Eve Online > NoobGarten

nub zaczyna gre

(1/19) > >>

GRiN:
Witam, chcialbym zaczac grac w EVE
W zwiazku z tym mam kilka nubowskich pytan..
1.)
jak ustawic tab zeby w Overview pokazywalo tylko graczy (oznaczonych wrogich i neutralnych)?
Troche irytujace jest obrywanie pomiedzy tonami smieci gdzie nawet nie wiem co i skad mnie atakuje..
2.)
Jak skutecznie uciekac (np z lootem na pokladzie) po oberwaniu? (zwykle dopiero wtedy sie orientuje ze cos mnie atakuje  >:( )
3.)
Czy alpha w Heronie po nubowsku i po taniosci sfitowanym pod eksploracje ma szanse sie jakos odgryzc wrednemu napadaczowi/zlupic podobnego sobie nubka farmiacego ISK(zachowujac zdolnosc do eksploracji) czy to raczej pobozne zyczenia?
4.)
Od kiedy jakies solo PVP mozna zaczynac?
(znaczy ile na koncie i jakie skille.. (da sie jakos sensownie zaczac jako alpha czy lepiej nafarmic ISK na omege, zrobic skille i dopiero sie uczyc?

Gram od 3-4 dni,robie durne bledy,5 heronow czeka w hangarze, 30kk ISK uzbierane (glownie eksploracja, pierwsze 3kk ISK dostalem jako donate po tym jak ktos mnie randomowo ubil przy relikcie..) co dalej? (jak i kiedy, czy po prostu farmic ISK na omege w highsec?
misje i teamplay na poczatek niezbyt mnie interesuja..

Ptysiu:
1.) Google i wpisujemy "how to setup overview in eve online". Wybacz sarkazm, ale na ten temat jest dosłownie tona materiału. Np tutaj: https://wiki.eveuniversity.org/
2.) Zacząć uciekać przed oberwaniem. Pomaga skonfigurowany overview.
3.) Statek pve=/=statek do pvp. Bodaj najczęściej popełnianym błędem przez nowych jest robienie fitów, które mają być do wszystkiego. Tak się nie da. Staraj się fitować statki, tak, aby jak najlepiej spełniały zadaną funkcję. Nie bój się uciekać, jeżeli widzisz zagrożenie. On jest gotowy na walkę, ma pod to statek, wie, że jest w stanie Cię ugryźć. Jeżeli to nie Ty zainicjowałeś starcie, to załóż, że przegrasz.
4.) Słowo klucz w tej dyskusji to milicja. Daje mnóstwo okazji do solo, ale PvP z całego serca radzę nauczyć się najpierw latając w grupie. Solo to nie jest kwestia skillpointów i Omegi.

Eve, biorąc rzecz najogólniej, to nie jest gra solo. Jasne, dobrze mieć własne źródło finansowania. Znowu, polecam zalinkowane wiki. Dróg jest akurat od zatrzęsienia. No okej - NIE KOP. :D Swoją drogą ładny urobek jak na 4ty dzień.

Skaza:

Dołącz do jakiejś korporacji. I EVka staje się fajniejsza.

 ;)

GRiN:
@Ptysiu
ad1.)
doceniam sarkazm :P a o  EVE sa tony materialow, ciezko sie przekopac do konkretow
ad "2.) Zacząć uciekać przed oberwaniem. Pomaga skonfigurowany overview."
czyli dobrze mi sie wydawalo ;) a jak uciekac i manewrowac zapytam pozniej
ad 3.)
niby wiem, ale mam pare wolnych slotow bo pelnego fitu nie moge uzywac (brak (jeszcze) omegi, brak wiedzy co wsadzic, szkoda iskow :P)
4.) Solo to nie jest kwestia skillpointów i Omegi.
bez sensownego skillsetu, poprawnie sfitowanego okretu, i ogolnego obycia chyba nie ma co sie w to pchac ;)
ogolny plan mam taki:
zarobic na omege ze 20 statkow i fitow pod pvp do nauki i dopiero sie za to zabrac
ciekaw bylem czy da sie pominac eksploracje i od razu zabrac sie za piractwo ale za malo jeszcze wiem :S
" No okej - NIE KOP. :D Swoją drogą ładny urobek jak na 4ty dzień."
na pierwszego Herona kopalem venturem z misji :P  i wystarczy ;)
"Swoją drogą ładny urobek jak na 4ty dzień."
podziekowal )))
@Skaza
Dołącz do jakiejś korporacji. I EVka staje się fajniejsza.
 ;)
jak sie troche ogarne nie wykluczam
(tylko trza zapoznac kogos kto ma sklonnosci do palenia i rabowania :P

a co do overview ZS czy cos innego?

Filip Bonn:
Samemu EVE może Ci się znudzić.

Overview - https://www.google.nl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.reddit.com/r/Eve/comments/85z26o/sarashawa_overview_v101_released/&ved=2ahUKEwjsu870z-PaAhULYVAKHRzJC_AQrAIoADAQegQIBBAE&usg=AOvVaw3q3PZ87dtIuL1TRwSElpDU


Zobacz,spróbuj.




Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej