Autor Wątek: Kilka prostych pytań  (Przeczytany 7783 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Drinkinhorse

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Drinkinhorse SL4SH
  • Korporacja: Caldari Science & Trade Institute
Kilka prostych pytań
« dnia: Listopad 18, 2018, 22:43:34 »
Dobry wieczór (bo już jest późno)

Rozpoczynam grę. Mam kilka prostych pytań. Zamierzam być górnikiem, takim serio serio. Nie pytajcie dlaczego, generalnie mam obsesję na punkcie powtarzalnych czynności, porządku, maniakalnego zbieractwa i tego typu natręctwa, które w połączeniu z rolą ojca 6-letniej dziewczynki powodują oczywistość takiej "ścieżki kariery"  ;D Poza tym nie jestem zbyt rozgarnięty i wolno trybię niuanse taktyki i strategii  ;) whatever.

1. czy jak kupię konto omega na miesiąc i wyexpię sobie drony górnicze i barkę to po upływie 30 dni będę mógł jej używać na koncie alfa czy nie?
2. Moja stacja domowa - Amsen VI - Moon 1 - Science and Trade Institute School ma ikonę Reprocessing Plant a pomimo tego nie mogę tam dokonać kompresji rudy. Dlaczego? Na jakiej stacji mogę to zrobić?

Monter

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Monti Monter
  • Korporacja: raz ta raz tamta
Odp: Kilka prostych pytań
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2018, 00:02:18 »
o/ Drinkinhorse kolega widze ma w dupie konwenanse, nawet się nie przedstawisz ani nic, od razu wóda na stół.

1)--- Będziesz mógł używać barki tylko wtedy gdy będziesz miał konto Omega, po degradacji do alfy jedyny statek strikte górniczy dostępny dla Ciebie to będzie Venture. Jak otworzysz drzewko ze statkami dla górników, są tam takie znaczniki omega które skrzętnie odcinają drogę do wszystkiego oprócz Venture, bądz klikając info o jakimś shipie jest tam info --> Requires Omega clone state to use.

2)--- Bo w Reprocessing Plant w stacji NPC nie ma opcji kompresji czy pakowania, jest tylko z tak zwanego Raw Material np Kernite, wydobywasz minerały czyli.... Kernite--> Tritanium Mexallon Isogen
Gdzie można zrobić kompresje ..... w stacjach graczy do których możesz zadokować i oferują one refining
słowiański przykuc

Drinkinhorse

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Drinkinhorse SL4SH
  • Korporacja: Caldari Science & Trade Institute
Odp: Kilka prostych pytań
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2018, 13:36:24 »
Ad. 1 i 2. Dziękuję. Pańska odpowiedź jest niezwykle pomocna, określa bowiem szybko moje dalsze podejście do gry i cele z nim związane.
Ad 0. A i owszem. Nie bardzo rozumiem po co mam się przedstawiać. Książkę będzie Pan pisał? W jakiś sposób zweryfikuje Pan czy nazywam się Zenek Martyniuk czy Jaś Kowalski? Nie jesteśmy na bankiecie w ambasadzie tylko na forum o grze online w której co prawda nie sadzi się wirtualnych drzew ale za to robi się mnóstwo innych rzeczy mających tyle wspólnego z rzeczywistością co internetowa tożsamość. Uważam, że Dobry Wieczór i czytelny nick (nie pisany chińskim alfabetem) w zupełności wystarczą na forum prowadzonym w naszym języku. Dopiero raczkuję w tej grze, na dobrą sprawę nie wiem czy spędzę z nią dłużej niż miesiąc, a jako były, wieloletni gracz w World of Tanks, chwilowo wystarczy mi znajomość z dość zgraną bandą oszołomów z poprzedniego MMO, na zawiązywanie relacji z graczami EVE (jak choćby podanie swojego prawdziwego imienia) przyjdzie jeszcze czas.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Kilka prostych pytań
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2018, 13:40:15 »
Nie kop... .

Monter

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Monti Monter
  • Korporacja: raz ta raz tamta
Odp: Kilka prostych pytań
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2018, 14:52:34 »
Trochę opacznie mnie zrozumiałeś, Ale wezmę to na siebie bo pewnie zamiast słowa przedstawić mogłem użyć słowa przywitać. Na stronie centrali kliknij zakładkę forum i tam jest przedpokój, osoby zakładające nowe konto na centrali najpierw tam się witają. Nie jest to obowiązek taki dobry zwyczaj. Twoje dane osobiste nie są nikomu potrzebne, nazwisko grupa krwi znak zodiaku i tak dalej nie mają znaczenia i mnie nie interesują.
słowiański przykuc

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Kilka prostych pytań
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 19, 2018, 17:01:12 »
Olej Montera. :) Z nikim się nie musisz witać. :P Ja po graniu w wota kupę lat też bym kopał bo obrzydłoby mi ciągłe strzelanie do czegokolwiek.

A propo, czemu przestałeś grać w wota? Mnie na przykład trochę zniechęca dodawanie coraz to mocniejszych czołgów. Teraz defender a potem jeszcze coś lepszego... A Tiger II, legenda 2 Wojny Światowej jest tak słaby na swoim tierze, że ani na przepychacz a ni do snajpienia

Drinkinhorse

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Drinkinhorse SL4SH
  • Korporacja: Caldari Science & Trade Institute
Odp: Kilka prostych pytań
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 19, 2018, 17:35:10 »
Hehe.  :) nie mam zamiaru nikogo olewać  :D I nie kopię, po prostu uważam, że komunikowanie się powinno być precyzyjne :P
A i owszem, nie przywitałem się w wątku "przedpokój" - mea culpa, stąd pewnie nieporozumienie.

Przestałem grać w WoT'a z trzech powodów. Członkowie ekipy (z którymi mam ciągły kontakt na komunikatorze whatsapp i na naszym serwerze ts jak chcę pogadać z nimi) sfrustrowani coraz intensywniejszą badziewiastością tej gry rozleźli się po różnych wiedźminach na konsole i innych tego typu tytułach a ja na 3 lata zwisłem w PoE. Po drugie refleks nie taki (starzeję się), po trzecie - w WoTa nie da się grać jak dziecko co chwilę coś chce a nie mam już siły siedzieć no 1 w nocy expiąc coś co nie istnieje bo na klanówki czeba :)

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Kilka prostych pytań
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 19, 2018, 17:59:57 »
Punkt drugi (refleks) i punkt trzeci (porzeracz czasu) są aktualne w tej grze i wręcz niezbędne lub wymagane więc źle trafiłeś ];)

Drinkinhorse

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Drinkinhorse SL4SH
  • Korporacja: Caldari Science & Trade Institute
Odp: Kilka prostych pytań
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 19, 2018, 18:40:08 »
Ojtam ojtam. na razie kopanie plagioclase mnie nie nuży a ładnie wyglądają te wszystkie planetki, moony i asteroidki :)

Tak przy okazji, skoro wiem już, że konto alfa nie pozwala na latanie Procurerem to w sumie mam ostatnie pytanie, czy jak wykupię konto omega i podekspię mining skill >4lvl to po 30 dniach podniesiony skill  będzie działał na lvl 5 czy tylko do lvl 4?

bo jeśli tak to jest sens kupować choćby 30 dni omega.

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Kilka prostych pytań
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 19, 2018, 19:36:38 »
reflex potrzebny w eve? hehehe, zart?
do czego potrzeba reflexu?
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Kilka prostych pytań
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 19, 2018, 19:51:28 »
Ojtam ojtam. na razie kopanie plagioclase mnie nie nuży a ładnie wyglądają te wszystkie planetki, moony i asteroidki :)

Tak przy okazji, skoro wiem już, że konto alfa nie pozwala na latanie Procurerem to w sumie mam ostatnie pytanie, czy jak wykupię konto omega i podekspię mining skill >4lvl to po 30 dniach podniesiony skill  będzie działał na lvl 5 czy tylko do lvl 4?

bo jeśli tak to jest sens kupować choćby 30 dni omega.
Z tego co mi wiadomo to wszystkie skille zostaną okrojone (czytaj: przyblokowane) do tego poziomu na który pozwala darmowe konto.

Nie ma rady, trzeba mieć konto Omega cały czas i minimum rok (dla bardzo sprytnych pół roku) opłacać złotówkami, żeby rozwinąć się wystarczająco by być w stanie zarabiać ingame na tyle, by sobie je opłacać kasą w grze.

Monter

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Monti Monter
  • Korporacja: raz ta raz tamta
Odp: Kilka prostych pytań
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 19, 2018, 20:41:02 »
Olej Zgudiego :) On ma Alzheimera i już nie pamięta o czym jest eve

No tu już się robi bardziej skomplikowany temat..
a wiec tak: każdy skill którego wbijasz dodaje twojej postaci SP. na Alfie masz limit 5 milionów SP (Skill Points) i na alfie tego limitu nie przekroczysz
Po upgrade do Omegi możesz skilowac wyżej to znaczy 20 mil 30 mil 40 mil itd. po degradacji do alfy będziesz miał dostęp do 20 mil SP pomimo że jesteś znowu na alfie. albo inaczej skille które zrobisz na omedze będą dalej działać po powrocie na alfe, ale do limitu 20 mil SP
Nie wiem tylko na jakiej zasadzie evka decyduje które skille zostawić a które wyrzucić jak byś miał np 60 mil SP na omedze po przejściu na alfe evka powinna wyrzucić 40 mil z tych 60....... jak gra decyduje które zostawić a które wyrzucić tego nie wiem

Są skile które mają znacznik Omegi co oznacza że na alfie z nich nie skorzystasz, ale Mining tego znacznika nie posiada. Ma natomiast ograniczenie "Requires clone state omega to train beyond level 4"

Wbicie skila Mining na Lvl 5 daje dwojakie korzyśći
-1- to co w opisie skilla czyli-"Skill at using mining lasers. 5% bonus to mining turret yield per skill level."
-2- daje Ci dostęp do modułów czyli: Deep Core Mining Laser I, Modulated Strip miner II i parę innych
Po powrocie na alfe będziesz mógł korzystać tylko z podpunktu -1-

W mojej opinii mining wyskilowany na lvl5 na omedze będzie Ci dalej działał na alfie.... ale 100% pewności nie mam, może ktoś zweryfikuje to ostatnie zdanie które tu napisałem.
słowiański przykuc

von Rey

  • METALHEAD™
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lucius von Rey
  • Korporacja: Copernicus Club
Odp: Kilka prostych pytań
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 19, 2018, 21:29:28 »
Mining zostanie na lv4. Tutaj masz spis wszystkich skilli jakie są dostępne dla alphy.

Omega się przydaje, jeżeli chcesz szybciej podszkolić swoją postać. Ale jeżeli wiesz, że nie będziesz wykupował pełnego konta regularnie, to lepiej zostań przy Alphie. Przynajmniej, przez pierwsze 5 mln sp. Bo tylko do tego limitu, możesz swobodnie skillować. Później, aby dobić do 20 mln sp (bo tyle "zajmują" wszystkie skille z Alpha clone). Będziesz musiał, albo wykupić Omegę, albo ratować się skill injectorami.


[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Kilka prostych pytań
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 19, 2018, 21:58:10 »
reflex potrzebny w eve? hehehe, zart?
do czego potrzeba reflexu?
Reflex przy lataniu ceptorami lub latanie na małe floty logistykami. Czyli szybkie ogarnianie całego pola i co za tym idzie reflex jest tu jednak potrzebny.

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Kilka prostych pytań
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 20, 2018, 06:52:30 »
Reflex przy lataniu ceptorami lub latanie na małe floty logistykami. Czyli szybkie ogarnianie całego pola i co za tym idzie reflex jest tu jednak potrzebny.
gram w eve i na dodatek glownie cepem, WLASNIE dlatego, ze mam slaby refleks. W wszelkiej masci strzelankach dostaje regularny wpierdol.
Nie oszukujmy sie, eve to excel. refleks pani Krysi, co wchodzi na pudelka jak szef nie patrzy jest wystarczajacy: ]
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Zsur1aM

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 568
  • Kicking ass for teh.. woops retired!
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zsur1aM
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Kilka prostych pytań
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 20, 2018, 08:36:18 »
gram w eve i na dodatek glownie cepem, WLASNIE dlatego, ze mam slaby refleks. W wszelkiej masci strzelankach dostaje regularny wpierdol.
Nie oszukujmy sie, eve to excel. refleks pani Krysi, co wchodzi na pudelka jak szef nie patrzy jest wystarczajacy: ]

Zależy jak latasz, IMHO manual przy lataniu cepem/frig wymaga refleksu mniej więcej na poziomie jak CS, tak samo close range DPS dealer w gangu 10+ w statkach poniżej BC, ale jak ktoś ogarnie dobrze shortcuty to faktyczne ten poziom spada.