Śmietnisko > Off Topic

Monitor na wrażliwe oczy.

<< < (5/5)

Filip Bonn:

--- Cytat: Zgudi w Listopad 09, 2018, 22:15:35 ---Oddać jest łatwo. Pytanie jest inne: Co za 1300zł kupię w WQHD, 32 cale, z odświeżaniem większym niż 60Hz i z dobrym panelem?

Mógłbym wywalić 2500 do 3000zł na dobry monitor, ale trzeba brać pod uwagę, że wraz z podniesieniem rozdzielczości będzie czekać wymiana karty i tu albo trzeba będzie dać 1300zł na 1060 albo 2000zł na 1070. W Assasin's Creed Origins płynność spadła o ok. 35-40% i zrobił się mały pokaz slajdów w okolicach 25 klatek/s.

To wszystko dużo kosztuje.

--- Koniec cytatu ---

A tak na serio, po co Ci 32"  ;D
Pewnie zaraz usłyszę wywód o wyższości monitora wielkości ekranu kinowego nad tym o wielkości kalkulatora ; ]

Soulscream:
Mam
https://www.lg.com/pl/monitory/lg-29UM58

I sobie go chwale i te 60hz.

Zgudi:

--- Cytat: Filip Bonn w Listopad 10, 2018, 09:44:05 ---A tak na serio, po co Ci 32"  ;D
Pewnie zaraz usłyszę wywód o wyższości monitora wielkości ekranu kinowego nad tym o wielkości kalkulatora ; ]

--- Koniec cytatu ---
Postaram się krótko i na temat:

Poprzednio stał na biurku 27" 1920x1080px co daje 81.59 PPI. To było dla mnie nieco małe zagęszczenie. Piksele były widoczne co minimalnie psuło wrażenie. Rozwiązaniem jest odsunąć monitor daleko, kupić mniejszy FHD 24" albo kupić taki z wyższą rozdzielczością. Zachciało mi się rozwiązania 3-ciego.

Myślałem wstępnie nad standardami WUXGA, QXGA, UW-UXGA. Są to mało popularne rozdzielczości, więc część gier jak i żadna konsola dostępna na rynku nie będzie tego obsługiwać. Ostatecznie padło na bardziej popularną rozdziałkę. Jeśli np. Red Dead Redemption II nigdy nie wyjdzie na peceta to kiedyś ze względu na tę grę kupię XBOX-a, który obsługuje WQHD, PS4 ma obsługiwać w przyszłości.

Policzyłem, że monitor FHD 24" ma identyczne PPI co monitor WQHD 32", czyli 91.79. Więc pomyślałem, że za jednym zamachem zwiększę trochę PPI i wielkość ekranu mając nadzieję na to, że wrażenia zarówno z gier jak i z oglądania filmów się wydatnie zwiększa. Na razie filmy na Netflix, CDA i YouTube ogląda się świetnie, co do gier to trzeba będzie zmienić kartę.


A z resztą... jako dzieciak w 1998 grałem u kolegi w nie pamiętam co na czarno białym kurduplu na Windows 95 i cieszyłem się jak dziecko. Nie każdy musi mieć duży monitor.

[VIDE] Herezja:
EEE Panie toć Pan młody jeszcze wiekiem.
20 lat temu to ja już kafejkę netową prowadziłem od dobrych 2 lat ];p

Zgudi:

--- Cytat: [VIDE] Herezja w Listopad 10, 2018, 20:46:46 ---EEE Panie toć Pan młody jeszcze wiekiem.
20 lat temu to ja już kafejkę netową prowadziłem od dobrych 2 lat ];p

--- Koniec cytatu ---
Ale starszy od Qlka1 i to o ładnych parę lat! XD

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej