Eve Online > Dyskusje ogólne

Czy zwolnił wam komputer?

(1/4) > >>

Zgudi:
Rozchodzi się o to, że wprowadzane są 2 aktualizacje, które mają naprawić luki w zabezpieczeniach i przy okazji zauważalnie spowolnić procesor, a tym samym wydajność w grach. Łatka Specre spowolnić ma bardziej niż Meltdown.

Microsoft jasno mówi, że najmniejszy problem będą mieli posiadacze nowych procesorów od Skylake w górę z systemem Windows 10 na pokładzie, trochę większy posiadacze Haswella i starszych wersji procesora z Windowsem 10. Natomiast największy ci, który siedzą na Haswellu lub starszym oraz Windows 7/8/8.1, tzn. tak zwani "niereformowalni". :) Jak duże będą to spadki wydajności? Od kilku procent dla nowych sprzętów do nawet - jak się prorokuje - 70-paru procent dla starszych sprzętów i starszych wersji Windows.

Coś mi się wydaje, że producenci podzespołów zacierają ręce...

http://antyweb.pl/spectre-meltdown-wydajnosc/
http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/21639,Ostatnia-aktualizacja-Windows-10-najbardziej-spowolni-starsze-komputery.aspx
http://www.frazpc.pl/aktualnosci/935833,microsoft-zalatanie-spectre-przyniesie-wyrazne-spowolnienie-cpu-intela-z-2015-roku-i-starszych.html

Jak na razie szczegółowych testów brak, szczególnie dla łatki Spectre i starszych procków, ale w ciągu paru dni powinny się takowe posypać.

[VIDE] Herezja:
Tylko jaki jest cel tych zmian (poza potencjalnie nabiciem kieszeni producentów podzespołów)?

Skaza:

Microsoft chyba coś kłamie... Błąd, pozwalający na przeprowadzenie ataków Metldown oraz Spectre, związany jest z architekturą procesora. Zatem jest niezależny od wersji posiadanego systemu operacyjnego oraz programu antywirusowego. Chyba najlepszym rozwiązaniem byłby skuteczny firewall... W każdym razie, nie rozumiem, dlaczego Windows 10 miałby być bezpieczniejszy.

Pozatym, wymiana procesora na inny? Nie wiem, czy jest sens. Coffee Lake również posiada ten błąd. Nadal nie wiadomo, czy Ice Lake będzie poprawiony... Jeżeli dobrze pamiętam, to w marcu mają mieć premierę nowe Ryzeny, więc jeżeli przesiadka na coś wolnego od błędu, to chyba tylko ta opcja. A i tak nie ma żadnej pewności.

Nie ma sensu panikować, to może być burza w szklance wody. Pozostaje czekać na premierę łatki.

Mój Windows 7 wczoraj zainstalował dwa uaktualnienia, jednak opis nie wskazuje na to, że miały związek z Meltdown i Spectre.

[BU FU] Karas:
Qrwa super zagrozenie od dziesiatkow lat, a sprzet nadal dziala: ]
jak ktos chce wykrasc jakies poufne dane to po chuj gdzies grzebac w procku, skoro mozna wejsc jak bialy czlowiek na FB nacisnac ctrl C/V i wszystko mamy.

Dla mnie to generalnie jakis syf szyty grubymi nicmi.
Ja rozumiem, ze banki jakies CERNy pentagony czy inne instytucje moze i maja problem, ale ja? wyjebando, co mi moga wykrasc? info z ktorego sklepu karme dla kota kupilem? ale ja nie mam kota.

Filip Bonn:
Chcą napedzic sprzedaż i znaleźli dobry pretekst.
Coś jak ostatnia afera ze zwalnianymi za pomocą software starszymi wersjami iphone'a

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej