Autor Wątek: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza  (Przeczytany 65627 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Gaavrin

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gaavrin
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #175 dnia: Wrzesień 24, 2018, 14:26:46 »
Szczerze powiedziawszy od polskiego sojuszu wolałbym jeden porządny polski korp PvP z 20-50 aktywnymi pilotami. Dużo łatwiej wszystko ogarnąć na poziomie korpa niż sojuszu.

Świetny pomysł. Zróbmy takiego korpa!

Jakub Trokowski

  • Pod-pilot
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 557
  • pr0 jammer
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jakub Trokowski
  • Korporacja: CCDM
  • Sojusz: Templis CALSF
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #176 dnia: Wrzesień 24, 2018, 15:11:54 »
Szczerze powiedziawszy od polskiego sojuszu wolałbym jeden porządny polski korp PvP z 20-50 aktywnymi pilotami. Dużo łatwiej wszystko ogarnąć na poziomie korpa niż sojuszu.
Bez aliansu? I nie lecieć na AT? :(

[WILD5] Gagat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 582
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gagatek Bimbrownik
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #177 dnia: Wrzesień 24, 2018, 17:57:19 »
u nas Tide ma szerokie kontakty w EvE, ja osobiście znam tylko dobrze UAxDeath-a bo dużo z nim kiedyś gadałem jak latałem u ruskich, i na tym moje kontakty się końcą.

Tide chce prowadzić duże floty +20-200 osob
ja do tej pory robiłem raczej luźne flotki skirmishowe, i patrole po okolicy
Farefax gdy chce to też poprowadzi coś, PC5 zbiera się w sobie na piersze kroki po długiej nieobeności w sojuszu.

Ja z tidem prawie zawsze dualboxujemy z ceptorem i to czasem prowadzi do głupich wtop, ale i powtarzamy sobie tylko że jesteśmy n00bie i musimy się poprawić w ogarnięciu
2 monitorów z PVP
Noobie to może nie, ale za to jaki skromny hehe

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka


[NOGRL] Asm Nihouyah

  • NOGRL
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 150
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Asm Nihouyah
  • Korporacja: Beaver Squadron
  • Sojusz: NullSechnaya Sholupen
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #178 dnia: Wrzesień 25, 2018, 12:10:45 »
Bez aliansu? I nie lecieć na AT? :(
A co za problem corpowi dołożyć sojuszową flagę za 1bil - jak to np. V0LTA zrobiła?
"You either die elite or krab long enough to become a bot" - Memetani

natzz0rz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nat Estemaire
  • Korporacja: bufu
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #179 dnia: Wrzesień 28, 2018, 15:20:09 »
Aż mi się ciepło na serduszku zrobiłem jak poczytałem posty o dramach z c0venu - so much memories...


[WOH] Dasmind

  • WOH
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dasmind
  • Korporacja: Polish Swarm Holding
  • Sojusz: Initiative Associates
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #180 dnia: Wrzesień 28, 2018, 15:29:30 »
Świetny pomysł. Zróbmy takiego korpa!

Hahahah nierealne kto obejmie władzę?? Przecież nikt nie będzie chciał oddać swojego stołka

Ahazul

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Chessintra De'Virr
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #181 dnia: Listopad 20, 2018, 15:10:06 »
Hej
Aż się zarejestrowałem na Centrali:) Temat godny uwagi, chociaż jakieś 50% wypowiedzi w tym wątku to typowy hejt, a może z 10% to merytoryczne informacje.
Nie wspomnę o podziale tematu na akademię szkoleniową i polski sojusz.

Odnośnie Sojuszu.
Moim zdaniem, aby powstał typowy polski sojusz to każdy musi szanować sposób gry lub formę uczestnictwa w grze, jaki przyjęli/reprezentują INNI GRACZE.
EveOnline to nie tylko PvP -> proponuje zapoznać się ze stronką -> https://eve-guides.fr/images/wtd.jpg
Następnie, jak większość zauważyła musi pojawić sie Lider/Ceo, który będzie zarządzał i będzie miał grupę ludzi, nazwijmy ich dyrektorami, którzy będą mu faktycznie pomagać (pracować dla dobra sujuszu a nie własnej kieszeni). Dalej Ci dyrektorzy muszą znależć sobie też pomocników, którzy im będą pomagać -> robi się przysłowiowa piramida zarządzania. Dlaczego tak? Bo jak ogarniasz wszystko sam to się szybko wypalisz/zmęczysz itp, itd, nie ogarniesz tematów ze 100% efektywnością lub ich wogóle nie ruszysz, bo są inne priorytety. Następnie trzeba swtorzyć Status Sojuszu, cele sojuszu, prawo dla korporacji/graczy, zasady działania Sojuszu, co Sojusz wymaga, co daje i czego oczekuje, i przede wszystkim dbać o dobry PR Sojuszu, tak, aby każdy Polak chciał w nim być!. Na chwilę obecną zebranie korporacji, dalej graczy w jednym Sojuszu jest bardzo trudne, bo są straszliwe zaszłości pomiędzy nimi. Są tak wielkie, że korporacja A nie chce słyszeć o korporacji B, a Zdzisiek nienawidzi Józka i nie będzie z nim chciał mieć nic wspólnego. Zatem liderom będzie bardzo trudno zebrać wszystkich. Obecnie Evka poszła tak daleko, że każdy Sojusz potrzebuje porządnego wsparcia IT, servery, narzędzia dla graczy, czy do raportowania wyników Sojuszu/Korporacji (do tego też potrzeba zasobów). Czasy manualnego CTRL+C i CTRL+V w Excelu się skończyły.
Jak to wszystko zostanie zrobione to wtedy można mówić o procesie rozruchu Sojuszu. Trzeba pamiętać, że średni czas "życia gracza" w Eve to 1,5 roku., przy czym jak ktoś zauważył wyszkolenie gracza jako tako to 3 miesiące. Nawet grając kilka/kilkanascie lat pojawiają sie dla każdego z nas jakieś nowości (i nie chodzi mi o update gry).
Nawiasem mówiąc, jestem ciekaw, ilu z Was podjęła by się fizycznej pracy na rzecz Sojuszu, bo jak słusznie swojego czasu zauważył Karamba osób krytykujących dane pomysły są miliony, pomysłodawców są dziesiątki, a osób realizujących pomysły można piliczyć na palcach jednej ręki.
Zakładam, że wiekszość CEO, dyrków wolała by grać w 80-90% swojego czasu przeznaczonego na Eve niż zajmować się korpem.

Odnośnie Akademi.
Jak dla mnie nie da się ogarnąc to4ma osobami. Węźmy kilka tematów, które przychodzą mi do głowy:
1   UI - user interface + HiSec, LowSec, NullSec, WH, Thera
2   Overview
3   Narzędzia (ESI dev, programy strony, itp itd.)
4   Misje L1-L4 + LP + Racenie
5   Fitting
6   Skilowanie
7   Handel
8   Produkcja T1
9   Reseach / Invencje
10   Produkcja T2 + Moon Mining + Reakcje
11   Produkcja T3 + Gas Mining + Reakcje
12   PI - Planetary Interaction
13   PVP - basic + advanced
14   PVP - Carriers
15   PVP - Logistic
16   Jump Freighter/Transporty
17   Skanowanie - DS (Direct Scanner)
18   Skanowanie - Probe

18 tematów, jak dla mnie min 18 osób, nie licząc zastępców (każdy ma prawo do urlopu w real life:) ) Jak ktoś ogarnie to w 4 osby to ok, pytanie jak długo, bo napewno nie tak długo jak żyła UA.
Jestem pewien, że Ibanez, Markusik, Dasmind z miłą chęcia by aktywowali akademię, ale sami tego nie ogarną niestety, potrzebują pomocy. Żeby to miało sens istnieć musi być conajmniej 20-30 instruktorów, czyli stały skład akademii. Może nawet Doom by wrócił jako szkoleniowiec :) Niestety do tego też potrzeba zaplecza IT.
Z tego co pamiętam to jak się szukało korporacji po zalogowaniu do gry, to korporacje "przymusowo" wysyłały na szkolenie do UA. Przynajmniej tak było w SHCK w roku 2009 i później jak działa UA. Dopiero po ukończeniu szkoleń można było dołączyć do korporacji. UA dawała wiedzę z Eve, ale również informacje do jakich korporacji mogą udać się gracze. Celem UA było wyszkolenie graczy i zaszczepienie fascynacji Evką, korporacje dawały szkoleniowców.

Podsumowując, do tych dwóch tematów trzeba ludzi i to nie mało, cierpliwości, wytwałości i wytrzymałości, czego nam na chwilę obecną brakuje.

pozdrawiam

//Chess

MiltisUmbrae

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 222
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: MiltisUmbrae
  • Korporacja: Project HAVEN
  • Sojusz: PLEBS.
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #182 dnia: Listopad 20, 2018, 17:00:43 »
Polski ally już jest, tylko trochę z sovem nam nie wyszło...no ale nie od razu Rzym, zbudowano co nie?

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #183 dnia: Listopad 22, 2018, 19:35:15 »
Typowy hejt? To jakaś moda ze świata celebrytów nazywanie tych co po prostu z jakąś wizją się nie zgadzają ?

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #184 dnia: Listopad 23, 2018, 09:58:23 »
No też mnie to wkur..
Jesteś innego zdania to od razu hejt hejt hejt
JP! JD!
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Monter

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Monti Monter
  • Korporacja: raz ta raz tamta
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #185 dnia: Listopad 23, 2018, 21:29:47 »
Polski sov alliance......yhym ta.......co nie oznacza, że z wątku który zaproponował Phunas-a nie może wyniknąć coś pozytywnego.

...Na chwilę obecną zebranie korporacji, dalej graczy w jednym Sojuszu jest bardzo trudne, bo są straszliwe zaszłości pomiędzy nimi. Są tak wielkie, że korporacja A nie chce słyszeć o korporacji B, a Zdzisiek nienawidzi Józka i nie będzie z nim chciał mieć nic wspólnego. Zatem liderom będzie bardzo trudno zebrać wszystkich...

No i tu moim zdaniem jest sedno sprawy. Jakiś czas temu PC5 zrobił spis Polskich korpów, jest tam taka rubryka Aktywni memberzy. Pokazuje ona że, noooo niewielu nas jest, patrząc pod kątem słowa sojusz i naprawdę trzeba by zebrać zdecydowaną większość aby o takowym myśleć.

To co tu napisze za chwile, nawet sam bym zrobił...zrobił to znaczy zorganizował, ale nie mam takiego posłuchu w PL community dla tego potrzeba kogoś bardziej uznanego. A ja mogę co najwyżej wstawić ten tekst na centrale gdzie każdy jełop może to przeczytać, oczywiste jest że lepiej było by to zrobić in game, bez wizyty na centrali.

Chciałbym zaproponować stworzenie pewnej tradycji w PL Community. Nazwa nie ma znaczenia i pewnie wyklaruje się z czasem, ja nazwę to na potrzeby tego tekstu -Roam Szefów- Trzeba wytypować najbardziej znaczące Polskie korpy, z high, low, null, wh, i wysłać zaproszenia do szefów tych korpów na wspólny roam, nie dla memberów tylko dla szefów... jeden korp jeden szef. Opisać miejsce i date takiego roamu aa i jakiś setup. Chodzi o to by nie było za często, dlatego date podał bym np tak -każdy ostatni piątek miesiąca godzina 21 system Torrinos.

Co to da?....a no pewnego pięknego wieczoru w jakimś zadupiastym systemie w jednej ze stacji są zadokowani szefowie najważniejszych Polskich korpów, złączeni w jedną flotę i na jednym ts-ie.
Powstanie dzięki temu platforma do rozmowy, miejsce w którym można się poradzić, pokłócić, dogadać sprawy istotne nie dla jednego korpa, nie w obrębie jednego sojuszu, a dla całego PL Comm.
Myślę że stare sprawy okażą się .....stare i mało istotne, a szefowie szybko się dogadają, bo paradoksalnie są to ludzie bardzo podobni i borykający się z takimi samymi problemami. Po za tym, wspólne latanie zbliża ludzi........tak?

Dla szefów-- będzie się to wiązało z wygospodarowaniem jakiegoś wesołego jump clona na rzecz tej inicjatywy. No dobra a co ja ludziom powiem?....nic nie powiesz, to nie jest dla ludzi, to jest dla szefów, ludzie nie muszą o tym nic wiedzieć.
Dla osoby organizującej-- ja obstawiam że frekwencja na pierwszym roamie będzie gdzieś z 60%, i ok, wysłać jakieś podsumowanie co spadło kto był i zaprosić na kolejną edycje, na drugim będzie już z 80% najważniejsze to się nie zniechęcać i zapraszać ponownie.

Jeszcze raz napisze, ważne aby nie było za często, by szefowie sobie nie zbrzydli za szybko, jak raz na miech to za często, to raz na 6 tygodni, jeszcze lepiej.

Ze swojej strony powiem że chętnie bym obejrzał taki roam, pewnie by stał na niezłym poziomie heh.

Ludzie przychodzą i odchodzą a tradycje pozostają.
Lata lecą, czasy się zmieniają a tradycja "Roamu Szefów" pozostanie

No tu się wahałem trochę, bo będzie piiiiiii nieskromnie,......... przeczytałeś ten tekst? jesteś szefem korpa? wiesz że twój korp coś sobą reprezentuje? daj +1 jeżeli podoba Ci się ten pomysł.
słowiański przykuc

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #186 dnia: Listopad 23, 2018, 23:07:01 »
Pomysł wydaje się OK. Obawiałbym się jednak 70% odpowiedzi w stylu: "Daj mi spokój muszę korpa ogarniać a nie brać udział w cyrku". Może się mylę...

[SHCK] Crushall

  • SHCK
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 55
  • .
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Crushall
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #187 dnia: Listopad 24, 2018, 01:46:53 »
@Monter: jeszcze raz powoli przeczytaj co Ahazul napisał. Nie ma żadnego powodu by ludzie którzy nie chcą latali ze sobą czy robili cokolwiek. I nijak ich nie zmusisz. A sov sam się nie zrobi i sam nie utrzyma. To gracze muszą tego chcieć i ciężko nad tym pracować. I to nie tylko pvp. To już nie te czasy.
Więc skoro już mamy polskie ally czy nawet kilka to nie ma problemu możecie wstępować do zrzeszonych tam korporacji i wywalczyć sov. Nikt nie broni.

Co zaś do spisu PC5 to nawet w przybliżeniu nie zawiera rzeczywistych danych o graczach i każdy z dostępem do danych większym od membera Imperium Ci to potwierdzi (widzimy prawdziwe dane wszystkich tutejszych PL korporacji, każdego realnego gracza a nie postacie w korporacji). Bo istnienia np. altkorpów nikt nie brał w tym spisie pod uwagę.  Savek to zresztą gdzieś delikatnie wspominał z uśmiechem.
Tym samym obraz jest inny niż sobie możecie wyobrażać..

@Zgudi: Gdy poprowadzisz większego korpa przez parę lat to zobaczysz że to nie wszytko takie proste i nie polega na wydawaniu rozkazów a raczej na osiąganiu kompromisów. W niektórych korporacjach tego nie rozumieli i nie ma już praktycznie tych korporacji, zostały rozdarte wewnętrznymi tarciami. Przetrwali ci co mieli jakąś spójną, akceptowalną dla graczy wizję.