Autor Wątek: Cienie za znacznikami w widoku ogólnym  (Przeczytany 20427 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Proxima Alland

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • Unikitty
  • Imię postaci: Proxima Alland
  • Korporacja: Deep Space Unikitty
Cienie za znacznikami w widoku ogólnym
« dnia: Lipiec 10, 2018, 17:16:05 »
Wiecie może czy to normalne, że cienie za znacznikami w przestrzeni i niektórymi obiektami jak również za np numerkami na statku rozciągają mi się, smużą? Im szybciej obracam widok, tym jest to bardziej widoczne. Dzieje się tak też np w podglądzie statków poszczególnych frakcji. Wydaje mi się, że nie powinno tak być, a zmieniałam już chyba wszystkie ustawienia grafiki i nic to nie daje. Ogólnie gram ze wszystkim na najwyższych możliwych ustawieniach, bo wszystko chodzi płynnie.

Konfiguracja:
Procesor: Intel Core i5-4460 4x 3.20 GHz / Turbo 3.40 GHz
Grafika: Nvidia GForce 750 Ti 2GB
Panięć: 8GB RAM
System: Win 10
Połączenie internet. Światłowód 70 MBit/s
(\_/)
(O.o)
(> <)This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

[BWTF] Xapitan Bomba

  • BWC
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 291
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xapitan Bomba
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Cienie za znacznikami w widoku ogólnym
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 11, 2018, 00:17:08 »
Hm. Da się to złapać na zrzucie ekranu?
Jak nie to może być wina wolnej matrycy monitora, VA często tak mają

Proxima Alland

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • Unikitty
  • Imię postaci: Proxima Alland
  • Korporacja: Deep Space Unikitty
Odp: Cienie za znacznikami w widoku ogólnym
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2018, 02:57:12 »
Sprawdzę jutro jedno i drugie i dam znać. Dzięki za pomysł z monitorem.
(\_/)
(O.o)
(> <)This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Cienie za znacznikami w widoku ogólnym
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 11, 2018, 08:26:17 »
Smartfona ma?
To zrobi foto.
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Proxima Alland

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • Unikitty
  • Imię postaci: Proxima Alland
  • Korporacja: Deep Space Unikitty
Odp: Cienie za znacznikami w widoku ogólnym
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 11, 2018, 11:19:39 »
@Xapitan Bomba,

Serdeczne dzięki! To była wina monitora. Na szczęście mam trzy i po zmianie na inny problem już nie występuje :D

@ Filip Bonn,

A tu Cię zaskoczę, bo nie mam i nie chcę mieć. Mam telefon za 50 zł, który... UWAGA, służy do dzwonienia! Czyli spełnia zasadniczą funkcję telefonu.  ::) Do tego bateria starcza mi na tydzień a i smsa mogę napisać :D
Mam 37 lat i nie dam zrobić z siebie smartfonowego zombie :D
(\_/)
(O.o)
(> <)This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

[BWTF] Xapitan Bomba

  • BWC
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 291
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xapitan Bomba
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Cienie za znacznikami w widoku ogólnym
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 11, 2018, 11:55:17 »
Bardzo proszę :D
Możesz ew. rozejrzeć się w opcjach za opcją overdrive i jeśli jest wyłączona to dać ją na standard (powyżej zazwyczaj przestrzeliwuje w drugą stronę, standard pomaga na takie rzeczy)

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Cienie za znacznikami w widoku ogólnym
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 11, 2018, 12:13:51 »
...
A tu Cię zaskoczę, bo nie mam i nie chcę mieć. Mam telefon za 50 zł, który... UWAGA, służy do dzwonienia! Czyli spełnia zasadniczą funkcję telefonu.  ::) Do tego bateria starcza mi na tydzień a i smsa mogę napisać :D
Mam 37 lat i nie dam zrobić z siebie smartfonowego zombie :D
ohohohhoooo coz za mocne slowa jak na 8(z hakiem) latke... Rozumiem, ze samochod to tez tylko trabant. bo gdybys miala Bugatti Veyron to nic tyko zapier...c przy kazdej okazji 300+. Tak się sklada, ze miec mozliwosc robienia czegos, nie oznacza, ze od razu trzeba dostawac pierd...lca. To ze mozesz miec pod reka mini laptopa ktory w zasadzie moze wszystko, nie oznacza, ze masz pasc z glodu bo nic tylko fejsbuczek. Ja sam w zasadzie przesiadlem sie na smarta dopiero lekko ponad rok temu. Stary sony erixon chyba z 8 lat mi wystarczal jako telefon. Ale przyznam, ze milo jest miec dostep do wielu mozliwosci. google maps, wiele fajnych apek ktore niejednokrotnie mega ULATWIAJA zycie. To ze moge cos szybko sprawdzic, bez potrzeby szukania kompa z netem nie czyni mnie niewolnikiem smarta. W stanach wiekszosc wyksztalconych i inteligentnych ludzi jest szczupla, mimo iz na kazdym rogu jest KFC. Tylko od Ciebie zalezy czy umiesz sobie sama z soba radzic.
PS sa tez i takie smarty co trzymaja tydzien baterie... wiec nie popadajmy w skrajnosci: ]
pozdr
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Jakub Trokowski

  • Pod-pilot
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 557
  • pr0 jammer
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jakub Trokowski
  • Korporacja: CCDM
  • Sojusz: Templis CALSF
Odp: Cienie za znacznikami w widoku ogólnym
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 11, 2018, 13:26:05 »
erixon
* Jakub Trokowski is triggered
ERICSSON!

Ale ogólnie się zgadzam: też kiedyś nie byłem przekonany, spróbowałem i uważam teraz, że to bardzo dobre narzędzie. (O ile jest zasięg. :P) Jednak, jak z każdym narzędziem, ważne żeby jako użytkownik być mądrzejszym od tego narzędzia. ;)

Proxima Alland

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • Unikitty
  • Imię postaci: Proxima Alland
  • Korporacja: Deep Space Unikitty
Odp: Cienie za znacznikami w widoku ogólnym
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 11, 2018, 15:00:28 »
Tak, oczywiście. Całe szczęście, że są dostępne smartfony i telefony komórkowe. Dzięki temu każdy z nas może używać to co lubi.  :P
(\_/)
(O.o)
(> <)This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Cienie za znacznikami w widoku ogólnym
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 11, 2018, 16:43:24 »
Tak, oczywiście. Całe szczęście, że są dostępne smartfony i telefony komórkowe. Dzięki temu każdy z nas może używać to co lubi.  :P
oczywiscie, ze tak i nie neguje tego, a jedynie z D. wyjeta argumentacje, tego stanowiska.
Milego dzwonienia zycze: ]
@Jakub, no jo jo jo... zgadza sie: ]
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Cienie za znacznikami w widoku ogólnym
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 11, 2018, 19:22:16 »
Karaś czasami no normalnie imponujesz. Tylko pamiętaj czasami :D.

Proxima Alland

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • Unikitty
  • Imię postaci: Proxima Alland
  • Korporacja: Deep Space Unikitty
Odp: Cienie za znacznikami w widoku ogólnym
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 11, 2018, 21:19:16 »
Argumentacja jak najbardziej słuszna. Znajdź mi smartfona za 50 złotych, który będzie mały, poręczny i z baterią na tydzień (*). A co do zombie... Ja uważam, że każdy kto ma smartfona poniekąd się nim staje. OK, są wyjątki, zgadza się. Fakt, że inteligentni amerykanie są szczupli nie sprawia, że nagle znika problem otyłości. Co do samochodu, to oczywiście nie Trabant, może być Lambo, Albo Ford Mustang. Byle by służył do jazdy, a nie był jeszcze pralką, mikrofalówką z prysznicem i lodówką.
Faktem jest, że funkcje rozmowy, przez długi czas w dobrej jakości jest teraz na drugim miejscu. Przykład? Asus Zen 3. 1000 zł kosztował siostrę. Ciężko się z nią rozmawia, bo albo jakość dźwięku jest fatalna, albo po prostu nie słychać co mówi.  Mój kosztował 50 zł. Gadam tydzień, mam funkcję automatycznego nagrywania rozmów, czarną listę 2 karty sim i kartę pamięci. Używam go do dzwonienia.
Od "google maps" mam zajebistą nawigację, która stworzona jest do nawigacji.
Od neta mam laptopa lub PC.
Od gier ma NN2DSXL/PSP.

Tak czy inaczej cieszę się, że się zgadzamy, że każdemu według jego potrzeb :) Miłych aktualizacji życzę :D

EDIT:
(*) - I nie rozpieprzy się po pierwszym upadku na beton. Pajęczynka na wyświetlaczu to powoli kolejny standard. (nie, gorilla glass nie pomaga)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2018, 21:35:23 wysłana przez Proxima Alland »
(\_/)
(O.o)
(> <)This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Cienie za znacznikami w widoku ogólnym
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 11, 2018, 23:06:20 »
stuff

Tu nie potrzeba niczego argumentować. Karaś ma racje, a to że jesteś niereformowalnym dinozaurem no cóż. Good luck. Ja wole wszystko w jednym w urządzeniu wielkości pudełka, a wytrzymałość to kwestia modelu i np zalania płynnym szkłem ekranu.

Proxima Alland

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • Unikitty
  • Imię postaci: Proxima Alland
  • Korporacja: Deep Space Unikitty
Odp: Cienie za znacznikami w widoku ogólnym
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 11, 2018, 23:30:35 »
@ Soulscream

   Wolę być niereformowalnym dinozaurem niż podatnym na manipulację lemingiem, z którego potężne korpo doją kasę a on się z tego jeszcze cieszy.
Masz świadomość tego, że Twój smartfon jest pełnoprawnym komputerem a Android to Linux, w którym odebrano Ci prawa roota bo uznano, że jesteś za głupi by mieć pełną kontrolę nad swoim telefonem?

Co by było też jasne miałam smartfony, nawet dwa i świadomie zrezygnowałam na rzecz oddzielnych urządzeń do poszczególnych czynności wyznając zasadę, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

EOT a w zasadzie EOO
(\_/)
(O.o)
(> <)This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

[WILD5] Ed Beret

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ed Beret
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Cienie za znacznikami w widoku ogólnym
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 12, 2018, 00:32:35 »
No nie! Zajefajna dyskusja, a ja się na nią spoźniłem.
Proxima, masz spory niedorozwój technologiczny i kiedyś zrozumiesz swoje ograniczenie. Wszystko inne już chyba było napisane.

[WILD5] Sindri Egdald

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 83
  • EL SINDROME DEL DZBANO
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sindri Egdald
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Cienie za znacznikami w widoku ogólnym
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 12, 2018, 02:00:24 »
Jak sie nie jest DZBANEM to mozna prawa roota sobie nadać, a android jest oparty na jajniku linuxa ale to nie linux.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Cienie za znacznikami w widoku ogólnym
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 12, 2018, 07:23:22 »
A ja nie rozumiem. Dinozaury, które bronią Falout, Diablo i inne gry sprzed premiery EVE powinny bronić małych cegłówek z klawiszami. :)

Jakub Trokowski

  • Pod-pilot
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 557
  • pr0 jammer
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jakub Trokowski
  • Korporacja: CCDM
  • Sojusz: Templis CALSF
Odp: Cienie za znacznikami w widoku ogólnym
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 12, 2018, 08:45:06 »
podatnym na manipulację lemingiem, z którego potężne korpo doją kasę a on się z tego jeszcze cieszy.
Przyznam, że się zgubiłem.

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Cienie za znacznikami w widoku ogólnym
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 12, 2018, 09:52:41 »
Przyznam, że się zgubiłem.
Nic dziwnego, bo jestes "podatnym na manipulację lemingiem, z którego potężne korpo doją kasę a on się z tego jeszcze cieszy."
Ja sam sobie w swoim trabancie moge wszystko naprawic za pomoca 1 srubokreta i zestawem naprawczym do laminatow: ], a Ty i Twoj samochod za pierdyliard tysiecy musicie biegac do mechanika i on Cie dyma na chajsy. hehehehe.

SRY nie moglem sie powstrzymac: ]
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Cienie za znacznikami w widoku ogólnym
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 12, 2018, 10:23:52 »
Wypomni Ci, że on ma tel. za 50zł tylko do dzwonienia a Ty za parę stowek smarta.
Po czym za chwilę pisze, że ma nawigację która jest tylko nawigacją (za parę stowek pewnie, plus opłata za najnowsze aktualizacje map co roku).

To kto się daje dojić korpo? Bo ja w swoim smartcie mam wszystkie nawigacje z free z aktualizacją też za free...

Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Cienie za znacznikami w widoku ogólnym
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 12, 2018, 11:44:30 »
zadna naviga nawet sie nie umywa do Gmapsow. chocby z samego faktu, ze gmaps ma ultra dokladne dane o natezeniu ruchu. Spoko, place informacja, google wie kiedy i gdzie jade. Taka cena. Ale ile minut mojego zycia zaoszczedzam kazdego dnia wybierajac optymala droge powrotu z pracy  do domu to moje i dla mnie duzo cenniejsze niz prywatnosc ktora w tym czasie place.
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Proxima Alland

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • Unikitty
  • Imię postaci: Proxima Alland
  • Korporacja: Deep Space Unikitty
Odp: Cienie za znacznikami w widoku ogólnym
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 12, 2018, 12:06:37 »
Widzę, że NWO zbiera solidne żniwo... Cóż na fanatyczna linia obrony.   ::)
Jestem programistką C++, technologicznie raczej jestem do przodu niż do tyłu. Jeśli dostaniesz prawa roota do Androida, to dostaniesz dostęp do normalnej konsoli i wszystkich funkcjonalności . Niewiele różni się to od Linuxa ot kolejna z dystrybucji. Jak to z resztą bywa z systemami unixowymi.  Jednak odblokowanie roota wiąże się z konsekwencjami. Jak robisz to na nowiutkim smarcie, to ponosisz konsekwencje. Przecież sieci tel i producenci smartfonów nie chcą i nie pozwalają na to byś miał roota. Poza tym jasne, wszystko można obejść. Niestety, z tego co tu czytam, to większość ma na to wyjebane. W końcu mają nawigację za free i aktualizacje za free. LOL
Karaś, walisz z dupy te komentarze aż nie wiem czy specjalnie się zgrywasz, czy może coś nie tak z tobą. Przepraszam ale nie wiem co chcesz powiedzieć przez swoje porównania. Co z tą naprawą? Tu nie chodzi o poziom komplikacji, bynajmniej.

Cytuj
zadna naviga nawet sie nie umywa do Gmapsow. chocby z samego faktu, ze gmaps ma ultra dokladne dane o natezeniu ruchu. Spoko, place informacja, google wie kiedy i gdzie jade. Taka cena. Ale ile minut mojego zycia zaoszczedzam kazdego dnia wybierajac optymala droge powrotu z pracy  do domu to moje i dla mnie duzo cenniejsze niz prywatnosc ktora w tym czasie place.

Teraz się BAAAARDZO ośmieszyłeś, wiesz o tym? Jeżeli mam oceniać po tym, co tu napisałeś, to.... ze mną już nie pogadasz. Sorry.
Wspomnę tylko, że Gmaps do niedawna kazał mi jechać prosto w budynek, bo 3 lata temu była przebudowa drogi, niestety Gmaps nie załapał przez ten czas... Oraz opinie wielu kierowców, którzy zdecydowanie mówią, że nie  umywa się do profesjonalnych nawigacji. Ale ty wiesz lepiej :D :D :D
(\_/)
(O.o)
(> <)This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Cienie za znacznikami w widoku ogólnym
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 12, 2018, 12:23:39 »
Cytuj
Teraz się BAAAARDZO ośmieszyłeś, wiesz o tym? Jeżeli mam oceniać po tym, co tu napisałeś, to.... ze mną już nie pogadasz. Sorry.

Narazie to się w sumie Ty ośmieszasz, ale spoko jeszcze chwilowo mnie to bawi.

Cytuj
Wspomnę tylko, że Gmaps do niedawna kazał mi jechać prosto w budynek, bo 3 lata temu była przebudowa drogi, niestety Gmaps nie załapał przez ten czas... Oraz opinie wielu kierowców, którzy zdecydowanie mówią, że nie  umywa się do profesjonalnych nawigacji. Ale ty wiesz lepiej :D :D :D

Pracuje w transporcie lądowym i wszelkie uwagi dotyczące map sa nakładane praktycznie w 48h od zgłoszenia. Nie ma lepszych map, tak po prostu. Darmowych. No ale jak ktoś chce kase płacić to spoko, droga wolna.

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Cienie za znacznikami w widoku ogólnym
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 12, 2018, 13:17:13 »
oooo tak to my sie nie bedziemy bawic.
SOrry ale sama tego kolezanko chcialas.
NIE SLUCHAM NIC WIECEJ CO MASZ MI DO POWIEDZENIA111111!!!11111
pa
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Cienie za znacznikami w widoku ogólnym
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 12, 2018, 13:40:30 »


Nie ma lepszych map, tak po prostu. Darmowych. No ale jak ktoś chce kase płacić to spoko, droga wolna.

Chcę i płacę :) Naviekspert na andka. 50 PLN rocznie i jestem zachwycony póki co.

Odrębne urządzenie na navi postrzegam już jako fanaberię bez uzasadnienia :) Może przy pracy kierowcy ciężarowego jest jakaś lepsza.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka


Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Cienie za znacznikami w widoku ogólnym
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 12, 2018, 15:05:57 »

Chcę i płacę :) Naviekspert na andka. 50 PLN rocznie i jestem zachwycony póki co.

Odrębne urządzenie na navi postrzegam już jako fanaberię bez uzasadnienia :) Może przy pracy kierowcy ciężarowego jest jakaś lepsza.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

I tak jesteś zombie bo masz SMARTPHONE.

[WILD5] Ed Beret

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ed Beret
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Cienie za znacznikami w widoku ogólnym
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 12, 2018, 15:45:32 »
 Karaś, jeżeli to Twoje foto, to podłącz do tego uziemienie - lepiej będziesz znosił roamy z nami  8)



[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Cienie za znacznikami w widoku ogólnym
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 12, 2018, 16:05:57 »
Edziu, z plaskouziemieniem tez mam. : ]
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Cienie za znacznikami w widoku ogólnym
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 13, 2018, 09:15:49 »
Podejrzewam, że w tym momencie Proxima przypomniała sobie dlaczego przestała grać w EVE a przynajmniej udzielać się na centrali  ;D
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Cienie za znacznikami w widoku ogólnym
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 13, 2018, 09:18:12 »
Oh nie, jaka strata  ::).

Jan Morgenstern

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jan Morgenstern
  • Korporacja: Beyond Divinity Inc
  • Sojusz: Shadow Cartel
Odp: Cienie za znacznikami w widoku ogólnym
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 13, 2018, 09:18:43 »
Jedyną praktyczną zaletą telefonu nad smartfonem będą tylko wymiary. Nic więcej. Jak ktoś chce to sobie w smartfonie może poustawiać wszystko tak, że w sumie będzie to tylko telefon i bateria będzie starczać na tydzień jak nie lepiej. Za to zalet smartfona jest znacznie więcej i wszystko zależy od właściciela do czego go użyje i jakie apki będzie miał.

Nawet mój niereformowalny ojciec w tym roku zmienił starego Sony Ericcsona z od dawna szwankującym joystickiem na smartfona. Bo na smartfonie mógł zainstalować apkę do diagnostyki samochodów ;p Nie na poziomie profesjonalnych narzędzi diagnostycznych ale  powyżej poziomu wróżenia z fusów od kawy/herbaty. Wtyczka pod OBD mało miejsca zajmuje i ojciec twierdzi, że kiedyś to mu się przyda ;p

Dla mnie nawigacje w smartfonie>nawigacje dedykowane>nawigacje z samochodowych systemów inforozrywki. Przy czym mam Garmina z abonamentem, który w moim przypadku i tak jest darmowy bo w takiej promocji go kupiłem. Próbowałem róznych rozwiązań, ponieważ mieszkam w państwie, gdzie nie ma numerów domów i znalezienie kogoś mieszkającego a małym miasteczku czy na wsi graniczy z cudem. O ile nie używamy smartfona. A z smartfonem to albo mi ktoś podeśle link pod googlemaps lub poda Eircode i sprawa załątwiona. I zanim jakiś miłośnik "lepszego,starego" napisze, że po współrzędnych można znaleźć to współrzędne trzeba byłoby znać a ludzie nie znają bo nie mają sekstansów i tabel astronomicznych czy klasycznych GPSów :D Za to  i tak jeżdżę z nawigacją Garmina ale dlatego, że to także dashcam i w niektórych samochodach mogę go połączyć z kamerką cofania/dashcamem nagrywającym to co z tyłu. Jednak do nawigacji i tak wolę smartfonem się bawić. W dodatku w nowych samochodach nie miałem problemów z parowaniem smarfona aby korzystać z fabrycznie montowanego zestawu głośnomówiącego. Oraz mogę sobie słuchać muzyki z playlisty na Spotify bez konieczności zgrywania czegoś na pendrive czy wożenia ze sobą dziesiątek płyt CD. Do tego dostęp do bankowości online co nie tylko pozwala mi mieć stały dostęp do informacji o tym, czy jakiś klient poleciał w kulki czy nie ale gigantycznie ułatwiło i przyspieszyło mi zablowanie karty płatniczej, która zostałą mi skradziona. W tym zakresie cierpię niemiłosiernie, że mój bank jest obecnie jedynym w Irlandii, który nie ma apki do płacenia telefonem jak kartą. Ileż razy przydałoby się to, kiedy rodzinka zadzwoni aby coś kupić a my akurat wyszliśmy tylko na chwilę i nie mamy portfela przy sobie. Do tego dokładam możliwość zrzutów z kamerki samochodwej jak coś ciekawego się nagrało czy zrobienie zdjęć/filmików czegoś co mi wpadło w oko.  Jak na przykład wywieszony w centrum handlowym obrazek namalowany przez dziecko z słusznym komentarzem "Twój pies, Twoja kupa". Czy jakiś stary samochód lub "miszcz parkowania" w akcji. W pracy mogę sobie nawet filmiki z CCTV zrzucić lub jak jestem leniwy po prostu sfilmować z monitora ;p No i ebooki jak gdzieś czekam i się nudzę. Lub lecę i się nudzę. I jeszcze jedna ważna, z mojego punktu widzenia, zaleta. A straszna dla zwolenników teori spiskowych i przeciwników ciągłej inwigilacji - komentarze i recenzje lokali gastronomicznych czy hoteli. Zanim coś zjem mogę:

a) poczekać i zobaczyć jak sporo lokalsów odwiedza daną placówkę masowego zatruwania co czasem średnio działa, bo w lokacjach turystycznych to mogą być niczego nie świadome elementy napływowe
b) sprawdzić recenzje i opinie osób, które miały (nie)przyjemność korzystania z jadłodajni.

W dodatku akurat dla mnie smarfon ma jeszcze jedną zaletę, która dla innych może być wadą. Z uwagi na wymiary nie zniszczyłem/nie zgubiłem jeszcze swojego pierwszego i jedynego smartfona a mam go już jakieś 2 lata co jak na moje standardy jest rekordem. Ponieważ jest wysoki i szeroki to nie wkładam do do kieszeni, w których łatwo mógłbym go uszkodzić oraz wyraźnie czuję kiedy go mam przy sobie a kiedy nie mam ;p Nawet nie porysowałem go jeszcze, nie mówiąc o pęknięciu szybki wyświetlacza co było przekleństwem moich kilku ostatnich telefonów.

P.S. Karaś jakbyś takie czapeczki sprzedawał to ja chętnię kupię. Nie musi być firmowa z jakimś logo bo nie jestem badge snobem :D

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Cienie za znacznikami w widoku ogólnym
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 13, 2018, 09:44:07 »
Panno (pani?) Proximo. Pozwolisz, że wytknę kilka niekonsekwencji w Twoim wywodzie.
Po pierwsze, nie bardzo rozumiem jak bycie "programistką c++" (języka, jakby nie patrzeć, z  połowy lat 80 ubiegłego wieku) przekłada się na bycie "do przodu z technologią". Mam w pracy kolegę, magika sieciowca, wdrażającego w dużych korpach cisco SDA, a którego przerasta zapłacenie za parkomat za pomocą aplikacji...
Po drugie, nieskromnie powiem, że o androidzie wiem... dużo. Rootowałem, modowałem i bakdorowałem zanim to się stało modne ;) więc powiem Ci tak. Owszem, dla przeciętnego użytkownika, założenie roota wiąże się z utratą gwarancji na telefon (bo podejrzewam, że to masz na myśli mówiąc o tych "konsekwencjach"), choć imo dużo poważniejszym problemem jest otwarcie systemu na różne niebezpieczeństwa, exploty, aplikacje z backdoorami i inne takie przyjemne rzeczy. Ale dla kogoś, kto choćby posiada podstawową wiedzę o komputerach i umie się poruszać na forach typu xda, założenie roota jest operacją, którą można w większości przypadków cofnąć, bez pozostawiania śladów, które wykryłby podstawowy skan telefonu w serwisie. Ktoś, kto jest "technologicznie raczej do przodu" takie podstawowe informacje powinny być znane i nie powinien powielać pospolitych mitów :)
Poza tym jakoś nie widzę korelacji między tematem roota, a nawigacją i jej uaktualnieniami. Nie siedzę w temacie pirackiego oprogramowania, ale już od dawna zainstalowanie nielicencjonowanej kopii popularnych aplikacji nawigacyjnych nie wymaga roota.
Co do dużego G i jego map. Cóż, mają swoje zalety, mają swoje wady, programu idealnego jeszcze nie spotkałem. Dla mnie ich największą zaletą jest to, że jak podłączę tel do samochodu, to dzięki AndroidAuto mam nawigację z natężeniem ruchu na dużym ekranie mojego auta. I że działa to równie dobrze, kiedy jestem w Polsce, na Słowacji, we Włoszech, czy gdzie tam akurat się wybieram (a niestety nie o wszystkich nawigacjach można to powiedzieć) A to, że czasami nie pokaże czegoś dokładnie? Cóż, nawigacja to nie wyrocznia, a pomocnik kierowcy, a Gmaps ma tę zaletę, że jak coś się nie zgadza, to to zgłaszam i po góra 2-3 dniach jest poprawka - może zamiast narzekać, że Cię kieruje w budynek - zgłoś to im? Ale ok, narzekanie jest prostsze :P
I tak, wiem jaka jest cena za tę wygodę. Znając system od środka wiem to nawet lepiej niż przeciętny "informatyk" ;) I wiem, że ta cena, z roku na rok i z każdą kolejną usługą jest coraz wyższa.
Ale czy potrafię zrezygnować z tej wygody?
Albo może zadajmy pytanie, czy mamy jeszcze możliwość rezygnacji, czy już tylko co najwyżej wybór, komu za tę wygodę zapłacimy naszą prywatnością?

PS. Gdzie można znaleźć te "opinie wielu kierowców" pomijając fora dla frustratów nie potrafiących obsłużyć żelazka? ;)

PS2.
I tak jesteś zombie bo masz SMARTPHONE.
Smartfon kurka wodna, smartfon.
 ;D >:D ;D

PS3. Człowieka nie ma kilka lat, wchodzi na forum, a tu od razu taka fajna dyskusja  8) 8) 8) ;D
Przedwieczny.

Jan Morgenstern

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jan Morgenstern
  • Korporacja: Beyond Divinity Inc
  • Sojusz: Shadow Cartel
Odp: Cienie za znacznikami w widoku ogólnym
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 13, 2018, 10:40:36 »
A i jeszcze jedno - jak ktoś jest fanem Fallouta to musi mieć smartfona. Taki pipboy.  8)

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Cienie za znacznikami w widoku ogólnym
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 13, 2018, 12:35:25 »
Podejrzewam, że w tym momencie Proxima przypomniała sobie dlaczego przestała grać w EVE a przynajmniej udzielać się na centrali  ;D
Jesli wolisz za 2b miesiecznie moge przytakiwac, a nawet starac sie byc mily dla goowniakow i pisac sweetkmocie w rekrutacyjnym temacie cbc: ]
heh.

BTW, Ja rozumiem, ze ktos moze lubic trabanta, bo tak i juz. Ale jak ktos zaczyna wypisywac brednie wyzszosci owego nad nowoczesnymi konstrukcjami to juz wiadomo, ze logika tu nie ma nic do rzeczy: ] Przekonanego nie przekonacie.
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Cienie za znacznikami w widoku ogólnym
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 13, 2018, 13:01:55 »
Tej Xar napisałem z ironią SMARTPHONE powiedzmy ok?