Eve Online > NoobGarten

Pytanka.

(1/10) > >>

tukowski:
Dzień dobry, cześć, witam na moim wątku.

Z góry pragnę Was przeprosić za kolejny wątek noobka... ale (to co przed ale się nie liczy ;)) potrzebuję pomocy-wyjaśnień. Wybaczcie również za obszerność poniższego tekstu ale wiele pytań może się powtórzyć i służyć innym noobkom.

Jeszcze coś o sobie. Jestem biednym studenciakiem (na PLEXa starczy ;D) od lat marzę o grze, odkąd widziałem za małolata jak ojciec gra. Zawsze coś stało na drodze- teraz jest właściwy czas, akurat przed sesją xD.

Przejdźmy do części właściwej:

Zaczynam od tego, że zawsze pełniłem role wsparcia ofensywnego z dużej odległości (sniper, artyleria, itp.) w związku z tym czytałem o takiej roli w grze, wydaje mi się, że dobrym wyborem są Caldarii i ich rakiety. Tu są pierwsze pytania: 1. Czy jest to dobry wybór do takiej gry? 2. Czy Caldarii bardzo odstają w PvP w 0.0(wiem ledwo zaczyna grać a już myśli przegryw...)a może są najlepsii w obecnym patchu? Jest coś takiego jak OP? Czy idealny balans?

Mam dostęp do konta wyżej wymionego staruszka. On nic nie pamięta albo co bardziej prawdopodobne nie chce mu się tłumaczyć. Wracając, miał dobrze rozwiniętą postać (z tego co mi się udało wyciągnąć) "daj spokój, miałem np. t Tengu" <- tym zdaniem zakończył rozmowę... i teraz: 3. Czy grać na koncie staruszka? Zaoszczędzając czas na skillach? 4. Czy da się zmienić nick? (to poważny problem :D) 5. Czy gdybym jednak się zdecydował to czy dużo stracę? Myślałem jeszcze nad możliwością gry na jego postaci ale grania od początku czyli mam skille i tak dalej ale robię nowy statek i nie korzystam z dorobku ucząc się gry. 5. Dobry pomysł?

Dalej:

6. Czy gra jest dalej rozwijana, grywalna? Wychodzą patche czy już raczej umiera i spóźniłem sie o te 6 lat?
7. Słyszałem, że z linku zapraszającego tzn. przeczytałem gdzieś, że można uzyskać 250k jakby free expa, tego do skilli (wiecie o co chodzi?) czy to prawda?
8. Czy skupiać się w wyborze skilli na jednej rzeczy (statku) czy dodawać skille według uznania lub ogólno rozwojowo?
9. Czy poradniki z np. 2014 roku mają jeszcze jakiś sens, czy różnica wersji gry jest za duża?
10. Interesuje mnie jeszcze kariera odkrywcy, czy schemat się powtarza jak w tutach czy może wraz z progresem zmienają się zadania?

Bardzo na prawdę bardzo dziękuję za każdy post, czy to krytykujący czy wyjaśniający. Szukałem informacjii lecz niestety nie mogłem znaleźć satysfakconujących, jasnych odpowiedzi i w dodatku w miarę świeżych.

Dziękuję i pozdrawiam.
Z poważaniem Tymon.

Gaavrin:
Ad. 1 w eve flota sklada się ze statków dps, logistyjów i suportu, czyli e-waru, taklerów itd. Dps może walić z dystansu, ale jeżelj tak, to cała flota walczy na dystans. Nie ma takiej roli o jakiej piszesz w eve. Jeżeli chodzi o samą walkę na dystans, to rakiety jak najbardziej + artyleria minmatarów.
Ad 2.Każda rasa ma statki lepsze i gorsze, każda grupa w 0.0 ma też swoje doktryny flot którymi lata. Każda rasa znadzie coś dla siebie. Ale na przykład w grupie w której ja latam, statki caldari są podstawą większości doktryn.
Ad. 3 w eve więcej zależy od skilli gracza niż postaci. Możesz grać na końcie staruszka, ale nie radzę od razu wsiadać w drogie shipy, póki nie ogarniesz podstaw, mimo że skill pozwala.
Ad 4. Nie
Ad. 5 większość graczy w eve ma więcej niż jedno konto, możesz stworzyć własne, polatac jakiś czas, a później zacząć używać drugiego, wtedy nick nie jest problemem, bo i tak wszyscy znają cię z maina.
Ad 6. Gra jak najbardziej jest stale rozwijana, ostatni duży patch był w październiku. Mniejsze są raz w miesiącu. Eve to jeden z tych pacjentów co to miał umrzeć 10 lat temu a żyke jakimś cudem dalej, mimo że ciągle wszyscy mu przepowiadają śmierć.
7. Tak, jest coś takiego, nazywa sie to buddy program. Ty dostajesz 250k skillpointów, a zapraszający 500 plexów jak zapłacisz za konto (możesz plexami, byleby przejść na omegę)
Ad 8. To jest trudne pytanie. Jest masa skilli tych "ogólnych" które trzeba rozwijąć i wsiadanie w droższe statki bez nich jest kiepskim pomysłem. Ale siedzenie we fregacie aż nie wyskillujesz wszystkich pobocznych też jest bez sensu. Najlepiej znależć balans między jednym a drugim.
Ad 9. Zależy czego dotyczy poradnik. Są elementy gry które zmieniły się od tego czasu niewiele, są takie, które są kompletnie przerobione. Ja bym jednak szukał czegoś świeższego, albo zapytał, czy konkretnuly poradnik ma jakąś wartość.
Ad 10. Nie pomogę, nie wiem jak wygląda obecny tuturial.

Skaza:

Moim zdaniem, najlepszym rozwiązaniem będzie dołączenie do jakiejś korporacji, która wprowadzi Cię w podstawy gry.

Samouczek i poradniki są niezmiernie przydatne, jednak możliwość zadania pytania bezpośrednio w grze daje znacznie więcej. Jest mnóstwo korporacji, które pomagają nowym graczom i prowadzą szkolenia, nawet jeżeli są klonami Alfa. Dla przykładu, alians do którego należę, prowadzi szkolenia w ramach programu GoonUniversity. Niestety, w języku angielskim, co dla niektórych może być problemem...

Po prostu spróbuj, zacznij.

Filip Bonn:
Kazda nacja ma statki które nadają się do snajpienia.

tukowski:
Ogromnie dziękuję za odpowiedzi.

Zrobię tak, zgodnie z Twoją radą Gaavrin przejdę tuty wszystkie, pogram orientacyjnie a potem przeniosę się na staruszka konto z zastrzeżeniem, że nie będę używał takich statków. Lepsze skille=przyśpieszenie rozgrywki. Balans konta zapiszę i obecny stan będzie moim wyjściowym.

Skaza. Wiadoma kwestia w końcu multi pvp :D Tylko muszę mieć jakiekolwiek doświadczenie inne od teoretycznego... troszkę pogram i aplikuję.

Filip Bonn, cenna rada :)

Nasuwają mi się pytania.


--- Cytuj ---w eve więcej zależy od skilli gracza niż postaci
--- Koniec cytatu ---
1. co to znaczy? Eve to nie jest CS... chyba :D. Skill gracza kojarzy mi się z pro którzy wycinają cały team. Tutaj masz zaledwie hmm 20 slotów? Musisz wiedzieć kiedy co użyć. Ewetualnie chodzi o doświadczenie lub wiedzę? Moglibyście naprostować?

--- Cytuj ---większość graczy w eve ma więcej niż jedno konto
--- Koniec cytatu ---
2. Po co?

--- Cytuj ---(...) a zapraszający 500 plexów jak zapłacisz za konto(...)
--- Koniec cytatu ---
Eeee... 500 plexów? Plex to nie jest miesiąc gry? Eee 41 lat xD
Edit. Już wiem teraz plex to waluta więc 500 plexów to 1 miesiąc.

--- Cytuj ---(...) zapłacisz za konto (możesz plexami, byleby przejść na omegę)
--- Koniec cytatu ---
Omega to po prostu taki Premium Account?
Tak.

3. Takie pytanie. Pewnie dziwne i nie adekwantne ale czy jest coś takiego jak średni poziom(samego rozwinięcia postaci) czyli, że może latać np. jakimś destro albo titanem ;D. Chodzi mi, że rozwinięcie tej postaci mówi, że konto jest ok? Np. Ktoś jest w lolu w platynie to średnio słaby a jak w najwyższej dywizji to że dobry. inny przykład, że w wowie na wotlku ktoś ma 5800gs to że jest średni. Nie wiem jak to przedstawić.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej