Śmietnisko > Off Topic

Płaska Ziemia

<< < (5/6) > >>

[P0LR] Aramil Liodon:
Mózgu (rozumiem przez to zdolność logicznego i krytycznego myślenia)

Isengrim:
Spytaj ich o grawitację. :)

Zgudi:

--- Cytat: Isengrim w Wrzesień 04, 2018, 20:19:18 ---Spytaj ich o grawitację. :)

--- Koniec cytatu ---
To już inni pytali. Płaskoziemcy wyjaśniają, że grawitacja nie istnieje a wszystko działa na zasadzie prawa wyporu gdzie cięższe ciała stałe, ośrodki materii płynnej czy gazowej (jeśli mogę to tak nazwać) wypierają te lżejsze. I tyle dyskusji z ich strony. Nie rozumieją i nie chcą zrozumieć czegokolwiek z praw newtonowskich czy einsteinowych ani nawet tego, że wypieranie lżejszych cieczy przez cięższe ciecze (np. woda i olej) jest bezpośrednim efektem działania grawitacji.

EDIT:

Udało mi się wykazać, że klasyczny model płaskiej ziemi nie trzyma się kupy. Poprosiłem ich o pomoc w stworzeniu modelu, który byłby w stanie wyjaśnić chociaż niektóre zjawiska obserwowane z ziemi i otrzymałem odpowiedź.


--- Cytuj ---Jeżeli ziemia jest płaska (a tak jest najprawdopodobniej, w każdym razie na pewno nie jest "kulą o promieniu ok. 6371-6378 km") to da się stworzyć. Ale problemem w tym modelu nie jest ziemia, tylko niebo. Nieba jednak kompletnie nie znamy. Ja w niebie nie byłem więc nie wiem, jak tam jest i jak niebo działa, czym ono jest. A skąd miałbym wiedzieć ? Wszystko co mamy z nieba to w zasadzie tylko docierające na ziemię światła (różne odmiany promieniowania, mówiąc ogólnie). A to bardzo mało. Bo tylko oglądać i to z daleka i to tylko z jednej strony (od strony ziemi), to bardzo bardzo mało.
--- Koniec cytatu ---

Czyli co. Otrzymałem odpowiedź w stylu: 'No przyznajemy się bez bicia: nic nie wiemy o ziemi i kosmosie, nie wiemy jak to zbadać, ale wiemy na pewno, że ziemia nie jest kulą'. Jak to skomentować?

https://ateista.pl/showthread.php?tid=13461&pid=692271#pid692271

Amek Vi:
Rozumiem, ze dyskusja z nimi to cos co sprawia Ci przyjemnosc lub jest to jakis tam Twoj zyciowy cel. Nie rozumiem natomiast po co przynosisz te wypociny tutaj.

[BU FU] Karas:
tez tego nie rozumiem, bo jestem wstanie sobie wyobrazic, ze 99% z nich to trole i jak wiadomo, nie o argumenty czy logike tu chodzi.
Nie i chuj i co mi zrobisz?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej