COVENU
« Odpowiedź #347 dnia: Listopad 21, 2021, 18:26:53 »
Nie wiem Panowie, moim zdaniem taki projekt chyba nie wyklucza się z żadną z innych opcji.
Wg. mnie taki sojusz bez zobowiązań, byłby zapleczem dla większych korporacji, które może i mają poważniejsze cele, możliwości i ambicje, jak być może VIDE. To mogłoby być fajne miejsce do rekrutowania całych korporacji i pojedynczych pilotów.

I pisząc, że niech ktokolwiek zrobi :), miałem bardziej na myśli, że coś takiego może zrobić dosłownie ktokolwiek, bo nie ma znaczenia, kto to będzie, dlatego, że jego rola sprowadza się tylko do odpalenia tego tematu.
Bo warunkiem powodzenia tego projektu jest moim zdaniem to, że nie będzie tam żadnego szefa poza szefami korporacji.
Mogę sam to zrobić w wolnej chwili, tylko ja często odkładam eve na dłuższy czas i po prostu mam na myśli, że jeśli ktoś chciałby to niech nie czeka na mnie i tyle.

Cele sojuszu, o którym pisałem byłyby takie jw: towarzysko/kooperacyjno/rekrutacyjne. To nie jest nic, to na pewno więcej niż to co mają korpy 5 czy 1-osobowe.

W temacie dyktatorów, zarządzania, itd. - byłoby to coś bardziej w rodzaju jakby stowarzyszenia korporacji, które mają pełną swobodę działania - poza strzelaniem do swoich.
Tak na marginesie - zobaczcie sobie jakie liczby ma Silent Company - gdyby tego nie było, można by się zastanawiać, czy coś takiego może w ogóle się udać w realiach gry, ale jak widać może w tym szaleństwie jest jakaś metoda.

Jeśli nawet pojawiłby się kiedyś ktoś z takim powerem, żeby chcieć z tego zrobić coś więcej to czemu nie - może właśnie na takiej luźnnej bazie byłoby to do zrobienia, jeśli urosłaby jakaś sensowna liczba, jakaś współpraca między korporacjami.
A może np. TM czy VIDE zaczęliby się przyglądać czy coś z tym nie zrobić, jeśli by się trochę rozwinęło, a może sami chcieliby coś podobnego zrobić i mieć takie zaplecze dla siebie, nie wiem.

I co do The Minnions. w AT, ujmę to tak - nie widziałem tam, żebym ja czy żebyś Ty pokonał np. TAPI, zresztą w zaje meczu, obejrzyj :) Także z mojej strony szacun, emocje były niezłe naprawdę :)

Skróciłem trochę :) No i tak, nie wiem, czy to może wypalić, ale kto wie, rzecz wydaje się łatwiejsza trochę niż jakieś inne opcje, których prawie nie ma, to bardziej taka droga małymi krokami. Jakiś tam pomysł jest :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2021, 04:24:34 wysłana przez Zack »