Autor Wątek: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza  (Przeczytany 65717 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

[NOGRL] Asm Nihouyah

  • NOGRL
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 150
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Asm Nihouyah
  • Korporacja: Beaver Squadron
  • Sojusz: NullSechnaya Sholupen
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #140 dnia: Wrzesień 14, 2018, 22:13:46 »
Chłopaki z GW wrócili do tego co robili wcześniej, czyli kampienia przelotówek z haj bądź podgryzania się z innymi okolicznymi grupkami.

Z ciekawości: czy ta grupa przypadkiem nie nazywała się "E.B.O.L.A."? Jeśli tak, to chłopaki mają spore doświadczenie w wylocie subami i łapaniu capsów na twarz. :D

Cytuj
Ale załóżmy, jakby ktoś taki się znalazł. Walnął posta na centrali, który byłby równie porywający jak wystąpienie Kościuszki na Krakowskim rynku, to kto z was wziąłby kosę w dłoń, czy innego riftera i w ogóle chciałoby mu się w coś takiego bawić?

Nawet nie oczekuję porywającego posta (od nadmiaru propagandy robi się niedobrze, codziennie śledzę reddita), ale przy przedstawionym realistycznym i interesującym planie - masz moje dredy. Realistycznym czyli "idziemy orać grupę X, dogadaliśmy się już z Y że jak X zbatfonują Z to Y będzie naszym batfonem i wpadnie na easy kille" - bo w to że 50-100 osób bez żadnych kontaktów i wsparcia coś wywalczy jakoś trudno by mi było uwierzyć.

Cytuj
Jak ktoś wpadnie na pomysł NPC null ale zarabiać w Rent null to tak się nie da, tzn się da ale grupa będzie miała wyjebane na wspólne cele.

Tu bym polemizował - jeśli chcesz 100% pvp focus danej grupy, to podejście typu "żyjemy w NPC null, ale każdy utrzymuje się na własną rękę" jest wbrew pozorom całkiem skuteczne - przez ostatni prawie rok spędziłem tak większość czasu i to działa. Koncepcja jest wtedy prosta - jesteśmy w tej grupie żeby się bawić i bić się z innymi naokoło tak jak lubimy, bez żadnej presji, większych dram i problemów - a dodatkowo jesteśmy zabezpieczeni przed odcięciem dochodu, bo jako grupa jesteśmy rozproszeni z pve po całym EVE i każdy zarabia tak jak mu wygodnie. Jednym z podstawowych wymagań jakie mieliśmy w NSH było "self-sufficient"; ally miał dostęp do źródeł zarobku jak moony czy stacje z misjami w npc null, ludzie wspierali się nawzajem jak ktoś potrzebował iski lub sposób na ich zarabianie, ale założeniem było, że utrzymanie siebie i swojego pvp jest w gestii każdego gracza z osobna. Przez 8 miesięcy było zero dram o iski, pve czy to że ktoś raci/robi misje w czasie opa.

Cytuj
Dzięki zmianom mechaniki odpadł problem z pasywnym wydobyciem moongoo. Osobiście uważam, że było lepiej ponieważ moony stanowiły pewnego rodzaju PZ (punkty zwycięstwa) i dla grup, które nie chciały niańczyć górników i skupiały się na PvP były świetną nagrodą. Problem zawsze leżał w redystrybucji ISKow pochodzących z moonów i był powodem rozłamów w wielu grupach. W polskim Ally.... wiemy jak było.

Problem odpadł a potrzeby zostały. Głownie chodzi o SRP, infrastruktura i specjalistyczne statki, może nawet doktrynowe. Jak są potrzeby to będzie trzeba pomyśleć skąd brać na to ISK. I tu trzeba będzie się dogadać :)

Teraz powszechna praktyka jest taka, że ally jako całość bije się o moony, bierze te które mu pasują, a potem... oddaje moony dla ogółu członków ally. Wsadzenie alta w procurera/covetora to może tydzień skillowania, ktoś na pewno ma wyskillowaną rurkę z boostami, teraz dość standardową praktyką jest kopanie moonów, zbieranie wszystkiego co się wykopie i dzielenie tego/isków ze sprzedaży na osoby które były w kopanie zaangażowane (mining ledger + ESI i odczyt informacji o flocie/pozycji graczy pozwalają na śledzenie i logowanie tego). W takiej sytuacji można obyć się bez SRP jeśli wewnątrz grupy jest odrobina zaufania i samodzielności - brak SRP z okazjonalnymi zrzutami jak komuś spadło coś droższego z innego powodu niż jego głupota działa, o ile grupa składa się głównie z osób na tyle ogarniętych, żeby nie zbankrutować samemu płacąc sobie za shipy. Z pasywnego dochodu ally obecnie jedyne sensowne opcje to kontrakty najemnicze, rent przestrzeni/haracz (mając bitną grupę da się rencić nawet lowsec/npc null, widziałem :D ) i tax (to działa tylko jak masz dość pve-focused graczy żeby ten tax był przyzwoity, w mniejszej grupie nie ma opcji).
"You either die elite or krab long enough to become a bot" - Memetani

[WILD5] Gagat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 582
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gagatek Bimbrownik
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #141 dnia: Wrzesień 15, 2018, 13:43:29 »
Wszystko zależy jaką grupę chcesz budować. Jak większą, która jest w stanie wystawić więcej niż 20 osob, to nie ma szans jej utrzymać tam gdzie nie da się zarobić. Przykładem może być thera. Na początku było nas ponad 30 we flocie jak było trzeba, teraz 10  jak wszyscy zalogują :). Kiedyś zarobek z misji był atrakcyjny, teraz gdy raci się carierem, albo kopie rurka, mieszkanie w npc jest poprostu słabe dla większości ludzi. To samo tyczy się wh itd. Male grupy natomiast zrzeszają raczej samowystarczalnych ludzi, którzy mają to w pompie. Ale takie nie są w stanie podjąć jakiś większych walk i targetów. Przy dzisiejszych graczach, albo masz sova, albo jesteś nie atrakcyjny. Wiec albo coś budujesz w obrębie większego Ally czy koalicji, albo walczysz o poket misyjny z lokalsami, tylko co będziesz robił jak oni się wyprowadza? Bo mieszkańców sova do bitki trzeba zmuszać, a jak to zrobić? Przy ostatnim timerze zrzuca ci na ryj 100 superow i tyle z walki. Tak teraz wygląda 00. V0lta że skilsami bez superowej floty, też by za dużo nie zdziałała. Supery, tytany, lotniska, wszystko to stało się zbyt powszechne i bez tego raczej nic nie nawalczysz. Samymi roamami subcapsami nie utrzymasz też większego Ally. Bo miejsc na znalezienie bitki nie ma za wiele, a bez możliwych do osiągnięcia celów, ludzie szybko się wykrusza. Ta gra się bardzo zmieniła w ostatnich dwóch latach.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka


[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #142 dnia: Wrzesień 16, 2018, 10:17:41 »
Tak sobie czytam i mam wrażenie, że spora część tu obecnych tęski za czasami sprzed jump frachtów, cyn, skakania na 0 na brame itd.

Ciekawe czy CCP nie mogłoby stworzyć jakiegoś regionu gdzie te relatywnie nowe udogodnienia byłyby wyłączone i gdzie na gridzie przy 100 osobach byłby lag, gdzie lotnisko w ally to deficytowy produkt itd?

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #143 dnia: Wrzesień 16, 2018, 11:37:09 »
Ta gra się bardzo zmieniła w ostatnich dwóch latach.

Gra się blobizuje od lat. Po trosze dlatego, że ludzie lubią łatwą stadną grę, trochę dlatego, że CCP mechaniką ich do tego bardzo zachęca.   

Dla mnie światełkiem w tunelu było najpierw FW (przed tierami i drukowaniem LP), a później wormhole.

WH to było rewelacyjne miejsce gdzie wąska specjalizacja i strategia pozwalały niepozornym siłom spuścić totalny łomot stadu nullowców (ojej, nie da się sprowadzić 50 carrierów do pomocy). Najlepsze wspomnienia z bitek mam właśnie z latania z Unseen Nomads po WH.

BTW jak wygląda WH teraz?

Ciekawe czy CCP nie mogłoby stworzyć jakiegoś regionu gdzie te relatywnie nowe udogodnienia byłyby wyłączone i gdzie na gridzie przy 100 osobach byłby lag, gdzie lotnisko w ally to deficytowy produkt itd?
Pamiętaj, że lagowanie systemu może być jednej stronie na rękę i często jest/był(?) to element strategii.

Jestem fanem opcji znaczącego zwiększenia kosztu eksploatacji wszystkiego powyżej BSa.
Amunicja w dreadzie na max godzinę strzelania, paliwo na 2-3 skoki, tankowanie fighterów paliwem. Capsy jako potężne narzędzie, jednak o ograniczonym czasie działania, wysokim koszcie użycia i powodujące wyzwanie logistyczne.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2018, 12:47:25 wysłana przez Qlko1 »

[WILD5] Gagat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 582
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gagatek Bimbrownik
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #144 dnia: Wrzesień 16, 2018, 12:46:16 »
Ale wh też się zblobizowalo przez pedalskich hk i lazerow. Low wydaje się, że po zmianach w r64 itd też ma się kiepsko. Zblobizowanie było chyba zawsze, ale dewaluacja iska, łatwość w budowie superow itd spotęgowała to bardzo mocno. Teraz już zupełnie nie liczą się małe grupy. Te ktore są, ledwie utrzymują się na powierzchni. Ludzie sami zabijają sobie późniejszy kontent. Chociaż pewnie i tak większość gra dla gromadzenia iskow, wiec im to pewnie pasuje :). Ta gra szybko nie umrze, ale będzie poprostu coraz nudniejsza

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka


[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #145 dnia: Wrzesień 16, 2018, 19:29:19 »
cccp chyba samo do konca nie wie czego chce. najpierw nerfneli jump range i wprowadzili fatigue, aby nie dalo sie talac przez cala mape. Potem obcieli wartosc capsow o polowe albo i lepiej wprowadzajac bufa rurce: ], teraz zamiast skakac superem przez cala eve, kerbiry maja po prostu po kilka superow tytkow i tyle.
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

PC5

  • A
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: PC5
  • Korporacja: Aliastra
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #146 dnia: Wrzesień 18, 2018, 16:56:32 »
jak waszym zdaniem miałby wyglądać i czym miałby się charakteryzować polski sov sojusz w którym WY chcielibyście grać?

Mam tylko wieczorami parę godzin dziennie na EvE. Wszystkie zabawy w sov, struktury, supery/capsy, cta, politykę, logistykę, politykę i robienie z EvE drugiej pracy - mam głęboko w dupie bo to dla mnie żaden fun. Ilu jest tu takich co się na tym już wypalili? Zmądrzeli w końcu?

Funem dla mnie są walki małe i duże, akcje korpowe/alliansowe, szybkie pingi bo leci jakaś flota i można powalczyć, a może my gdzieś polecimy.

W skrócie
1. Taki sojusz powinien tworzyć content PvP (MUSIMY MIEĆ DO CZEGO STRZELAĆ!), a ja się odwdzięczę tym samym.
2. Taki sojusz powinien kreować swoją markę, tworzyć własną historię, którą pomogę mu pisać.
3. Bez minimum 1 dyktatora i paru dobrych FC można to wszystko włożyć między bajki. Tak przecież działają wszystkie grupy od lat.
4. Max 50 aktywnych osób z altami (capitale, scouty, szpiedzy, logistyka itd itp).
5. Polityka powinna ograniczać się do paru znajomych grup (sojuszy?) do których można zwrócić się o pomoc a w razie potrzeby lecieć im pomóc (dodatkowy content). Reszta wszyscy na - i strzelać do wszystkich.

Otwieram wieczorem piwo i chce mieć fun. Proste. Póki co udaje mi się to tam gdzie jestem. Niestety w sojuszu w którym jestem brakło punktu 5 i posypał się punkt 3 - dlatego sojusz się rozpada. Gdyby nie to - było tu bardzo fajnie i przyjemnie.


Venzon 2003

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 893
  • Mistrz Nekromancji
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Venzon 2003
  • Korporacja: BUFU
  • Sojusz: CartelDOTpr0
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #147 dnia: Wrzesień 18, 2018, 18:27:39 »
1. Taki sojusz powinien tworzyć content PvP (MUSIMY MIEĆ DO CZEGO STRZELAĆ!), a ja się odwdzięczę tym samym.
2. Taki sojusz powinien kreować swoją markę, tworzyć własną historię, którą pomogę mu pisać.
3. Bez minimum 1 dyktatora i paru dobrych FC można to wszystko włożyć między bajki. Tak przecież działają wszystkie grupy od lat.
4. Max 50 aktywnych osób z altami (capitale, scouty, szpiedzy, logistyka itd itp).
5. Polityka powinna ograniczać się do paru znajomych grup (sojuszy?) do których można zwrócić się o pomoc a w razie potrzeby lecieć im pomóc (dodatkowy content). Reszta wszyscy na - i strzelać do wszystkich.

W punkt!
While i fully endorse this plan i somehow feel that beach-bunnys wont tremble of fear^^

[WILD5] Gagat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 582
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gagatek Bimbrownik
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #148 dnia: Wrzesień 18, 2018, 21:15:08 »
Tak kiedyś wyglądały Minionki, póki wszyscy fc i większość ogarniętych  ludzi nie przestała grać :). Aż się łezka w oku zakręciła :). Ale to też pokazuje, że kilku fc nie wystarczy, bo wszyscy też mogą się wypalić hehe. Dla mnie natomiast, takie podejście cechuje ludzi, których nazywam oczekiwaczami. Oczekują oni tylko kiedy ktoś zrobi flotę, kiedy ktoś coś złapie, kiedy ktoś ogarnie wszystko za niego, a on będzie mógł się łaskawie zawhorowac, albo zdechnac. To przez takich ludzi upadają alliance i korpy, a nie przez fc który przestał grać po poprowadzeniu 1000 flot, bo miał dość zadowalania innych. To przez tych którzy właśnie nie wykazują żadnej inicjatywy, poza zalogowaniem i czekaniem. Tak mi się wydaje :)

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka


FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #149 dnia: Wrzesień 18, 2018, 23:43:08 »
Gagat Alliansy to rozwalają takie jęczybuły jak ty
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

[WILD5] Gagat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 582
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gagatek Bimbrownik
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #150 dnia: Wrzesień 19, 2018, 05:35:16 »
Uderz w stół... :)

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka


[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #151 dnia: Wrzesień 19, 2018, 07:38:40 »
Gagat, masz troche zbyt wyidealizowany obraz przeszlosci. Faktem jest, ze czasy swietnosci mamy juz za soba. Ale w zasadzie poza poczatkowymi liczbami i batfonem do volty, sami nie bylismy wstanie nigdy niczego wiekszego i bardziej zorganizowanego ubic. Nie pamietam abysmy choc raz wystawili regularna flote.
Obecnie jest faza dogorywania, lub bardziej uspienia na minimalnym pulsie. ALe jesli ciagle pojawiaja sie nowe twarze, to oznacza to tylko tyle, ze gdzie indziej jest jeszcze gorzej.
Ja sam nie nadaje sie jako CF regularnej floty. Jestem skirmisherem i to jest moj konik. Logistyka, wspoldzialanie, floty strategiczne, bleeee. Nie moja dzialka.
Wiec dopoki nikt inny sie nie pojawi, z jakims nowym pomyslem na nas samych. Nic sie nie zmieni. Kazdy orze jak moze. Ale przynajmniej sie logujemy: ] hehehehehehehe
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

[WILD5] Gagat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 582
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gagatek Bimbrownik
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #152 dnia: Wrzesień 19, 2018, 12:26:36 »
Ale my zawsze byliśmy nastawieni tylko na skirmish. Jesteś Karaś ostatnia ostoja, ostatnim żywym fc hehe. Ja po tych wszystkich latach mam nakreślona pewna wizje, jak powinien wyglądać dobry korp pvp, trochę mało realistyczna na "polskie" warunki, ale co ja zrobię :).

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka


[NOGRL] Asm Nihouyah

  • NOGRL
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 150
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Asm Nihouyah
  • Korporacja: Beaver Squadron
  • Sojusz: NullSechnaya Sholupen
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #153 dnia: Wrzesień 19, 2018, 14:12:34 »
Tak kiedyś wyglądały Minionki, póki wszyscy fc i większość ogarniętych  ludzi nie przestała grać :). Aż się łezka w oku zakręciła :). Ale to też pokazuje, że kilku fc nie wystarczy, bo wszyscy też mogą się wypalić hehe. Dla mnie natomiast, takie podejście cechuje ludzi, których nazywam oczekiwaczami. Oczekują oni tylko kiedy ktoś zrobi flotę, kiedy ktoś coś złapie, kiedy ktoś ogarnie wszystko za niego, a on będzie mógł się łaskawie zawhorowac, albo zdechnac. To przez takich ludzi upadają alliance i korpy, a nie przez fc który przestał grać po poprowadzeniu 1000 flot, bo miał dość zadowalania innych. To przez tych którzy właśnie nie wykazują żadnej inicjatywy, poza zalogowaniem i czekaniem. Tak mi się wydaje :)

Nie pamiętam kto, gdzie i kiedy to napisał, ale podobno w EVE 1% tworzy content dla innych, 9% aktywnie się angażuje w pomoc (logistyka, scouting, fity, zarządzanie), 90% to F1 pusherzy, którzy czekają aż im ktoś ładne kille podsunie na srebrnej tacy i najlepiej jeszcze za nich wszystko zrobi. EVE to tylko gra, nie każdy ma czas/siły/ochotę/motywację/umiejętności żeby się mocno angażować, dodatkowo jak nawet zbudujesz corp/ally z samych content creatorów, to powyżej pewnej ilości albo pojawią się ostre tarcia, albo ludzie 90% czasu będą spędzać naciskając F1 na kolejnych broadcastach. Dodaj do tego rotację ludzi, wypalenie i zmianę preferencji/podejścia do gry i każda grupa (poza może turboblobami) może w pewnej chwili znaleźć się w sytuacji, gdzie albo nie ma komu lecieć naciskać F1 (bo zostali sami content creatorzy, coś takiego spotkało The Culture), albo nie ma komu zorganizować floty.
"You either die elite or krab long enough to become a bot" - Memetani

[WILD5] Gagat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 582
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gagatek Bimbrownik
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #154 dnia: Wrzesień 19, 2018, 18:37:11 »
Trochę uogólnilem, ale grupa polegająca na jednej osobie, prędzej czy później umrze. Raczej prędzej. Szczególnie w mniejszych ekipach, gdy tak naprawdę im więcej kreatorów tym lepiej. Wtedy nie ma znaczenia, że fc boli lewe jajko, bo każdy jest w stanie sam sobie zapewnić kontent. Np wziąć kolegę na mały rozpierdol, staklowac grubsze zwierzę i jak to mówią "oczekiwacze" płakać o pomoc, itd. Gdy jest jeden kreator, któremu boli dziś lewe jajko, to reszta jako niezdolni do samodzielnego wydokowania, robi logofa. Oczywiście, że nie sprawdzi się to w większym blobie, bo jest to nie mozliwe

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka


Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #155 dnia: Wrzesień 19, 2018, 20:23:27 »
1. Grupa zapalonych PVPerów ma oczekiwania co do ostrego contentu (najlepiej 2 jumpy za home systemem),
2. Grupa zapalonych PVPerów krzywo będzie patrzeć na każdą aktywność poza PVP allbo niezbędnym minimalnym farmieniem na PVP,
3. pkt 2. odstrasza kopaczy, producentów, handlarzy, logistyków,
4. Bez punktu nr.3 żaden alians w 0.0 nie jest w stanie się utrzymać i zachęcić nowych ludzi do wejścia (wiem po sobie, jedyny ally w 0.0 do którego mógłbym dołączyć to taki, który sprzeda mi statki na miejscu - nie mam czasu na ogarnianie logistyki/zajmowanie się gratami i fitami).

TLDR każdy z nas ma inne oczekiwania, a wielu dodatkowo brak tolerancji dla innych aktywności  :)

Problem content creatorów jest stary jak świat. Albo w aliansie jest 10 aktywnych FC, albo tych 2-ch na których wszystko się opiera wypali się po kwartale. Podobnie z logistyką, strukturami...

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #156 dnia: Wrzesień 19, 2018, 22:23:17 »
"Trochę uogólnilem, ale grupa polegająca na jednej osobie, prędzej czy później umrze."

Umieramy już 8 lat.

"4. Bez punktu nr.3 żaden alians w 0.0 nie jest w stanie się utrzymać i zachęcić nowych ludzi do wejścia"

Umieramy już 8 lat

jebać producentów latamy powyżej 2j

Umieramy już 8 lat

https://vps.zse.me/kb/?a=home
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #157 dnia: Wrzesień 19, 2018, 23:18:58 »
jebać producentów latamy powyżej 2j

Umieramy już 8 lat
Dokładnie, zdychacie 8 lat. Niewielu o was słyszało, nie rośniecie, nie macie dobrego brandu, terenu... maleńka społeczność ludzi jarajacych się fragami okupujaca kilka hangarów jednej ze stacji w Therze.

Nie zrozum mnie źle, mnie się takie granie podoba, ale mowa chyba była o dobrym polskim aliansie który ma coś do powiedzenia na arenie. To co teraz robicie jest bliższe lowsecowemu piraceniu niż ogarniętej organizacji z potencjałem.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Phunas

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Phunas
  • Korporacja: WILD5
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #158 dnia: Wrzesień 20, 2018, 01:37:05 »
z tym brandem są, ekhm, drobne problemy licencyjne...  ;D

steven0ise

  • Gypsy style
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 150
    • Zobacz profil
    • PROJECT HAVEN
  • Imię postaci: steven0ise
  • Korporacja: Project HAVEN
  • Sojusz: Pandemic Horde
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #159 dnia: Wrzesień 20, 2018, 12:25:05 »
Dokładnie, zdychacie 8 lat. Niewielu o was słyszało, nie rośniecie, nie macie dobrego brandu

Ty qulko a ty w minionach nie jesteś? Piszesz "wy" nie "my" ???



Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #160 dnia: Wrzesień 20, 2018, 12:26:07 »
Ostatni raz logowalem się do grania z pół roku temu :)

Klikanie skilli raczej nie czyni mnie aktywnym członkiem społeczności.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

PC5

  • A
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: PC5
  • Korporacja: Aliastra
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #161 dnia: Wrzesień 20, 2018, 13:02:03 »
Czy ktoś pokusiłby się o spis aktualnych "polskich" korporacji z linkami do kb?
Przez "polskich" rozumiem takie, gdzie większość ludków to Polacy.
Oczywiście jest dużo różnych korporacji gdzie Polacy stanowią mała część i je można by dopisać w aneksie do spisu - np. min 5 aktywnych pilotów (jeżeli ktoś zna).

To byłoby ciekawe.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2018, 13:12:54 wysłana przez [A] PC5 »

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #162 dnia: Wrzesień 20, 2018, 14:04:01 »
bedzie to raczej trudne, bo wiekszosc nie zna lub nie chce znac centrali. : ]
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

PC5

  • A
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: PC5
  • Korporacja: Aliastra
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #163 dnia: Wrzesień 20, 2018, 15:34:56 »
bedzie to raczej trudne, bo wiekszosc nie zna lub nie chce znac centrali. : ]

Podejmę się tego "projektu". Otworzę wątek na forum i spróbuję...

Venzon 2003

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 893
  • Mistrz Nekromancji
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Venzon 2003
  • Korporacja: BUFU
  • Sojusz: CartelDOTpr0
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #164 dnia: Wrzesień 20, 2018, 15:38:58 »
Podejmę się tego "projektu". Otworzę wątek na forum i spróbuję...

piwo dla tego Pana - chętnie zobaczę aktualny potencjał ^^
While i fully endorse this plan i somehow feel that beach-bunnys wont tremble of fear^^

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #165 dnia: Wrzesień 20, 2018, 16:46:24 »
bedzie to raczej trudne, bo wiekszosc nie zna lub nie chce znac centrali. : ]

Z centralą jak z poliszem. Jest sporo ludzi którzy od lat nie zaglądają na polisza i podobnie na centralę z powodów: "nie chce znac".

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #166 dnia: Wrzesień 21, 2018, 11:07:52 »
Za duże stężenie dresiarstwa z counter strike'a.
Jest grupa osób pozujaca na luzakow "it's just a game" jesli mają do pokazania swoje super hiper kb z roama ale wysmieja każde inne, wytkną błędy i znów wysmieją.
Nie dziwię się że większość osób przestała tu zaglądać
: ]
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #167 dnia: Wrzesień 21, 2018, 11:25:38 »
Za duże stężenie dresiarstwa z counter strike'a.
Jest grupa osób pozujaca na luzakow "it's just a game" jesli mają do pokazania swoje super hiper kb z roama ale wysmieja każde inne, wytkną błędy i znów wysmieją.
Nie dziwię się że większość osób przestała tu zaglądać
: ]

Jeszcze gdybys sypnal przykladem. chetnie bym sie posmial jeszcze raz, skoro to bylo takie zabawne.
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

mkx

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: mkx pl
  • Korporacja: I-DEA
  • Sojusz: c0ven
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #168 dnia: Wrzesień 22, 2018, 17:17:12 »
W obecnym eve, nie ma miejsca dla niezaleznych grup sovspace, ktore maja jakis system lub nawet pocket. Land lordom byloby nie wsmak gdyby nie pobierali oplaty rentierskiej za ten fragmencik, dlatego nikt na takie cos nie pozwoli.

To jest zamknieta sciezka ewolucji, czy sie nam to podoba czy nie. Taka jest gra.


Zdanie Edmunda Burke'a z końca XVIII w., że z punktu widzenia angielskiego »Polska równie dobrze mogła by powstać na księżycu jest to równie prawdopodobne jak powstanie państwa Polskiego w tym miejscu w którym była jego historyczna lokacja na mapie europy«"

Co za tym idzie C0ven czy tam inny polski ally mógłby powstać w null sov space ponownie.

Nie powstanie bez dobrej dyplomacji i dobrego doboru z kim rozmawiać.
Ruscy jak ktoś wspomniał sami nie potrafią nic sklecić muszą mieć overlorda nad sobą- My trzymaliśmy od zawsze z ruskimi. Jedyna opcja, to zmiana strony na stabilną i dającą perspektywy rozwoju i budowaniu relacji na przestrzeni czasu. - Bez dyplomacji zabawa kończy się tam gdzie Phumas napisał o contencie z 2016r .
Nie trzeba od razu podbijać kawałek Eso bo wracamy...
Allians można stworzyć z perspektywy rentiera ( Darkness tak ich postrzegałem jak się tworzyli malutka grupka przebiegłych dyplomatów), im mocniejszą masz grupę ludzi tym więcej oferujesz koalicji/sojusznikowi = możesz mieć więcej do powiedzenia i działać z czasem na równi.
Alians motywuje, możesz na tsie się pochwalić kb/ nowym superem, nowa taktyka  pozyskania isk per/h konkurować z różnymi grupkami ludzi i to cię napędza aby twór jakim jest Allians był mocniejszy. Sporo osób ma problemy językowe i nigdy czy to w gonnach czy testach nie stworzą się grupki/akcje więzi i relacje Hi comnad - szeregowy jak to było w naszym ally C0venie .
W Goonach czy to testach, tam gdzie jesteście nie ma tego co było i nie było by tego topicu gdyby część z was nie tęskniła za tym naszym polskim Ally :)

PC5

  • A
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: PC5
  • Korporacja: Aliastra
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #169 dnia: Wrzesień 24, 2018, 11:02:58 »
Szczerze powiedziawszy od polskiego sojuszu wolałbym jeden porządny polski korp PvP z 20-50 aktywnymi pilotami. Dużo łatwiej wszystko ogarnąć na poziomie korpa niż sojuszu.

W początkowych czasach c0venu, gdzie dowodził Maxima Maxi, Yogos + parę innych osób, których już nie pamiętam - rozmawialiśmy nie raz o tym, że wypadałoby wielu korpom w sojuszu narzucić pewne rzeczy, albo wejść tam z buta i robić porządki. Ale to nie były NASZE korporacje, tylko CZYJEŚ. Chodziło o fity, organizację, dyscyplinę itd itp. Ciężko zwracać komuś uwagę z innego korpa lub "nakierowywać" na właściwą drogę. Da się to zrobić, ale jest to męczące dla ludzi, którzy cały ten twór mieliby ogarnąć. Dużo łatwiej jest ogarniać własnego korpa i ludzi.



Amek Vi

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Amek Vi
  • Korporacja: The Northerners
  • Sojusz: Northern Coalition.
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #170 dnia: Wrzesień 24, 2018, 12:04:20 »
Szczerze powiedziawszy od polskiego sojuszu wolałbym jeden porządny polski korp PvP z 20-50 aktywnymi pilotami. Dużo łatwiej wszystko ogarnąć na poziomie korpa niż sojuszu.

Świetny pomysł, przy ostatnim upadku Eso nawet ktoś to zaproponował. Tylko, że wtedy nie mógłbyś mieć 30 dyrków (w tym 20 niegrających) i swojego najważniejszego na świecie, jedynego słusznego tickera.  8)

steven0ise

  • Gypsy style
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 150
    • Zobacz profil
    • PROJECT HAVEN
  • Imię postaci: steven0ise
  • Korporacja: Project HAVEN
  • Sojusz: Pandemic Horde
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #171 dnia: Wrzesień 24, 2018, 12:07:09 »
Ogólnie zgadzam się z tobą MKX, tak jest jak napisałeś i do tego dochodzi przywiązanie do Keepstarów  CBC czy szoki industry. Oni nie myślą (poprawcie mnie panowie z goonsów jeżeli tak nie jest) o tworzeniu czegoś od nowa ryzykując utratą tego co mają. C0ven jaki był taki był ale był polski i miał sova + był równo traktowany na równo z innymi sojuszami w koalicji.

Co do tego co PC5 napisał to oczywiście można tworzyć mega korp tylko jak ktoś jest ceo to czemu ma oddać ceo komuś innemu mimo że jest ceo 5 osobowej grupy.
Kiedyś powstanie Polski sojusz z sovem, zobaczycie...

Do tego jeszcze trzeba grupy odpowiedzialnych i normalnych ludzi którym się chce, mają zdolności organizacyjne i kontakty w eve.

[WILD5] Ed Beret

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ed Beret
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #172 dnia: Wrzesień 24, 2018, 13:56:03 »
Ogólnie zgadzam się z tobą MKX, tak jest jak napisałeś i do tego dochodzi przywiązanie do Keepstarów  CBC czy szoki industry. Oni nie myślą (poprawcie mnie panowie z goonsów jeżeli tak nie jest) o tworzeniu czegoś od nowa ryzykując utratą tego co mają. C0ven jaki był taki był ale był polski i miał sova + był równo traktowany na równo z innymi sojuszami w koalicji.

Co do tego co PC5 napisał to oczywiście można tworzyć mega korp tylko jak ktoś jest ceo to czemu ma oddać ceo komuś innemu mimo że jest ceo 5 osobowej grupy.
Kiedyś powstanie Polski sojusz z sovem, zobaczycie...

Do tego jeszcze trzeba grupy odpowiedzialnych i normalnych ludzi którym się chce, mają zdolności organizacyjne i kontakty w eve.

Do tego jeszcze trzeba grupy odpowiedzialnych i normalnych ludzi którym się chce, mają zdolności organizacyjne i kontakty w eve.
Punkt zaczepienia już jest. Ma ktoś nr telefonu do Vurionka? >:D

[WILD5] Gagat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 582
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gagatek Bimbrownik
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #173 dnia: Wrzesień 24, 2018, 14:14:37 »
Ja mam, ale Steven napisał, że z normalnymi i odpowiedzialnymi ludźmi hehe. Korpa pewnie zbudować jest dużo łatwiej. W obrębie już istniejącego alliancu szczególnie. Jak na razie to chyba wasz project haven jest już blisko takich liczb i rośnie ? :)

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka


steven0ise

  • Gypsy style
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 150
    • Zobacz profil
    • PROJECT HAVEN
  • Imię postaci: steven0ise
  • Korporacja: Project HAVEN
  • Sojusz: Pandemic Horde
Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« Odpowiedź #174 dnia: Wrzesień 24, 2018, 14:22:42 »
u nas Tide ma szerokie kontakty w EvE, ja osobiście znam tylko dobrze UAxDeath-a bo dużo z nim kiedyś gadałem jak latałem u ruskich, i na tym moje kontakty się końcą.

Tide chce prowadzić duże floty +20-200 osob
ja do tej pory robiłem raczej luźne flotki skirmishowe, i patrole po okolicy
Farefax gdy chce to też poprowadzi coś, PC5 zbiera się w sobie na piersze kroki po długiej nieobeności w sojuszu.

Ja z tidem prawie zawsze dualboxujemy z ceptorem i to czasem prowadzi do głupich wtop, ale i powtarzamy sobie tylko że jesteśmy n00bie i musimy się poprawić w ogarnięciu
2 monitorów z PVP