Autor Wątek: Ekonomiczny lore mistera qlko1  (Przeczytany 27406 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Ekonomiczny lore mistera qlko1
« dnia: Sierpień 01, 2015, 23:17:40 »
Drogi qlko1,

Całej akcji by nie było, gdybyś przyzwoicie zachowywał się na forum, a nie mentorskim głosem pouczał i strofował "nie używaj słów których znaczenia nie rozumiesz". Sam się prosiłeś. Napisałem, że w tematach ekonomicznych jesteś cienki jak dupa węża i wiem o tym ja, wiesz Ty, ale patrząc na wypowiedzi na forum, nie jest to wiedza powszechna. W wypowiedziach do mnie przyjąłeś bardzo ostrożną strategię zaprzeczania moim tezom bez podawania żadnego uzasadnienia. Ponadto każdy post do mnie kończyłeś tekstem "EOT", "To już naprawdę ostatni post"itd, przez co nawet gdybym chciał Cię jakoś przyskrzynić, to zwyczajnie byś nie odpisał, bo przecież tak obiecałeś. Pozostało mi czekać na to, aż ktoś Cię wciągnie w dyskusję, w której sam się skompromitujesz w taki sposób, że każdy, nawet kompletny laik będzie mógł zobaczyć, że zwyczajnie pajacujesz na forum udając eksperta ekonomii, o której nie masz pojęcia. Nie musiałem czekać długo.

Zdradziły Cię trzy rzeczy, na które większość osób pewnie nie zwróciła uwagi:
Na wikipedii opisane jako "pożądane własności pieniądza". Troszeczkę niżej, pod definicją.
Na studiach miałem je opisane w 3ch punktach jako warunki do uznania danego towaru za pieniądz. Poza jednolitością i stabilnością, tego nie pamiętam.

Naprawdę? Ekonomista dwa lata po ukończeniu studiów nie umie powiedzieć co to jest pieniądz bo "nie pamięta trzeciej cechy"? Przecież to temat z pierwszego roku i każdy student, który nie jest kompletnym gamoniem nawet jak nie pamięta ścisłej definicji, to ją stworzy na poczekaniu. Ta trzecia cecha jakiej Ty nie pamiętasz to akceptowalność w wymianie towarowej. Dlatego złoto jest pieniądzem, a wg tej definicji diamenty nie są (nie spełniają kryterium jednolitości). Także cegły nie są pieniądzem, bo nie spełniają warunku akceptowalności właśnie (bo jednolite są i stabilną cenę mają). Poza tym nawet jak nie pamiętasz, to naprawdę nie masz w domu żadnej książki z tematyki teorii pieniądza? rly? Sorki, takie braki w absolutnie podstawowej wiedzy pokazują, że nie studiowałeś ekonomii.

Druga wpadka była tutaj:
Jeśli rzucasz oskarżenie, (a teza, że CCP manipuluje ceną PLEXów jest oskarżeniem) to Twoim obowiązkiem jest to udowodnić. Domniemanie niewinności.

Po prostu nie można skończyć studiów ekonomicznych bez zajęć z prawa. Studia ekonomiczne zawsze obejmują prawo gospodarcze, prawo cywilne będące podstawą zawierania kontraktów, prawo administracyjne. Ja jeszcze miałem dodatkowo prawo morskie z racji wybranej specjalizacji. Te wszystkie gałęzie prawa czasem są osobno, czasem zblokowane w jednych zajęciach, ale zawsze są. I jedną z pierwszych rzeczy jakich młodziutki student się dowiaduje to, że nie ma w prawie gospodarczym "domniemania niewinności". Domniemanie niewinności to szczególny wypadek ochrony osoby fizycznej przed prokuraturą w sprawach karnych. Gdyby go nie było to prokurator mógłby powiedzieć "qlko1, ukradłeś samochód", zapakować Cię do paki i dalej to już siedzisz jak siedzisz w ciupie, to aby wyjść musiałbyś udowodnić, że jednak nie ukradłeś. Natomiast poza prawem karnym jest dokładnie na odwrót. Jeśli pani z Urzędu Skarbowego powie "qlko1, zapłaciłeś 100 PLN podatku za mało" to albo płacisz, albo udowadniasz, że podatek już jest zapłacony, albo że jest nienależny. Ciężar dowodu spoczywa na Tobie. Podobnie jak urząd wszczyna np. postępowanie na mocy ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, to ciężar dowodu leży po stronie pozwanej. To są absolutne podstawy i rozumieją to gimnazjaliści. Ja nie jestem ani prokuratorem, a ccp osobą fizyczną, aby korzystać z "domniemania niewinności". Nie jestem urzędnikiem, aby "oskarżać ccp" - no i o co właściwie? Twoje napuszone teksty pokazują tylko tyle, że gimnazjalista widzi, że bredzisz. To co wiesz na temat prawa pokazało, że nie ukończyłeś ekonomii, bo z taką wiedzą zaliczenie egzaminu z prawa jest niemożliwe.


Natomiast trzecia sprawa, która Cię zdradziła to całe Twoje wynurzenia na temat tego, że PLEX nie jest pieniadzem. Popisałeś się tam takim brakiem wiedzy podstawowych praw ekonomii, przytoczyłeś definicje, których nie rozumiesz, że nawet użytkowicy forum, których masz po swojej stronie zaczęli Cię powoli grillować pytaniami "no ale właściwie dlaczego PLEX nie jest pieniądzem". Nie umiałeś na to odpowiedzieć. Nie będę w tym wątku rozsmarowywał Twoich miałkich wywodów, ale w oryginalnym.

W każdym razie jak w tym starym dowcipie, który gdzieś ostatnio widziałem -  chyba nawet na centrali

Mężczyzna w barze siada obok kobiety i pyta:
- czy prześpisz się ze mną za 1mln USD?
- tak
- a za 10?
- za kogo mnie masz?!!
- to już ustaliliśmy. Teraz negocujemy stawkę.

I tyle. Ustaliliśmy kim jesteś. Nie pajacuj.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Ekonomiczny lore mistera qlko1
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 02, 2015, 00:14:53 »

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Ekonomiczny lore mistera qlko1
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 02, 2015, 00:52:03 »
Morti albo spałeś na prawie, albo Twój wykładowca co nieco Cie skrzywdził.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Gal Anonim

  • CAS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gal Anonim
  • Korporacja: Center for Advanced Studies
Odp: Ekonomiczny lore mistera qlko1
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 02, 2015, 01:32:31 »
Domniemanie niewinności to szczególny wypadek ochrony osoby fizycznej przed prokuraturą w sprawach karnych.

Ty się w ogóle zastanawiasz nad tym co ty piszesz?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6IPlO0KSpjE[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0[/youtube]
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2015, 02:01:01 wysłana przez Gal Anonim »

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Ekonomiczny lore mistera qlko1
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 02, 2015, 07:35:45 »
Morti załóż również mi wątek na tematy ufo i jak to nasa/esa nasz oszukują, chętnie poczytam :D To będzie epickie 8) 2 takie wątki to zdecydowanie za mało.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Ekonomiczny lore mistera qlko1
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 02, 2015, 10:15:30 »
Cytuj
Podobnie jak urząd wszczyna np. postępowanie na mocy ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, to ciężar dowodu leży po stronie pozwanej. To są absolutne podstawy i rozumieją to gimnazjaliści

Panie mecenasie, ale zdaje sobie Pan sprawę, że postępowanie prowadzone przez Urząd na podstawie Ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów toczy się w trybie KPA i nie ma w nim "strony pozwanej"? To są absolutne podstawy i rozumieją to gimnazjaliści.

Poza tym jakie domniemania niewinności, o czym tu w ogóle jest mowa.
Morti, postawiłeś tezę, że PLEX jest pieniądzem.

Cytuj
Art. 6 Kodeksu cywilnego: Ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie, która z faktu tego wywodzi skutki prawne.

No więc udowodnij proszę swoją tezę, a nie domagaj się od wszystkich wokół, żeby udowodnili że jest inaczej.

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Ekonomiczny lore mistera qlko1
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 02, 2015, 10:39:30 »
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2015, 11:19:23 wysłana przez [EVOLL] Filip Bonn »
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Ekonomiczny lore mistera qlko1
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 02, 2015, 10:50:41 »

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Ekonomiczny lore mistera qlko1
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 02, 2015, 11:21:12 »
akurat z pracy mam zablokowanego tinypic'a,
wrzucilem na innego hosta, jak ktos zna dobry host niech podlinkuje :)
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Jakub Trokowski

  • Pod-pilot
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 557
  • pr0 jammer
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jakub Trokowski
  • Korporacja: CCDM
  • Sojusz: Templis CALSF
Odp: Ekonomiczny lore mistera qlko1
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 02, 2015, 11:36:10 »



Ale serio, Morti, ten temat o UFO też może być dobry - przychylam się do prośby o takowy.

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Ekonomiczny lore mistera qlko1
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 02, 2015, 11:37:30 »

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Ekonomiczny lore mistera qlko1
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 02, 2015, 14:59:28 »
Chujowy ten wątek, wklejacie jakieś durne obrazki które sa mało śmieszne. Poprawcie się.

[.BSI.] Dheedee

  • .BSI.
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Paullus Lux
  • Korporacja: Unseen Massacre
Odp: Ekonomiczny lore mistera qlko1
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 02, 2015, 16:19:04 »

Po prostu nie można skończyć studiów ekonomicznych bez zajęć z prawa..... Ja jeszcze miałem dodatkowo prawo morskie z racji wybranej specjalizacji.

To i wiadomo czemu Waszmość tak popłynął...

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Ekonomiczny lore mistera qlko1
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 02, 2015, 16:56:58 »
I tyle. Ustaliliśmy kim jesteś. Nie pajacuj.
Aaaa i bym zapomniał, skoro już usiłujemy ustalić kto kim jest:
MortimerPL = Sasha O'Really
szczęścia życzę, jeśli nie będzie potrzebne teraz, to czuję, że przyda się już wkrótce.

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Ekonomiczny lore mistera qlko1
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 02, 2015, 20:59:24 »
Aaaa i bym zapomniał, skoro już usiłujemy ustalić kto kim jest:
MortimerPL = Sasha O'Really
szczęścia życzę, jeśli nie będzie potrzebne teraz, to czuję, że przyda się już wkrótce.

A wiesz może jeszcze gdzie kopie...?
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

gazomierz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Ekonomiczny lore mistera qlko1
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 02, 2015, 21:13:23 »
ammo t1 starczy w zupełności

[.BSI.] Dheedee

  • .BSI.
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Paullus Lux
  • Korporacja: Unseen Massacre
Odp: Ekonomiczny lore mistera qlko1
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 02, 2015, 21:40:36 »
 I've found your scumsucker.She is at Itamo VI - Moon 6 - Science and Trade Institute School station in the Itamo system, Ruomo constellation of The Forge region.With regards,

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Ekonomiczny lore mistera qlko1
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 03, 2015, 07:24:05 »
przeniosłem wam ten ring do stosownej piaskownicy, ale nie znaczy to że nie będę strzelał jak ktoś przegnie pałkę

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Ekonomiczny lore mistera qlko1
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 03, 2015, 08:18:17 »
I've found your scumsucker.She is at Itamo VI - Moon 6 - Science and Trade Institute School station in the Itamo system, Ruomo constellation of The Forge region.With regards,

to taki odpowiednik forumowy " o wszystkim powiem Twojej mamie " ;D
Sneer Quen

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Ekonomiczny lore mistera qlko1
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 03, 2015, 10:43:52 »
Morti jak by cie te ciule stąd męczyły możesz mnie wynająć pomogę ci się zemścić ;)

Powisimy trochę na lokalu w eso albo jakiejś dziurze pospamujemy ;) nie pofarmią przez tydzień i przyznają ci rację

* Ciul, ciulik - "siusiok", dureń, oferma (wulgarnie)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2015, 10:52:35 wysłana przez FITTIpalti »
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Ekonomiczny lore mistera qlko1
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 03, 2015, 11:06:34 »
Morti jak by cie te ciule stąd męczyły możesz mnie wynająć pomogę ci się zemścić ;)

Powisimy trochę na lokalu w eso albo jakiejś dziurze pospamujemy ;) nie pofarmią przez tydzień i przyznają ci rację

* Ciul, ciulik - "siusiok", dureń, oferma (wulgarnie)

Pozwolę Ci się kampić za 50%  >:D

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Ekonomiczny lore mistera qlko1
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 03, 2015, 11:20:30 »
Może przesadziłem ale nie potrzebnie wszyscy na niego siedliście.
Sami nie rozkręcacie żadnego dobrego tematu a gasząc takiego ortodoksyjnego osobnika tracimy okazje na dobrego flejma.

Nie powinien tak pisać tego posta tak bardzo personalnie ale może Doom powinien skasować tego posta a Mortiemu wlepić żółtą kartkę ?

I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Gal Anonim

  • CAS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gal Anonim
  • Korporacja: Center for Advanced Studies
Odp: Ekonomiczny lore mistera qlko1
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 03, 2015, 13:15:22 »
Może przesadziłem ale nie potrzebnie wszyscy na niego siedliście.

Ja natomiast odniosłem zgoła inne wrażenie, że to jednak kolega Morti chciał na nas wszystkich pojeździć.

[.BSI.] Dheedee

  • .BSI.
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Paullus Lux
  • Korporacja: Unseen Massacre
Odp: Ekonomiczny lore mistera qlko1
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 03, 2015, 15:40:00 »
to taki odpowiednik forumowy " o wszystkim powiem Twojej mamie " ;D


Nie, po prostu odpowiedź Miromaki Fedas na pytanie gdzie kopie...