Autor Wątek: Sprzedam Asus GeForce GTX 960 STRIX OC 4GB za 500zł  (Przeczytany 7464 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Sprzedam Asus GeForce GTX 960 STRIX OC 4GB za 500zł
« dnia: Listopad 12, 2018, 00:29:02 »
Mam zamiar sprzedać moją obecnie używaną Asus GeForce GTX 960 Strix 4GB DDR5 (Chłodzenie pół-pasywne).

Do rozdzielczości FHD (1920 x 1080) w takie gry jak GTA V, Arma III, The Division, Elite: Dangerous, Cities: Skylines, Spellforce III, Assassin's Creed Origins, Assassin's Creed Oddysey i wiele innych mogłem grać bez problemu na ultra detalach.

Jednak po zmianie monitora na WQHD ta karta niestety przestała sobie radzić z bardziej wymagającymi grami, więc chcę ją sprzedać i kupić coś mocniejszego. Karta jest po gwarancji bo była kupiona ponad 2 lata temu. W zestawie pudełko, karta GTX 960 Strix 4GB, płytka, instrukcja, dorzucę wysokiej jakości kabel HDMI (przetestowany i działa), oraz dobry kabel DVI (przetestowany i działa). Jeśli trzeba, to mogę dorzucić też kabel DisplayPort, tylko muszę kupić bo jeden używam. :P

Karta jest naprawdę bardzo cicha, ma pól pasywne chłodziwie. Ponadto karta łatwo się kręci. Podkręcanie odbywa się za pomocą programu "Asus GPU Tweak" i polega na przesunięciu suwaka do żądanej wartości i tyle w temacie. U mnie wentylatory po konkretnym podkręceniu nigdy nie przekroczyły 60% swojej maksymalnej prędkości obrotowej, temperatury pracy rdzenia i pamięci nie przekraczają 73 stopnie nawet po podkręceniu.



Jeśli jest ktoś chętny to dajcie znać. Cena to 500zł. Przelew na konto lub wpłata na konto PayPal.

Zakup będzie polegał na tym, że wyślę tę kartę kurierem chętnej osobie, ta osoba tę kartę sobie przetestuje, na przykład zrobi sobie testy w benchmarku, pogra w różne gry i po 3 dniach jeśli wszystko będzie OK zaadresuje mi przelew lub dokona płatności po przez PayPal, a jeśli się karta nie spodoba to odeśle mi tę kartę z powrotem na mój adres.

Kto potrzebuje upgrade?


Update:

Właśnie gram na tej karcie w AC Origins w rozdzielczości WQHD (2560x1440) na ultra detalach + antyaliasing ustawiony na low. Screen sam zrobiłem minutę temu:



Co prawda widać w lewym górnym rogu wartość 35 klatki na sekundę ale prawda jest taka, że często spada poniżej trzydziestu kl/s, dlatego potrzebuję zmian. Oczywiście nie omieszkałem jej solidnie podkręcić za pomocą "Asus GPU Tweak" ale dla rozdzielczości WQHD nawet to nie wystarcza.

Kto kupi?
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2018, 03:26:38 wysłana przez Zgudi »

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Sprzedam Asus GeForce GTX 960 STRIX OC 4GB za 500zł
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 12, 2018, 23:30:00 »
Powiem FUCK TI! Zamówiłem dziś w Morele nową kartę graficzną* za 2100zł + 19 zł koszt wysyłki. Zapłaciłem kartą. Jak dla mnie to duża kwota, ale całe 3 dni się nad tym zastanawiałem, że aż w końcu stwierdziłem, że jak nie kupie to będę wiecznie myślał nad zakupem i marnował czas. Także 960 4GB jest na sprzedaż.


* MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB GDDR5 DVI-D, HDMI, 3xDP, BOX


Jak 960 nie sprzedam za 500zł to może obniżę cenę do 450zł. DO sprzedania jest też mój stary monitor HP 27vx. Ma fantastyczne kąty patrzenia, matryca IPS, nie srebrzy jak inne IPS-y, ma bardzo mały bleeding i dobrą jakość kolorów. Tylko nie ma pełnego DC Dimming co może powodować dyskomfort patrzenia. Na przykład u mnie powodował spory dyskomfort. Cena za monitor to 350zł. Kto chce?

Jak nikt sie nie zgłosi to wystawię na allegro kartę za 500 i monitor za 400.
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2018, 23:55:06 wysłana przez Zgudi »

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Sprzedam Asus GeForce GTX 960 STRIX OC 4GB za 500zł
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2018, 08:29:49 »
Sam tez sie zastanawiam nad 1070Ti, ale w moim przypadku to musze calego blaszaka skompletowac, bo obecnie siedze juz na niespelna 5 letnim rogalu G750JH
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Sprzedam Asus GeForce GTX 960 STRIX OC 4GB za 500zł
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 13, 2018, 12:02:27 »
Do EVE 1070 Ti to jest overkill. Ale jak chcesz grać we wszystko to jak najbardziej.

EDIT: Jak już zastanawiasz się na 1070 Ti ale nie spieszy ci się to sądzę, że warto poczekać ze 2, może 3 miesiące na RTS-y 2070, które można kupić za ok. 200zł więcej niż 1070Ti ale masz o 15% większa wydajność i sławny Raytracking. Jest z nimi problem obecnie taki, że tańsze wersje nigdzie na razie nie są dostępne i te karty zaliczyły bardzo awaryjny start.

EDIT 2: W https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1080-mini-8gb-gddr5x-256-bit-hdmi-dvi-3xdp-box-zt-p10800h-10p-1118360/ jest 1080 za 2099zł. I zamieniłbym na tą, tylko, że ludzie narzekają na to, że jest bardzo głośna.

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Sprzedam Asus GeForce GTX 960 STRIX OC 4GB za 500zł
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2018, 19:10:57 »
Sprzedam używane MSI GEFORCE GTX 1070 GAMING X 8GB  z 2 letnią gwarancją
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Sprzedam Asus GeForce GTX 960 STRIX OC 4GB za 500zł
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 13, 2018, 19:19:18 »
Sprzedam używane MSI GEFORCE GTX 1070 GAMING X 8GB  z 2 letnią gwarancją
Z ciekawości pytam. Za ile? Twoja czy z drugiej ręki? Kopano kryptowaluty? Parago jest? :)

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Sprzedam Asus GeForce GTX 960 STRIX OC 4GB za 500zł
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 13, 2018, 23:22:42 »
Z ciekawości pytam
Co to za motyw z kopaniem kryptowalut?
Może ktoś naświetlić ten temat?

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Sprzedam Asus GeForce GTX 960 STRIX OC 4GB za 500zł
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 13, 2018, 23:31:29 »
Z ciekawości pytam
Co to za motyw z kopaniem kryptowalut?
Może ktoś naświetlić ten temat?
Na początku roku bitcoin, etherium i wiele innych wirtualnych walut zdrożało kilkukrotnie w jednej niemalże chwili. Ludzie myśleli, że to złoty biznes i rzucając się jak szczerbaty na suchary na kopanie masowo wykupowali karty graficzne i kopali 24/7 przez szereg miesięcy. Jak się okazało, że zarobili sporo mniej niż chcieli to sprzedają teraz trochę zajechane karty. Co ciekawsze do kopania często modyfikuje się bios karty, napięcia i inne rzeczy w karcie aby podnieść urobek/godzina, niestety takim grzebaniem traci się gwarancję. Kupujesz śliczny produkt z paragonem na Alledrogo lub OLX, ale jak padnie to na gwarancji powiedzą "było grzebane, więc sorry Winnetou". A Ty na to: "ale jak to, sprzedawca powiedział, że nie kopał!"
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2018, 23:38:50 wysłana przez Zgudi »

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Sprzedam Asus GeForce GTX 960 STRIX OC 4GB za 500zł
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 14, 2018, 13:23:05 »
Aż tak obciążające jest to kopanie dla grafiki?
To co to robi? Przyznaje mam zerową wiedzę na ten temat.

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Sprzedam Asus GeForce GTX 960 STRIX OC 4GB za 500zł
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 14, 2018, 13:33:37 »
Chlopie, spod ktorego kamienia wypelzles. hehehe, nie mowie, ze kazdy ma miec szczegolowa wiedze, ale nawet nie slyszec o krypto hehehe, Bieszczady?
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Sprzedam Asus GeForce GTX 960 STRIX OC 4GB za 500zł
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 14, 2018, 14:31:26 »
Słyszeć to i słyszałem ale nie wykazywałem chęci do wiedzy o tym.
Zaciekawił mnie raczej problem jaki może wynikać z ich kopania dla prawidłowego działania karty.
Tyle w temacie.

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Sprzedam Asus GeForce GTX 960 STRIX OC 4GB za 500zł
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 14, 2018, 16:18:14 »
koparki kopia kartami, 24/7/30/360. Z jednej strony nikt do konca nie wie czy to dobrze czy zle. Bo z jednej strony masz ciagle i stale warunki pracy 24h bez zrywow i skokow temperatur jak w przypadku grania, a z drugiej overclocki i rycie jej w jakichs grach po kilkanascie godzin dziennie. Oczywiscie ilu expertow tyle zdan.
Dla mnie to po prostu uzywka, ze wszelkimi wadami uzywki i jedna zaleta ewentualnie dobrej ceny. Twoje ryzyko. To czy to bylo w koparce czy nie. nie ma znaczenia. jesli ma sie zjebac, to sie zjebie, a zaden producent w gwarancji nie ma wyznaczonego celu stosowania karty. np tylko do wyswietlania golego pulpitu: ]

https://www.videotesty.pl/artykul/1352/jaki-wplyw-na-karte-graficzna-ma-kopanie-kryptowalut/
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Sprzedam Asus GeForce GTX 960 STRIX OC 4GB za 500zł
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 14, 2018, 17:12:30 »
Odebrałem GTX 1070 Ti i zamontowałem. Niestety mam tylko jeden kabel zasilania PCI-E. Morele przy składaniu mi komputera swego czasu przytuliło mi resztę nieużywanego okablowania modularnego od zasilacza. Najgorsze jest to, że nie produkują tego osobno. Facet z obsługi klienta uprzejmie poinformował mnie, że nie mają tego na stanie i grzecznie oraz kulturalnie zaproponował mi nowy zasilacz O_o. Posiłkowałem się adapterami podłączanymi do dwóch molex-ów.

Co do samej instalacji to karta wymaga podłączenia aż dwóch wtyczek zasilania: jedna 8 pinowa i druga 6 pinowa. Ma dość sporo nieużytecznych czerwonych / białych diod, które świecą się jak psu jajca. Wydajność w AC Origins podskoczyła mniej więcej dwukrotnie. Klatki skaczą od 46 do 74 zależnie w którym miejscu mapy jesteśmy, głównie jednak trzymają się na poziomie 55-62. Ustawienie graf. na max. 1070-tka jest cholernie cicha, nie słychać jej w ogóle nawet przykładając ucho, wentylatory kręcą się na 25% prędkości max. obrotów, co widać w MSI Afterburner. Gdybym kupił RTX-a to było by może dodatkowo 7-10 klatek więcej ale jest mała dostępność tego sprzętu i nie ma rozsądnych cenowo wersji.