Eve Online > Dyskusje ogólne

Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza

<< < (38/38)

Monter:
Polski sov alliance......yhym ta.......co nie oznacza, że z wątku który zaproponował Phunas-a nie może wyniknąć coś pozytywnego.

--- Cytat: Ahazul w Listopad 20, 2018, 15:10:06 ---
...Na chwilę obecną zebranie korporacji, dalej graczy w jednym Sojuszu jest bardzo trudne, bo są straszliwe zaszłości pomiędzy nimi. Są tak wielkie, że korporacja A nie chce słyszeć o korporacji B, a Zdzisiek nienawidzi Józka i nie będzie z nim chciał mieć nic wspólnego. Zatem liderom będzie bardzo trudno zebrać wszystkich...

--- Koniec cytatu ---

No i tu moim zdaniem jest sedno sprawy. Jakiś czas temu PC5 zrobił spis Polskich korpów, jest tam taka rubryka Aktywni memberzy. Pokazuje ona że, noooo niewielu nas jest, patrząc pod kątem słowa sojusz i naprawdę trzeba by zebrać zdecydowaną większość aby o takowym myśleć.

To co tu napisze za chwile, nawet sam bym zrobił...zrobił to znaczy zorganizował, ale nie mam takiego posłuchu w PL community dla tego potrzeba kogoś bardziej uznanego. A ja mogę co najwyżej wstawić ten tekst na centrale gdzie każdy jełop może to przeczytać, oczywiste jest że lepiej było by to zrobić in game, bez wizyty na centrali.

Chciałbym zaproponować stworzenie pewnej tradycji w PL Community. Nazwa nie ma znaczenia i pewnie wyklaruje się z czasem, ja nazwę to na potrzeby tego tekstu -Roam Szefów- Trzeba wytypować najbardziej znaczące Polskie korpy, z high, low, null, wh, i wysłać zaproszenia do szefów tych korpów na wspólny roam, nie dla memberów tylko dla szefów... jeden korp jeden szef. Opisać miejsce i date takiego roamu aa i jakiś setup. Chodzi o to by nie było za często, dlatego date podał bym np tak -każdy ostatni piątek miesiąca godzina 21 system Torrinos.

Co to da?....a no pewnego pięknego wieczoru w jakimś zadupiastym systemie w jednej ze stacji są zadokowani szefowie najważniejszych Polskich korpów, złączeni w jedną flotę i na jednym ts-ie.
Powstanie dzięki temu platforma do rozmowy, miejsce w którym można się poradzić, pokłócić, dogadać sprawy istotne nie dla jednego korpa, nie w obrębie jednego sojuszu, a dla całego PL Comm.
Myślę że stare sprawy okażą się .....stare i mało istotne, a szefowie szybko się dogadają, bo paradoksalnie są to ludzie bardzo podobni i borykający się z takimi samymi problemami. Po za tym, wspólne latanie zbliża ludzi........tak?

Dla szefów-- będzie się to wiązało z wygospodarowaniem jakiegoś wesołego jump clona na rzecz tej inicjatywy. No dobra a co ja ludziom powiem?....nic nie powiesz, to nie jest dla ludzi, to jest dla szefów, ludzie nie muszą o tym nic wiedzieć.
Dla osoby organizującej-- ja obstawiam że frekwencja na pierwszym roamie będzie gdzieś z 60%, i ok, wysłać jakieś podsumowanie co spadło kto był i zaprosić na kolejną edycje, na drugim będzie już z 80% najważniejsze to się nie zniechęcać i zapraszać ponownie.

Jeszcze raz napisze, ważne aby nie było za często, by szefowie sobie nie zbrzydli za szybko, jak raz na miech to za często, to raz na 6 tygodni, jeszcze lepiej.

Ze swojej strony powiem że chętnie bym obejrzał taki roam, pewnie by stał na niezłym poziomie heh.

Ludzie przychodzą i odchodzą a tradycje pozostają.
Lata lecą, czasy się zmieniają a tradycja "Roamu Szefów" pozostanie

No tu się wahałem trochę, bo będzie piiiiiii nieskromnie,......... przeczytałeś ten tekst? jesteś szefem korpa? wiesz że twój korp coś sobą reprezentuje? daj +1 jeżeli podoba Ci się ten pomysł.

Zgudi:
Pomysł wydaje się OK. Obawiałbym się jednak 70% odpowiedzi w stylu: "Daj mi spokój muszę korpa ogarniać a nie brać udział w cyrku". Może się mylę...

[SHCK] Crushall:
@Monter: jeszcze raz powoli przeczytaj co Ahazul napisał. Nie ma żadnego powodu by ludzie którzy nie chcą latali ze sobą czy robili cokolwiek. I nijak ich nie zmusisz. A sov sam się nie zrobi i sam nie utrzyma. To gracze muszą tego chcieć i ciężko nad tym pracować. I to nie tylko pvp. To już nie te czasy.
Więc skoro już mamy polskie ally czy nawet kilka to nie ma problemu możecie wstępować do zrzeszonych tam korporacji i wywalczyć sov. Nikt nie broni.

Co zaś do spisu PC5 to nawet w przybliżeniu nie zawiera rzeczywistych danych o graczach i każdy z dostępem do danych większym od membera Imperium Ci to potwierdzi (widzimy prawdziwe dane wszystkich tutejszych PL korporacji, każdego realnego gracza a nie postacie w korporacji). Bo istnienia np. altkorpów nikt nie brał w tym spisie pod uwagę.  Savek to zresztą gdzieś delikatnie wspominał z uśmiechem.
Tym samym obraz jest inny niż sobie możecie wyobrażać..

@Zgudi: Gdy poprowadzisz większego korpa przez parę lat to zobaczysz że to nie wszytko takie proste i nie polega na wydawaniu rozkazów a raczej na osiąganiu kompromisów. W niektórych korporacjach tego nie rozumieli i nie ma już praktycznie tych korporacji, zostały rozdarte wewnętrznymi tarciami. Przetrwali ci co mieli jakąś spójną, akceptowalną dla graczy wizję.







Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej